Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
OSIR - sen o aquaparku
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 08:34   

agrest123 napisał/a:
Myślę ę to błąd w rozumowaniu. Nigdzie Aquaparku z prawdziwego zdarzenia nie buduje się w centrum. Przeważnie buduje się go na obrzeżach miasta. Nielogicznym wydaje mi się ładowanie Aqua w terenach które mogą być wykorzystane do innych celów rekreacyjnych. AquaParki z prawdziwego zdarzenia są duże. Budowanie w takich miejscach z myślą żeby można było tam dojść piechotą mija się z celem.
Dojscie na piechotę przy malborskich układach uliczno-parkingowych to duży atut. Żeby na piechotę się dojść nie dało musiałby być w... Sztumie? Gdzie indziej miasto swobodnie dysponuje wystarczającą ilością miejsca jak nie w parku? Grunty wokół miasta i w jego granicach trzeba wydzierać AWRSP - a i infrastruktura na nich żadna, dalej to już gmina Malbork i lipa. Sam park zagospodarowany na OSiRze się kończy, powstał Jumpipark, będzie Dinopark, a dalej co...? Aquapark by pasował, ale pozostanie pewnie jak jest gardenpartypark :hahaha:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Jan 


Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 08:54   

Ja też jestem za tym żeby powstał ten wyśmienity projekt i realizacja tych basenów tylko wieśniaki zawsze wodę mącą i są przeciwni takim budowlą.
Co kogo działka obchodzi stare dziadostwo co powstało za komuny jak te działki wyglądają?
Masakra można zdecydowanie powiedzieć,latem to tylko chleją tam nic więcej i menele śpią co nie którym to odbiło bo robią tam pole uprawne od dechy do dechy posiane maja warzywa beka....maks.
Dla mnie to powinni zrównać te działeczki i pobudować baseny jestem jak najbardziej za :ok:
Ostatnio zmieniony przez Jan Wto 14 Wrz, 2010 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 13:21   

Wiesz, powinieneś jednak włączyć opcję "kultura wypowiedzi", kiedy piszesz o ludziach, którzy mają tam działki. Dla niektórych stanowią one jedyną rozrywkę w życiu. Pewnie, że jeżeli miałby tam powstać kompleks rekreacyjny z prawdziwego zdarzenia, to działki mają w tym momencie mniejszą wartość, ale wtedy ludzie powinni dostać podobne gdzie indziej.
_________________
.............................................
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 13:31   

Jan napisał/a:
tylko wieśniaki zawsze wodę mącą
Nie przypominam sobie abym mieszkał na wsi. Nie wiem jednak skąd Ty się w naszym mieście wziąłeś "panie miastowy" i w sumie jest mi to obojętne. Kompleksy swoje racz zachować dla siebie.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 13:35   

Panie M.J. w necie nie ma anonimowości to mit, a chamstwa zbytnio nikt nie toleruje.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 19:49   

[quote="Jan"]tylko wieśniaki zawsze wodę mącą[quote="Jan"]

Czy to miała być obelga? Na wsi jest więcej rozumnych, wykształconych i kulturalnych ludzi niż wśród populacjii tzw. "blokersów" z miasta.
Jan napisał/a:
i są przeciwni takim budowlą

Jak już chcesz wydalać z siebie głębsze myśli, to zainwestuj w Słownik Poprawnej Polszczyzny. Budowla: - w l.p. - b Narzędnik (kim, czym się zachwycam) -[b]budowlą[/b
w l.m. Celownik (komu ,czemu jestem przeciwny) budowlom
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Wto 14 Wrz, 2010 19:56, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
marcinmalb 

Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 21:34   

Również, tak jak Kuglow, mam działkę między poplularnym OSiRem a Pomezanią, lecz nie miałbym nic przeciwko jakby te tereny zagospodarowne zostały na mega kompleks rekreacyjno-sportowy. Jak dla mnie pomysł Mytona trafiony w dziesiątke! Oczywiście jestem za zadaszonym basenem z prawdziwego zdazenia niż z "odkrytym" aquaparkiem.
Z drugiej jednak strony zastanawiam się czy basen sportowy miałby u nas duże zainteresowanie. W weekend byłem dwa razy na basenie w ZST i było naprawdę pusto, więc skoro nie możemy jako mieszkańcy zapełnić "sadzawki" czy "brodzika" (jak to niektózy tu nazywają) to nie wiem czy byśmy zapełnili nowy basen sportowy.
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 21:44   

