Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczew - mury obronne
Autor Wiadomość
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 28 Cze, 2009 23:58   

SRI, ale wtorek i środa pracuję cały dzień (do 18-tej), potem jestem wolny - słońce zachodzi później.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 00:02   

Tczewiak napisał/a:
SRI, ale wtorek i środa pracuję cały dzień (do 18-tej), potem jestem wolny - słońce zachodzi później.


...ja do środy włącznie procuje do 14, a póżniej 4 dni wolnego wiec nie wiem którego dnia sie tam wybierzemy
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 20:34   

... gdzie diabeł nie może tam babę pośle? ;-)

Ja to bym chciała POSŁUCHAĆ archeo... bo pewnie ma małe co nieco do opowiedzeeenia :-D
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:09   

Ustalmy więc jeden wolny dla wszystkich dzień i wybierzmy sie na ul. Chopina
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
2Gimli 

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:14   

Może by Pan/Pani nie obrażali ludzi.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:24   

2Gimli napisał/a:
Może by Pan/Pani nie obrażali ludzi.

...a o co chodzi :?: :-/
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
2Gimli 

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:27   

Jakiś oszołom próbował mnie odwieść od próby sfotografowania tych wykopek mówiąc,
że on jest archeologiem i ma monopol na fotografowanie tego miejsca. - o to chodzi.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:31   

... :roll: to było w chwili złości, wiec moim zdaniem nie ma o czym mówić
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Pon 29 Cze, 2009 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
2Gimli 

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:42   

"Jakże inwestor rozpacza... przecież to trzeba zmasssakrrrrować żeby wybudować budyyynek, buuuu..." - poczytaj człowieku może książki to dowiesz się czemu zasłonięte były te pale.
Proponuje Pani Ławeckiej Wstęp do archeologii.
Tak dla twojej wiadomości to dlatego, aby one nie obeschły.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:47   

2Gimli napisał/a:
- poczytaj człowieku może książki to dowiesz się czemu zasłonięte były te pale.
Proponuje Pani Ławeckiej Wstęp do archeologii.
Tak dla twojej wiadomości to dlatego, aby one nie obeschły.


...przeczytaj uważnie wypowiedz przedmówcy a dopiero później odpisz (coś z sensem) :ot:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Pon 29 Cze, 2009 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
2Gimli 

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 23:53   

Oki - Jeśli tego typu epitety się już nie pojawią.
Pozdrawiam
ps. My odkrywamy i dokumentujemy to dla Was - mieszkańców Tczewa, aby wiedzieli jaką mają historię więc dajcie Nam popracować w spokoju. Wszystko co odkrywamy jest dokumentowane przez Nas.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 00:09   

Tczewiak napisał/a:
Chyba zapomniałeś, że jesteś po prostu rzemieślnikiem, który przede wszystkim ma dobrze wykonać swoją pracę - pracę archeologa.
A Ty bawisz się w rzecznika inwestora i próbujesz pokazać wszystkim wokół jaki jesteś ważny.
Co to za maniery, żeby spokojnych ludzi na publicznej ulicy nękać i straszyć wyimaginowanymi konsekwencjami za zrobienie kilku zdjęć zza płotu.
Jesteśmy tylko pasjonatami historii i kibicujemy Wam jak dobrej drużynie piłkarskiej.
Więc przyzwyczajcie się do naszej obecności, ona Wam nie przeszkadza - nie krzyczymy, nie rzucamy kamieniami - to naprawdę nie jest ZOO.
To nasz wspólny kraj i nasza wspólna historia.
ad punkt 3: teren należy do inwestora, ale to co pod nim już nie

...zacytowałem wypowiedz kolegi bo uważam, że wiele wyjaśnia ( przynajmniej z naszego punktu widzenia )
2Gimli napisał/a:
Oki - Jeśli tego typu epitety się już nie pojawią.
Pozdrawiam
ps. My odkrywamy i dokumentujemy to dla Was - mieszkańców Tczewa, aby wiedzieli jaką mają historię więc dajcie Nam popracować w spokoju. Wszystko co odkrywamy jest dokumentowane przez Nas.

