Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Kałdowo czy Krynica?
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 06:52   

:clap:

Hagedorn 
Administrator

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 07:37   

nie ma to jak burza mózgów! :ok:

zapała 

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 15:10   

jednak mam pewne wątpliwości:

na kolorowej pocztówce wieżyczka (patrząc) w stronę zamku ma "za sobą" dwa szczyty domów, zaś na czarno-białym "wycinku" kolekcjonera ma tylko jeden,

domy z "wycinka" są tuż przy ul. Wałowej więc chyba nie byłaby to Brunnenstrasse a raczej Gartenstrasse

domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 15:17   

nie wiem panowie i nie mam pewności ale zdjęcie kolorowe wygląda mi na Gdańsk jak będę miał chwilę to zrobię fotkę tego miejsca które mam na myśli (z pewnością jest łudząco podobne - chodziłem tam na wagary w latach 80 )myślę że wieżyczka ukazana na pocztówce to nie zamek wysoki nie zgadza mi się perspektywa i widoczność z zaznaczonego miejsca ale mogę się mylić :roll:
Ostatnio zmieniony przez domber Czw 25 Wrz, 2008 15:21, w całości zmieniany 1 raz  

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 15:41   

Przecież napisane jest "Kałdowo"... a że podlegało pod Gdańsk, stąd Danzig...

domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 15:43   

analizując wygląd i ustawienie wieży to miejsce z którego możliwa by była taka perspektywa to gdzieś na wysokości boiska Technikum :roll: tak by na to wskazywało ułożenie dachów przy wieży ale raczej to nie możliwe :roll:

domber
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 15:48   

Linka napisał/a:
Przecież napisane jest "Kałdowo"... a że podlegało pod Gdańsk, stąd Danzig...

to widzę ale wiele razy coś było napisane a znajdowało się gdzie indziej analizując miejsca nie należy się kierować tylko napisami / oczywiście jest to pomocne w poszukiwaniu ale nie należy nigdy brać tego za pewnik / chyba że są zachowane zdjęcia tego miejsca w innym żucie które przedstawiają te same budynki

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 16:12   

zapała napisał/a:
na kolorowej pocztówce wieżyczka (patrząc) w stronę zamku ma "za sobą" dwa szczyty domów, zaś na czarno-białym "wycinku" kolekcjonera ma tylko jeden,

Nieprawda - są dwa szczyty. Ten przed którą stoi wieżyczka (dom Esaua, i ten drugi w styronę zamku. Inna jest perspektywa zdjęć i w związku z tym trochę to inaczej się układa. Ale szczyty są dwa.
zapała napisał/a:
domy z "wycinka" są tuż przy ul. Wałowej więc chyba nie byłaby to Brunnenstrasse a raczej Gartenstrasse

Przecież napisałem, że to Gartenstrasse !!!!
domber napisał/a:
analizując wygląd i ustawienie wieży to miejsce z którego możliwa by była taka perspektywa to gdzieś na wysokości boiska Technikum :roll: tak by na to wskazywało ułożenie dachów przy wieży ale raczej to nie możliwe :roll:

Kierunek zrobienia zdjęcia zaznaczyłem na mapce. I w takiej perspektywie wieża zamku pokrywa się ze skrzydłem północnym - dokładnie jak na przytaczanej widokówce.
Ostatnio zmieniony przez kolekcjoner Czw 25 Wrz, 2008 16:15, w całości zmieniany 3 razy  

zapała 

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 16:23   

kolekcjoner napisał/a:
zapała napisał/a:

Nieprawda - są dwa szczyty. Ten przed którą stoi wieżyczka (dom Esaua, i ten drugi w styronę zamku. Inna jest perspektywa zdjęć i w związku z tym trochę to inaczej się układa. Ale szczyty są dwa.
zapała napisał/a:

Przecież napisałem, że to Gartenstrasse !!!!
domber napisał/a:

Kierunek zrobienia zdjęcia zaznaczyłem na mapce. I w takiej perspektywie wieża zamku pokrywa się ze skrzydłem północnym - dokładnie jak na przytaczanej widokówce.

to wszystko przez moje okulary ;-) :ok:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 16:35   

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Odpowiedz do tematu