Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie parkingi
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 14:12   

A gdzie wina się napić? :peace:
A tak na poważnie, kiedy te wątpliwej urody molochy powstawały, samochód posiadał może co dziesiąty ich mieszkaniec, a może i nie, te kilka miejsc starczało. Zagospodarowanie terenu wokół nie zauważyło tempa rozwoju i zostało nadal we wczesnych latach osiemdziesiątych, tylko czy ewentualne zabetonowanie wszystkiego wokół to dobre rozwiązanie? Kto by miał to sfinansować? Kupując, wynajmując mieszkanie czy inny lokal z miejscem parkingowym, garażem jest za to dodatkowa opłata, czy w cenie mieszkania, czy w cenie najmu. Domyślam się, że parking powstać miałby za sprawą tajemniczych onych i oczywiście być dodatkiem free.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 14:49   Wlasność prywatna.

StormChaser napisał/a:
A gdzie wina się napić? :peace:
A tak na poważnie, kiedy te wątpliwej urody molochy powstawały, samochód posiadał może co dziesiąty ich mieszkaniec, a może i nie, te kilka miejsc starczało. Zagospodarowanie terenu wokół nie zauważyło tempa rozwoju i zostało nadal we wczesnych latach osiemdziesiątych, tylko czy ewentualne zabetonowanie wszystkiego wokół to dobre rozwiązanie? Kto by miał to sfinansować? Kupując, wynajmując mieszkanie czy inny lokal z miejscem parkingowym, garażem jest za to dodatkowa opłata, czy w cenie mieszkania, czy w cenie najmu. Domyślam się, że parking powstać miałby za sprawą tajemniczych onych i oczywiście być dodatkiem free.

Wiem, że teraz każdy blok mieszkalny buduje się z odpowiednią liczbą miejsc parkingowych. Jak słusznie zauważyłeś te bloki budowano kiedy jedynie "sołtys" miał samochód i nie trzeba było to tym myśleć. Podejrzewam że teren nie jest w gestii jakiejkolwiek wspólnoty a jest we władaniu i zarządzaniu "miasta". Nie wiem czemu "miasto", czyli nazwani przez ciebie "oni" nie widzą problemu.
Obecnie teren w ogóle nie wykorzystany, nawet przez smakoszy trunków niskobudżetowych. Ile jest tam tej zieleni przy blokach by można mówić o jakiejs estetyce tego terenu. Trąci totalnym PRLem.
A kwestia płacenia za ewentualny parking. Sądzisz że mieszkańcy muszą za wszystko płacić? Troszkę dziwnie. to po co płacą podatki? Po to chyba by ich otoczenie zmieniało się i lepiej im się żyło. Nie tylko na "deptaku".
Podobnie jest z terenem niedaleko w trójkącie pomiędzy ulicami Sienkiewicza/Konopnickiej/Reymonta. Totalny "ugór" i nawet nie na obrzeżach miasta. W centrum. Przypomina po prostu średniowiecze. Widziałem gdzieś plan zagospodarowania tego terenu. Ale chyba minie jego termin przydatności jak nic nie będzie ruszone.
Takich miejsc jest w Malborku od groma i ciut ciut. I ciągle brakuje pieniędzy. Dziwne to. Taka bieda tutaj? Może źle wydawane są te pieniądze?
Ale to już inna kwestia.
Chodziło mi o ten parking. I teren "ugór".
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 17:43   

Zauważ, że po nowemu podatki są płacone i za parkingi bo są na działkach wspólnot, spółdzielni itd, no chyba że są pod na tym samym gruncie co budynek. Chciałbyś Agrest ze swojego podatku fundować Nowakowi parking, bo ja niekoniecznie...
Inna rzecz, że nie ma żadnego ładu w mieście jedne budynki mają działki wzdłuż ścian, inne z terenem wokół, jeszcze pomiędzy kawałki terenu "niczyje", a woli by ład ten zaprowadzić nie ma...

To ze zdjęcia to akurat całościowo jedna działka z budynkiem Sienkiewicza coś tam, całość chyba MSM, urzędowi do tego nic.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 19:38   

StormChaser napisał/a:
Zauważ, że po nowemu podatki są płacone i za parkingi bo są na działkach wspólnot, spółdzielni itd, no chyba że są pod na tym samym gruncie co budynek. Chciałbyś Agrest ze swojego podatku fundować Nowakowi parking, bo ja niekoniecznie...
Inna rzecz, że nie ma żadnego ładu w mieście jedne budynki mają działki wzdłuż ścian, inne z terenem wokół, jeszcze pomiędzy kawałki terenu "niczyje", a woli by ład ten zaprowadzić nie ma...

