Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda - konik burmistrza
Autor Wiadomość
janusz27 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 13:03   

Tego ronda jeszcze nie widziałem, może rzeczywiście być tam za mało miejsca, ale trzeba pamiętać, że sens zmiany rozwiązania komunikacyjnego tam był. Jest tam ostry zakręt i mała widoczność - zarówno chcąc wjechać z Konopnickiej w Reymonta, jak i wyjeżdżając spod sklepów (monopolowy, mięsny) w stronę południa. Rondo spowolni ruch i skręcając z Konopnickiej w Reymonta nie trzeba będzie się obawiać, że ktoś pędzi z południa i przetrąci nam bok (a naprawdę widoczność jest tam kiepska). Po drugie, wyjeżdżając spod sklepów w stronę południa, będzie pewność, że nikt nie pędzi za rogiem, bo musiał zwolnić i objechać rondo.

Tak więc, jakiś sens w tym był. Ale czy na pewno dobre wykonanie, to już nie wiadomo. Ale jakie inne? Próg zwalniający? Lustro?

A propos rond - to koło Biedronki było według mnie uzasadnione, ale bez tych wysepek, które przeszkadzają w parkowaniu pod Biedronką. Nie wystarczyło rondo i namalowane pasy? Oprócz ronda są chyba 2 albo 3 niepotrzebne wyspy.
 
 
sztumianka 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 13:26   

Zgodzę się tam inne rozwiązanie było potrzebne. Tym bardziej, że piesi chodzili tam jak chcieli, ale myślę że namalowanie ronda, jak ma to miejsce w Tczewie byłoby po pierwsze idealne a do drugie czyżby nie mniej kapitałochłonne.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 17:59   

Należy pamiętać jeszcze, że z tego ronda będzie w Reymonta tylko zjazd, bo tam ma być jednokierunkową w kierunku cukrowni... samochodem osobowym jeszcze da się zaakcentować łuk, większym fizycznie nie... O nadążeniu z kierunkiem na zjeździe nie wspomnę. Autobusy na bank będą ciąć po wysepce, czy szanowna SM regularnie będzie ich karać? Po co to wszystko? Nie lepiej było poświęcić fundusze i energię na tej samej ulicy na skrzyżowaniu z Kotarbińskiego, czy Michałowskiego?
To rondo za wiele nie powolni bo jego konstrukcja umożliwia jazdę przez środek, jego spowalniająca rola będzie taka sama jak ograniczenia na tym samym odcinku (30 km/h), które jest od lat.

Przechwytywanie.JPG
źródło zgkim.malbork.pl
Plik ściągnięto 14810 raz(y) 40,09 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 19:21   

Gdyby głupota mogła latać ... nad UM byłyby tłumy w powietrzu. :nook:
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 20:10   

Poza tym rondo przy Reymonta właściwie jest tylko na jednym pasie - prawym patrząc od strony Południa. Wszystko co większe jest od osobówki będzie lecieć po wysepce, bo fizycznie nie ma możliwości jazdy po pasie jezdni.... sorry za fotkę, ale już trochę ciemno jest... jadący od strony przychodni w kierunku biedronki nie zwalniają nic a nic.

IMG_8535.JPG
Plik ściągnięto 14860 raz(y) 66,03 KB

_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
janusz27 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 20:35   

:-D :-D :-D
No rzeczywiście, zdjęcie na żywo nie pozostawia złudzeń, jeden wielki bezsens. Patrząc na projekty myślałem, że będzie to coś większego, prawdziwe rondo. A to.. hmm... Bez komenarza :-D :-D :-D
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 07:08   

Nie jesteśmy pionierami, podobne przykłady w Polsce:
Youtube
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
Ostatnio zmieniony przez pszemot Czw 21 Sie, 2014 07:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 08:12   

Przy tak małej powierzchni i jednocześnie braku spójności interpretacji przepisów odnośnie kierunkowskazu na rondzie (podobno lewego się też używa, a kto to robi), efekt może okazać się pogorszeniem bezpieczeństwa. Źródło problemów komunikacyjnych na tym kierunku jest jedno, pomimo tego że największe osiedle mieszkaniowe w mieście powstaje już od 35 lat, to przez ten czas nie powstała żadna ulica dojazdowa na to osiedle.