Gdyby był to kompleks z prawdziwego zdarzenia, a nie zwykły basenik, to z pewnością cieszyłby się dużym powodzeniem. No, ale to musiałaby być jakaś naprawdę dobra i duża inwestycja.
_________________
.............................................
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010 22:39   

marcinmalb napisał/a:
Z drugiej jednak strony zastanawiam się czy basen sportowy miałby u nas duże zainteresowanie. W weekend byłem dwa razy na basenie w ZST i było naprawdę pusto, więc skoro nie możemy jako mieszkańcy zapełnić "sadzawki" czy "brodzika" (jak to niektózy tu nazywają) to nie wiem czy byśmy zapełnili nowy basen sportowy.


W tygodni za to ciężko się wbić ;-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 08:14   AquaPark a basen pływacki...

Mytoon napisał/a:
marcinmalb napisał/a:
Z drugiej jednak strony zastanawiam się czy basen sportowy miałby u nas duże zainteresowanie. W weekend byłem dwa razy na basenie w ZST i było naprawdę pusto, więc skoro nie możemy jako mieszkańcy zapełnić "sadzawki" czy "brodzika" (jak to niektózy tu nazywają) to nie wiem czy byśmy zapełnili nowy basen sportowy.


W tygodni za to ciężko się wbić ;-)


Proszę o rozróżnienie co w Malborku przydałoby się wybudować. Budowanie basenów pływackich nawet kosztem działek mija się z celem. Wiadomo że basen pływacki w Malborku jest też potrzebny.
Jednak rozmawiamy tutaj o kompleksowym rozwiązaniu dla turysty i mieszkańca. Naprawde Aqua z prawdziwego zdarzenia nie miałby problemów z obsadą w tygodniu i w weekendy.
Dalej twierdze że budowanie brodzików, które mają przypominać Aqua to niefortunny pomysł.
Czym miasto chce zatrzymać turystę? Aleją zasłużonych? Konikiem na biegunach na pseudo deptaku?
Rozwiązanie z AQUA jest również dobrym pomysłem dla okolicznych miejscowości i regionu.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 08:34   

To ludzi przyciąga: Heide Park
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 08:43   

To też spowoduje, że będą tłumy cały rok:Tatralandia
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 09:42   

Dobrze , że za marzenia nie karzą bo wszyscy zgnilibyśmy w pudle. Uściślę swoje zeznania , gdyby naprawdę miał powstać AQUA z prawdziwego zdarzenia , to gotów byłbym odżałować działeczki jeśli byłaby taka potrzeba (oczywiście zakładając , że to jedyny w mieście dogodny teren do budowy). :ok:
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 10:06   :)

Kuglow napisał/a:
Dobrze , że za marzenia nie karzą bo wszyscy zgnilibyśmy w pudle. Uściślę swoje zeznania , gdyby naprawdę miał powstać AQUA z prawdziwego zdarzenia , to gotów byłbym odżałować działeczki jeśli byłaby taka potrzeba (oczywiście zakładając , że to jedyny w mieście dogodny teren do budowy). :ok:

Wspaniała postawa obywatelska :)
Jeszcze tylko trzeba przekonać "władających" tym miastem by to w swoich wizjach uwzględnili ... :)
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010 15:52   

agrest123 napisał/a:
Proszę o rozróżnienie co w Malborku przydałoby się wybudować. Budowanie basenów pływackich nawet kosztem działek mija się z celem. Wiadomo że basen pływacki w Malborku jest też potrzebny.


A proszę bardzo. Gdyby zagospodarować teren działek to połączenie OSiRu i stadionu Pomezanii (w sumie też OSiR) to treny te można przeznaczyć np. na:
-rozbudowę bazy noclegowej i hotelowej,
-rozbudowę oferty campingowej, związanej zarówno z miejscami dla aut campigowych, jak i pól namiotowych,
-korty tenisowe,
-aquapark z basenami odkrytymi i zakrytymi,
-ścianki wspinaczkowe,
-boiska do siatkówki i koszykówki,
-nieduże boiska do piłki nożnej (a'la Orlik),
-tory dla rolkarzy, deskorolkarzy,
-tereny do gry w squasha,
-gabinety odnowy biologicznej,
-SPA i inne takie,
-tor cartingowy,
-wesołe miasteczko.