To ze zdjęcia to akurat całościowo jedna działka z budynkiem Sienkiewicza coś tam, całość chyba MSM, urzędowi do tego nic.

Nie wiem kogo to "działka" . Nie mam takiej wiedzy. Rzuciło mi się w "oko", że ludzie kiszą auta po chodnikach, że przejść nie można a tyle terenu niezagospodarowanego.
Brak jakiegokolwiek myślenia na plus. By było lepiej.
Jeśli byłoby to "miasta" to co za problem rzucić trochę gruzu by ludzie nie parkowali w błocie.
Ja to rozpatruje w kategoriach by było lepiej a nie kto na tym zarobi. Nie wszystko można rozpatrywać w kategoriach kasy. Trzeba myśleć i robić by było lepiej. A na pewno kupę chodników odetchnęło by z ulgą i ludzie by mogli normalnie przejść ....
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 20:20   

Co do terenu pomiędzy Reymonta, Orzeszkowej, Krakowską i Sienkiewicza to mam nadzieję, że nie zostanie wyasfaltowany ani wybetonowany. Choć faktycznie byli różni mierniczy w roku ubiegłym i co najmniej jedna jakowaś komisja oglądać ogródki położone na zapleczu tamtejszych kamienic. Jest to, niestety, jedyna już chyba zachowana pozostałość przedwojennej zabudowy całego kwartału. I wolałbym mieć za oknem drzewka i pewien nieład (ogródki niesprzątane są) ale za to z ptakami i owadami, niż jakieś parkingi. Może wynika to z faktu, że wolę zwierzaki niż mechanikę a może z tego, że nie mam pojazdu żadnego. Kiedyś jeśli nie przy wszystkich, to przy większości kamienic były ogródki dla lokatorów i w latach 80-tych bardzo się przydały do podreperowania kuchni (mieliśmy owoce, warzywa, świnie, kury) a także jako miejsce zabaw. I mimo, że klatki są "odomofowane", to warto spróbować wejść na jakąś i walnąć fotkę. Póki jeszcze są....
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 04 Sty, 2014 20:59   Ugór..

Item napisał/a:
Co do terenu pomiędzy Reymonta, Orzeszkowej, Krakowską i Sienkiewicza to mam nadzieję, że nie zostanie wyasfaltowany ani wybetonowany. Choć faktycznie byli różni mierniczy w roku ubiegłym i co najmniej jedna jakowaś komisja oglądać ogródki położone na zapleczu tamtejszych kamienic. Jest to, niestety, jedyna już chyba zachowana pozostałość przedwojennej zabudowy całego kwartału. I wolałbym mieć za oknem drzewka i pewien nieład (ogródki niesprzątane są) ale za to z ptakami i owadami, niż jakieś parkingi. Może wynika to z faktu, że wolę zwierzaki niż mechanikę a może z tego, że nie mam pojazdu żadnego. Kiedyś jeśli nie przy wszystkich, to przy większości kamienic były ogródki dla lokatorów i w latach 80-tych bardzo się przydały do podreperowania kuchni (mieliśmy owoce, warzywa, świnie, kury) a także jako miejsce zabaw. I mimo, że klatki są "odomofowane", to warto spróbować wejść na jakąś i walnąć fotkę. Póki jeszcze są....

Ja na ten teren patrze jak na ugór. Nie mówię że ma tam być "beton" i parkingi. Bo chyba nikt tego nie chce. Jednak jest to spory teren, który leży w "centrum" a przypomina czasy prehistoryczne. Rzuciły mi sie kiedyś w oczy jakieś plany MZPZP co przewidziana jest tam jakaś "kamienica" i coś wokół. Czas realizacji nieznany.
Co nie zmienia faktu że w "śródmieściu" miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. I pomimo dostępnego terenu nikt takiego problemu nie rozwiązuje.
A chodniki są zawalone do granic możliwości.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 09:22   

