Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieczka rowerowa w dniu 28 czerwca 2008 roku
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 18:19   Wycieczka rowerowa w dniu 28 czerwca 2008 roku

Trasa wycieczki rowerowej w dniu 28 czerwca 2008 roku.

Wyjazd godzina 8.00 z dworca kolejowego w Malborku do Elbląga. Długość trasy około 80 km rowerami,
TRASA TRUDNA, WIELE PODJAZDÓW I DŁUGIE ZJAZDY – WYMAGANE DOBRE HAMULCE PRZY ROWERZE!
Powrót do Malborka pociągiem z Elbląga 17.40 (elektr), 18.26 (posp), 19.25 (elektr)

Trasa
Malbork PKP – Elbląg PKP – Kamionek Wlk. – Połoniny / Nabrzeże (wypad na wysoczyznę – bez rowerów – kurhan, punkt widokowy, wały pruskie; zjazd do cegielni nad zalewem) – dojazd do Suchacza nad zalewem – Suchacz (port, stara stacja PKP) – szlakiem Kopernikowskim do Łęcza po wysoczyźnie – Łęcze (kościół, dom podcieniowy, zabudowa wsi, wiatrak) – punkt widokowy Suchacz – Kadyny (zwiedzanie wsi, dłuższa przerwa na jedzenie i odpoczynek) – Tolkmicko (kościół, zabudowa miejska, port) – lesną drogą nad zalewem do Świętego Kamienia – szlakiem turystycznym do Chojnowa (zabudowa wsi) szosą do Pogrodzia (cmentarz choleryczny z barokową kapliczką) - Pogrodzie (zabudowa wsi, kościół) – trzy krzyże przy drodze do Fromborka – Narusa (postój przy moście na Narusie) – Frombork (zabudowa miasta, Szpital św. Ducha, średniowieczny ogród zielarski z roślinnością typową dla tych obiektów, katedra w zależności od czasu) – Pogrodzie – Huta Żuławska (zabudowa wsi, domy podcieniowe) – Zajączkowo – Ogrodniki (zabudowa wsi, domy podcieniowe) – Milejewo – Kamiennik WLK. (zabudowa wsi, domy podcieniowe) - zjazd do Elbląga ok. 4 km – Elbląg PKP – Malbork.

trasa.jpg
Plik ściągnięto 6008 raz(y) 79,25 KB

francula 
Mr Bimler

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 18:32   

Bardzo ambitna trasa ;-) Mam nadzieję, że zdążycie na ostatni pociąg do Malborka o 21:25 :hahaha:

Siostra Irena 
Administrator

Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 18:37   

A ja zamawiam zdjęcia Świetego Kamienia, bo mnie nie udało się tam dotrzeć (ach ten Szlak Kopernikowski) :-D

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 19:05   

Mam nadzieję, że uda nam się to zrealizować - trasa trudna, znam ją z autopsji sprzed około 20 lat. Nie wiem jak będzie z odcinkami terenowymi (do Świętego Kamienia) ale mam nadzieję, że są przejezdne. Mam nadzieję, że odpoczynek we Fromborku w szpitalu św. Ducha pozwoli nam odbudować siły.

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 19:15   

Będzie Wam to potrzebne, gdyż droga powrotna wcale nie jest lżejsza, a wręcz przeciwnie - cały czas jedzie się pod górę, dopiero aministracyjna granica Elbląga przynosi ukojenie i odpoczynek na zjeździe.
Jeśli mam być szczera, to po wyprawie z 22 wiem, że za żadne skarby bym w najbliższym czasie nie powtórzyła tej trasy, a co mówić o wydłużonej jej wersji...
To tak gwoli ostrzeżenia, bo przecież Wysoczyzna to demon jeden :hahaha:

kolekcjoner 
Mistrz

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 19:18   

Etap górski Tour de Pologna sprzed kilku lat ....

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Cze, 2008 22:41   

spoko damy radę Ojciec kolekcjoner mnie wysłuchał i zaplanował wycieczkę szlakiem Linki i Franculi i chwała mu za to :peace: nie taki diabeł straszny jak go malują :mrgreen:

karVVan 
Pierwszy Burmistrz Marienburga

Wysłany: Czw 26 Cze, 2008 01:37   

Chcialbym poprosic Was wszystkich o jak najwiecej fotek z Suchacza ,Tolkmicka i Kadyn.Powodzenia w wyprawie! :mrgreen:
:piwo:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 21:19   

było super Tur de mix zakończony takiej mieszanki dróg i nawierzchni jeszcze nie było, asfalt, bruk, drogi leśne, scieżki, piasek błoto, zaorane pole i tory kolejowe :mrgreen: Zrobiliśmy 90 km z tego ok 10 % na piechotę po 50 z górki i pod górkę no i 60 km pociągiem osobowym i pośpiesznym niektórzy 11 km autobusem miejskim (zarezerwować bilety na pośpiech i zamówić lekarstwo na zakwasy) :mrgreen: . Na realizację drogi powrotnej zabrakło czasu. Dziękuję organizatorowi i wszystkim uczestnikom fotki i video jutro

francula 
Mr Bimler

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 23:08   

No to gratuluję, pokonanie tej trasy jest godnym pochwały wyczynem :piwo:

Odpowiedz do tematu