Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ostróda - czyli ostródzkie to i owo
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009 19:55   

Milek45 napisał/a:
Co to jest ? kamera ?
Najwyraźniej
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 11 Kwi, 2009 13:33   

Milek45 napisał/a:
Co to jest ? kamera ? stoi na skrzyżowaniu ze światłami


kamera miejskiego monitoringu (centrum bacznej obserwacji jest w komendzie SM). kamery są na skrzyżowaniu Czarnieckiego x Chrobrego x 21 Stycznia, skrzyżowanie Grundwaldzkiej x Czarnieckiego, przy pasażu, przy fontannie w pasażu, przy dworcu PKS i na molo.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2009 13:13   

Szlaki rowerowe

100_5033_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 20955 raz(y) 63,23 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Maj, 2009 21:43   

zjazd motocykli

100_5205_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 20937 raz(y) 79,97 KB

100_5204_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 20937 raz(y) 79,68 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 08:27   

Drugi punkt obserwacyjny p-poż. Pierwszy na Górze Dylewskiej, a ten ?

100_5289_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 20923 raz(y) 20,78 KB

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 11:27   

ten to jest gdzieś koło Starych Jabłonek.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 11:31   

Laskowski napisał/a:
ten to jest gdzieś koło Starych Jabłonek.

No właśniem, mój przewodnik tak mówił, ale zapomniałem, był tam 20 zł dawał i go nie wpuścił na wieże.
Wieża jest podobno w dość trudnym terenie, dokładnie nie wiem gdzie.
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009 13:09   

tak dokładnie to i ja nie wiem. ale trzeba jechać w dół Starych Jabłonek w kierunku plazy hotelowej i dalej w kierunku na Ostrowin. sama wieża jest widziana np. z Szyldaka.

ach tak sie kiedyś załapać na wschód/zachód Słońca będąc na wieży.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 16:05   

Miałem założyć nowy temat pt. aktualności, ale po namyśle stwierdziłem, że nie warto, więc wrzucam to do ostródzkiego freestyle. Dotyczy to artykułu z http://www.naszaostroda.p...1520&Itemid=526 (nie wiem czy bez logowania czytelny).
Jako obywatel miasta, pytam czy ktoś pytał mnie o zdanie czy ten obywatel ma być honorowym mieszkańcem miasta, który jest w czołówce miast z największym bezrobociem. Nie chodzi mi o politykę bo staram się być apolityczny, ale takie posunięcia uważam za samowolkę.Do tego jeszcze kościół :evil: :evil: :evil:
Verheugen w Ostródzie: Ogłaszam Was honorowymi obywatelami Europy
Napisał: Adrian Godlewski
W niedzielę 10 maja 2009 roku, podczas uroczystej sesji Rady Miasta, tytuł Honorowego Obywatela Ostródy odebrał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Gunter Verheugen. To wyróżnienie to dowód wdzięczności za wkład, jaki wniósł Pan do historycznego projektu rozszerzenia Unii Europejskiej – stwierdził w laudacji na cześć świeżo upieczonego ostródzianina burmistrz Jan Nosewicz.

Ceremonia nadania honorowego obywatelstwa Gunterowi Verheugenowi odbyła się w Sali Reprezentacyjnej ostródzkiego zamku. Poprzedziło ją ekumeniczne nabożeństwo w Kościele Ewangelicko- Metodystycznym oraz uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały honorującej byłego komisarza ds. rozszerzenia Unii Europejskiej.

W swoim przemówieniu Gunter Verheugen zwrócił uwagę na fakt, że bycie Honorowym Obywatelem Ostródy nie nakłada na niego żadnych praw i obowiązków. – Rezerwuję sobie zatem prawo do spaceru po promenadzie nad jednym z ostródzkich jezior, zamoczenia nóg w jego wodach i napicia się zimnej polskiej wódki – żartował. Wiceprzewodniczący KE pogratulował również ostródzianom wyniku referendum akcesyjnego. – Za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej głosowało aż 87% mieszkańców Ostródy. Każdy wyższy wynik byłby podejrzany – stwierdził, przypominając czasy, kiedy wyborcze rezultaty oscylowały wokół 99,8%.

Członkostwo we Wspólnocie Europejskiej zawdzięczacie samym sobie. Między innymi dzięki Waszemu poparciu, Polska jest dzisiaj Unii. Ogłaszam Was honorowymi obywatelami Europy – zakończył swoje przemówienie Gunter Verheugen.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 16:27   