Niektóre z nich już są, ale można je znacząco rozbudować. Powstałby potężny kompleks rekreacyjno – sportowy z ogromnym zapleczem dla różnych dyscyplin sportowych. Jeśli do tego dorzucić zaplecze i tor dla kajakarzy to byłby strzał w 10. ;-) A wybudowanie hali widowiskowo sportowej to... marzenia ściętej głowy, ale nie takie marzenia się spełniały.
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2010 20:05   

A działkowcy to potęga

dzialki.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 143,92 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2010 20:18   

Cytat:
A działkowcy to potęga
Nie samym marketem i sklepem człowiek żyje , ale też tym co wchodzi mu do ust z działki jego. :hihi: :hahaha: :mrgreen:
 
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2010 20:37   

StormChaser napisał/a:
A działkowcy to potęga
raczej prezesi w Warszawie, zgodnie z moją wiedzą tylko jeden nie jest zrzeszony ludzie mają dzierżawę wieczystą. Co do pomysłu Mytona to popieram ale ze skocznią narciarską na Wielbarku :hihi: Jakby to było pięknie usłyszeć Leeeeeć Adaaaaam i plusk w Nogacie
Ostatnio zmieniony przez stanisławn Czw 16 Wrz, 2010 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jan 


Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 12:17   

Kuglow napisał/a:
Cytat:
A działkowcy to potęga
Nie samym marketem i sklepem człowiek żyje , ale też tym co wchodzi mu do ust z działki jego. :hihi: :hahaha: :mrgreen:


To co wiem to chyba Gefrajter Kugel będzie po działce.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 13:38   

Jan napisał/a:
To co wiem to chyba Gefrajter Kugel będzie po działce.
Też zdarza mi się dużo wiedzieć , np. słyszałem gdzieś i wiem że w parku naszym mieszka tygrys bengalski. :hahaha: :mrgreen: :-D Może podałbyś źródło swojej wiedzy? Bajuchy ja też umiem gadać.
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 16:02   

Tow.Kuglow,bierzaj rychlutko wykopać marchewke tudzież inne walory,bo kto wie,może i prawda :-P
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 24 Wrz, 2010 16:15   

Nie ma obawy Tow. Karwanow. Już jest po wykopkach. :mrgreen: :peace:
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 23:10   

NaszeMiasto.pl
Cytat:
Malbork. Pół miliona na projekt dotyczący m.in. budowy kompleksu basenów

Polska Dziennik Bałtycki (JS)

Dzisiaj 14:16:28 , Aktualizacja dzisiaj 14:24:49
Szacuje się, że 500 tys. zł będzie kosztował projekt modernizacji terenów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku na Parkowej. Taka kwota ma być zapisana w budżecie miasta na 2011 rok. (...)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 04 Lis, 2010 23:23   

Kompleks otwartych basenów?! Ratunku NIE :!: :!: :!:
Po co wyrzucać pieniądze na obiekty otwierane na dwa miesiące w roku? Jak już baseny to tylko kryte i całoroczne (patrz Tatralandia)
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010 09:11   

argus napisał/a:
Kompleks otwartych basenów?! Ratunku NIE :!: :!: :!:
Po co wyrzucać pieniądze na obiekty otwierane na dwa miesiące w roku? Jak już baseny to tylko kryte i całoroczne (patrz Tatralandia)


Coś przed wyborami trzeba robić... Uważam że to głupi pomysł i wyrzucanie w błoto pieniędzy publicznych.
Budować brodziki na 2 miesiące (pod warunkiem że jest pogoda) to BZDURA. BZDURA do kwadratu.

Pieniądze wyrzucane w błoto . Podobnie jak i marnotrastwo terenu, na którym mógłby powstać obiekt rekreacyjny całoroczny z prawdziwego zdarzenia.
Myślę że obecni możnowładcy są bardzo krótkowzroczni...

PS. Podobnie dorobienie szczytów do starego Kwadrotexu nie zrobi z niego budowli na miarę tego miasta. PRAWIE... ale prawie robi wielką różnicę. Dawno dawno temu były wyroby "czekoladopodobne". Imitowały coś oryginalnego. Ale te czasy chyba dawno się skończyły. Chyba. Śmiem po takich pomysłach powątpiewać.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Pią 05 Lis, 2010 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010 09:34   

agrest123 napisał/a:
Budować brodziki na 2 miesiące
zimą się zrobi lodowisko to już będą 4 miesiące no i zapewne to przyciągnie turystów bo jak wiadomo zima to martwy sezon :-P zostaje jeszcze wiosna i jesień jak wykorzystać baseny przez pozostałe 8 miesięcy?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 05 Lis, 2010 09:51   

stanisławn napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Budować brodziki na 2 miesiące
zimą się zrobi lodowisko to już będą 4 miesiące no i zapewne to przyciągnie turystów bo jak wiadomo zima to martwy sezon :-P zostaje jeszcze wiosna i jesień jak wykorzystać baseny przez pozostałe 8 miesięcy?


