Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy publiczny hotspot w Malborku?
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 21:03   Pierwszy publiczny hotspot w Malborku?

http://www.powiat.malbork...t_from=&ucat=1&
Cytat:
Komputery w Starostwie Powiatowym w Malborku dostępne dla interesantów

Na drugim piętrze Starostwa Powiatowego w Malborku zainstalowane zostały 3 stanowiska komputerowe, z których mogą korzystać wszyscy interesanci odwiedzający nasz urząd. Zapewniony jest też dostęp do internetu. Zestawy komputerowe zostały zakupione ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR).

W latach 2005 – 2007 Starostwo Powiatowe w Malborku jako Partner uczestniczyło w Projekcie „Kształcenie rolników w zakresie nowych technologii”. Na terenie naszego powiatu był on pilotowany przez Wydział Środowiska i Rolnictwa.
Uczestniczyli w nim mieszkańcy wsi: rolnicy i ich domownicy z powiatów Gdańskiego, Kartuskiego, Malborskiego, Starogardzkiego, Sztumskiego, Tczewskiego i Wejherowskiego. Z naszego powiatu łącznie, w dwóch edycjach przeszkolono 41 osób. Roczne szkolenie dotyczyło takich przedmiotów jak agroturystyka, aeroenergetyka, agrobiznes, ekonomia
i zarządzanie, ochrona środowiska, polityka przedsiębiorczości, prawo, informatyka (nauka obsługi komputera), pozyskiwanie środków finansowych, public relations. Zakończyło się egzaminami i uzyskaniem zaświadczeń o ukończeniu szkolenia podwyższającego kwalifikacje rolników. Projekt przyczynił się również do integracji odmiennej kulturowo ludności Pomorza.
Zgodnie z umową partnerską zawartą z Pomorska Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku po zakończeniu projektu Starostwo otrzymało 3 zestawy komputerowe w celu utworzenia platformy informatycznej. Baza platformy informatycznej ma działać non profit i służyć w pierwszej kolejności absolwentom szkolenia, rolnikom prowadzącym dodatkową działalność zbliżoną do rolnictwa. Obecnie ze stanowisk mogą korzystać wszyscy zainteresowani interesanci odwiedzający nasz urząd.
W ramach tego przedsięwzięcia planuje się również w najbliższym czasie testowe uruchomienie pierwszego hotspotu czyli publicznego punktu bezprzewodowego dostępu do Internetu, którego będą mogli używać właściciele przenośnych komputerów, wyposażonych w karty WLAN. Korzystanie z tej usługi jest bardzo łatwe, gdyż w większości przypadków wystarczy, że znajdziemy się po prostu w zasięgu takiego hotspotu, a nasza karta WLAN automatycznie wyszuka dla nas sieć. Radiowy dostęp do internetu swoim zasięgiem ma objąć budynek starostwa oraz parking znajdujący się z tyłu urzędu.

Przygotowała: Boguslawa Luterek
Naczelnik Wydziału Środowiska i Rolnictwa oraz Piotr Sypniewski - Informatyk Urzędu
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
chichot 

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 22:00   

hotspot powinien być zainstalowany w okolicach zamku, ale cóż....
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 22:02   

Nie od razu Kraków zbudowano...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
chichot 

Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 22:09   

no tak... tak zaawansowana technika....
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 16 Cze, 2008 22:11   

chichot napisał/a:
no tak... tak zaawansowana technika....
ehh może kiedyś ;-)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
alix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2008 15:05   

"Kształcenie rolników w zakresie nowych technologii" - to był fantastyczny projekt! Jego szefową była Danuta Makowska i ona właściwie go wymyśliła. Jego pokłosiem są nie tylko te komputery, z których darmowo mogą korzystać wszyscy klienci malborskiego starostwa, ale przede wszystkim zmiany w myśleniu i mentalności rolników z Pomorza. Oby więcej takich projektów dla ludzi mieszkających na wsi!
Ostatnio zmieniony przez alix Wto 17 Cze, 2008 15:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 08 Sie, 2008 15:06   

Trzeba kiedyś sprawdzić jak mm.pl padnie

hot-spot.JPG
http://www.wortal.malbork.pl/
Plik ściągnięto 16844 raz(y) 33,05 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 11:51   

Byłem pod starostwem, sprawdziłem, jest - ale wymaga hasła. Żadne darmowe 15 minut.... czy może ktoś zna hasło dostępu??
google

hotspot.JPG
Plik ściągnięto 16699 raz(y) 69,89 KB

_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 14:11   

pszemot napisał/a:
czy może ktoś zna hasło dostępu??


