Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie parkingi
Autor Wiadomość
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 11:36   

DB napisał/a:
Miasto nie chce parkingu w miejscu mogiły
Czy na terenie w centrum Malborka, który przez kilkadziesiąt lat skrywał masową mogiłę, głównie ze szczątkami Niemców, powinny parkować samochody? Zdaniem Urzędu Miasta, właściciela działki, skąd wydobyto szczątki ponad 2 tysięcy ofiar II wojny światowej, nie ma w tym nic zdrożnego. Magistrat ma zamiar wynająć grunt pod działalność parkingową.
http://www.dziennikbaltyc...ogily,id,t.html
DB napisał/a:
Na terenie byłej masowej mogiły będą parkować auta?

http://malbork.naszemiast...21042eb6,1,3,60
Ostatnio zmieniony przez stanisławn Wto 12 Kwi, 2011 11:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 11:42   :/

stanisławn napisał/a:
DB napisał/a:
Miasto nie chce parkingu w miejscu mogiły
Czy na terenie w centrum Malborka, który przez kilkadziesiąt lat skrywał masową mogiłę, głównie ze szczątkami Niemców, powinny parkować samochody? Zdaniem Urzędu Miasta, właściciela działki, skąd wydobyto szczątki ponad 2 tysięcy ofiar II wojny światowej, nie ma w tym nic zdrożnego. Magistrat ma zamiar wynająć grunt pod działalność parkingową.
http://www.dziennikbaltyc...ogily,id,t.html


To nawet już nie śmieszne się robi. Postawić hotelu nie było można. Zrobić tablicę upamiętniającą ofiary. Nie można. Postawić samochody i czerpać z tego kasę można. Tak trochę z kręgosłupem moralnym obecnej władzy jest coś nie tak lekko powiem...
A niejakiego burmistrza i świtę widziałem na mszy poświęconej ofiarom tragedii smoleńskiej...
Troszkę nieładnie... lekko mówiąc...
Ale już wiele rzeczy w tym mieście mnie nie dziwi...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
DiMateo 

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 11:47   

1800/miesiąc, rewelacja. W jeden tydzien lipca ten parking zarobi wiecej.
Gdzie jest CBA? Albo prokuratura chociaż?
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 13:27   A tu nie kumam...

MrKłosik napisał/a:
Ale trzeba pamiętać, że jest już po zmianie działek i część ogrodzonego parkingu należy do EFH i miasta :-)


To czyj to jest teren? Miasta? EFH? Czego miasto wypowiada sie na temat zagospodarowania terenu skoro jest ono własnoscią EFH? A jesli ono jest własnością miasta to nie powinien być ogłoszony przetarg na dzierżawę?
Jakieś CBA powinno się tym zainteresować?

A co na to opozycja w Radzie szumnie nazwana Radą Miasta Malborka?

Dla mnie to dziwne. Podmiotowi EFH blokuje się inwestycję budowy hotelu , a nie widzi się sprzeczności i przeciwskazań korzystania z tego terenu jako parkingu ?????

Z innej beczki ... to chętnych na tak dobre warunki dzierżawy byłoby dużo więcej...
Nic sie nie wkłada a pieniądz leci... strumieniem...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Wto 12 Kwi, 2011 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 17:28   

Budowa hotelu zacznie się w przyszłym roku więc mogą sobie parking postawić ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
DiMateo 

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 18:35   

@agrest:
- miasto z EFH stworzyło spółkę celową. Więc grunt jest własnością obu podmiotów.

Dalej potoczylo sie z gorki. Zapytano EFH czy harmonogram (budowa 2013) jest aktualny i czy beda cos chcieli kopac wczesniej, bo jest okazja do kontyunowania działań posłanki Sawickiej (tzn. kręcenia lodów), tym razem w kwestii parkingu.
EFH najwyraźniej pokiwało głową pt. "róbta co chceta". Chyba, że nic nie wie na ten temat, co by było w stylu PO.

Ciekawi mnie formuła prawna dzierżawy "z wolnej ręki".
Pod względem finansowym dla porównania - plac porównywalnej wielkości z opłaconym cieciem pośrodku NICZEGO w Poznaniu to 3000zł/miesiąc. Tu w samym centrum turystycznego kurortu, gdzie auta walą drzwiami i oknami (ale bez ciecia) - 1800.
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 19:21   

http://malbork.naszemiast...ed8e3fd82,1,3,3

Cytat:
Na terenie byłej masowej mogiły będą parkować auta?

