Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
EURO 2012
Autor Wiadomość
Adam OK
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 18:20   

vonplauen napisał/a:
Po drugie - Tematem tego wątku jest Euro 2012,a nie pan Kwaśniewski i jego małżonka.

Owszem, ale Kwach się wiąże z polityką, podobnie jak Euro. A żeby byc w miarę sprawiedliwym:
mw napisał/a:
Ludzie czy w ciągu 2 lat był jakiś przekręt finansowy tego rządu? nie przypominam sobie...

Może i nie, ale PiS obiecał 3 mln mieszkań, ktorych najprawdopodobniej nie będzie, więc ten rząd aż taki wspaniały nie jest (lepsze to niż afery z poprzedniej kadencji, ale marna to pociecha).
A co do Euro - jest wiele do zrobienia i miejmy nadzieję, że rząd zrobi co może, aby pomóc w dobrej organizacji turnieju i że zrobi to tak szybko, jak tylko sie da.
 
 
mw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 18:30   

vonplauen napisał/a:
Po pierwsze - Być może kolega nie zauważył,ale jak głosi napis u góry jest to 'Forum poświęcone miastu Malbork i jego okolicom',a nie sprawom polityczno-światopoglądowym,więc swoją nachalną,ideologiczną propagandę postaraj się przynajmniej ograniczyć.
Po drugie - Tematem tego wątku jest Euro 2012,a nie pan Kwaśniewski i jego małżonka.


Jeżeli tak to niezgodny z tematyka forum jest cały temat... co jest oczywistym absurdem bo topic jest w odpowiednim dziale... bolą cię inne niż Twoje poglądy? trochę modnej tak "tolerancji" o której tyle wszyscy mówią...

Rozumiem że uważasz że dozwolona jest tylko krytyka i żarty z obecnego prezydenta i rządu a krytyka poprzedniego to propaganda i off topic?

proszę więc też o trochę obiektywizmu...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 18:38   

EURO 2012 :mrgreen: o tym pisać :!: :idea:
 
 
mw
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 18:45   

Euro to prawie wszystkich cieszy 8-)

Jeżeli wszytko będzie dobrze zrobione, będzie współpraca miedzy rządem a samorządami nie będą brały górę rożne spory i rywalizacja polityczna to wiele w tym kraju się zmieni w ciągu 5 lat a zainwestowane pieniądze zwrócą się z nawiązką...
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 19:21   

mw napisał/a:

Jeżeli tak to niezgodny z tematyka forum jest cały temat... co jest oczywistym absurdem bo topic jest w odpowiednim dziale... bolą cię inne niż Twoje poglądy? trochę modnej tak "tolerancji" o której tyle wszyscy mówią...

Rozumiem że uważasz że dozwolona jest tylko krytyka i żarty z obecnego prezydenta i rządu a krytyka poprzedniego to propaganda i off topic?

proszę więc też o trochę obiektywizmu...

'Krytyki i żartów z obecnego prezydenta' nigdy nie uprawiałem,chociaż powodów ku temu sporo by się znalazło.Widzisz,ja tu jestem już jakiś czas i nigdy o swoich poglądach nie wspominałem,bo uważam,że to forum nie jest odpowiednim miejscem na ich wyrażanie.Ty wchodzisz i od razu zaczynasz reklamowo-ideową ofensywę.Natrętna promocja światopoglądowo obcego wielu osobom człowieka jest uważam nie na miejscu,bo to nie jest polityczne czy ideowe forum.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 19:25   

vonplauen napisał/a:
bo to nie jest polityczne czy ideowe forum.


No właśnie, a nie wiem czy ktoś z was pomyślał, że będziemy rozstawieni w losowaniu i w grupie A, czyli nie trafimy na dwójkę największych europejskich twardzieli w 2011 :D
bo pewnie w Grupie B będzie Ukraina :) - lub na odwrót
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 20:03   

A może wystąpimy w roli obrońców tytułu :roll:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 20:12   

Nieco czarnego humoru...

nieodb.gif
Plik ściągnięto 16684 raz(y) 67,96 KB

kartkad.jpg
Plik ściągnięto 16684 raz(y) 87,32 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 20:20   

buahahahahahahahaha
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007 20:25   

Poczekawy do poniedziałku na Szymona Majewskiego Show, zobaczymy co on wymyśli.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
mw
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 09:24   

vonplauen napisał/a:
mw napisał/a:

Jeżeli tak to niezgodny z tematyka forum jest cały temat... co jest oczywistym absurdem bo topic jest w odpowiednim dziale... bolą cię inne niż Twoje poglądy? trochę modnej tak "tolerancji" o której tyle wszyscy mówią...

