Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomnik bohaterów Armii Czerwonej - ul. Sikorskiego
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 18:52   

Pomniki, pomniki, niech są, trwaja w swej pierwotnej formie, ku przestrodze tych którzy dziś uzurpują sobie prawo wyłącznej wiedzy co jast dla nas najlepsze!

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 18:55   

Cytat:
Pomniki, pomniki, niech są, trwaja w swej pierwotnej formie, ku przestrodze tych którzy dziś uzurpują sobie prawo wyłącznej wiedzy co jast dla nas najlepsze!

A nie można chociaż przy nich postawić tablic opisujących prawdę historyczną?

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 18:58   

Azaziz napisał/a:
A nie można chociaż przy nich postawić tablic opisujących prawdę historyczną?

Można, nawet powinno się, aby bardziej uświadomić zagrożenia drzemiące w manipulowaniu historią.

Kuglow 

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 18:59   

Dla ludków nie do końca znających historię Armii Czerwonej,a w zasadzie życia jej żołnierzy polecam: http://www.albertus.pl/sklep/3/221223 Może ta lektura pomoże niektórym pewne rzeczy zrozumieć.

Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 19:18   

Historia nie tylko z naszym narodem nie obeszła sie łaskawie.

Dlatego dam wam przykład:

Kiedyś, kiedy byłem mocno zaangażowany w odkrywaniu historii powojennej partyzantki (min. Żelaznego, któremu ufundowaliśmy tablicę w Sztumie) spotkałem się z ciekawą postawą pracownika IPN-u. Znałem jego poglądy i min. nienawiść do UB i NKWD za mordowanie żołnierzy AK.

Kiedyś rozmawialiśmy o postawieniu pomnika w Tulicach, gdzie został ranny Żelazny. W tym miejscu stoi pomnik ku czci MO i UB. Normalnie chciałoby się taki pomnik odesłać w zaświaty jednak kolega z IPN-u stwierdził, że lepiej byłoby, gdyby obok postawić pamiątkowy pomnik ku czci Żelaznego i walczących Akowców.

I zamiast niszczyć to tłumaczyć ludności, dzieciom, młodzieży, że to były trudne czasy kiedy ludzie wybierali mundury nie zawsze z własnej woli, nie zawsze zgodnie z przekonaniami.

Lukazs lub Łukaszu ;-) Znam twoje poglądy tak jak znam poglądy twojego ojca, a mojego starego przyjaciela. I szanuję je. Proszę jednak nie mierzmy wszystkich jedną miarą.

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 19:20   

kolekcjoner napisał/a:
Mam propozycję - przeczytaj mój post raz jeszcze i spróbuj go zrozumieć. Ale przeczytaj uważnie i zacytuj w nim moje stwierdzenie o pomniku Wehrmahtu w Warszawie. I jeszcze jedno - poczytaj ksiązki o II wojnie światowej, o metodach działania Armii Czerwonej.
Proszę Cię - nie wkładaj w moje usta swoich insynuacji - nie życzę sobie tego!
Jak przez to przebrniesz i zmądrzejesz - możemy rozmawiać. Zawiść a właściwie nienawiść prowadzą do wojny. Nie między ludźmi - MIĘDZY NARODAMI !

Ależ ja wcale nie twierdze że pisałeś o pominku w Warszawie. To zdanie miało na celu pokazanie absurdalności stawiania pomników(w takiej formie) barbarzyńcom mordercom i gwałcicielom.

Czym innym jest też mogiła i pomnik o treści "polegi w walce o Malbork/Berlin/tu_wpisz_dowolne_miasto." z wymienionymi nazwiskami ofiar, a czym innym brednie o charakterze propagandowym. Kogo Rosjanie wyzwalali? Niemców spod panowania Niemców?

Jak dla mnie w takiej formie, ten pomnik jest tylko symbolem tego że mimo demokracji i wolności państwa dajemy sobie narzucić zakłamaną historię, wygodną dla innego państwa, na dodatek okupanta przez blisko 50 lat.

Nie bardzo rozumiem też sens zdania o nienawiści? Tak jak każde uczucie jest ona obecna w każdym człowieku. Nie da się zmusić do pokochania czy neutralności wobec takich a nie innych realiów, zarówno dzisiejszych jak i historycznych.

Tekst o zmądrzeniu to jakby nie patrzeć obraza - szkoda że dopuszcza sie tego moderator. Mimo wszystko ja zamierzam prowadzić dysksję merytoryczną.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 20:14   

lukazs napisał/a:
ja zamierzam prowadzić dysksję merytoryczną.
za dużo nienawiści w w "tej dyskusji" zejdź na ziemię i staraj się zrozumieć a nie na siłę udawadniać, że tylko ty masz rację i twoje poglądy są najważniejsze, tym samym stajesz się tym kim byli ci co tę historię zakłamywali bo tak naprawdę prawda cię nie obchodzi tylko to aby ukazać swoją złość czy nienawiść do czegoś albo kogoś

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 20:25   

sorry pomyliłem się, już poprawiam wpis , łatwiej zrujnować niż zbudować, burzenie to zacieranie historii
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Wto 09 Paź, 2007 20:26, w całości zmieniany 1 raz  

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007 20:31   

napioo napisał/a:
lukazs napisał/a:
ja zamierzam prowadzić dysksję merytoryczną.
za dużo nienawiści w w "tej dyskusji" zejdź na ziemię i staraj się zrozumieć a nie na siłę udawadniać, że tylko ty masz rację i twoje poglądy są najważniejsze, tym samym stajesz się tym kim byli ci co tę historię zakłamywali bo tak naprawdę prawda cię nie obchodzi tylko to aby ukazać swoją złość czy nienawiść do czegoś albo kogoś

W którym miejscu napisałem że moje poglądy są najważniejsze? Forum jest po to żeby się nimi wymieniać, więc to robie, w sposób merytoryczny, kulturalny. Jeśli mówisz że nie obchodzi mnie prawda, to pokaż mi w którym miejscu to zauważyłeś? Bo jak narazie to rzuciłes pustymi sloganami, bez jakiejkolwiek argumentacji, nie zmierzającymi do niczego związanego z tematem a jedynie zaatakowaniem mojej osoby.

Kot 
Żywiołak Cynizmu

Wysłany: Sro 10 Paź, 2007 09:35   

Ja chcialbym zauwazyc, ze samo sformulowanie na tablicy jest dosc niepoprawne. Zapewne tablice projektowaly masy robotniczo-chlopskie nie widzace roznicy miedzy "poleglym w walce o",a "poleglym o".

A ze swojej strony chcialbym, zeby przepedzono stamtad pijaczkow i zajeto sie tym miejscem. Z szacunku do tych, ktorzy zgineli w tych walkach. Cokolwiek by o nich nie mowic, zawdzieczamy im wiele. Z drugiej strony, nalezeloby, jak juz zostalo powiedziane, umiescic tam odpowiednia tabliczke wyjasniajaca mlodziezy jaka byla prawda.
Poza tym, Malbork tak naprawde zniszczyli nie ci, ktorzy zgineli w walkach, a ci, ktorzy sciagali coraz ciezsze dziala i ci, ktorzy fanatycznie walczyli o zla i przegrana sprawe. Ja bylbym sklonny obciazyc w polowie tych, ktorzy walczyli a w polowie tych, ktorzy dowodzili i wywolali ta wojne. Dajmy spokoj umarlym...

Odpowiedz do tematu