Zdjęcie z malbork.naszemiasto.pl i wszystko na temat sensu tego ronda

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 19:46   

To dorzucę, że w drodze powrotnej autobus jedzie tymże samym pasem, czyli lewym, jak na wyspach.... pozostaje kwestią czasu kiedy dojdzie do poważnej kolizji.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
Ostatnio zmieniony przez Item Czw 21 Sie, 2014 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kiler00718 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2014 21:24   

osobiście jeżdżę tą drogą od 20 do 30 razy dziennie i powiem że jak już budować chcieli rondo to właśnie najbardziej brakuje go na skręcie na ul. Michałowskiego a tu to taki pic na wode by nikt nie mówił że nasz burmistrz nic nie robi heh mini rondo mała kaska do zapłaty za to więcej do kieszeni heh ciekawi mnie tylko jak inżynier tego ronda wyobraża sobie pokonywanie go bez ścinania pojazdem tak dużym jak autobus miejski lub zawracanie na rondzie zwykłego busa ? Znowu idioci dali popis niewiedzy
_________________

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2014 22:14   IMO

kiler00718 napisał/a:
osobiście jeżdżę tą drogą od 20 do 30 razy dziennie i powiem że jak już budować chcieli rondo to właśnie najbardziej brakuje go na skręcie na ul. Michałowskiego a tu to taki pic na wode by nikt nie mówił że nasz burmistrz nic nie robi heh mini rondo mała kaska do zapłaty za to więcej do kieszeni heh ciekawi mnie tylko jak inżynier tego ronda wyobraża sobie pokonywanie go bez ścinania pojazdem tak dużym jak autobus miejski lub zawracanie na rondzie zwykłego busa ? Znowu idioci dali popis niewiedzy

Chcieli sie wykazac, że coś robią i takie efekty. Jeat wiele innych miejc by takie rondo powstało.
Jak dla mnie zupelnie bezsensowne. By wydawac pieniadze unijne czy jakiekolwiek trzeba wykazac sie wieksza troska, gdzie to naprawde jest potrzebne.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 14:04   

fotka

rondo.JPG
Plik ściągnięto 10214 raz(y) 63,96 KB

_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 20:09   

Qrcze, co to jest? Chyba ktoś cholernie się nudził wymyślając takie dziwactwo. :nook:
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 20:30   

Jak na razie brak jest odpowiedniego oznakowania - to bodajże znak C-12 albo A-8 (także koło Biedronki na Sienkiewicza), wielu kierowców nie zauważa w porę, że coś znajduje się na pasie ruchu i albo lecą przez wysepkę albo gwałtownie hamują, aby ją ominąć. Wielu kierowców (naprawdę wielu) skręca w Reymonta pod prąd, a inni nie przejmują się wysepką, bo mają SUVy albo inne z wysokim zawieszeniem.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 20:58   

8 lat, a wciąż można ludzi zaskoczyć, no może nie 8 bo spora grupka to już tam przyrosła.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 23 Sie, 2014 22:01   A ja tak patrzę...

StormChaser napisał/a:
8 lat, a wciąż można ludzi zaskoczyć, no może nie 8 bo spora grupka to już tam przyrosła.

A ja tak patrzę z coraz większym dystansem na Malbork.. Dzis jadąc tą ulicą uchwyciłem, że Reymonta jest jednokierunkową :) FAkt na znaki trzeba patrzeć bo można sie zdziwić..
Jednak to rondo to jakaś porażka. Sztuczny wytwór. Juz widzę oczyma wyobraźni tira skręcającego w Reymonta. Gdzie ci inżynierowie miasta to ogarneli? Szacun. And respect. :hahaha: :peace:
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 24 Sie, 2014 08:14   

Dzięki takim cudom za czas jakiś co drugi kierowca F1 będzie z Malborka, żadna szykana straszną nam nie będzie :hahaha: :hahaha: :hahaha:

W kolejce czaka jeszcze rondo Nowowiejskiego / Westerplatte :hihi:

http://www.drogi.com/artykuly/rondo.shtml
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mike 

Wysłany: Nie 24 Sie, 2014 11:18   

Rondo z zasady ma umożliwiać ruch naokoło, czyli powinna być możliwość wjechania na rondo i jazdy w kółko aż do momentu, kiedy kierowca uzna za stosowane z niego zjechać. Myślę, że to zadanie jest wykonalne tylko rowerem - może spróbujemy pojeździć sobie na tym rondzie w kółko, ktoś chętny? .
Proponuję także aby twórcy tego ronda pokazali jak autobus zawraca na nim... :hahaha:
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 12:38   

Z ciekawości przeszedłem się przez ul. Reymonta i oznakowanie jest następujące: jadąc od strony cukrowni przed ul. Prusa jest nakaz skrętu w lewo (za ul. Prusa już nie ma zakazu wjazdu), jadąc przez ul. Prusa w kierunku ul. Reymonta jest nakaz skrętu w prawo i pod spodem zakaz skrętu w lewo - oczywiście jest masa ludzi jadących pod prąd, walą na pamięć, powinna tam być często straż miejska i przez jakiś czas dawać pouczenia. Na ul. Konopnickiej jadąc od strony Biedronki nie ma żadnych znaków ostrzegających przed niespodzianką w postaci wyspy na pasie ruchu, jest jeden znak roboty drogowe ustawiony tuż za przychodnią (jadąc od strony ul. Mickiewicza). Jako ilustrację kilka obrazków z życia wziętych podpinam. Dodam, że na skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej - ul. Sikorskiego też powstała wysepka na wyjeździe z ul. Orzeszkowej. Mam nadzieję, że Forumowiczom się to przyda i nie będą jeździć w sposób niewłaściwy ;-)

