Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomezania - pamiątki
Autor Wiadomość
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008 20:53   Pomezania - pamiątki

Ci, którzy się piłką nożną interesują (nawet tą z lig niższych) zapewne wiedzą, że od jakiegoś czasu funkcjonuje strona www.pomezania.pl ;-)

Tworzą ją młodzi ludzie z pasją do klubu. W ramach tworzenia strony powstała też inicjatywa udostępnienia internautom skanów pamiątek Pomki - biletów, programów, artykułów prasowych, fotek itp itd.

Sam ma sporo tego do zeskanowania. być może ktoś z was ma w zakamarkach szaf i szuflad biurek cokolwiek co dotyczy Pomezanii. Jeśli macie możliwość zeskanować i przesłać na:

igiko7(at)gmail.com

to twórcy strony umieszczą te materiały na stronie.

Więcej może napisze Igiko, który opiekuje się stroną 8-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
marcinmalb 

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 13:47   

Zamieściłem na forum Pomki zdjęcia moich pamiatek Pomezanii,tutaj zamieszcze tylko zdjęcie old schoolowej flagi Pomezanii.
 
 
piaskowiec52 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 15:56   

Bardzo budująca pamiątka......sie dzieciom pokaże a może i wnukom........a jak...
_________________
piasek
 
 
PAP 

Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 18:50   

Ta flaga musi zawisnąc na najbliższym meczu na wiosne..Wiadomo niektorzy woleliby jakiegoś wymoczka w dredach z lufka i marihuana..Flaga stara ale kozacka ;)
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 23 Lis, 2008 20:52   

Kolego,chyba zdajesz sobie sprawę,że logo white power znajduje się na liście symboli zakazanych i zgodnie z prawem nie macie prawa tego wieszać.
I co w ogóle ta flaga ma symbolizować ?

Załamać się,jeszcze tylko znaczka ku klux klanu brakuje.
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
PAP 

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008 07:32   

Zakazane symbole ?Ja to p..le.Symbole zostaly zakazane przez stetryczalych dziadow z pzpn,ktyorzy sami powinni zakazac sobie wstepu na polskie stadiony.Mozna sobie poczytac co oznacza krzyz celtycki.Sorry za rozmywanie tematu.Wrzucajcie kto ma pamiatki Pomezanii.
 
 
rybamk 

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008 19:14   

Zawsze sie ktoś znajdzie co mu nic nie pasuje, ta flaga wisiała gdy ten znak nie był zakazany w latach 90, i praktycznie każda kapela kibicowska miała na płocie znak celtycki. Ale wy zawsze macie problemy, jak nie McDonalds, to teraz budę żywca porównujecie do jakiegoś namiotu krzyżackiego, tylko weźcie pod uwagę ze takie same budy sa w całej Polsce!(tak po za tematem). Ja osobiście nie mam nic przeciwko takim pamiątką, przypominają sie lata OLD SHOLOWE i tak trzymać. Wrzucać tu wszystko co związane z "Pomką"!!
Ps. Wydaje sie wam, że jesteście tolerancyjni, ale sie mylicie!
Ostatnio zmieniony przez rybamk Pon 24 Lis, 2008 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 24 Lis, 2008 19:24   

Ryba tak jak nie każdemu się podoba budka Żywca, tak nie każdemu się podoba oldsholoowa flaga. ;-)

I panowie proszę bez kłótni. Nie po to powstał ten wątek, aby się przepychać. 8-)
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
PAP 

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008 08:55   

Ryba ma racje .W tamtych czasach nie przypominam sobie skipy kibicowskiej ktora nie miała by na ktorejś ze swoich flag krzyża celtyckiego i to nie tlyko te kluby "najbardziej" znane w kraju.Ja pamietma kto ta flage nawet przytargal na stadion.Jesli sie nie myle to niejaki Emil(jeśli ktoś pamieta proszę mnie poprawić).W tamtych starych czasach nawet ci ktorzy nie utozsamiali sie z ruchem Skinheads piszac np .Pomezania ,literke "o" zamieniali na "celtyka" a my jesteśmy od tego by ptrzypomnieć mlodszej czesci fanow jak to bylo dawniej
Ostatnio zmieniony przez PAP Wto 25 Lis, 2008 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcinmalb 