...to my już nie mozemy nawet przechodzić obok płotu? Powtórze, że to co pod ziemią nie jest własnością ani inwestora ani (tym bardziej) archeologów, wiec podobnie jak inni nie zrezygnuje z MOJEJ DOKUMENTACJI tych wykopalisk bo mam do tego prawo 8-)
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 08:59   

zet48 napisał/a:
nie zrezygnuje z MOJEJ DOKUMENTACJI tych wykopalisk bo mam do tego prawo
:ok:
 
 
keslinka 


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 09:51   

zet48 napisał/a:
nie zrezygnuje z MOJEJ DOKUMENTACJI tych wykopalisk bo mam do tego prawo

:ok:
 
 
svistak 


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 10:26   

2Gimli napisał/a:
dajcie Nam popracować w spokoju. Wszystko co odkrywamy jest dokumentowane przez Nas.


Tak, tylko spokój nas uratuje. Każdy niech robi swoje. Najlepiej jak umie.
---------------------
J.W.P. Archeolog może jednak uchyyyli rąbka tajemnicy, bo nas tu ciekawość koroduje.
Wdzięczni Pasjonaci.
PS. "Podanie" wstawić do lodówki czy "przeczytamy" wspólnie w Przystani? ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
Ostatnio zmieniony przez svistak Wto 30 Cze, 2009 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 15:01   

svistak napisał/a:
PS. "Podanie" wstawić do lodówki czy "przeczytamy" wspólnie w Przystani? ;-)

..."Podanie" "przeczytamy" wspólnie na Przystani może jutro po 16:00 po wizycie na wykopaliskach 8-)
PS. Mam nadzieje, że archeolodzy nie odmówią wspólnej "lektury" w miłym gronie
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:41   

zet48 napisał/a:
wiec podobnie jak inni nie zrezygnuje z MOJEJ DOKUMENTACJI tych wykopalisk bo mam do tego prawo 8-)

:ok:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:42   

Dzięki wszystkim za poparcie moich słów :clap: :clap: :clap:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 30 Cze, 2009 19:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:45   

Może z tym "czytaniem" wstrzymalibyście się trochę, bo ja szychtę kończę o 18-tej i chętnie się dołączę.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 19:47   

...jak "czytać" to tylko wszyscy razem - wiec poczekamy nie tylko na Ciebie, ale na wszystkich chętnych :peace:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 30 Cze, 2009 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:38   

