Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie parkingi
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 13:25   

lukazs napisał/a:
Przy polskiej mentalności to potrzeba chyba wojny, żeby społeczeństwo zmieniło podejscie do takich rzeczy jak śmiecenie czy chodzenie/parkowanie na ścieżkach rowerowych.

Wyjąłeś mi to z ust, nie chciałem tego znowu powtarzać bo wczoraj też pisałem o tej naszej mentalności przy okazji śmiecenia fontanny.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 16:43   

Przestańcie zamieszczać zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i innych przykładów łamania przepisów ruchu drogowego
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 17:52   

Azaziz napisał/a:
Przestańcie zamieszczać zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanych samochodów i innych przykładów łamania przepisów ruchu drogowego


Kilka stron wcześniej widziałem podobne więc myślałem, że wolno.
Zapomniałem jednak o przysłowiu "Co wolno..." i tak dalej :lol:
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009 18:07   

Nie przesadzaj - post sprzed 2 miesięcy, z tym co wolno wojewodzie, z łamaniem przepisów do straży miejskiej lub na policję, nie na forum.
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Wto 23 Cze, 2009 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 13:26   

Takie tam :-)

IMG_5836.JPG
Plik ściągnięto 11852 raz(y) 118,43 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 14:14   

Dzisiaj zdemontowano parkomaty na Starościńskiej
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 10:14   Ostatni bastion...

...parkowania przy dworcu.
Uprzejmie informuję, że jeszcze jedna ulica nie została opodatkowana dla potrzeb miasta :/
Fragment zaznaczony na zielono.
Proszę przynajmniej znak zakazu parkowania i postoju postawić. Nieladnie tak szpecić ulicę przez samochody. Niech ci biedni ludzie zapłacą za to że wyjeżdżają z wioski Malbork aby zarobić kasę.

Żenua...
Przecież to jest dobry pomysł na wykazanie się straży miejskiej :/

parkingi przy dworcu.JPG
Plik ściągnięto 11780 raz(y) 45,41 KB

_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 14:18   Stan parkingów przy dworcu :/

Takiej polityki nie rozumiem. Foty robione o 5 rano telefonem komórkowym (jakośc be)

I co tu można powiedzieć... Żenua...

[ Komentarz dodany przez: Azaziz: Czw 16 Lip, 2009 19:10 ]
Zdjęcia samochodow to do SM lub KP
Ostatnio zmieniony przez Czw 16 Lip, 2009 19:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marian Icz 


Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 14:29   

Radzę się zapoznać z cennikiem,znajdziesz odpowiedź.Często kwota za parkowanie przewyższa cenę biletu PKP.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 19:08   

Marian Icz napisał/a:
Radzę się zapoznać z cennikiem,znajdziesz odpowiedź.Często kwota za parkowanie przewyższa cenę biletu PKP.


Moja wypowiedź była ukierunkowana na to, że żenujące jest to, że ten parking w tamtym miejscu jest płatny a nie w kierunku prakujących na ulicy :/

Niech jakis radny albo inny gość z tej wioski Malbork spojrzy na rzeczywisty wydźwiek tego co uchwalili a nie na slogany i dyrdymały o "zwiekszeniu i dynamiczności" miejsc parkingowych w Malborku.
Ten przyklad pokazuje jaka zaściankową wioską jest Malbork. Nawet w Tczewie gdzie kupa luda dojeżdża do pracy nikt nie pomyślał o robieniu miejsc parkingowych przy dworcu.
No ale we wsi Malbork... tak... Po prostu WSTYD że taki bubel ktoś zatwierdził...

Niech ktoś kto to wymyślił policzy zyski z tych parkingów.
Może zwróci sie jedynie obsługa kibla postawionego na owym parkingu ( o dziwo dzis zobaczyłem jeden :))))
Normalnie "panie... Ameryka pełną gembą".... A to wieś normalnie...
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
Ostatnio zmieniony przez agrest123 Czw 16 Lip, 2009 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 23:40   

agrest123 napisał/a:
Po prostu WSTYD że taki bubel ktoś zatwierdził...
Te ktosie robią na Słowiańskim, dojeżdżających mają w ...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:36   

Feuchtwangen napisał/a:
agrest123 napisał/a:
Po prostu WSTYD że taki bubel ktoś zatwierdził...
Te ktosie robią na Słowiańskim, dojeżdżających mają w ...


