Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomnik bohaterów Armii Czerwonej - ul. Sikorskiego
Autor Wiadomość
kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 12:39   

Kot napisał/a:
A ze swojej strony chcialbym, zeby przepedzono stamtad pijaczkow i zajeto sie tym miejscem. Z szacunku do tych, ktorzy zgineli w tych walkach. ... Dajmy spokoj umarlym...

BRAWO

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:03   

Kot napisał/a:
(..) zawdzieczamy im wiele(...)

Z tym można by się kłócić, ale niezaprzeczalnym faktem jest że należy im się szacunek. Jednak brak szacunku miejscowego menelstwa też się znikąd nie bierze, do podobnych rzeczy nie dochodzi przy polskich pomnikach.

Jeśli już koniecznym jest zachowanie orginalnego wyglądu pomnika, to przynajmniej jakaś tablica odkłamująca powinna być.

Taka mała prośba do moderatorów - użytkownik napioo nie wnosi nic konkretnego do tego tematu, który i tak jest już z natury dość kontrowersyjny i budzi spory pomiędzy nami. Ale on woli zaatakować mnie bez żadnych argumentów (jaki cel miała ta osobista wycieczka?) a potem napisać wiele wnoszącego posta "no comment". Mam nadzieje że ktoś się tym zajmie, bo jedynie merytoryczna dyskusja (którą prowadzą wszyscy oprócz niego) może prowadzić tutaj do czegoś dobrego.

Pozdrawiam.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:15   

Merytorycznie drogi kolego merytorycznie, bez skarżenia, my to też czytamy i swój rozum mamy....
Proponuję w myśl Chrystusa nadstawić drugi policzek...

Pominę już fakt, że nie masz najmniejszego pojęcia jakie to były czasy, gdy taką historię tworzono fałszywie.

I jeszcze jedno istnieje funkcja "zgłoś post do moderacji" - proszę byś zamiast uskarżać się na forum jej właśnie używał :czytaj:

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 12:49   

Feuchtwangen napisał/a:
Pominę już fakt, że nie masz najmniejszego pojęcia jakie to były czasy, gdy taką historię tworzono fałszywie.

Skąd takie daleko idące wnioski? Naszczęście to nie Ty będziesz oceniał mój poziom wiedzy na ten temat.

napioo - kiedy coś mądrego napiszesz? Czy rozumiem dopasowałeś się poziomem do administratora który po paru postach ocenia czyjś stan wiedzy?

Na tym forum ciężko z kimś rozmawiać, skoro cały czas czepiacie się mojej osoby, zamiast przedstawić swoje poglądy. Żenada w Waszym wykonaniu poprostu.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 12:52   

lukazs napisał/a:
kiedy coś mądrego napiszesz?
ja ten temat uważam za zamknięty - myślę że Ci to wystarczy :mrgreen:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 17:26   

lukazs napisał/a:
Żenada w Waszym wykonaniu poprostu.

Nie brałem do tej pory udziały w tej dyskusji, może i niesłusznie, obędzie się w tej chwili bez warn'ów jednak zwracam się o powstrzymanie poglądów tego rodzaju.

Nadmieniam, iż każdy ma prawo do swojego zdania jednocześnie szanując zdanie współrozmówcy, nikt z piszących nie ma prawa do oceniania historii jeżeli jej nie przeżył, niedoczekaniem jest stawianie pomników żołnierzy wermachtu, jak również nikt nie stawia pomników żołnierzy radzieckich - to co obecnie widzimy to historia, niech taka zostanie, czy ktoś kiedyś zrobi tablice wyjaśniające czy nie, to bez znaczenia.

Dla mnie pomniki bohaterskich żołnierzy radzieckich to jedyny ślad po cierpieniu miejscowej ludności w latach 1944-45 w miarę wyzwalania/zdobywania ziem polskich/pruskich.

Łukaszu urodziłeś sie w 1989 roku, zalecam więcej pokory i mniej wszechwiedzctwa na forum

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 17:37   

Co ma mój wiek do moich poglądów i uszanowania ich przez innych? Mierzysz ludzi wiekiem? Gratuluje!

To kolega napioo nie umie ich uszanować, mimo że zapewne jest wiele starszy. Widze że kolesiostwo i prywata jest tutaj domeną administracji, bo do mnie umiecie się przyczepić osobiście, po imieniu, a świętej krowie napioo który bez ogródek mnie atakuje nie umiecie zwrócić uwagi.

Co do mojego wszechwiedztwa - mam wiedzę jaką mam i się z nią dzielę, jeśli jest taka potrzeba. Za to dziękuje, że Wy, jakże wielcy, wszechwiedzący, starzy wyjadacze forum nie umiecie odpowiedzieć na moje najprostsze pytania w innych częściach forum.

Skoro to co jest teraz jest historią, dlaczego burzono mur berliński? Przecież on także był jedynie symbolem uciśnienia. A może warto, żeby nastepne pokolenia, nie czytały bzdur o bohaterskości zbrodniarzy Armii Czerwonej?

W ogóle dziwny jest stosunek do komunizmu i ZSRR w Polsce w ostatnich latach. Nosi się koszulki z sieprem i młotem i Che, co niby nie jest leglne. Ale jeśli ktoś by założył koszulkę z Rudoflem Hessem, czy swastyką, zaraz pół Europy podniesie krzyk. To właśnie efekt pozostawienia pominków takimi jakimi je postawiono - tak jak prały ludizom mózgi 60 lat temy, tak piorą je do dziś.

Pozdrawiam!

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 17:46   

lukazs napisał/a:
Mierzysz ludzi wiekiem?

Jedyne dla mnie w tej chwili wytłumaczenie Twojego braku szacunku dla historii i innych forumowiczów.

lukazs napisał/a:
Widze że kolesiostwo i prywata jest tutaj domeną administracji, bo do mnie umiecie się przyczepić osobiście, po imieniu, a świętej krowie napioo który bez ogródek mnie atakuje nie umiecie zwrócić uwagi.

Warn za obrażanie innych użytkowników, następny warn - ban

lukazs napisał/a:
Co do mojego wszechwiedztwa - mam wiedzę jaką mam i się z nią dzielę, jeśli jest taka potrzeba

Na razie bawisz się w wymądrzanie i pouczanie innych.

lukazs napisał/a:
To właśnie efekt pozostawienia pominków takimi jakimi je postawiono - tak jak prały ludizom mózgi 60 lat temy, tak piorą je do dziś.

I ty to wiesz najlepiej, a kto Tobie pierze mózg?

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 18:59   

Forum jest poświęcone Malborkowi i kończymy OTa w tym wątku

Siostra Irena 
Administrator

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Wto 03 Mar, 2009 17:10   

http://www.allegro.pl/ite..._czerwonej.html

570199263_2.jpg
Plik ściągnięto 3388 raz(y) 35,43 KB

Odpowiedz do tematu