Wysłany: Nie 30 Lis, 2008 12:23   

Predstawiam moją kolekcje szalików Pomezanii:


Zapraszam innych do wklejenia zdjęć swoich pamiątek,szczególnie Mytoona do wklejenia swojej kolekcji szalików ;-)
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 30 Lis, 2008 13:31   

marcinmalb napisał/a:

Zapraszam innych do wklejenia zdjęć swoich pamiątek, szczególnie Mytoona do wklejenia swojej kolekcji szalików ;-)


Mam 4 szt. i wszystkie masz w swojej kolekcji ;)

Debeściacki jest szal Total Bandits :bag:
Nie pamiętam już, ale wykonywał je chyba koleś z Wrocławia.
Pamiętam za to, jak staliśmy z Bernasiem i ten koleś powiedział, abyśmy zastanowili się co ma być pod i nad napisem B.P. Pomezania. Ktoś rzucił "Total Bandits", a ktoś "Zawsze do końca". Potem zastanawialiśmy się co tak naprawdę miało to znaczyć :hahaha:
Najważniejsze, że szale jak na tamte czasy były przekozackie. :ok:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
marcinmalb 

Wysłany: Nie 30 Lis, 2008 16:28   

Total Bandits wyszły naprawde konkretne,a to hasło widziałem póżniej na szalikach Śląska Wrocław.Na wklejonym zdjęciu zamieściłem dwa podobne szaliki,ten poniżej to reedycja.Dla niektórych są takie same, dla mnie zupełnie różne.Jeżeli ktoś posiada szaliki , których nie mam w swojej kolekcji to chętnie odkupie lub wymienie.
Dzięki za szybką odpowiedz Mytoon.
 
 
kawon 


Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 19:49   

Ta flaga BP Fans nalezała kiedyś do mnie. Została zaprojektowana przezemnie jak i wykonana własnoręcznie z kolesiem z Dzierzgonia . Wykonana została u mnie w domu na oś. Południe.
Pozdrawiam - kawon
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 22:12   

kawon napisał/a:
Ta flaga BP Fans nalezała kiedyś do mnie. Została zaprojektowana przezemnie jak i wykonana własnoręcznie z kolesiem z Dzierzgonia . Wykonana została u mnie w domu na oś. Południe.
Pozdrawiam - kawon


Darek to ty? :ok:

Szukaj pamiątek ;-) poskanujemy dla chłopaków z www.pomezania.pl :piwo:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
PAP 

Wysłany: Nie 14 Gru, 2008 23:14   

Zatem zapraszamy kolege Kawona na Torunska chyba ze nadal uczeszcza na mecze:)
 
 
kawon 


Wysłany: Pon 15 Gru, 2008 20:37   

ok mam bilety pomki z lat 90 wyjazdowe jak i z torunskiej .
 
 
rybamk 

Wysłany: Czw 25 Gru, 2008 11:51   

Jako, że być może są osoby zainteresowane, a nie mają dojścia do forum Pomezanii wydawana jest kolejna pamiątka (KALENDARZ 2009) .
Cytat:
Po świętach będa do nabycia kalendarze Pomezanii A3 , ilość ograniczona więc osoby które tutaj zamówią będą w pierwszej kolejności. Na górze będzie listwa z zawieszką.