Państwu na Pl. Słowiańskim po prostu chapanie pieniedzy na wszystkim co się rusza troche uszkodziło zdroworozsądkowe myślenie. Niestety.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:41   Fotki...

Takiej polityki nie rozumiem. Foty robione o 5 rano telefonem komórkowym (jakośc be)

I co tu można powiedzieć... Żenua...

[ Komentarz dodany przez: Azaziz: Czw 16 Lip, 2009 19:10 ]
Zdjęcia samochodow to do SM lub KP

Nie potrzeba. Żadnego wykroczenia tam nie ma. Wg mojej wiedzy w tym miejscu nie ma zakazu parkowania i postoju. Jeszcze. Ale myślę, że wszędobylskie chapanie pieniędzy spowoduje że takowe znaki tam powstaną... Niestety.

Pozostanie ludziom parkować pod Billa (jesli tam nie zauważą że ludzie nie robią zakupów od 5 rano :/ )
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:43   

agrest123 napisał/a:
Pozostanie ludziom parkować pod Billa

Ale tam po 1 h czy 2 h postoju odholowują pojazd :hihi:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:51   

MrKłosik napisał/a:
Ale tam po 1 h czy 2 h postoju odholowują pojazd :hihi:


Nie odholują, znam ludzi którzy stali tam po dobre kilka godzin a samochód dalej stał.
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:52   

Bartosz napisał/a:
znam ludzi

Może to nadludzie :-)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:54   

ja znam takich, którzy parkowali tam przez 4-5 dni, bo musieli wyjechać w czwartek do Warszawy, a wracali w poniedziałek - i nic ;-)
zresztą kto by miał te samochody odholować i gdzie? Straż Miejska? parking należy chyba do Billi, a dużo samochodów przed sklepem to przecież dobra reklama :->
_________________

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009 09:57   

Przy Billi jest ostrzeżenie o możliwości odholowania, ale jakoś mizerne mają prawne możliwości takiego działania... Ewentualne odszkodowanie... brak też mechanizmu naliczania czasu itd. Tabliczka jest bo jest i tyle
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 21:15   

To teraz i tu będzie tabliczko-parkingowa walka...?

(Zdjecie ekstramalnie pod słońce)

20090721_173845.JPG
Plik ściągnięto 12070 raz(y) 153,87 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 21:21   

Parkometry pod SP już stoją
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 16:45   

Byłem wczoraj niezmiernie zdziwiony, gdy zobaczyłem, że to dziecko pracuje przy obsłudze parkingu, kieruje ruchem pojazdów, wpuszcza i wypuszcza samochody.

Nie jestem rozeznany w przepisach prawa pracy, ale chyba zatrudnianie takich młodocianych jest karane, co więcej, kto jest odpowiedzialny za takie wydarzenia? Dziecko zatrudnione w ZGKIM? Umowa o pracę, dzieło?

Jestem w szoku. Kto na to zezwolił, by dziecko pojawiło się dosyć niebezpiecznym miejscu i wykonywało pracę.

parking na solnej.jpg
Plik ściągnięto 11859 raz(y) 103,05 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 26 Lip, 2009 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009 22:31   

Azaziz napisał/a:
zatrudnianie takich młodocianych jest karane, co więcej, kto jest odpowiedzialny za takie wydarzenia? Dziecko zatrudnione w ZGKIM? Umowa o pracę, dzieło?
Tak na to co widać, 16 lat nie ukończył, gimnazjum też nie... Zakładając na wyrost, że praca nie stanowi zagrożenia dla jego zdrowia i życia oraz kwalifikuje się jako lekka, musi mieć zgodę prawnych opiekunów, lekarza, i dyrektora gimnazjum do którego uczęszcza, jeśli jest młodszy pracować nie może wogóle - tyle prawo pracy
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
mistyrose 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 19:32   