Niemcy ze stowarzyszenia byłych mieszkańców Malborka sprzeciwiają się tworzeniu parkingu samochodowego na terenie... byłej masowej mogiły. A jest taka możliwość, że turyści będą tam stawiać auta, bo zgadza się na to Urząd Miasta.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 20:08   Jawność...

DiMateo napisał/a:
@agrest:
- miasto z EFH stworzyło spółkę celową. Więc grunt jest własnością obu podmiotów.

Dalej potoczylo sie z gorki. Zapytano EFH czy harmonogram (budowa 2013) jest aktualny i czy beda cos chcieli kopac wczesniej, bo jest okazja do kontyunowania działań posłanki Sawickiej (tzn. kręcenia lodów), tym razem w kwestii parkingu.
EFH najwyraźniej pokiwało głową pt. "róbta co chceta". Chyba, że nic nie wie na ten temat, co by było w stylu PO.

Ciekawi mnie formuła prawna dzierżawy "z wolnej ręki".
Pod względem finansowym dla porównania - plac porównywalnej wielkości z opłaconym cieciem pośrodku NICZEGO w Poznaniu to 3000zł/miesiąc. Tu w samym centrum turystycznego kurortu, gdzie auta walą drzwiami i oknami (ale bez ciecia) - 1800.

Jest własnością obu podmiotów. Jeśli tak, to czy na taką działalność nie powinien być rozpisany przetarg? Może pojawiłby się podmiot który byłby wstanie zapłacić więcej pieniędzy do budżetu? Czy nie jest to działanie na szkodę miasta?
Jeśli nie większą szkodą medialną jest budowanie parkingu na tym terenie... Nawet tymczasowego. 2,2kPln to nie duża kwota. Można by rzec i przytaczając radnego Barnasia "śmieszna" kwota . Choć i może tej kwoty brakuje do zamknięcia budżetu miasta. Każdy grosz się liczy....

Tajemnicą poliszynela w tym mieście się robi, jak zarobić i się wogóle nie narobić...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 20:13   

Toć to nie pierwszyzna :czytaj: http://www.marienburg.pl/...p=118721#118721
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
DiMateo 

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 20:20   

ciekawe, czy uda sie tą umowe wyciagnac w ramach Dostepu do Informacji Publicznej. Kwota juz jest jawna, wiec nie widze za bardzo, na co jeszcze mozna by sie powolac jako "tajemnice handlowa".

Budżet żeby domknąć potrzeba by 12-14 baniek, a nie 3,5 koła.
To bardziej wygląda na "za darmo by nas zjedli a tak powiemy, że tyle wynegocjowaliśmy".

Przedmówca : dzięki za linka :)
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2011 21:24   Gospodarność i historia

DiMateo napisał/a:
ciekawe, czy uda sie tą umowe wyciagnac w ramach Dostepu do Informacji Publicznej. Kwota juz jest jawna, wiec nie widze za bardzo, na co jeszcze mozna by sie powolac jako "tajemnice handlowa".

Budżet żeby domknąć potrzeba by 12-14 baniek, a nie 3,5 koła.
To bardziej wygląda na "za darmo by nas zjedli a tak powiemy, że tyle wynegocjowaliśmy".

Przedmówca : dzięki za linka :)


A jak dla mnie Burmistrz jest niekonsekwentny. Przecież niedawno otwierał nową przestrzeń parkingową pod dworcem PKP. Wg jego założeń turyści mieli tam zostawiać swoje samochody i drałować z laczopeda pod zamek. Ta koncepcja upadła? Czyli jednak co? Można stwierdzić że władze miasta są pazerne na kasę? Tu ciągną kasę i tu będą ciągnąć? A przecież miało być inaczej...
Oj nieładnie nieładnie... Panie Burmistrzu...
I jeszcze jakie niskie pobudki. 2,2tyś. Przecież to drobnica...

Ale jeśli nie stanowiło by to różnicy to ja chętnie wykupię pod dizerżawę ten teren (kilka metrów - po tej stawce) - by nie było tam parkingu. Niech będzie trawa.... przynajmniej do pewnego czasu będzie ona upamiętniać ofiary.
Może każdy by kupił po 1-2 m2 dzierżawy tego terenu za dużo większą stawkę? I miasto się lepiej wzbogaci i poszanowanie tego terenu będzie. Jednak brakuje kasy w budżecie miejskim skoro miasto musi się chwytać takiego zarobku....
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Wto 12 Kwi, 2011 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przekrety 

Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 14:21   

nie wolno tak pisac!!! nie wolno!!!! tak tak to ja nawiedzona co pisalalm o dziwnym przetargu na toalety i tam mnie tak ochrzciliscie :) gdzie sa administratorzy co pouczaja ze trzeba isc do prokuratury jak masz jakies watpliwosci i nie załatwiajcie tu swojej prywaty!!!!!! forum nie jest od takich spraw.