Rozumiem że uważasz że dozwolona jest tylko krytyka i żarty z obecnego prezydenta i rządu a krytyka poprzedniego to propaganda i off topic?

proszę więc też o trochę obiektywizmu...

'Krytyki i żartów z obecnego prezydenta' nigdy nie uprawiałem,chociaż powodów ku temu sporo by się znalazło.Widzisz,ja tu jestem już jakiś czas i nigdy o swoich poglądach nie wspominałem,bo uważam,że to forum nie jest odpowiednim miejscem na ich wyrażanie.Ty wchodzisz i od razu zaczynasz reklamowo-ideową ofensywę.Natrętna promocja światopoglądowo obcego wielu osobom człowieka jest uważam nie na miejscu,bo to nie jest polityczne czy ideowe forum.


No cóż o politykę zahaczył sam admin a ja nawiązałem do jego wypowiedzi

chyba że to Ty tutaj decydujesz o czym wolno rozmawiać co pisać itd... w takim wypadku poinformujcie mnie jakie zasady obowiązują na tym forum.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 09:33   

mw napisał/a:
zasady obowiązują na tym forum


http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=154
 
 
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007 21:52   

Oj jak sie nasi Rządzący zabiorą do Euro 2012 ,czarno to widzę. :arrow:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 08:53   

To ja trochę statystyki i moich przemyśleń do tej imprezy

Ukraina - 46 mln mieszkańców
Polska - 38 mln mieszkańców

Kijów - 2,7 mln mieszkańców
Warszawa - 2,9 mln mieszkańców (aglomeracja)

Stadiony:

Donieck - 55 000 widzów - otwarcie do końca 2008 (Szachtar)
Gdańsk - 44 000 widzów - otwarcie do końca 2010
Kijów - 83 000 widzów - otwarcie do końca 2010 (FINAŁ)
Lwów - 40 000 widzów - otwarcie do końca 2009
Poznań - 46 500 widzów - otwarcie do końca 2008
Warszawa - 70 000 widzów - otwarcie do końca 2009
Wrocław - 45 000 widzów - otwarcie do końca 2010
Chorzów - 60 000 widzów - otwarcie do końca 2010
Dniepropietrowsk - 34 000 widzów - otwarcie w 2007
Donieck - 34 000 widzów - otwarcie do końca 2009 (olimpijski)
Kraków - 33 000 widzów - otwarcie do końca 2010 (prace rozpoczęte w 2004) !!!
Odessa - 34 000 widzów - otwarcie do końca 2010

źródło - http://www2.e2012.org

No cóż finału nie mamy, szkoda, zresztą co się dziwić skoro w Kijowie są w trakcie budowy/projektu 3 stadiony, ogólnie stan zaawansowania prac i daty otwarć są na korzyść Ukrainy, lepsze drużyny klubowe są na Ukrainie.

Czy nie macie wrażenia, że wygraliśmy dzięki Ukrainie? Ja wiem, że może bluźnie, ale Ukraina to potężny rynek zbytu, rozwijający się prężnie, świeża demokracja, duża chłonność rynku

Porównanie infrastruktury wg UEFA

POLSKA
- MIASTA - GOSPODARZE: Chorzów, Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław;
- PORTY LOTNICZE: 12 międzynarodowych lotnisk;
- KOLEJ: rozwinięta sieć kolejowa, 34 połączenia międzynarodowe;
- INNE: rozwinięty transport miejski w miastach kandydujących do organizacji EURO 2012.

UKRAINA
- MIASTA - GOSPODARZE: Dniepropietrowsk, Donieck, Kijów i Lwów i Odessa;
- PORTY LOTNICZE: 22 międzynarodowe lotniska;
- KOLEJ: rozwinięta sieć kolejowa, 60 połączeń międzynarodowych;
- INNE: dobrze rozwinięty transport miejski w miastach kandydujących do organizacji EURO 2012.

