Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ronda - konik burmistrza
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 14:35   Ronda - konik burmistrza

http://malbork.naszemiast...nia/910686.html

Cytat:
W Kałdowie też dookoła?

Mieszkańcy Kałdowa, być może, doczekają się w przyszłym roku modernizacji skrzyżowania ulic Głównej, Tczewskiej, Solskiego i Ceglanej. A jeśli nie za rok, to "w obecnej kadencji samorządu". Taką deklarację złożył burmistrz Andrzej Rychłowski. To nie jest pierwsza zapowiedź włodarza w tej sprawie. O tym zamiarze poinformował już mieszkańców Kałdowa podczas jednego z tegorocznych spotkań z malborczykami w dzielnicach.

Nie tak dawno ulica Główna została wyremontowana. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Starogardu Gdańskiego wymieniło nawierzchnię, krawężniki i położyło nowy chodnik. Nowa jezdnia urywa się tuż przed skrzyżowaniem z ulicami Tczewską, Solskiego i Ceglaną. "Krzyżówka" pozostawia wiele do życzenia nie tylko pod względem wizualnym, ale i komunikacyjnym. Na jakim etapie jest realizacja zapowiedzi budowy ronda w tym miejscu?

- W tej chwili szacujemy koszty, przymierzamy się do przyszłorocznego budżetu miasta - mówi Andrzej Rychłowski. - Prosi się, aby zmodernizowaną ulicę pociągnąć dalej. Czekam teraz na to, ile budowa tego ronda będzie kosztowała, czy jeden milion, czy półtora, czy dwa. To oczywiście ma znaczenie. Trudno mi się teraz wiązać obietnicami, że na pewno to zrobię (w przyszłym roku - przyp. red.). Ja to planuję zrobić do końca mojej kadencji.

Burmistrz twierdzi, że w planach jest wiele inwestycji miejskich i miasto nie jest w stanie przeprowadzić wszystkich od razu. - Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Do 2006 r. samorząd na inwestycje wydawał 4 mln zł, w tym roku 30 mln zł - dodaje Rychłowski.

Jeśli w ciągu dwóch lat powstanie rondo w Kałdowie, będzie to piąta uliczna "wyspa" w mieście. Póki co, w Malborku są dwa ronda: na styku ulic Mickiewicza, Piłsudskiego i Piastowskiej oraz ulic Żeromskiego i 17 Marca. Czwarte rondo powstanie u zbiegu ulic Piastowskiej i Parkowej. Oczywiście, nie można też zapomnieć nie o rondzie, lecz - jak mówią drogowcy i kierowcy - wyspie centralnej na skrzyżowaniu al. Rodła i ul. Sikorskiego.
Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki


Super pomysł!!! tam średnio pojawia się jeden - dwa samochody na kwadrans ;-) :-P
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Sro 20 Sie, 2014 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 16:12   

zdecydowanie to skrzyżowanie należy poprawić, czy akurat rondo - to nie wiem, ale wiem że to jedno z najgorzej zrobionych skrzyżowań w Malborku. Przejeżdżam przez nie 2 razy dziennie i czasami widzę dużą niepewność kierowców, kto akurat ma pierwszeństwo...
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 16:23   

Powinni wybudować te rondo, wyremontować ulice Tczewska
Dzięki temu można by zrobić skrót dla samochodów jadących nad morze drogą krajową 55 od strony drogi krajowej 22 i tym sposobem zmniejszyło by się natężenie samochodów jadących w stronę mostu :-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 16:44   

Mr.Kłosik napisał/a:
samochodów jadących nad morze drogą krajową 55 od strony drogi krajowej 22 i tym sposobem zmniejszyło by się natężenie samochodów jadących w stronę mostu

nie rozumiem... czyli że ludzie jadący drogą od strony Tczewa nad morze w stronę Stegny czy odwrotnie jadący od strony Nowego Dworu Gdańskiego do Gdańska? Co to za skrót z wiązany z morzem :hihi:
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 17:09   

szczególnie szkoda mi tych biedaków którzy latem odstoją swoją 1h w korku przed mostem tylko po to aby na niego nie wjechać i skręcić na Nowy Dwór...
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 17:29   

Azaziz napisał/a:
Co to za skrót z wiązany z morzem

Jakiś jest lepiej to niż stać przed mostem w korkach aby skręć w stronę Nowego Dworu Gdańskiego co napisał w powyższym poście Irasisko :-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Sob 18 Paź, 2008 17:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 18:27   

ale po co jechac z Tczewa do Nowego Dworu Gdanskiego przez Malbork????? :hihi:
 
 
Irasisko 


Wysłany: Sob 18 Paź, 2008 21:22   

miejscowy jesteś to wiesz że można inaczej, zamiejscowi niestety tego nie wiedzą.... :hihi:
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 30 Sty, 2009 08:25   

http://malbork.naszemiast...nia/954348.html
Cytat:
Będzie rondo w Kałdowie

W tym roku rozpocznie się budowa kolejnego ronda w mieście. Koliste skrzyżowanie pojawi się w Kałdowie na styku ulic Głównej, Tczewskiej, Solskiego i Ceglanej. Możliwość realizacji tej inwestycji zapowiadał w zeszłym roku burmistrz Malborka.


W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 350 tysięcy złotych. Kwota wydaje się niewielka, gdy porówna się ją z wartą ponad 6 milionów złotych budową ronda w centrum miasta, ale trzeba pamiętać, że zakres prac będzie znacznie mniejszy. Na razie wykonana jest koncepcja skrzyżowania.
- Ze względu na to, że nie planujemy tam przebudowy sieci podziemnej, liczymy, iż wykonanie dokumentacji i remontu nie wykroczy poza zakładaną kwotę - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Zadanie jest zaplanowane na ten rok.

Modernizacja głównego skrzyżowania w Kałdowie na pewno usprawni poruszanie się w tym miejscu. Obecne rozwiązanie komunikacyjne może sprawiać kłopoty nawet doświadczonym kierowcom.

Inną sprawą jest remont ulic w centrum tej dzielnicy miasta. W ubiegłym roku odnowiono ul. Główną. Na kompleksowy remont czekają teraz pobliskie jezdnie. W tegorocznym budżecie nie przewidziano pieniędzy na ten cel.

Jeśli w tym roku powstanie rondo w Kaldowie, to w mieście będzie już pięć kolistych skrzyżowań. Funkcjonują one już na styku ulic Mickiewicza, Piłsudskiego, Piastowskiej oraz ulic Żeromskiego i 17 Marca. Wiosną zakończone zostaną prace na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z ul. Parkową. Kolisty ruch obowiązuje też wokół wysepki na alei Rodła, ale to skrzyżowanie, w myśl przepisów ruchu drogowego, nie jest prawdziwym rondem.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki


"Kolisty" - nowe cud słowo, a o okrężnym nie słyszano zapewne, dobrze ze chociaż nie kuliste te skrzyżowania
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 13 Cze, 2009 23:51   

82-200 Nowy Malbork.pl - czerwiec 2009

skanuj0001.jpg
Plik ściągnięto 18003 raz(y) 44,15 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 09:45   

Trochę poczekamy - do wiosny 2010 roku z powodu kolizji energetycznej. :hihi:
Jest artykuł w GM na ten temat ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010 16:34   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=675

Cytat:
Malbork. Kolizje przeszkodą dla ronda w Kałdowie

(JS)

Dzisiaj 16:00:31

Nie wiadomo, kiedy powstanie zapowiadane na ten rok rondo w malborskiej dzielnicy Kałdowo. Władze miasta na przebudowę skrzyżowania ulic Głównej, Tczewskiej, Solskiego i Ceglanej wstępnie planowały wydać 600 tys. zł, ale...

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 30 Paź, 2013 16:43   

Skrzyżowanie jest w trakcie przebudowy :) Powstaje rondo, ale nie wzięto się za podziemne instalacje :)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 31 Paź, 2013 13:42   

Nie ma fotki, czyli nieprawda. :-P
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sro 13 Lis, 2013 12:38   

A jednak mówiłem prawdę :P -> http://malbork.naszemiast...2a535051d,1,3,5
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Rafaello
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lis, 2013 20:48   

w kałdowie przed Nogatem to takie rondo by rozwiązało sprawę i nawet miejsce jest na duże rondo

17ruchokrprolewswia.jpg
Plik ściągnięto 14320 raz(y) 72,23 KB

 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 14 Lis, 2013 18:20   

Rondo ze światłami na kierunkach ruchu okrężnego ?? Widziałem takie ronda, zdają egzamin, ale musi być więcej miejsca na zatrzymanie samochodów na rondzie (miejsc), bo znając polaków każdy będzie się wciskał co szybko zablokuje pozostałe pasy ... na takie rondo musi być duuuuużo miejsca . Myślę - że zwykłe rondo by już dużo pomogło. No i większość polaków musi nauczyć się jeździć po rondzie z dwoma-trzema pasami ruchu. Np planując zjechać na 3 zjeździe - od razu zajmują skrajny prawy pas (tfu, chciałem juz lewy z przyzwyczajenia napisać ;-) ) i do końca nim jadą..
No ale Rafaello - odbiegliśmy od tematu - bo tu mowa o innym miejscu :-/
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
Rafaello
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Lis, 2013 20:41   

pszemot napisał/a:
No ale Rafaello - odbiegliśmy od tematu - bo tu mowa o innym miejscu :-/

wiem jorgnąłem się po wczasie :-P
by był chętny modek to przeniesie
Ostatnio zmieniony przez Rafaello Czw 14 Lis, 2013 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mike 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 09:38   Ronda w Malborku

Tak się przyglądam niektórym rondom w Malborku począwszy od tego pierwszego nieudanego i pozbawionego sensu przy ul. Piłsudskiego przy dojeździe do zamku przez które się przejeżdża prosto oraz przy Mac'Donaldzie, gdzie promień skrętu z tego ronda w ul. Parkową został przewidziany chyba dla rowerów (projektant miał chyba krzywy cyrkiel albo był po niezłej imprezie).

Myślałem, że już nic mnie nie zdziwi ale dzisiaj zauważyłem, że budują rondo na ul. Konopnickiej na skrzyżowaniu z ul. Reymonta ( ! ). Doprawdy jakim imbecylem trzeba być aby pomyśleć o rondzie w takim miejscu... Przecież jak kiedyś przyjdą rządzić rozsądni ludzie, którzy myślą normalnie to będą mieli sporo roboty aby pousuwać te idiotyczne ronda, które jakiś bałwan teraz powymyślał.

Rondo kiedyś wynaleziono po to aby umożliwić ruch w miejscu połączenia pięciu lub więcej dróg.
W Malborku pozostanie nam tylko czekać jak taki imbecyl jeszcze bardziej zdurnieje i wymyśli rondo na jezdni bez skrzyżowania i w dodatku jednokierunkowej. Niestety nie ma z czego się śmiać bo jest to coraz bardziej prawdopodobne.

W Malborku nie są potrzebne idiotyczne mikroronda dla gokartów ale jedno wielkie rondo wokół miasta i proponuję je nazwać obwodnicą a wtedy takie rondo miałoby sens.
Ostatnio zmieniony przez Mike Sro 20 Sie, 2014 09:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sztumianka 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 12:54   

To rondo jest fantastyczne hahahah :) mnie już nic nie zdziwi :D
 
 
janusz27 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 13:03   

Tego ronda jeszcze nie widziałem, może rzeczywiście być tam za mało miejsca, ale trzeba pamiętać, że sens zmiany rozwiązania komunikacyjnego tam był. Jest tam ostry zakręt i mała widoczność - zarówno chcąc wjechać z Konopnickiej w Reymonta, jak i wyjeżdżając spod sklepów (monopolowy, mięsny) w stronę południa. Rondo spowolni ruch i skręcając z Konopnickiej w Reymonta nie trzeba będzie się obawiać, że ktoś pędzi z południa i przetrąci nam bok (a naprawdę widoczność jest tam kiepska). Po drugie, wyjeżdżając spod sklepów w stronę południa, będzie pewność, że nikt nie pędzi za rogiem, bo musiał zwolnić i objechać rondo.

Tak więc, jakiś sens w tym był. Ale czy na pewno dobre wykonanie, to już nie wiadomo. Ale jakie inne? Próg zwalniający? Lustro?