Własnie postawili parkometr na parkingu przy Poczty Gdańskiej. Szlag mnie trafił :) Mieszkam tu, i właśnie skrobię papier typu Podanie Mieszkańca o Kartę itp, ale w tym czymś jest powiedziane że podanie NIE DOTYCZY strefy PP czyli parkingu przy Poczty Gd. Pewnie dostanę odp że mam sobie na podwórku parkować. Trzy miejsca pod śmietnikiem , zawsze zajęte :)
Krew zalewa mi oczy i nie myślę jasno, /zdanie niezgodne z regulaminem/.
-Pozdrawiam zmotoryzowanych mieszkańców . Może coś razem wymyślimy ?...
Ostatnio zmieniony przez Pon 27 Lip, 2009 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 19:47   A może petycje jakas?

Tak jak w przypadku listy popierającej druga nitke na Nogacie?

Nie wiem czy wlodarze zweryfikowali przydatnosc miejsc parkingowych przy dworcu PKP? Czy ktos widzial ze turysci przy tej nawalnicy samochodow podczas oblezenia parkowali tam samochody?
Panie burmistrzu. Moze w teren trzeba puscic urzednikow ktorzy powinni zweryfikowac zasadnosc ustanowionego prawa?
Troszke w tej kwesti zdrowego rozsadku brakuje...
Bo teraz stoi znak o strefie platnego parkowania... i nie ma tam zadnego samochodu... przynajmniej tak dzis widzialem.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
mistyrose 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 20:36   

Petycja OK. MOże coś da.
Azazis, przepraszam, ze musiałeś moderować. Byłam zeźlona . :peace:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 20:45   

mistyrose napisał/a:
Azazis, przepraszam, ze musiałeś moderować. Byłam zeźlona


Spoko, rozumiem, nic się nie stało 8-)
 
 
tomek_67 

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 21:14   

Azaziz

Cytat:
Podczas debaty padały z ust burmistrza słowa nawołujące do tego, by... powstrzymywać się od populizmu.


a Ty chcesz
Cytat:
Problem jest może w tym, że tak po prostu władza ustawodawcza w tym mieście ma zdanie mieszkańców ogólnie rzecz biorąc w czterech literach... Czy ktoś przeprowadził jakiś sondaż, typu "Mieszkańcu czy chcesz płacić za parkowanie w Malborku?"

Toż to byłby populizm :mrgreen:

swoją drogą to bardzo dziwne, że osoba której losy zależą od vox populi nawołuje żeby nie być populistą
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Lip, 2009 21:19   

tomek_67 napisał/a:
Toż to byłby populizm


Cóż, ja tylko teoretyzuje :-D nie korzystam z płatnych parkingów w Malborku, na szczęście nie mam takiej potrzeby, nie będę startował w wyborach, na szczęście nie mam takiej potrzeby.

Ale jak widzę co się dzieje ze strefami płatnego parkowania w mieście, a jednocześnie jak widzę jak niektóre osoby bezkarnie parkują na zakazach, zadaje sobie pytanie, w takim razie po co są te strefy, skoro godzą w zwykłego mieszkańca i nie są równe dla wszystkich, przykładów jest aż nadto o zdjęciach nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 27 Lip, 2009 21:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:50   

Z 82-200 Malbork - Lipiec:

Cytat:
w drodze licytacji komorniczej miasto zakupiło
ostatnio teren na zapleczu ul. Kościuszki, gdzie obecnie
znajduje się plac w sąsiedztwie sklepu „Świat dziecka”. Na
tym terenie chcemy urządzić parking na ok. 160 samochodów.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009 16:06   

a może po prostu to syn jednego z pracowników i przyszedł sobie pomóc trochę tacie w robocie :-P dla niego to frajda a wy szukacie pozwoleń :mrgreen:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group