Dywagacje można mnożyć, ogólnie jestem sceptykiem - musimy dużo zrobić by dogonić Ukrainę :mrgreen:

PS: Stadion Narodowy w Warszawie - Aktualny stan: planowany remont :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

modernizacja lini kolejowych pol_train_big.JPG
W załączeniu plany PKP na modernizacje linii kolejowych - poprostu komedia jak się patrzy - no i ten czas modernizacji malborskich tras
Plik ściągnięto 12565 raz(y) 75,92 KB

 
 
Adam OK
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 10:33   

Fakt, mamy baaaaaaardzo wiele do zrobienia, ale ja jestem optymistą i wierzę, że nie damy d*py, bo bylby wstyd na cały świat ;-) Niemniej, jeśli będą odpowiednie pieniądze (a powinny być, w końcu leży to w interesie wszystkich z rządem i prezydentem na czele), to i stadiony i drogi i lotniska i hotele i cała reszta bedzie.
 
 
mw
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 12:51   

Pewnie ze dzięki Ukrainie, polityka tu zadziałała... Trzeba czymś przyciągać niezdecydowanych Ukraińców na zachód.
 
 
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Maj, 2007 22:53   

no to coś przed Euro 2012 http://youtube.com/watch?v=P261_u4QvCQ
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 08 Cze, 2007 21:58   

Jechałem dzis siódemką - tragedia, ale mozna tam poprowadzic tory kolejowe, odpowiednie wgłebienia juz są :lol: :lol: :lol:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 10:23   

Zastanówmy się kto zagra w 2012 roku i gdzie...
Zagłosujmy w ankiecie.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 16 Lis, 2007 11:11   

Może byś nie rozśmieszał z samego rana :mrgreen: Nie ważne jest kto,ważne jest gdzie.Awaryjnie możemy udostępnić naszą polanę z bramkami w parku. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pią 16 Lis, 2007 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 07:36   

http://malbork.naszemiast...nia/813992.html
Cytat:
Euro się zbliża, a prace nie

Raport, przygotowany przez UEFA, nie pozostawia wątpliwości - polskie władze muszą przyspieszyć, by zdążyć z budową stadionów! Inaczej grozi nam utrata organizacji finałów mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012.

Władze europejskiej federacji piłkarskiej dają Polsce pół roku na nadrobienie strat. Tymczasem władze Gdańska dogadały się dopiero z niemieckim konsorcjum, które wykona projekt budowlany stadionu.
- Nie ma się czym martwić - uspokajał wczoraj Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Stadion stanie w Letnicy do końca 2010 roku.
Na straży tych planów ma stać nie tylko gdański samorząd, ale także przedstawiciele UEFA, którzy chcą być informowani na bieżąco.
- UEFA opracowała specjalny plan dotyczący budowy stadionów - tłumaczy Adam Giersz, prezes miejskiej spółki Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012, zajmującej się organizacją budowy Baltic Areny. - Teraz w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca będziemy musieli składać dokładny raport o postępach przy realizacji naszego stadionu.
Przyspieszenie prac nad gdańskim stadionem ma zapewnić umowa, która zostanie podpisana z niemieckim konsorcjum RKW z Duesseldorfu. Jednak miejska spółka BIEG dopiero zakończyła negocjacje z Niemcami nad kształtem umowy.
- W momencie rozpoczęcia z nami rozmów już przystąpiliśmy do pracy - uspokajał wczoraj Wojciech Grabianowski, przedstawiciel niemieckiego konsorcjum.
Za 33 mln zł Niemcy zobowiązali się, że finalny projekt stadionu zostanie oddany 31 grudnia tego roku. Tymczasem ostateczne podpisanie umowy nastąpi dopiero po dostarczeniu przez Niemców między innymi... zaświadczenia o niekaralności.
Projektant wybrany, umowy prawie podpisane, ale pieniędzy dalej nie ma. W środę najwyżsi gdańscy urzędnicy z prezydentem na czele odwiedzili stolicę. Byli między innymi w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie szukali dodatkowych funduszy na budowę stadionu. - Minister Drzewiecki zapewnił mnie, że w najbliższym czasie publicznie ogłosi kwotę dofinansowania polskich stadionów na Euro - zapewniał Adamowicz. - Dla nas organizacja Euro jest najważniejsza i jeśli zajdzie potrzeba, będziemy rezygnować z inwestycji i remontów.
Problemem dla władz nie tylko Gdańska mogą okazać się procedury przetargowe. Firmy, które przegrywają przetargi, często oprotestowują całą procedurę. Wtedy trzeba organizować ją od nowa. Takie zachowanie opóźniło rozpoczęcie prac budowlanych związanych z powstaniem hali widowiskowo-sportowej na granicy Gdańska i Sopotu.
- Ten przetarg jest inny niż wszystkie do tej pory. Moi pracownicy mają jasne polecenie - wszystko na stół. Firmy, które uczestniczą w przetargu, muszą wszystko o nim wiedzieć, zanim ogłosimy go w dzienniku urzędowym. Wtedy unikniemy problemów z protestami - mówił wczoraj z nadzieją Paweł Adamowicz. - Pocieszającym jest fakt, że niemieckie konsorcjum ma duże doświadczenie w projektowaniu i przygotowywaniu takich inwestycji [stadion w Norymberdze, Gelsen-kirchen - dop. red.], jest więc szansa, że i Baltic Arena powstanie na czas i nie będziemy się jej wstydzić.

