Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Malrock-83
Autor Wiadomość
marian1410 

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 20:04   Malrock-83

W lipcu lub sierpniu 1983 r. w Malborku odbył się festiwal rockowy Malrock. Występował Oddział Zamknięty, Mech i inne zespoły (nie pamiętam jakie). Cały Malbork żył tym festiwalem a raczej "przybyszami", którzy przybyli na koncerty i opanowali miasto. Pamiętacie?

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 20:23   

marian1410 napisał/a:
Pamiętacie?
Cały dziko rosnący mak i konopie zniknęły z działki (wtedy to nie było karane), a ja byłem za młody na takie wynalazki o których tu nikt jeszcze nie słyszał :-P

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 20:29   

Nie tylko dziko rosnący mak, ale takży uprawy które w w moim otoczeniu rosły były nocą pustoszone mimo, że to ok. 5-7 km. W tych latach mak był uprawiany legalnie. Malbork w tych czasach nazywany był stolicą polskiej narkomanii. Słyszało się o zgonach młodych ludzi przed trzydziestką, ale tylko nieoficjalnie.

marian1410 

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 20:46   

Ogołocone zostały wszystkie działki z wszystkiego co nadawało się do jedzenia i nie tylko. Na Piaskach komuś poginęły kury, wszędzie dookoła pełno było żebrających punków, "porzycz na bilet" to jedyne co potrafili wybełkotać ze swych zaćpanych gęb, na żadnej ławce nie można było usiąść gdyż służyły za łóżka. Ludność malborska była w szoku widząc na tak ogromną skalę tych ludzi, co drugi z irokezem. No i w końcu stało się to co musiało się stać, bójki na konkretną skalę, malborska "śmietanka" nie mogła sobie pozwolić, musiała pokazać kto tu rządzi. Nad ranem wszystkich Policja wypuściła całkowicie ogolonych. Miała to być impreza cykliczna, miasto jednak nie zgodziło się na jej kontynuację. Po Malrocku pozostał jedynie niesmak.
Ostatnio zmieniony przez marian1410 Wto 01 Lip, 2008 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

zapała 

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 21:13   

Feuchtwangen napisał/a:
marian1410 napisał/a:
Pamiętacie?
Cały dziko rosnący mak i konopie zniknęły z działki (wtedy to nie było karane), a ja byłem za młody na takie wynalazki o których tu nikt jeszcze nie słyszał :-P

pamiętamy, pamiętamy a jakże :-) - najlepsza akustyka byla pod mostem drogowym :-) a i na wysokości Wielbarka (u) było co nieco słychać

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 21:14   

Ze znanych zespołów występował Teenage Love Alternative - znany obecnie jako T. Love, Mech nosił wówczas nazwę "Zjednoczone Siły Natury Mech". Z mniej znanych pamiętam jedynie "Kretki".

Anowi 
Dziewczę

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 22:00   

Ja o maku nie słyszałam, ale byłam wtedy na międzymurzu, i to całkiem blisko sceny.
Miałam na sobie kombinezon, którego zapięcia mieściły się na ramionach.
Skałam ja, skakali wszyscy wokół mnie i tak szarpali mój kombinezon,
że mi się guziki porozpinały :-D
Ojoj...
Z grup występujących pamiętam jeszcze "Latającą maszynę do szycia" :)

rob3rt 

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 22:46   

co ja bym dał zeby być na tym koncercie :-( teraz już nie ma czegoś takiego

tylko mpm... ale to też robi się nudne... jeszcze jak lont i etna to luz ale jak wchodzi w gre west ice i propaganda to .... :-?

marian1410 

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 23:05   

Pamiętam plakat na słupie ogłoszeniowym gdzie wymienione były zespoły, które miały występować. Najbardziej utkwiła mi nazwa zespołu o nazwie LSD.

camel 
mieszkaniec

Wysłany: Pią 04 Lip, 2008 18:08   

Przypomniałem sobie, że na scenie głównej w fosie odbywały się koncerty bardziej znanych grup. Przegląd kapel "debiutujących" odbywał się w Klubie Garnizonowym.

Odpowiedz do tematu