Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdańsk - cmentarz żydowski przy ul.Traugutta
Autor Wiadomość
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007 19:32   Gdańsk - cmentarz żydowski przy ul.Traugutta

Oj niewiem czy się cieszyć z tego ale wam coś powiem.Pewnego czasu z kolegą oglądalismy stary dom przy ulicy Tragutta w Gdańsku,po obejrzeniu udaliśmy sie w pobliski lasek zobaczyć mikro ślady pozostałości camentarza żydowskiego{pare cegiełek i fragmenty ogrodzenia}Podczas spaceru pod warstwą liści znależliśmy 8! macew zniszczonych w różnym stopniu,co ciekawe z jednej strony był napis w jezyku idisz a na drugiej stronie napis w j.niemieckim.Znalazłem tez date na jedny 1806 rok.Tego samego dnia zgłosiłem to w synagodze we Wrzeszczu,przesłałem im nawet fotki tego miejsca ,miły pan powiedział do mnie ,że zadzwoni i umówi się na pokazanie tych macew i zabranie ich w bezpieczne miejsce..............i co minął rok i nikt sie nie skontaktował,ba byłem tam pół roku póżniej i zero śladu ale tej jednej chyba nikt nie znalazł.Przesłabym wam zdjęcia ale mam problem natury technicznej nie moge wysłać tych zdjęć bo niewiem w końcu jaki format jest ok,zmiejszam i próbuje bez skutku ,a mam pare fotek Malborka i okolic.Zeby nie zasmiecać tego wontku prosze o info na priv. :-D
Ostatnio zmieniony przez Hagedorn Sro 08 Lip, 2009 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007 20:51   

Dzięki pomocy dobrych Malborskich aniołków prześle wam zdjęcia tych macew.

IMG_2970_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9230 raz(y) 76,98 KB

IMG_2965_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9230 raz(y) 70,74 KB

IMG_2963_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9230 raz(y) 88,77 KB

IMG_2960_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 9230 raz(y) 87,14 KB

 
 
KB 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2007 06:29   

No, cóż, z pewnymi środowiskami żydowskimi tak już bywa. Choć może chodzi tu bardzo o niesolidność człowieka z gminy wyznaniowej :-) Ta sprawa pokazuje, jak ważne jest czasem zrobienie dokumentacji fotograficznej - wiele zabytkowych macew z cmentarzy żydowskich znika bezpowrotnie.

Mam prośbę - chciałbym te zdjęcia umieścić u nas na www.kirkuty.xip.pl - mogę?
 
 
postman5
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007 21:26   

Jasne ,że możesz myśle że przesłabym ci wiecej tych zdjęć bo to było tylko deserek?Daj znać. :-D
 
 
KB 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2007 09:47   zdjęcia

Cześć. Przez pewien czas nie było mnie w kraju i nie miałem dostępu do netu. Ślij zdjęcia mailem na kirkuty@kirkuty.xip.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group