Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie zespoły rockowe.
Autor Wiadomość
Kuglow 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 13:44   Malborskie zespoły rockowe.

Nie mogąc doszukać się takiego tematu zakładam ten.Jeżeli był,to proszę mój usunąć lub scalić.Na początek historia dwóch formacji malborskich .

PABIEDA
Zespół powstał w styczniu 1987r w Malborku. Skład: Jarek "Gorcza" Gorczyca-voc, Dobek "Dobass" Głąb-bas, voc, Kazik "Kaz" Szweda-git, Sławek "Sopel" Sobczyk-git, Grzesiek "Godzio" Topuszek-dr, voc, oraz Mariusz "Tato" Rosianowski - szef. Repertuar czysto punkowy. Wiele koncertów m.in.: POZA KONTROLĄ - Warszawa 1987, MOKOTOWSKA JESIEŃ MUZYCZNA - Warszawa 1988, PRZEGLĄD MUZYKI NOWEJ I ODJAZDOWEJ - Katowice 1988, ROCK NA WSCHODZIE - Biała Podlaska 1988, NOWA SCENA - Sopot 1988, LE PRINTEMPS de BURGES - Koszalin 1990, JAROCIN - Jarocin 1988, 89, 91, 92, F.I.M.U. - Belfort (Francja) 1993, PRZYSTANEK WOODSTOCK - Czymanowo 1995.
DYSKOGRAFIA:
"Letnia zadyma w środku zimy"- Veriton (1989) LP (Składanka), "To jeszcze nie koniec"- Polskie Nagrania (1990) MC,LP (1992) CD

SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW
Zespół powstał na początku 1988r. w Malborku, pod nazwą Urlyk von Jungingen i występował w składzie: Fred -voc., Biznesmen -git., Ostoja -bas., Jerzy Jurek -dr. Po licznych zmianach personalnych połączyli się z innym zespołem i powstał Pomnik P., pod tą nazwą zagrali m. in. w Jarocinie 89r. Po kolejnej zmianie wokalisty z Wojtka na Freda powstała Spółdzielnia Inwalidów. W 1990r. Dostali wyróżnienie na festiwalu "Rock Garaż" w Tczewie i zaproszenie na koncerty w Niemczech Zachodnich, (ale wyjazd nie doszedł do skutku). W 1991r. Zagrali w Jarocinie zajmując II miejsce w plebiscycie publiczności. W 1992r. zespół zasiliła wokalistka. Swoją muzykę określają jako crazy new wave punk`n`roll
DYSKOGRAFIA
"10 lat za późno" (1990), "Kopnij błazna w dupę" (1991), "The best of...schizofremia "(1992), "Narodziny na nowo" (1994).

Jeżeli wiecie coś o kapelach malborskich,to zapodawajcie.

Kuglow 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 14:10   

Przepraszam za podwójny post. :peace:

Zespół Dom Snów powstał o ile dobrze pamiętam na początku lat 90 w Malborku. Działalność ich od zawsze była bardzo niezależna ze względu na niekonwencjonalny rodzaj wykonywanej muzyki. Mało która wytwórnia chciała się zaangażować w wydanie tego typu materiału. Sadzę, że to wina kraju w jakim żyjemy. Na zachodzie zespół dawno byłby doceniony przez wydawców. Muzyka zawarta na płytach ociera się o Gothic, Industrial, Experyment. Zespół ma na swoim koncie szereg koncertów, grali min. w Jarocinie, Sopocie, Węgorzewie, Castle Party i wielu innych miejscach. Wydanych mają własnym sumptem 3 studyjne materiały. Wszystkie są zrealizowane na bardzo wysokim poziomie. Grupa sama rozprowadza materiał, jak i robi szaty graficzne. Zawartość liryczna tekstów wprowadza do naszych umysłów treści niebanalne - pisząc zwięźle. Warto zapoznać się z nimi. W połączeniu z muzyką stanowią nierozerwalną całość. Pochłaniają, przenoszą w odrealnione stany, które miażdżą obecną rzeczywistość. Grupa mimo tego, że już niestety nie istnieje, ma wiernych fanów w kraju jak i po za granicami. Muzyka żyje w nas... "Wampir którego zakopiesz raz do grobu wyjdzie po raz drugi aby kąsać" - Dom Snów.

http://mp3.cgm.pl/artysci/artysta.php?artysta=9532

luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 15:12   

Dom snów - lider Baton, klawisze Arek Płotka, akurat ich znałem dość dobrze, gł. Arka, jakieś wymianki płyt, późne odsłuchy Swansów, Fields of The Nephelim itp. Poleciało lat i za ChRLD nie jestem wstanie sobie przypomnieć reszty składu.

Kuglow 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 15:37   

luanda napisał/a:
Dom snów - lider Baton, klawisze Arek Płotka, akurat ich znałem dość dobrze
Ja z Batonem jesteśmy równolatkami i razem do jednej szkoły chodziliśmy,więc często razem imprezowaliśmy.Znałem wszystkich z zespołu.Próby mieli wtedy w piwnicach dawnego OHP na Piaskach.Zbieraliśmy się tam często całą ekipą i słuchaliśmy jak grają pijąc rozmaite trunki (niekoniecznie z górnej półki :hahaha: ). To były czasy.Teraz Baton mieszka w Rybniku i jest wokalistą The Proof http://theproof.pl/

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 15:52   

ETNA - zespół w klimatach reggae, do niedawna malborsko-sztumski, teraz już "pomorski" ;-)
http://www.etna.art.pl/

Kuglow 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 16:05   

Kto pamięta projekt Batona o nazwie Słoneczko? http://sloneczko.mp3.wp.p...Tg4NzEuaHRtbA==

marrock 
rebel never wins........

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 17:22   

NO NIE WIEM CZY MOGĘ ALE :ops: www.shire.vel.pl
wielka sorka za prywatę ;-) ale,ale....... :roll:

Kuglow 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 17:34   

Jasne Marrock,nie krępuj się wcale :clap: :ok: :piwo:

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 20:25   

Najlepszym zespołem rockowym w historii Malborka był KWADRANS

vonplauen 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 20:54   Re: Malborskie zespoły rockowe.

Kuglow napisał/a:

PABIEDA

"Letnia zadyma w środku zimy"- Veriton (1989) LP (Składanka), "To jeszcze nie koniec"- Polskie Nagrania (1990) MC,LP (1992) CD

Gdzieś ok.2002 r. wyszła jeszcze 'Nowa Płyta',dostępna przez jakiś czas w jednej z malborskich księgarń.Produkt w moim skromnym odczuciu kiepski,takie punko polowe młe,młe.

n 020.JPG
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 92,99 KB

n 021.JPG
Plik ściągnięto 8458 raz(y) 116,99 KB

Odpowiedz do tematu