Tu panuje dziki kapitalizmy, jedni moga wiecej

Po pierwsze jakie 20 arów?????????? nie jestem geodeta ale mam wrazenie ze teren ogrodzony jest znacznie wiekszy
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 16:14   

Urzekła mnie Twoja ortografia i składnia zdaniowa... :hahaha: :hihi: :mrgreen:
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 17:48   

przekrety napisał/a:
Po pierwsze jakie 20 arów??????????

Po drugie,zawsze można zmierzyć,to takie proste,jak nie powiem co :hihi:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2011 18:28   A kto?

karVVan napisał/a:
przekrety napisał/a:
Po pierwsze jakie 20 arów??????????

Po drugie,zawsze można zmierzyć,to takie proste,jak nie powiem co :hihi:


Już dawno zostało zmierzone bądź oszacowane. Dla kogoś. No właśnie. Kto jest tym szczęściarzem? By zarobić w takim miejscu sporą kasę? Należy się zastanowić czy to jakiś przechodzień, potknął się na schodkach UM i natknął na zagubioną ofertę czystego interesu i zysku? A mówią, że cuda się nie zdarzają. A jednak....
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011 17:32   

Na terenie byłej masowej mogiły - w chwili obecnej parking - zbudowali drewniany domek co by parkingowy miał gdzie się schronić przed słońcem bądź deszczem.
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 27 Kwi, 2011 18:57   Nowe Malborskie parkingi :/

Całe śródmieście jest zawalone tego typu "parkingami". To wynik pobierania haraczu przy dworcu PKP.

Zdjęcie0014.jpg
Nowy parking :)
Plik ściągnięto 21591 raz(y) 77,75 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011 09:14   

Po co było mydlić oczy ciemnemu ludowi, władza i tak dopięła swojego :nook:
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011 09:54   Miejsce na parkingi...

A ja z innej beczki...
Wiadomo ze w Malborku brakuje miejsc na parkingi. Szczególnie w śródmieściu. Nie wiem jaka jest polityka miasta w tym względzie, pewnie żadna, póki nie widzi w tym interesu. Własnego. O społecznym tu nie mówie.
Na mapce z geoportalu zaznaczylem teren o który mi chodzi. Leży odłogiem od dawien dawna. Ludziska tam mają swoje pseudo ogródeczki i jakieś pseudo altanki. Dawno temu byłem w urzędzie zapytać się jaki jest plan zagospodarowania tego terenu.Było to sporo lat temu... Powiedziano mi że kiedyś taki plan powstanie.
.
Latka lecą...
Nie wiem co stoi na przeszkodzie Urzędowi by zrobić tam rozległy parking. Ale znając życie teren ten zostanie sprzedany w przyszłości by postawić kolejną kamienicę ... niestety... a to dość rozległy teren. Nie mówie już o zrobieniu jakiegoś miejsca dla mieszkańców. A nie tylko dla turystów. Malbork to nie tylko turyści i słynny pseudo- deptak z konikiem bujanym na środku i wodotryskiem.

Może władze miasta by sobie to uświadomiły....

teren na parking.jpg
Teren pomiędzy ulicami Sienkiewicza, Reymonta, Konopnickiej i Krakowską.
Plik ściągnięto 21521 raz(y) 88,51 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011 12:32   

Cytat:
MPZP Centrum - Śródmieście UCHWAŁA XIV/108/207 z dnia 14.09.2007 opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego Nr 5, poz. 123 z dnia 25.01.2008 r.

http://www.bip.malbork.pl/upload/zp/10.pdf

mpzp.JPG
Plik ściągnięto 21502 raz(y) 108,52 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 28 Kwi, 2011 18:08   

StormChaser napisał/a:
Cytat:
MPZP Centrum - Śródmieście UCHWAŁA XIV/108/207 z dnia 14.09.2007 opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego Nr 5, poz. 123 z dnia 25.01.2008 r.

http://www.bip.malbork.pl/upload/zp/10.pdf


Dzięki. Poczytam. :)
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 20:18   

Na parkingu-mogile ustawiono dziś elegancki ... sraczyk, który pięknie prezentuje się na tle średniowiecznego zamku.
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2011 20:44   