Jeszcze jedna sprawa godna uwagi ze względu na pamięć ofiar z http://www.naszaostroda.p...1497&Itemid=526 .
Nazwiska celowo usunąłem, ponieważ nie są postaciami pierwszoplanowymi w tej akcji, liczy się pamięć ofiar.
Pomysłodawcy czy, patronaci i inni mogą mieć różne nazwiska w zależności od czasu i stanowiska zajmowanego w danej chwili.
Ostróda: Premier J. O. zasadził Dąb Pamięci
Napisał: WG
17 kwietnia 2009 r. w Ostródzie odbyły się uroczystości Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowionego uchwałą Sejmu RP. Gościem honorowym był przedstawiciel Prezydenta RP, premier J O. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ofiar Katynia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z udziałem pocztów sztandarowych ostródzkich szkół, wojska, policji oraz organizacji pozarządowych. Głównym celebransem mszy był Ksiądz Infułat dr J Ż, jeden z założycieli Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Olsztynie. Po zakończeniu mszy świętej, na terenie parafii zostały zasadzone trzy Dęby Pamięci, w ramach ogólnopolskiego programu „Katyń... ocalić od zapomnienia” pod patronatem Prezydenta RP L. K, poświęcone pamięci oficerów zamordowanych w Katyniu: ks. płk Janowi Leonowi Ziółkowskiemu, por. Jerzemu Połoniewiczowi i por. Stefanowi Gudaczewskiemu. Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe w Ostródzie, Parafia NPNMP w Ostródzie oraz członkowie Stowarzyszenia Rodzina Katyńska.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Maj, 2009 19:40   

Widzę, że nie jestem odosobniony w swoim poglądzie na temat przyznania honorowego obywatelstwa miasta.
Oto co pisze znany dziennikarz Ostródy,Włodzimierz Godlewski , oto cytat z obszernego artykułu
Cytat:
Ostróda poszła jeszcze dalej. Przyznała honorowe obywatelstwo miasta panu Verheugenowi, który – stawiam na to dolary przeciw orzechom – do chwili powiadomienia go o tym zaszczycie nie potrafił znaleźć Ostródy na mapie. Bardzo ciekaw jestem uzasadnienia decyzji wysokiej rady.
Guenter Verheugen niewątpliwie przejdzie do historii Ostródy jeszcze i z tego powodu, że jest pierwszym Niemcem, który otrzymał po wojnie honorowe obywatelstwo miasta

http://www.naszaostroda.p...1526&Itemid=485
 
 
markis 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 15:01   

Trochę po czasie.

Cyt.„Guenter Verheugen niewątpliwie przejdzie do historii Ostródy jeszcze i z tego powodu, że jest pierwszym Niemcem, który otrzymał po wojnie honorowe obywatelstwo miasta”.

Nie rozumiem, skąd ten lament. Czy to obsesja?. Niemiec, a czemu nie Europejczyk? Nie lubię zaściankowości. Gościu dwa lata starszy niż historia Ostródy i jemu ten kabaret wisi i powiewa. Nasze władze nie miały kogo wziąć, a bardzo chciały zaistnieć w mediach. Utrwalacze władzy ludowej już „ niemodni”, a reszta historycznie zasłużonych to Niemcy, albo Prusacy. Guenter Verheugen jest medialnym europejczykiem i o to chodziło. Tylko po co nam „honorowy obywatel miasta” w żaden sposób nie związany z miastem. Czyżby to miała być promocja miasta?. Nie sądzę, że udana.
ps. Dlaczego taka krótka historia. Bo w 1946r. na wniosek Ministerstwa Ziem Odzyskanych zmieniono nazwę miasta, z Ostród na Ostróda.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Cze, 2009 15:11   

Już nie chcę się powtarzać bo swoją opinię wyraziłem wcześniej, ale niestety polityka jest ponad nami i nie liczy się z opinią ogółu, chyba że przed wyborami, ale tylko do.
Podejrzewam, że ów honorowy obywatel wkrótce zapomni o istnieniu takiego miasta, żeby tylko nie wspominał Ostródy jak Napoleon niegdyś.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 17:15   

Tajemnicze kółko na Hotelu Drwęckim

100_5550_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23258 raz(y) 24,37 KB

bez tytułu_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23258 raz(y) 24,53 KB

 
 
Cayenka 


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 17:25   

Wygląda na kółeczko pomocne przy wieszaniu prania. Mogłoby służyć też do rozwieszania tranparentów. Nie zauważyłeś czegoś takiego na budynku po drugiej stronie ulicy?
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Cze, 2009 17:36   

Cayenka napisał/a:
Nie zauważyłeś

Nie zauważyłem bo tłum ludzi mnie zepchnął mnie pod ścianę, myślałem, że to do wieszania pruskiej flagi, wtym hotelu mieszkało kilka osobistości wysokiej rangi przedwojennych Prus.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Cze, 2009 08:14   

Wczorajsza procesja, i postój przed szlabanem, który podzielił ludzi na dwie części

100_5547_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23255 raz(y) 60,96 KB

100_5549_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23255 raz(y) 69,32 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 20:15   

Najnowsza inwestycja na moim podwórku, wręcz pod balkonem. Miałem tego nie focić, ale widząc jak zrobiona jest bujawka to nie wróżę długiej kariery. Pal wkopany w piaszczystą glebę rusza się we wszystkie strony, w końcu się przechyli i ktoś się połamie, zjeżdżalnia wygląda solidnie a kołyski nie widziałem z bliska, montowała to jakaś firma w żółtych t-shirt'ach.

