Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadka Sybiska
Autor Wiadomość
Biała Dama 

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 18:37   

:-( Sybisek jesteś straszny. Nikt od dawna nie ćwiczył tak moich szarych komórek, ale zaciekawiło minie to. Mam pytanie czy jest to Waplewo? Po niemiecku Waplitz. Twoja ostatnia podpowiedź odnośnie pierwszej litery miejscowości tak mnie pokierowała. Czekam na wyjaśnienie zagadki.Paznokcie mama już poobgryzane ze zniecierpliwienia :ok:
Ostatnio zmieniony przez Biała Dama Wto 16 Cze, 2009 18:38, w całości zmieniany 1 raz  

Kumak56 

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 22:50   

Sybisek nie daj się podpuścić ! Enigma to nie jakaś tam pseudokrzyżówka z gazety / z odpowiedziami na końcu /. Sam jestem ciekaw kiedy ten " mecz " się skończy.

wowa65m 

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 06:14   

:-| Ja też Kumaku jestem ciekaw czy ktoś to ugryzie. Ja znam podpowiedź. Jednak nie mogę brać udziału gdyż dałem słowo. Właściwie jest już tyle danych, że wytrawny internauta powinien sobie z tym poradzić. Pozdrawiam wszystkich. Sybiseck brawooooooo. :ok:

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Sro 17 Cze, 2009 20:15   

Póki co szukając znalazłam jakieś drzewo von Hornów. http://www.vonhorn.info/trees/hornran3list.htm i jakąś książkę, nie wiem czy coś znajdę, raczej chyba dla mnie za trudne. :lol:

wowa65m 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 06:32   

:-( Aido głowa do góry. Nie tylko Ty kopie kruszysz. Zobacz na zacnych rycerzy jak się zasklepili w swoich zbrojach i milczą. To oni powinni coś wiedzieć w tym temacie. Przecież to herb jakiejś rodziny ...... . Czyżby przyłbice opadły im na oczy? :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam. :ok:

Siostra Irena 
Administrator

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 09:40   

Za cholerę nie mogę znaleźć :-/ jedyne "W" to człon nazwiska Schack von Wittenau :roll:

sybiseck 

Wysłany: Czw 18 Cze, 2009 11:17   

:mrgreen: Oooo . Widzę zainteresowanie moją zagadką . Bardzo się cieszę. Dzięki Wowka za doping podczas mojej nieobecności. Podpowiedź dla Squonk : Clara von Schack geb. Wein. Miejsce pochówku też jest na W. Jutro odsłonię drugą połowę płyty. Pozdrawiam i powodzenia.

sybiseck 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 09:34   

:mrgreen: Jestem! Wróciłem z " lasu" i do dzieła. Oto druga połowa płyty. Teraz to już chyba znajdziecie. :hihi: :hihi: :hihi: Pozdrawiam.

cmen2_001.jpg
Plik ściągnięto 2243 raz(y) 84,5 KB

Biała Dama 

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:52   

Sybisek, czy ta płyta nagrobna nie znajduje się na Wielbarku? O niemiecku Wilenberg? Ale na którym cmentarzu? Przy Jagiellońskiej? Tak mi wychodzi, ale nie jestem pewna. :idont:
Ostatnio zmieniony przez Biała Dama Pon 22 Cze, 2009 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

sybiseck 

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 06:10   

;-) To nie Wielbark. :ok: :ok: Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu