Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy rozkład jazdy pociągów
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 08:29   Nowy rozkład jazdy pociągów

http://malbork.naszemiast...nia/907933.html
Cytat:
Do Malborka dojdą nowe pociągi

W nowym, grudniowym, rozkładzie jazdy PKP znajdzie się kilka dodatkowych kursów pociągów osobowych, które poprawią komunikację Malborka z Tczewem i Trójmiastem. Wiadomo, że do obowiązującego obecnie harmonogramu dojdą dwa poranne pociągi do Gdańska. Pierwszy będzie wyruszał z Malborka o godz. 7.52, a cel osiągnie o godz. 8.38. Inny rozpocznie kurs w Malborku o godz. 9.15, a do Gdańska dojedzie o godz. 10.13. Trzeci dodatkowy pociąg do Tczewa będzie wyruszał z malborskiego peronu o godz. 13.36

Nowości będą też po stronie kursów z Gdańska do Malborka. Dojdzie pociąg wyruszający z tamtejszego dworca o godz. 15.24. - To są zasadnicze zmiany w stosunku do obecnego rozkładu jazdy - mówi Kazimierz Pietkiewicz, radny miasta Malborka. - Pilnowaliśmy i monitowaliśmy, by zwiększono liczbę kursów dla mieszkańców Malborka.

Kolejną nowością dla podróżujących pociągami do Tczewa i Trójmiasta będzie także czas podróży. Ma się on wydłużyć o 10 minut w stosunku do stanu obecnego. Wynika to z planów modernizacji linii kolejowej na trasie Pruszcz Gdański-Szymankowo.

Ciągle nie wiadomo, kiedy do Malborka wrócą pociągi SKM. Co prawda, przed kilkoma miesiącami Rada Miasta podjęła uchwałę intencyjną co do przystąpienia do spółki Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o., ale konkretów na razie brakuje.

- Rozmawiałem niedawno z prezesem SKM i, póki co, jest cicho na temat planów powrotu tych pociągów do Malborka - mówi radny Pietkiewicz. - Dopóki nie zapadną decyzje o naszym wkładzie finansowym, nie możemy się domagać tych kursów.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki

Cytat:
Trzeci dodatkowy pociąg do Tczewa będzie wyruszał z malborskiego peronu o godz. 13.36
Tzw druga zmiana przeważnie rozpoczyna się o 14-tej, ani do 3city, ani do Tczewa ludzie nie zdążą.

seba1 

Wysłany: Pon 13 Paź, 2008 12:28   

Czy jest coś wiadomo w sprawie powrotu bezpośrednich relacji Malbork - Grudziądz?
Nie wiem na ile to pewne, ale słyszałem, że trwa remont torów Kwidzyn - Grudziądz i wrócą pociągi z Grudziądza do Malborka, ale kiedy ?

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Pon 13 Paź, 2008 12:45   

seba1 napisał/a:
Czy jest coś wiadomo w sprawie powrotu bezpośrednich relacji Malbork - Grudziądz?
Nie wiem na ile to pewne, ale słyszałem, że trwa remont torów Kwidzyn - Grudziądz i wrócą pociągi z Grudziądza do Malborka, ale kiedy ?

polecam śledzenie wątku na ten temat u Kwidzyniaków:
http://forum.e-kwidzyn.pl...er=asc&start=60

seba1 

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 12:45   

Napewno mieszkańcy korzystają nieraz z pociagów kwalifikowanych, czyli IC,Ex,TLK. Mam trochę informacji na temat rozkładu tych pociągów od 14 grudnia. Niestety czasy przejazdu większości składów - ulegają wydłużeniu, a przyczyną oczywiście stan torów i remonty całej trasy Gdańsk - Warszawa.
Odjazdy z Malborka w kierunku Warszawy/Krakowa/Katowic.
5.00 TLK Czartoryski do Lublina (wcześniej o 20min niż dziś)
7.21 Ex Słupia do Warszawy
8.12 IC Norwid do Krakowa oprócz soboty
8.12 Ex Tetmajer do Zakopanego w soboty (nowy pociąg)
10.09 Ex Małopolska do Przemyśla
11.17 Ex Klimczok do Bielska Białej (nowy pociąg)
11.54 TLK Pobrzeże do Warszawy/Kielc/Krakowa (wcześniej o 30 min niż obecnie)
14.09 Ex Sawa do Krakowa
16.14 IC Lajkonik do Krakowa
18.20 IC Neptun do Warszawy

Likwidacja Ex Heweliusz do Gliwic/Katowic, zastąpienie Klimczokiem. Wydłużenie relacji TLK Pobrzeże do Krakowa przez Radom, Kielce. Nowy Ex do Zakopanego w soboty - Tetmajer, w niedzielę powrót z Zakopanego. To na 90% pewny rozkład, ale czas pokaże czy będą jeszcze jakieś zmiany.

zapała 

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 13:29   

seba1 napisał/a:
Napewno mieszkańcy korzystają nieraz z pociagów kwalifikowanych, czyli IC,Ex,TLK. Mam trochę informacji na temat rozkładu tych pociągów od 14 grudnia. Niestety czasy przejazdu większości składów - ulegają wydłużeniu, a przyczyną oczywiście stan torów i remonty całej trasy Gdańsk - Warszawa.
Odjazdy z Malborka w kierunku Warszawy/Krakowa/Katowic.
5.00 TLK Czartoryski do Lublina (wcześniej o 20min niż dziś)
7.21 Ex Słupia do Warszawy
8.12 IC Norwid do Krakowa oprócz soboty
8.12 Ex Tetmajer do Zakopanego w soboty (nowy pociąg)
10.09 Ex Małopolska do Przemyśla
11.17 Ex Klimczok do Bielska Białej (nowy pociąg)
11.54 TLK Pobrzeże do Warszawy/Kielc/Krakowa (wcześniej o 30 min niż obecnie)
14.09 Ex Sawa do Krakowa
16.14 IC Lajkonik do Krakowa
18.20 IC Neptun do Warszawy

Likwidacja Ex Heweliusz do Gliwic/Katowic, zastąpienie Klimczokiem. Wydłużenie relacji TLK Pobrzeże do Krakowa przez Radom, Kielce. Nowy Ex do Zakopanego w soboty - Tetmajer, w niedzielę powrót z Zakopanego. To na 90% pewny rozkład, ale czas pokaże czy będą jeszcze jakieś zmiany.

Jeśli możesz, to proszę, podaj o ile wydłuży się podróż z Warszawy do Malborka i z Malborka do Warszawy.

seba1 

Wysłany: Czw 16 Paź, 2008 13:50   

Nie mam pewnych informacji, ale z tego co słyszałem od pracowników PKP IC, to przejazdy odcinka Malbork - Warszawa będą wydłużone:
pociągi IC, EX około 10-15 min dłużej
TLK około 20-30 min dlużej
W ciągu całego roku 2009, będzie intensywna wymiana torów i napewno stałe zmiany i opóżnienia, dlatego planując podróż, należy na bieżąco sprawdzać rozkłady. Ale za to, w 2012 roku pojedziemy szybciej do Warszawy o nawet 1,5 - 2 godzin. Prędkość pociągów Gdynia - Malbork - Warszawa osiągnie 160km/h.

zapała 

Wysłany: Czw 16 Paź, 2008 13:59   

seba1 napisał/a:
Nie mam pewnych informacji, ale z tego co słyszałem od pracowników PKP IC, to przejazdy odcinka Malbork - Warszawa będą wydłużone:
pociągi IC, EX około 10-15 min dłużej
TLK około 20-30 min dlużej
W ciągu całego roku 2009, będzie intensywna wymiana torów i napewno stałe zmiany i opóżnienia, dlatego planując podróż, należy na bieżąco sprawdzać rozkłady. Ale za to, w 2012 roku pojedziemy szybciej do Warszawy o nawet 1,5 - 2 godzin. Prędkość pociągów Gdynia - Malbork - Warszawa osiągnie 160km/h.

czego wszystkim pasażerom (w tym sobie) życzymy :-) , w dwie godziny do Malborka, to już rzeczywiście będzie niezły wynik, pewnie tylko ceny biletów sprowadzą nas na ziemię - w każdym razie dziękuję

seba1 

Wysłany: Pią 24 Paź, 2008 21:10   

Na stronie kolejowej DB, pojawił się nowy rozkład jazdy, czyli koleje niemieckie pokazały nasz rozkład na 2009r., a nasze PKP na swojej stronie milczy, pewnie wrzucą z początkiem grudnia jak zwykle. :-D
Jak już było wspominane we wcześniejszych postach, pojawią się 3 dodatkowe pociągi w kierunku Tczewa/Gdańska.
Odjazdy z Malborka nowych pociągów;
6.46 do Gdyni od poniedziału do piątku
9.15 do Gdyni od poniedziałku do piątku
13.42 do Tczewa, codziennie

Pozostałe relacje do Gdańska ulegają niewielkim zmianom czasowym, z tego co zauważyłem ranny pociąg do Gdyni o g.5.06 (obecnie całotygodniowy),w nowym rozkładzie tylko dni robocze, wieczorny pociąg z Gdańska o 22.15 - Malbork 23.05, również w n.rozkładzie tylko dni robocze. W połączeniach dalekobieżnych Malbork utraci dwa pociągi pośpieszne sezonowe, do Zakopanego/Zagórza o 19.30, Zakopanego/Krynicy o 20.30, obie relacje zmieniają trasę i pojadą od Tczewa przez Bydgoszcz, Toruń..... Z Malborka do Zakopanego pozostanie nocny TLK przez Warszawę, oraz sobotni Expres Gdynia - Zakopane g.8.12.
Myślę, że rozkład pokazany na stronie niemieckiej pozostanie aktualny.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pią 24 Paź, 2008 21:46   

seba1 napisał/a:
koleje niemieckie pokazały nasz rozkład na 2009r., a nasze PKP na swojej stronie milczy
Nasze koleje mają obowiązek dawania zmian z 3 miesięcznym wyprzedzeniem partnerom z UE, a że maja wywalone na klientów, cóż to żadna nowość.

seba1 

Wysłany: Nie 26 Paź, 2008 07:46   

Malbork-Gdańsk 2009r. - osobowe
4.19
5.06 pon-piątek
5.29
6.10
6.30
6.46 pon-piątek
7.37 pon-sobota
9.15 pon-piątek
10.22