A propos rond - to koło Biedronki było według mnie uzasadnione, ale bez tych wysepek, które przeszkadzają w parkowaniu pod Biedronką. Nie wystarczyło rondo i namalowane pasy? Oprócz ronda są chyba 2 albo 3 niepotrzebne wyspy.
 
 
sztumianka 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 13:26   

Zgodzę się tam inne rozwiązanie było potrzebne. Tym bardziej, że piesi chodzili tam jak chcieli, ale myślę że namalowanie ronda, jak ma to miejsce w Tczewie byłoby po pierwsze idealne a do drugie czyżby nie mniej kapitałochłonne.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 17:59   

Należy pamiętać jeszcze, że z tego ronda będzie w Reymonta tylko zjazd, bo tam ma być jednokierunkową w kierunku cukrowni... samochodem osobowym jeszcze da się zaakcentować łuk, większym fizycznie nie... O nadążeniu z kierunkiem na zjeździe nie wspomnę. Autobusy na bank będą ciąć po wysepce, czy szanowna SM regularnie będzie ich karać? Po co to wszystko? Nie lepiej było poświęcić fundusze i energię na tej samej ulicy na skrzyżowaniu z Kotarbińskiego, czy Michałowskiego?
To rondo za wiele nie powolni bo jego konstrukcja umożliwia jazdę przez środek, jego spowalniająca rola będzie taka sama jak ograniczenia na tym samym odcinku (30 km/h), które jest od lat.

Przechwytywanie.JPG
źródło zgkim.malbork.pl
Plik ściągnięto 14808 raz(y) 40,09 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 19:21   

Gdyby głupota mogła latać ... nad UM byłyby tłumy w powietrzu. :nook:
 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 20:10   

Poza tym rondo przy Reymonta właściwie jest tylko na jednym pasie - prawym patrząc od strony Południa. Wszystko co większe jest od osobówki będzie lecieć po wysepce, bo fizycznie nie ma możliwości jazdy po pasie jezdni.... sorry za fotkę, ale już trochę ciemno jest... jadący od strony przychodni w kierunku biedronki nie zwalniają nic a nic.

IMG_8535.JPG
Plik ściągnięto 14858 raz(y) 66,03 KB

_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
 
 
janusz27 

Wysłany: Sro 20 Sie, 2014 20:35   

:-D :-D :-D
No rzeczywiście, zdjęcie na żywo nie pozostawia złudzeń, jeden wielki bezsens. Patrząc na projekty myślałem, że będzie to coś większego, prawdziwe rondo. A to.. hmm... Bez komenarza :-D :-D :-D
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 07:08   

Nie jesteśmy pionierami, podobne przykłady w Polsce:
Youtube
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
Ostatnio zmieniony przez pszemot Czw 21 Sie, 2014 07:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 08:12   

Przy tak małej powierzchni i jednocześnie braku spójności interpretacji przepisów odnośnie kierunkowskazu na rondzie (podobno lewego się też używa, a kto to robi), efekt może okazać się pogorszeniem bezpieczeństwa. Źródło problemów komunikacyjnych na tym kierunku jest jedno, pomimo tego że największe osiedle mieszkaniowe w mieście powstaje już od 35 lat, to przez ten czas nie powstała żadna ulica dojazdowa na to osiedle.

Zdjęcie z malbork.naszemiasto.pl i wszystko na temat sensu tego ronda

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Item 
Item


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 21 Sie, 2014 19:46   

To dorzucę, że w drodze powrotnej autobus jedzie tymże samym pasem, czyli lewym, jak na wyspach.... pozostaje kwestią czasu kiedy dojdzie do poważnej kolizji.
_________________
Im dalej znajduję się od tłumu, tym większy staje się mój świat - Gao Ertai
Ostatnio zmieniony przez Item Czw 21 Sie, 2014 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kiler00718 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2014 21:24   

osobiście jeżdżę tą drogą od 20 do 30 razy dziennie i powiem że jak już budować chcieli rondo to właśnie najbardziej brakuje go na skręcie na ul. Michałowskiego a tu to taki pic na wode by nikt nie mówił że nasz burmistrz nic nie robi heh mini rondo mała kaska do zapłaty za to więcej do kieszeni heh ciekawi mnie tylko jak inżynier tego ronda wyobraża sobie pokonywanie go bez ścinania pojazdem tak dużym jak autobus miejski lub zawracanie na rondzie zwykłego busa ? Znowu idioci dali popis niewiedzy
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group