agrest123 napisał/a:
Co nie zmienia faktu że w "śródmieściu" miejsc parkingowych jest jak na lekarstwo. I pomimo dostępnego terenu nikt takiego problemu nie rozwiązuje.
A chodniki są zawalone do granic możliwości.
Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę... Już nawet nie zarobek, ale chociażby koszt, materiału, robocizny, gruntu... Koszt ten nie powinien być w żadnym wypadku finansowany ze środków publicznych, jeżeli nie będzie publicznie pożytkowany w szerokim tego słowa znaczeniu. Budowa parkingu dla adresu X od razu zrodzi pytanie dlaczego nie Y, podejrzenia, przypuszczenia itd. Proszę sobie założyć, że miasto finansuje budowę parkingów na Placu Narutowicza w pobliżu pewnego nowego bloku, no to by się działo! Tylko skoro na Sienkiewicza to czemu nie na Narutowicza?
To, że nie ma gdzie parkować, zgoda, nie ma, gdzie pójść też nie ma, ale to wielu z mieszkańców od lat zaznacza te same nazwiska, bez względu na jaką opcję aktualnie się farbują, a te nazwiska potem robią za maszynkę do głosowania, potem maleje liczba miejsc parkingowych pod jedną galerią, przy innej nie ma ich wcale, a jeszcze hotel zajmuje niegdyś ogólnie dostępną uliczkę. czemu się dziwić sami na to pozwalamy, a niektórych błędów naprawić się nie da, nigdy. Pierwszym były te bloki, cholera wie takie dlaczego takie molochy, ale teraz tam masa ludzi mieszka, ludzi mających czynne prawo wyborcze, dlaczego pod Leclerkiem nie ma parkingu, bo nikogo to nie obchodziło, ważny był chwilowy biznes na spekulacji działką, podobnie jak w innych miejscach. Wywalenie żwiru na każde wolne miejsce to i tak teraz żadne rozwiązanie, tym bardziej, że być może za chwilę pojawi się wokół płot i tabliczki "teren prywatny", a daleko szukać tego nie trzeba.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 05 Sty, 2014 09:59   

agrest123 napisał/a:

Jeśli byłoby to "miasta" to co za problem rzucić trochę gruzu by ludzie nie parkowali w błocie.


Jeśli już cokolwiek robić to porządnie, jak pojawi się utwardzenie z żwiru lub gruzu podniosą się głosy "że prowizorka, byle jak ..itp" ...
Z geoportalu widać że działka należy do MSM, więc to spółdzielnia powinna się tym zająć. A jeżeli się zajmie to wzorem innych właścicieli takich parkingów - zaraz postawi szlaban albo tabliczkę "parking tylko dla właścicieli ..." co nie rozwiąże parkowania pojazdów na chodnikach np przez gości czy sąsiednich bloków.
Parking może być gdzieś dalej - ale też nie wypali, bo każdy by chciał żeby zostawić auto jak najbliżej swojego mieszkania (lenistwo).
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015 22:04   

Ile kosztuje parkowanie reklamowej tandety 24/7? To na to poszły unijne fundusze? Nie sądzę by to przeznaczenie zgadzało się z wnioskiem o dofinansowanie.

IMG_20150226_124836.jpg
Plik ściągnięto 15346 raz(y) 92,74 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Baltazar 

Wysłany: Czw 27 Sie, 2015 08:33   

Witam,niestety nigdzie na www nie mogłem znaleźć informacji,więc proszę mieszkańców Malborka o podpowiedź. Juz dawno nie byłem w Malborku,a słyszałem o remoncie dworca i okolic.W skrócie,chcę skorzystać z pendolino,muszę dojechać autem,czy w okolicy dworca jest parking gdzie auto można zostawić na kilka nocy.Darmowy,czy płatny?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015 12:12   

Jest parking. Płatny.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Baltazar 

Wysłany: Czw 27 Sie, 2015 13:36   

a jak finansowo wygląda skorzystanie z parkingu? można auto zostawic na kilka dni,czy są parkomaty?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 27 Sie, 2015 19:45   

Jest parkingowy z ZGKiM jakaś opcja dłuższego parkowania jest, ale szczegółów nie znam za dzień chyba 5 czy 10 zł, 50 za miesiąc
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Blitz 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 11 Lip, 2019 12:05   

Parking przy kasach biletowych do Zamku.Sierakowskich.Opinie z 2017/18 https://malbork7.pl/pl/katalog-firm/motoryzacja/parking/parking-przy-kasach-biletowych-do-zamku-3762/opinie.html#757A5
_________________
istnieje tylko teraźniejszość
 
 
margan1983 
...


Wysłany: Pią 12 Lip, 2019 09:23   

są 2 komentarze pozytywne :hahaha: ciekawe kto pisał ?!
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group