Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadka Sybiska
Autor Wiadomość
wowa65m 

Wysłany: Sro 10 Cze, 2009 20:52   

:hihi: :hihi: To tak blisko Malborka. Dałem słowo Sybiskowi, że nie powiem . :piwo: :piwo: Świetna zagadka.

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 11:29   

Dla mnie za mądre, oddaję walkowerem. ;-)

Cayenka 

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 16:09   

Hmm. Wpisałam w google Clara von ( nazwiska nie widzę ) Malbork i wyszło mi "Wirnikajmy - Mały Malbork - Korsze", ale to pewnie zły trop. W zagadkach z Waszych stron, nie mam szans. :-/

sybiseck 

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 19:27   

;-) Cayenko wpisz " Clara von Schack geb Wein " - to jest tylko połowa płyty. Na drógiej połowie jest imię jej męża. Jeszcze jej nie pokażę. Może ktoś wyszpera coś ciekawego. Płyta znajduje się o wiele bliżej Malborka. Gdzie? Czekam na wypowiedzi tropicieli. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu po internecie i w okolicy. :ok:

Cayenka 

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 20:00   

sybiseck napisał/a:
wpisz " Clara von

Nic mi to nie dało, ale mam nadzieję, że kiedyś dowiem się od Was kim była ta dama? :idont:

sybiseck 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 20:34   

;-) Ta dama to żona Benna von Schaka. Mam nadzieję, że to ułatwi Wam zagadkę. Teraz jestem poza Malborkiem i z tego powodu nie dysponuję zdjęciem drugirj połowy płyty. Zamieszcze je po powrocie. Pozdrawiam tropicieli. :ok:

wowa65m 

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 21:57   

:-> Ha,Ha ! Beno von Schack mieszkał w ...... . W internecie można cościk znaleźć na ten temat. Trzeba tylko poszperać. Brawissimo Sybisek. Zagadka super, super. :ok:

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Sob 13 Cze, 2009 11:22   

Hm, wynalazłam dwie miejscowości, ale nie wiem o którą może chodzić. :mrgreen: (Obydwie na literkę "T").
Ach, no i lilijka w takim razie jest z ich herbu. :ok:
Ostatnio zmieniony przez Aida Sob 13 Cze, 2009 11:25, w całości zmieniany 2 razy  

Biała Dama 

Wysłany: Sob 13 Cze, 2009 19:25   

Kombinowałam, kombinowałam komp się zagrzał, ja tym bardziej, i nic. Jak Wy to robicie? Wpisywałam i "benno......" i " clara........" , same niemieckie strony, a mój niemiecki używałam jakieś dwadzieścia kilka latl temu. Wielki pokłon, za dociekliwość. :peace: Ze zniecierpliwieniem czekam na rozwiązanie. :idont:
Ostatnio zmieniony przez Biała Dama Sob 13 Cze, 2009 19:29, w całości zmieniany 3 razy  

sybiseck 

Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 06:54   

;-) Widzę, że same białogłowy zajęły się tropieniem. A gdzie są panowie? Czyżby ..... ? Podpowiem Aido, iż ta miejscowość zaczyna się w języku polskim oraz niemieckim na " W ". Niestety dziś nie pokażę drugiej połowy zdjęcia gdyż mój " pędrak" z wszystkimi zdjęciami został zapomniany i leż daleko . Jak tylko go odzyskam postaram się zamieścić fotki. Tymczasem pozdrawiam i zachęcam do tropienia. :ok:

Odpowiedz do tematu