Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej
Autor Wiadomość
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 14:53   

Nieudany plan zburzenia budynku wpisanego do rejestru zabytków przy Armii Krajowej

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 15:04   

Mogę wam powiedzieć, jak to się stało ...
Większość tego typu medali przyznawana jest wszystkim zgłoszonym kandydatom. A zgłoszenie wysyła instytucja dowolna, także lokalna - i to jest najlepiej postrzegane. A taką instytucją może być np. Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe itp, jako że one znają najlepiej lokalne realia. Wniosek musi być oczywiście odpowiednio umotywowany i udokumentowany. Więc przygotowano dobry wniosek. A z weryfikacją terenową wniosków często różnie bywa, brak czasu, ludzi, pieniędzy.... Więc jury opiera się siłą rzeczy na wniosku.
Zapomnieliście jeszcze o jednej osobie z Malborka -
Cytat:
Maria Seibert – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury „RATUSZ” w Malborku,

Widzicie więc - drugiego tak zasłużonego miasta w naszym kraju nie ma.

Kuglow 

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 15:21   

Nieudany plan zburzenia budynku Bractwa Strzeleckiego,próba wyburzenia znacznej części budynków wybudowanych przed 1945 rokiem,pozwolenie na wyburzenie zabytkowej słodowni,przebudowa objętego nadzorem konserwatorskim skrzyżowania ul.17 marca i Żeromskiego itd.itp. Długo można wymieniać.Oczywiście można by się przyczepić,że wymienione miejsca nie mają nic wspólnego z miejscami pamięci narodowej,więc wydaje mi się,że wymienione przez Aza dwa dokonania "Nieomylnego" są wystarczającym dowodem na ślepotę kapituły przyznającej mu (i reszcie ekipy)medal. :evil:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Nie 16 Lis, 2008 15:22, w całości zmieniany 1 raz  

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 15:31   

Mylicie dwa pojęcia
"miejsce pamięci narodowej"
oraz
"zabytek architektoniczny" (albo budownictwa, architektury, urbanistyki). Przyznane odznaczenie dotyczy tej pierwszej kategorii. W tej kategorii wymienić można pomniki (na Ratuszu, na Domu Polskim, AK, "czołg", bohaterów AC na Sikorskiego, na cmentarzu komunalnym, żołnierzy koalicji antyhitlerowskiej, radzieckim) związane z martyrologią i bohaterstwem narodu polskiego a także miejsca pamięci nie tylko narodowej (cmentarze wojenne, obozy, pola bitew itp).
Tak więc Towarzyszu Kuglow - ostrożnie z tymi wymieniankami :evil:

Kuglow 

Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 16:00   

kolekcjoner napisał/a:
Tak więc Towarzyszu Kuglow - ostrożnie z tymi wymieniankami :evil:
Ależ towarzyszu Kolekcjonerow,co też towarzysz mi tu amputuje :hahaha: wszak przecie napisałem:
Kuglow napisał/a:
Oczywiście można by się przyczepić,że wymienione miejsca nie mają nic wspólnego z miejscami pamięci narodowej,więc wydaje mi się,że wymienione przez Aza dwa dokonania "Nieomylnego" są wystarczającym dowodem na ślepotę kapituły przyznającej mu (i reszcie ekipy)medal. :evil:

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 20:49   

Muszę powiedzieć, że jestem po prostu wstrząśnięta. Wszędzie widzę te same nazwiska, przy jakichkolwiek okazjach...

mieszkAnka 

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008 09:24   

Burmistrz odebrał odznaczenie przy pomniku, którego przeniesienie również wywołało wiele kontrowersji i pytań, czy lokalizacja była konsultowana ze środowiskiem kombatantów, czy nie była. Taka kolejna zasługa warta medalu...

argus 

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008 10:23   

Wiem, że o medale występuje m. in. Urząd Miasta, więc wielce prawdopodobne, że burmistrz sam załatwił sobie medal za zasługi jako Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej.
W kontekście znalezionych i zbeszczeszczonych szczątków ludzkich pod Domem Polskim brzmi to jak groteska i kpina w biały dzień.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 22:46   

A tak się dba o pomniki, jeśli już jesteśmy w temacie dawania sobie medali

dbają o pomnik.jpg
Plik ściągnięto 3097 raz(y) 187,97 KB

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 13:53   

Opiekun skaładał kwiaty 11 listopada - Zdjęcie dzisiejsze!
Jako że temperatury jesienne to i procesy gnilne powoli postępują.

20081214_120709.JPG
Plik ściągnięto 3041 raz(y) 118,89 KB

Odpowiedz do tematu