I co ja mam z Wami zrobić? Próbowałam powiedzieć, że zapraszam na wykop, a Wy dalej robicie zdjęcia przez płot, oczywiście tak, żebym widziała, że mi teraz pokażecie... tylko nie wiem, co ? Rozumiem Waszą ciekawość, ale czy chodzi o zrobienie zdjęcia, czy zrobienie zdjęcia zza płotu? Ja nigdy nie wiem tak naprawdę kto mi robi zdjęcia, czy nie jest to na przykład jakiś dziennikarz, który chce błysnąć newsem. Zdarzało się już tak, że nawet z wywiadu udzielonego publicznie powycinano takie fragmenty i porobiono skróty, że włos się na głowie jeży. Niedawno z radia RMF FM dowiedziałam się, że odkryłam w Gdańsku drewniany słowiański zamek, bo dla redaktora gród i zamek to to samo. Potem się trzeba wstydzić i tłumaczyć przed kolegami po fachu z czyjejś głupoty. Takie przygody uczą ostrożności. Prościej byłoby przyjść po prostu i pogadać na wykopie. Wpisując się na forum miałam nadzieję, że Was wciągnę do swojej pracy, bo jesteście w stanie wyszukać więcej ciekawostek niż ja, bo chociaż lubię, nie mam czasu się zająć szperaniem na przykład po starych dokumentach. W zamian za to usłyszałam, że jestem rzemieślnikiem i mam kopać i się nie odzywać. Odpowiedzi na moje zaproszenie nie było z Waszej strony żadnej, ale zaczęliście się między sobą umawiać znowu poza mną, ciekawe jak będzie wyglądała ta wizyta na wykopie, też będziecie udawać, że mnie tam nie ma? Mam ochotę pójść z Wami do Przystani, nie jestem JWP, nie odpowiadałam od razu, bo nie wiedziałam co mam powiedzieć. Na każdą moją uwagę rzucacie się na mnie hurtem. Trafił się inwestor w porządku, o czym napisałam jedno zdanie- źle, mam nie być jego rzecznikiem tylko kopać. A co się stało na Zamkowej? Przecież tam przy rozpoczęciu prac budowlanych powinien też być obecny archeo, inwestor zlekceważył czy archeo? mój informował mnie wszystkich zamierzeniach, mam do dyspozycji wyniki badań geologicznych i cały sprzęt, którym dysponuje firma. To naprawdę nic według Was nie znaczy? Napisałam, że czuję się jak małpa w zoo, okazuje się, że mam się cieszyć, że nie rzucacie we mnie kamieniami... pracuję w tym zawodzie , nie licząc studiów od 19 lat, od 16 lat prowadzę własną firmę archeo, ale pierwszy raz zderzyłam się z atakiem ludzi, którzy też mają fioła na tym samym punkcie. Jest mi zwyczajnie przykro.
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:41   

Czy to spotkanie możemy , także na wykopie zorganizować koło 18? Jutro muszę zrobić coś ważnego w Gdańsku i będę dopiro po południu w Tczewie.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:58   

Może to nie żaden z Nas ( forumowiczów ) robi ciągle zdjęcia ...może to ktoś inny :?: Na forum mało jest ludzi z Tczewa więc moze to naprawde nie My ? Sporo ludzi robi zdjęcia wszystkiego (nawet ratowników medychnych zabierających rannych czy strażaków przy pracy) ...wiele jest tzw "SĘPÓW" czychających na cokolwiek, biorą wtedy aparaty (nawet te w telefonach komórkowych) fotografują i kręcą filmy bo coś się w okolicy dzieje ...
...umawiamy się na spotkanie bo naprawde chcemy pójść na wykop i porozmawiać ( podzielić sie informacjami ) z archeologami ...ale jak widać jest problem z zorganizowaniem wolnego ( dla wszystkich ) dnia
Mamy wiele informacji na temat murów obronnych Tczewa - faktów i mitów - i chcemy z pomocą archeo zweryfikować te wiadomości. Liczymy na współprace

Jutro o 18 jest chyba ok ...nie wiem jak inni forumowicze :?:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Wto 30 Cze, 2009 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:05   

...na media niestety nie mamy wpływu
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:08   

Kto dziś biegał po wykopie w czarnym T-shircie? "Przeczyta" karniaka ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
rokoteruhijo 

Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:16   

hm.... nie pamiętam... ja byłam na pomarańczowo...
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 21:18   

...niestety nie byłem w okolicy wykopu do 25 czerwca, więc nie wiem :-/
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009 22:20   

Przed chwilą wróciłem z miłego spotkania w "wykopie".
Naszym gospodarzom dziękuję za przemiłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.
Kto "stchórzył" niech żałuje...
Mam nadzieję na dalszy ciąg, przecież to dopiero początek rewelacji archeologicznych w Tczewie (jestem tego pewien i taką mam nadzieję...).
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 00:12   

Spotkanie na wykopach udane i bardzo owocne :mrgreen: chętnie wpadne tam jeszcze raz 8-)
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 02 Lip, 2009 00:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 20:37   

Zakopali, "przydeptali" i nie widać już pali. Co będzie dalej? :-(
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group