Wiem.. wiem... w pozostałych miesiącach wpuści się rybki, rzuci troche zieleni... i będzie można robić międzynarodowe zawody wędkarskie. Nawet mistrzostwa świata.

I w ten sposób mamy całoroczną INWESTYCJĘ zaplanowaną. :hahaha: :peace:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 08:10   

Polityka ciepłej wody, czyli boom aquaparków
Cytat:
Biznes basenowy. Polacy mają nową ulubioną rozrywkę. Samorządy liczą, że sporo na niej zarobią
– Aquapark stał się synonimem wypoczynku. W czasach kryzysu coraz mniej osób stać na wyjazd, Polacy wolą wydać pieniądze na rozrywkę w kraju – przekonuje Bartłomiej Andrusiewicz, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego. – Dlatego parki wodne przeżywają prawdziwe oblężenie. W Polsce godzina zabawy w aquaparku kosztuje ok. 15 zł. To cztery razy mniej niż np. w Niemczech.
Z danych zebranych przez "Rz" wynika, że samorządy zamierzają wydać w najbliższym czasie na tego typu inwestycje ok. 1,2 mld zł. A projektów wciąż przybywa, ponieważ coraz więcej miejscowości chce mieć własny wodny park rozrywki. W efekcie ich liczba w ciągu trzech lat ma się podwoić: z siedmiu do czternastu.
Rekordy popularności bije m.in. aquapark we Wrocławiu. Obiekt jest otwarty od godziny 6 rano do północy, a goście mogą tu nie tylko się wykąpać, ale też uczestniczyć w lekcjach tańca czy oglądać przedstawienia teatralne – wszystko bez wychodzenia z wody. Przez rok ma ponad milion klientów. Dla porównania słowacka Tatarlandia przyjęła w ubiegłym roku trzykrotnie mniejszą liczbę gości. Park wodny w Krakowie odwiedziło pół miliona osób, a łódzką Falę 250 tysięcy.
– Wiele osób zamiast do centrum handlowego w wolnym czasie woli pójść na basen. Klasyczny aquapark ma pod dachem i na zewnątrz kilka basenów, a także dodatkowe atrakcje, jak sauny czy wellness – tłumaczy Mariusz Prasał, rzecznik Wrocławskiego Parku Wodnego.
Rosnąca popularność aquaparków przekonuje do inwestycji kolejne samorządy. W tym roku nowe obiekty powstały w Zielonej Górze i Radomiu. Mazowiecki Gostynin przeznaczył pod inwestycję aż 17 hektarów. Głównym atutem parku będą źródła geotermalne. Wrocław ma zaś w planach budowę centrum nurkowego za 60 mln zł. Dużą inwestycję planuje też Bydgoszcz.
Największy i najdroższy aquapark w kraju powstanie jednak w Poznaniu. Otwarcie Term Maltańskich zaplanowano na wrzesień przyszłego roku. Ich budowa kosztuje 300 mln zł, ale miasto liczy na spore zyski.
– Tego typu obiekty zawsze świetnie zarabiają na siebie, dlatego warto w nie inwestować. Na sam fundusz reklamowy wydamy ponad 300 tys. zł – mówi Radosław Stankiewicz, rzecznik Term Maltańskich.

Prosimy iść w tym kierunku Droga Władzo, tylko niech to nie będą sezonowe odkryte baseniki, a profesjonalny aquapark, który przyciągnie amatorów wodnego szaleństwa i to przez cały rok) ;-)
 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 11:42   

Cytat:
Prosimy iść w tym kierunku Droga Władzo
ale wtedy padną baseny kryte
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 13:23   Zyski

stanisławn napisał/a:
Cytat:
Prosimy iść w tym kierunku Droga Władzo
ale wtedy padną baseny kryte


No i część "Przedsiębiorców" straci zyski. Konkurencja nie jest wskazana. Nie można bruździć we własnych interesach.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group