Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz Katolicki - ul.Ciepła
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2008 19:43   

Azaziz napisał/a:
Ale jako płatne ekshumacje? A nie jako likwidacja cmentarza na koszt miasta?
Oczywiście, że płatne i chyba poza ewidencją bo niedziela około 7-ej rano...

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008 01:10   

Feuchtwangen napisał/a:
Azaziz napisał/a:
Nie wiem czy w Malborku wydobywano gdziekolwiek szczątki ze starych cmentarzy.
Niektóre z cmentarza przy św.Jerzym i na Jagiellońskiej.

Piaski-obok szkoly nr 2-pamietam,jak przenoszona byla nekropolia.Na naszych oczach dokonywano tego doslownie.Polskie i niemieckie nazwiska.Pamietam wielkie drewniane skrzynie,w ktorych byly ludzkie szczatki.

domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008 06:14   

jak dla mnie przenoszenie cmentarzy to chory i poroniony pomysł - kiedyś za czasów PRL-u dorabiałem sobie i pracowałem przy przenoszeniu cmentarza w gdańsku ,robiłem to z namaszczeniem i szacunkiem za co zostałem objechany po trzech dniach prace się skończyły ,rezultat - ponad 100 grobów zbezczeszczonych prace wykonywało razem zemną 5 ludzi ja w tym czasie przeniosłem zaledwie 6 ciał które i tak zostały później zmieszane z innymi
moim zdaniem groby powinny zostać na swoim miejscu dla potomnych a miasto powinno dbać o nie a nie przeznaczać teren na jakieś inwestycje jeżeli cmentarz (mogiły ) są zdewastowane wystarczy tylko ogrodzić teren posiać trawę na styl Amerykański a pośrodku postawić obelisk upamiętniający (jak dało by radę to z nazwiskami i datami tam spoczywającymi )
uważam że szacunek dla zmarłych się należy (przecież to nasi przodkowie ) to samo się tyczy chowania w tym samym miejscu następną osobę na cmentarzu miejskim zamiast szacunku Miasto robi biznes a przecież osoby tam leżące pracowały można powiedzieć na rzecz MALBORKA o ile pamięć mnie nie myl będąc we Francji przejeżdżałem przez miejscowość wielkości Malborka i tam zobaczyłem ładne skwerki pełne zieleni właśnie z takimi obeliskami
no cóż uważam że bezmyślność naszych włodarzy jest zastraszająca - ciekawi mnie jakby się czuli wiedząc że za 50 lat na miejscu wiecznego spoczynku będzie stał jakiś budynek (obojętnie jaki) lub miejsce spotkań pijaczków :what:

markiz70 
easy rider

Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008 14:34   

Ze starego cmentarza na ul. Sienkiewicza pozbierano tylko tylko te kości które zostały wykopane przy wykopie fundamentów.Reszta została w ziemi.Co zrobiono z zebranymi szczątkami,nie wiem

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Gru, 2008 17:04   

Co się dzieje na cmentarzu przy ulicy Ciepłej? Jeżeli była jakaś awaria to czy nie powinno się wypompować stamtąd wody? Z tego co widać wcześniej na zdjęciach, skrzynki tam jeszcze są, więc nie ekshumowano wszystkich...

cmentarz ciepla.jpg
Plik ściągnięto 3552 raz(y) 132,06 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 01 Gru, 2008 17:05, w całości zmieniany 1 raz  

koks 

Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010 21:16   

Fragment nagrobka przy zbieraniu kasztanów zauważony.

fragment_nagrobka_w_parku.JPG
Plik ściągnięto 135 raz(y) 94,49 KB

Agent-kowi 

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 10:47   

aszmbk napisał/a:
pozostałości foto

Widzę że sfociliście moje znaleziska które z kolegą odkopałem w wieku 12 lat ;)

Agent-kowi 

Wysłany: Czw 09 Sie, 2012 10:47   

konto_usunięte napisał/a:
Co się dzieje na cmentarzu przy ulicy Ciepłej? Jeżeli była jakaś awaria to czy nie powinno się wypompować stamtąd wody? Z tego co widać wcześniej na zdjęciach, skrzynki tam jeszcze są, więc nie ekshumowano wszystkich...

Pękła rura akurat w moje urodziny :D

Odpowiedz do tematu