Jakub Wielicki - NaszeMiasto.pl

Czyli co, będzie jak zawsze?!
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 14:11   

nie po to budowaliśmy 0,5km autostrady żeby nam teraz zabrano nam euro :)
słyszałem że właśnie w 2012 kończy się kalendarz majów i ma być koniec świata. To może się sprawdzić :mrgreen: jak nie zdążymy ;-)

Polak potrafi, nam się oberwie jak zwykle po kieszeniach ale wierzę że zdążymy :roll:
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 14:13   

rob3rt napisał/a:
w 2012 kończy się kalendarz majów i ma być koniec świata. To może się sprawdzić jak nie zdążymy
To byłoby zbyt wiele szczęścia
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 18:35   

rob3rt napisał/a:
słyszałem że właśnie w 2012 kończy się kalendarz majów i ma być koniec świata. To może się sprawdzić :mrgreen: jak nie zdążymy ;-)
już było kilka końców świata jeden nawet przepowiedziany prze Nostradamusa :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 20:47   

Sprzedajmy za miliard euro - kolej będzie gotowa na 2014 rok (trasa Warszawa - Gdynia) A1 może do Grudziądza do 2012 :mrgreen:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 21:35   

W kwestii Euro jestem optymistą. Za dużo jest do stracenia, aby to zaprzepaścić. Widzieliście projekt stadionu narodowego? CUDO!

Będzie dobrze.Więcej optymizmu.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 21:37   

Mytoon napisał/a:
Widzieliście projekt stadionu narodowego? CUDO!


:peace: Widziałem postęp prac na stadionie 10 lecia :hahaha:

stadion jak flaga..... dla mnie nic specjalnego ;-) oby powstał :peace:

z4891521X.jpg
Plik ściągnięto 11179 raz(y) 76,83 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 01 Lut, 2008 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 21:45   

Nie od razu Kraków zbudowano. Projekt wyłoniony i niedługo prace ruszą.

Nie wiem czy śledzicie prasę w kwestii Euro, ale i Szwajcaria z Austrią i Portugalia miały pstryczek w nos od UEFA za kiepskie przygotowanie. I zdążyli. U nas też zdążą.

Tak naprawdę to UEFA ma w nosie drogi i autostrady. Bardziej zależy im na bazie hotelowej, stadionach i lotniskach. A z tym nie jest tak źle.

Dziwi mnie ankieta w tym wątku ;) Występ w Euro jako gospodarz mamy już zapewniony więc czemu opcja :po ciężkich eliminacjach" ;-)

Czyżby ktoś przewidział, że nam Euro odbiorą i będziemy musieli w eliminacjach startować? :bag:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 21:52   

Wątek zalozony 18 kwetnia wiec dlatego.

Mnie martwi całą infrastruktura, ktora w Państwach rozwinietej Europy jest, u nas nie ma nic
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2008 19:18   

To jest stadion :peace:

http://www.youtube.com/watch?v=hj-8hOf3EsE
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Czw 17 Kwi, 2008 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group