No i bardzo dobrze, nikt nie będzie sikał po krzakach. A co do "prezentacji", to bez przesady. W całej Polsce takie stoją. Są rozpoznawalne i jak masz potrzebę, to szukasz wzrokiem właśnie tego koloru ( lub zielonego) i tego kształtu. W Gdańsku w czasie Jarmarku Dominikańskiego też stały takie a nie w kształcie Żurawia czy Zielonej Bramy.
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 17:36   

Nie nadążam za lokalnym tokiem myślenia. Najpierw miejskiej spółce daje się tereny pod parking, gdyż niby tylko ona może to robić, potem za grosze komuś sąsiedni teren też na parking. W efekcie ten "miejski" pustkami świeci. :idont:

20110501_134035.JPG
Prywatny
Plik ściągnięto 21533 raz(y) 92,27 KB

20110501_134039.JPG
ZGKiM
Plik ściągnięto 21533 raz(y) 86,99 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 17:57   

StormChaser napisał/a:
Nie nadążam za lokalnym tokiem myślenia. Najpierw miejskiej spółce daje się tereny pod parking, gdyż niby tylko ona może to robić, potem za grosze komuś sąsiedni teren też na parking. W efekcie ten "miejski" pustkami świeci. :idont:



Bo to niestety wyższe szkoły biznesowe trzeba kończyć... W przyrodzie nic nie ginie. Jeden traci, drugi zarabia, wypadkowa jest stała.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 01 Maj, 2011 20:11   

Liczy się zaangażowanie pracowników :-D Jeden siedzi a konkurencja to wykorzystuje ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 18:38   

MrKłosik napisał/a:
Liczy się zaangażowanie pracowników :-D Jeden siedzi a konkurencja to wykorzystuje ;-)


I tak jednego dnia w święto narodowe, zwróci się z nawiązką opłata za dzierżawę. Reszta jest czystym zyskiem.

Tak w Malborku trzeba robić interesy...

IMG_1636.JPG
Pełny - pusty
Plik ściągnięto 21396 raz(y) 91,7 KB

IMG_1635.JPG
Pełny - pusty
Plik ściągnięto 21396 raz(y) 77,76 KB

IMG_1639.JPG
Pełny - pusty
Plik ściągnięto 21396 raz(y) 69,32 KB

IMG_1634.JPG
Pełny - pusty
Plik ściągnięto 21396 raz(y) 79,18 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
morfeusz 

Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 20:05   

A ja mam pytanie dotyczące parkingu przy dworcu... wokół niego są znaki informujące że parking jest płatny, ale jak przejeżdżałem to nie zauważyłem budki biletowej, gdzie znajduje się automat drukujący bilety?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 21:00   :)

morfeusz napisał/a:
A ja mam pytanie dotyczące parkingu przy dworcu... wokół niego są znaki informujące że parking jest płatny, ale jak przejeżdżałem to nie zauważyłem budki biletowej, gdzie znajduje się automat drukujący bilety?


Tam w myśl rozwoju regionalnego powstały nowe miejsca pracy :peace: Parkingowi są którzy dozorują sciąganie opłat. Bo chyba ZGKIM czerpie z tego korzyści materialne... :hahaha: Jednak zatrudnienie tego parkingowego w sobote i niedziele już chyba nie jest opłacalne bo nie widziałem nigdy tam takowego...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 03 Maj, 2011 23:48   

StormChaser napisał/a:
Nie nadążam za lokalnym tokiem myślenia. Najpierw miejskiej spółce daje się tereny pod parking, gdyż niby tylko ona może to robić, potem za grosze komuś sąsiedni teren też na parking...


Kto jest tym tajemniczym "komuś" :?: kto nie biorąc udziału w nieogłoszonym przez Pana Burmistrza przetargu obfite żniwo zbierze uwłaszczon będąc na sezon za psi grosz na części miejskich gruntów. Bo część terenu rzeczywiście do EFH przynależna jest z mocy prawa i nic nam do tego. Chodzi więc o ten miejski skrawek lukratywnego tortu. Czyżby zasługi tego "komuś,a" były aż tak znaczące by zasadom transparentności poczynań władzy samorządowej się sprzeniewierzyć oddając lekką ręką dochody miasta bez mrugnięcia okiem.?
... Wiewióry mimo upierdliwych chłodów nie próżnują i skacząc tu ówdzie wiele ciekawych rzeczy usłyszały, a i na magistrackich parapetach przesiadując uszu nadstawiały tak, że określenie barter mogłoby po potwierdzeniu zeznań wiewiórek okazać się najbardziej trafnym komentarzem do tego miejskiego "Best Deal'u"...
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
Ostatnio zmieniony przez Robin Hood Wto 03 Maj, 2011 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group