Może "Czapla" ? ;-)

Nie znamy hasła :-|
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Sro 15 Paź, 2008 14:25   

Może takie jak w "Seksmisji"? :mrgreen:
_________________
Surge Polonia
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 18:30   

Nie wiem jak wygląda dostęp za pomocą wifi z dowolnego laptopa ale po tym co pisał pszemot i po tym co zobaczyłem...
może to po prostu 3 komputery na ostatnim piętrze na których można korzystać z netu, jakie inne zasady, czy można coś ściągnąć? Nie wiem

ale jak to się ma do:

Cytat:
Hotspot (ang. hot spot – "gorący punkt") – otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi).


hotspot1.jpg
Plik ściągnięto 13185 raz(y) 65,27 KB

hotspot2.jpg
Plik ściągnięto 13185 raz(y) 63,34 KB

 
 
Oskare3 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 21:02   

A na tej karteluszce na monitorze jednym nie ma może jakiegoś hasła zapisanego ??
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 21:07   

A powinno być potrzebne hasło na publicznym hotspocie? ;-)
 
 
Oskare3 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 21:42   

Niby nie powinno być, a jak jest?? Czy może się coś zmieniło od tego czasu ??
pszemot napisał/a:
Byłem pod starostwem, sprawdziłem, jest - ale wymaga hasła. Żadne darmowe 15 minut.... czy może ktoś zna hasło dostępu??
 
 
Użytkownik 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008 23:42   

HotSpot działa i ma się ok.
Trzeba wybrać sieć która nie jest niczym zabezpieczona.
Jaka sieć ? Przedstawia się jednoznacznie.
Trzeba się połączyć z tą siecią.
Uruchomić przeglądarkę ... no a dalej to już będzie wszystko opisane.
HotSpot swoim zasięgiem obejmuje część parkingu od strony "zaplecza" Starostwa.
Prościej już się chyba nie da.... ;-)
Ostatnio zmieniony przez Użytkownik Czw 13 Lis, 2008 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 15:32   

Ale dlaczego zaplecze starostwa? Nie jest to zbyt reprezentacyjny punkt. Gdyby obejmował skwer przy Placu Słowiańskim, to bym zrozumiał. Ale parking za starostwem? Bezsensowna lokalizacja.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 15:38   

Kształt budynku - jeśli zasięg jest wewnątrz, to siłą rzeczy parking się też łapie.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 15:55   

No dobrze, ale co z tego za publiczny hotspot? Po prostu ogryzki sieci starostwa. To tak, jakby przy okazji budowania sobie willi postawić budę dla psa z resztek materiałów i rozgłaszać to jako wielkie osiągnięcie. Żenada.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 16:01   

Ale jest i to jest ważne, super, że się ktoś postarał i to zrobił. Ja nie korzystam, ale brawo, jeżeli działa bez problemu :clap:

pomysł godny naśladowania np przez UM, buahaahahaaha
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 18:06   

To, że jest nie wystarczy. Prostym wzorem do naśladowania jest Gdynia, która ma punkt dostępowy na nabrzeżu. Znakomitej jakości i bardzo konkretnie umiejscowiony.