IMG_8555.JPG
Widok w kierunku ul. Konopnickiej
Plik ściągnięto 10040 raz(y) 76,86 KB

IMG_8554.JPG
Wyjazd z ul. Prusa w ul. Reymonta
Plik ściągnięto 10040 raz(y) 70,93 KB

IMG_8553.JPG
Wyjazd z ul. Reymonta w ul. Konopnicką - pod prąd...
Plik ściągnięto 10040 raz(y) 56,57 KB

IMG_8552.JPG
po wysepce
Plik ściągnięto 10040 raz(y) 67,03 KB

IMG_8548.JPG
po wysepce
Plik ściągnięto 10040 raz(y) 74,55 KB

_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
Ostatnio zmieniony przez Item Pon 25 Sie, 2014 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 13:03   

Nie nazywajmy tego cuda na skrzyżowaniu Reymonta i Konopnickiej rondem, gdyż rondo powinno być poprzedzone znakiem C-12 "ruch okrężny". Brak takiego znaku świadczy, że na tym skrzyżowaniu ruch nie odbywa się dookoła wyspy.

C-12.png
Plik ściągnięto 10033 raz(y) 6,79 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 15:11   

Te znaki to z piwnicy powyciągali? Argus, dziś nie ma... i co za różnica brukowana wysepka w tym miejscu też pasuje jak świni siodło.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 28 Sie, 2014 16:16   

Dzisiaj rano już nie było znaku "Droga jednokierunkowa" na wlocie w Reymonta od Konopnickiej....
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Sie, 2014 16:35   

Ktoś ukradł?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
margan1983 
...


Wysłany: Pią 29 Sie, 2014 07:49   

chyba zrezygnowali z jednokierunkowej i znaki sami zabrali bo wszystkie znaki zakazu i nakazu poznikały ze wszystkich stron.
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sob 20 Wrz, 2014 20:21   

Znaki wróciły, ale już docelowe, poprzednie były tymczasowe (pewnie należące do drogowców, dlatego takie nieco zużyte były ;-) ). Pod tym adresem jest mapka zmian http://82-200.pl/download/82-200_Elmos.pdf
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014 09:44   

Odnoszę wrażenie, że przez to nowe oznakowanie w niektórych miejscach ruch będzie bardziej utrudniony niż teraz. Dzisiaj jadąc na zakupy na ul.Sienkiewicza można wyjechać z tej ulicy przez ul. Orzeszkowej lub przez skrzyżowanie z ul. Konopnickiej. Według nowego oznakowania ul. Orzeszkowej będzie jednokierunkowa więc cały ruch skieruje się na skrzyżowanie Sienkiewicza/Konopnickiej. Jak znam życie to sporo osób będzie też się przebijać wzdłuż bloków w kierunku Konopnickiej. Biorąc pod uwagę ile osób mieszka na Jasnej i Sienkiewicza, ile osób robi zakupy w cudownym trójkącie na Sienkiewicza to będzie ciekawie...

Mieliśmy dotychczas newralgiczny punkt jakim jest skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Konopnickiej, a teraz dojdzie jeszcze jeden - skrzyżowanie ul.Reymonta z ul.Konopnickiej czyli mikro - rondo. Jeśli ktoś z Jasnej czy Sienkiewicza będzie chciał jechać np. w kierunku Piasków to z ul. Orzeszkowej już nie skorzysta. Zostaje mu przejazd przez mikro - rondo i ul. Reymonta, albo przez super skrzyżowanie Mickiewicza/Konopnickiej. Tak czy siak wydaje mi się, że ul. Konopnickiej na odcinku od Mickiewicza do Reymonta zakorkuje się strasznie...
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014 17:31   

A mnie ciekawi jak będą wyglądały kontr pasy dla rowerzystów na tych ulicach i jak do nich zastosują się poruszający się samochodami. U nas to taka nowość, choć już w jakimś mieście w Polsce to widziałem.
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014 19:20   

Ciekawy dojazd do ulicy Skłodowskiej Niezłe kółeczko trzeba zakręcić, żeby tam wjechać, a można by było otworzyć wjazd od Sikorskiego i było by O.K. Ulica Skłodowskiej mogłaby być ulicą jednokierunkową.
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 17 Cze, 2015 12:42   

Rondo w Dublinie. Widziałem w tym mieście jeszcze mniejsze ronda, namalowane białą farbą na środku skrzyżowania. Nasze na ul. Konopnickiej nie jest światowym ewenementem. Niestety. W naszych warunkach rondo tej wielkości słabo się sprawdza. Irlandczykom ronda tej wielkości nie sprawiają jednak kłopotu. Po prostu mają inny styl jazdy, jeżdżą wolniej i z większą rozwagą.
Może dla tego, że zawsze pod prąd? :hihi:

rondo 1.jpg
Plik ściągnięto 10031 raz(y) 93,15 KB

rondo 2.jpg
Plik ściągnięto 10031 raz(y) 95,78 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group