Dla forumowiczów cena 10zł



 
 
marcinmalb 

Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 14:16   

Nowy szaliki Pomezania-Gryf Słupsk , wydane na 10-lecie układu:



[ Komentarz dodany przez: Azaziz: Pon 09 Mar, 2009 20:34 ]
edit - łamanie regulaminu forum
Ostatnio zmieniony przez Pon 09 Mar, 2009 20:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 16:07   

Z tym linkiem do youtube,to ma byc propagowanie glupoty??? :evil:
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
Ostatnio zmieniony przez karVVan Nie 08 Mar, 2009 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Figo Fago 


Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 16:07   

bardzo kozacki temat :)
szkoda ze 90 % pamiatek sprzedałem miesiac temu było tam wszystko z lat 90-tych :)
ale poszukam moze jeszcze cos znajde :)
mam pytanko gdzie mozna kupic szale Pomezania/Gryf ??? wkońcu to ja przyczyniłem sie do tego układu :)

pozdro dla kumatych :)
_________________
a jeśli Boga nie ma ??? to co z Ciebie za Szatan ???...
 
 
vonplauen 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Nie 08 Mar, 2009 21:28   

karVVan napisał/a:
Z tym linkiem do youtube,to ma byc propagowanie glupoty??? :evil:

Jakiej głupoty. To niewinne i radosne 'kozackie zabawy'
_________________
a kto pyta, ten wielbłądzik.
 
 
 
karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:29   

vonplauen napisał/a:
'kozackie zabawy'

Proponuje przeczytac regulamin-punkt 4 i 9 (jak to sie ma do "Kultura i sport"?)
_________________
-Tam można przyjść,usiąść se,pokontemplować ,trochę pomarzyć i taki spokój z tego bije.
-Nie,nie,cały czas to tylko zamek,zamek i jeszcze raz zamek.No i rzeka Nogat jest,no i nic więcej.(...)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:36   

Post z linkiem do youtube zmieniony.
 
 
Dante 
Tylko Pomka!


Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:55   

Wklejam stary plakat przedmeczowy, stare czasy się przypominają, chuligańskie życie, old schoolowe, czy te czasy wrócą? :)

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 20:58   

Dante napisał/a:
chuligańskie życie, old schoolowe, czy te czasy wrócą

Lepiej żeby nie wróciły !
 
 
Dante 
Tylko Pomka!


Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 21:07   

Założę się, że nie masz bladego pojęcia o kibicowskim życiu :P
_________________
...POMEZANIA JEST KOCHANA
A WY K..WY NA KOLANA...
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 21:12   

Dante napisał/a:
Założę się, że nie masz bladego pojęcia o kibicowskim życiu :P

Jak ja kibicowałem to Ciebie pewnie na świecie nie było to po pierwsze, po drugie trzeba rozumieć pewne wyrażenia które się używa
Znaczenie współczesne [edytuj]
Od lat 80. XX wieku, podobnie jak w innych krajach, także znaczenie polskiego określenia chuligan nieco zmieniło się, choć nie zmieniła się pod tym względem definicja kodeksowa. Coraz częściej było używane w stosunku do osób, które podczas zawodów sportowych, w szczególności w czasie meczów piłkarskich, wykazują skłonność do agresji, lub wręcz ją w sposób fizyczny bądź werbalny stosują w stosunku do fanów drużyny przeciwnej. Czasami atakowani przez chuliganów bywają także zawodnicy drużyny przeciwnej, jednak z reguły chuligani pozostają przy obraźliwych tekstach i przyśpiewkach na jej temat. W polskich mediach chuligani często określani są mianem pseudokibiców.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chuligan
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 21:17   

Temat dotyczy pamiątek - proszę nie śmiecić
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 21:29   

Azaziz napisał/a:
Temat dotyczy pamiątek - proszę nie śmiecić

I słusznie, ale propagowanie takich haseł jest niedopuszczalne !
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009 21:31   

Milek45 napisał/a:
propagowanie takich haseł jest niedopuszczalne


Propagowania nie ma, pokazanie swastyki jako elementu historii też nie jest propagowaniem, po prostu smutna przeszłość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group