Posiadanie punktu dostępowego na parkingu starostwa nie jest wielkim powodem do dumy. Ani nie przydaje prestiżu w żadnej formie.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 18:57   

Kot napisał/a:
Prostym wzorem do naśladowania jest Gdynia


Hahahaaha, z czym do ludzi, podałeś teraz przykład :hihi: mówmy o miasteczkach na poziomie władz takich jak Malbork, np Sztum. nie ma co podawać przykładów z kosmosu jak Gdynia.
Powiat zrobił dobrze i to dobry krok
 
 
Irasisko 


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 19:46   

kiepskie rozwiązanie, może służyć... no właśnie komu? Może firmom które mają siedziby w starostwie albo pracownikom z laptopami do swobodnego przemieszczania się pomiędzy pokojami. Teren przy zamku tudzież ewentualny przyszły deptak na Kościuszki byłbyby lepszymi rozwiązaniami.
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Irasisko Pią 14 Lis, 2008 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 19:58   

Irasisko napisał/a:
kiepskie rozwiązanie, może służyć... no właśnie komu? Może firmom które mają siedziby w starostwie albo pracownikom z laptopami do swobodnego przemieszczania się pomiędzy pokojami. Teren przy zamku tudzież ewentualny przyszły deptak na Kościuszki byłbyby lepszymi rozwiązaniami.


W mieście turystycznym powinno być kilka-kilkanaście takich miejsc
 
 
Irasisko 


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 21:35   

tak, zgadzam się, tyle że starostwo trudno uznać za "turystyczne" miejsce...
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 21:42   

Irasisko napisał/a:
tak, zgadzam się, tyle że starostwo trudno uznać za "turystyczne" miejsce...


Więc można docenić, że komuś się chciało i ktoś ruszył tyłek.... :-D
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 21:58   

Azaziz napisał/a:

Więc można docenić, że komuś się chciało i ktoś ruszył tyłek.... :-D
Otóż to.
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Irasisko 


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 22:52   

Azaziz napisał/a:
Więc można docenić, że komuś się chciało i ktoś ruszył tyłek.... :-D

a że kiepsko wyszło... :mrgreen:
_________________
"Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" Lew Tołstoj
 
 
Kot 
Żywiołak Cynizmu


Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 23:13   

Irasisko napisał/a:
a że kiepsko wyszło...

Wyraźnie wprawy nie mają w robieniu czegokolwiek. Ale cieszmy się i tak, z pańskiej łaski. Z czystej złośliwości przy najbliższej okazji przetestuję ów 'hotspot'

Azaziz napisał/a:
Hahahaaha, z czym do ludzi, podałeś teraz przykład :hihi: mówmy o miasteczkach na poziomie władz takich jak Malbork, np Sztum. nie ma co podawać przykładów z kosmosu jak Gdynia.

Przykłady z kosmosu? Nie do końca. Po prostu sam fakt istnienia punktu dostępowego gdzieś na parkingu starostwa jest kompletną porażką. Gdyby ktokolwiek chciał coś osiągnąć, to wystarczą nieduże nakłady. A i te można uzyskać z odpowiednich środków i funduszy... Malbork jest jedną z atrakcji turystycznych na poziomie rywalizującym z Gdynią... A to do czegoś zobowiązuję.

Ale czego ja, utopijny idealista wymagam. Zaangażowania i inicjatywy ze strony urzędników? Wiem, jestem śmieszny.
_________________
Mariusz "Kot" Butrykowski
"The only way to keep them in line is to bury them in a row..."
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 23:22   

Kot napisał/a:
Malbork jest jedną z atrakcji turystycznych na poziomie rywalizującym z Gdynią


:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: obudź się Kot! ;-)
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008 23:30   

Kot napisał/a:
Malbork jest jedną z atrakcji turystycznych na poziomie rywalizującym z Gdynią... A to do czegoś zobowiązuję.
Na początku przeczytałem ten fragment i już chciałem się rozpisywać...
Kot napisał/a:
Ale czego ja, utopijny idealista wymagam. Zaangażowania i inicjatywy ze strony urzędników? Wiem, jestem śmieszny.
...ale tu doskonale ująłeś Kocie to,co sam bym napisał (może troszeczkę w innej formie) dodając jeszcze to co już gdzieś napisałem,że Gdynia to by nasze zadupie (zadupie oczywiście pod względem atrakcji ) jedną dziurą od nosa wciągnęła.Absolutnie nie mamy z czym się do Gdyni porównywać i nie mamy takiego moralnego prawa wg.mnie. 8-)
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pią 14 Lis, 2008 23:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group