100_5643_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23232 raz(y) 65,39 KB

100_5640_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23232 raz(y) 63,52 KB

100_5639_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 23232 raz(y) 56,34 KB

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 22:50   

widze że jakieś większe zakupy byly. u mnie na placu zabaw przed blokiem pojawiła się ślizgawka. a jakie oblężenie jej było. o ludzie aż do zmroku.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:27   

Laskowski napisał/a:
widze że jakieś większe zakupy byly. u mnie na placu zabaw przed blokiem pojawiła się ślizgawka. a jakie oblężenie jej było. o ludzie aż do zmroku.

To dziwne, mam te sprzęty przed oknem więc je obserwuje od rana, na palcach jednej ręki policzyłbym bym dzieci korzystające z tych urządzeń, osiedle się postarzało o 17 lat, więc i dzieci mało.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 11:41   

Placyk zabaw i rząd aut i wagonów, wyżej autobus

100_5909_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 13429 raz(y) 85,86 KB

100_5878_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 13429 raz(y) 74,86 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 12:25   

Ostatnie takie kopy siana widziałem w Pogorzałej, trawa tak szybko urosła, że spółdzielnia nie zdążyła skosić

100_6297_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 13415 raz(y) 80,27 KB

100_6296_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 13415 raz(y) 79,37 KB

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:26   

no jak do tej pory to chyba spółdzielnia ze 3 razy już kosiła trawe u mnie przed blokiem.

nie wiem czy zauważyłeś ale na chodniku wzdłóż Drwęcy (przy placu zabaw przy UM, pierwsze zdjęce u góry.) widnieje data 2008. chyba tak chcieli zaznaczyć urzędasy że to za ich kadencji zrobili ten kawałek chodnika :D
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 06:49   

Laskowski napisał/a:
widnieje data 2008

Tyle razy tam łaziłem, ale dopiero na fotografii zauważyłem.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 10:13   

Powyższe siano dalej leży, teraz deszcz, najwyżej będą wygniłe place.
A teraz z innej beczki.
Zwykła zjeżdżalnie, na placu stoi jeszcze naziemna do piasku, a na nich napis. "Regulamin zjeżdżalni znajduje się w recepcji", czyli jakieś 200m dalej pod górkę.
Na pewno nie wymyślił tego właściciel ośrodka, chociaż mógł ten regulamin postawić gdzieś blisko.
To wymysł niewątpliwie mądrali z UE.
Każde dziecko przed zjazdem musi zapoznać się , zdać egzamin państwowy i jesienią sobie zjechać, to taka ironia ode mnie :mrgreen:

100_63281_(800_x_600).jpg
Plik ściągnięto 13370 raz(y) 90,66 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 20:07   

Auto-gołębnik

100_6749_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 48,68 KB

 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009 12:12   

na Piastowskiej przy Orliku powstał plac zabaw ufundowany przec Fundacje Muszkieterów (27 tys zł). Wygląda to fajnie, tylko jakoś za mało tych urządzeń dla dzieci jest, w porównaniu do wielkości osiedla.

ba powstał nowy plac a z tego co zauważyłem to obok na Zawiszy Czarnego bloki 1,3, 5,5a na placu zabaw ubyło o pare bujaczek 3 drabinki i piaskownice. mam nadzieje że jest to tym czasowe, żeby dzieciaki nie musiały latać na Piastowską (bo tu cały plac zabaw widać z okien domu i można zerkać na dzieciaki)
 
 
Laskowski 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 21:49   

hym.

w niedługim czasie zostanie zmodernizowana droga nr 7 do standardów drogi ekspresowej. odcinek ostródzki czyli obwodnica będzie budowana w standardzie 2x2 + rezerwa pod 3 pas dla kierunków. wjazd/zjazd będzie możliwy na węzłach Ostróda Północ (Czerwona Karczma) zlokalizowanym na skrzyżowaniu z drogą na Morąg/Łukte oraz Ostróda Południe (Górka) skrzyżowanie z DK16.

niestety zniknie obecny 3 wjazd zlokalizowany przy Mc Donald's, BP. jedyny MOP na terenie ostródzkiego odcinka będzie zlokalizowany na stacji Shell (kierunek Gdańsk), nie będzie możliwości zjazdu z S7 na Mc Donald's, BP. (kierunek Warszawa).


jednocześnie z budową S7 obowdnica Ostródy (wschodnia) będzie odbywała się budowa południowej obwodnicy miasta w ciągu DK16 w standardzie 2x2 V max 100km/h na odcinku węzeł "Ornowo" (DK15 x DK16), węzeł "Ostróda Południe" (S7 x DK16) do Starych Jabłonek.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 11:26   

Usuwanie huśtawek z podwórka, pewnie zaprzyjaźniona firma wstawi swoje, unijne.

100_7298_(800_x_600).jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 68,02 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lis, 2009 13:16   

W związku z rosnącą liczbą emerytów i rencistów oraz "dziurą budżetową" przed 1 listopada usunięto wszystkie szyby. Większość pasażerów jeździ na cmentarz komunalny.

100_7350_(800_x_600).jpg
Plik ściągnięto 91 raz(y) 110,31 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group