Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak jeżdzą nasi kierowcy
Autor Wiadomość
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Wysłany: Nie 05 Cze, 2011 09:37   

Cytat:
sygnalizacja nie działa- można zawracać (bo wtedy nie wiadomo jaki jest sygnalizator)

nie działa w sensie brak jakichkolwiek sygnałów - czy żółte pulsujące? (bo chyba jak jest żółte pulsujące to wiadomo jaki jest sygnalizator).

stanisławn 

Wysłany: Nie 05 Cze, 2011 09:56   

rutek_m napisał/a:
bo chyba jak jest żółte pulsujące to wiadomo jaki jest sygnalizator
w sensie brak zasilania, awaria, można jeszcze się domyślić na podstawie obudów i umieszczenia sygnalizatorów ale czy kierowca ma być prawnikiem albo go wozić ze sobą ? takie rzeczy powinny wynikać wprost z przepisów i to z ustawy a nie rozporządzenia w sprawie znaków. Zresztą to już nasza polska specjalność, odpowiedź na problem można znaleźć głęboko w przepisach w tym przypadku zapis o znaku poziomym zapewne dlatego z drugiej strony jest znak B 23 a dlaczego go nie ma z tej strony? Moim zdaniem wpływ na rozporządzenie zapewne miało lobby producentów znaków wiadomo jeśli nie wynika to w prost z przepisów trzeba postawić znak. sprawa np pierwszeństwa wjazdu na rondo kiedyś poruszający się po rondzie miał pierwszeństwo zmieniono przepis i przed rondami stoją znaki ustąp.

argus 

Wysłany: Nie 05 Cze, 2011 23:32   

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. z dnia 12 października 2002 r.):

§ 72. 1. Umieszczony obok jezdni znak F-10 "kierunki na pasach ruchu" wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z poszczególnych pasów ruchu.
2. Umieszczony nad pasem ruchu znak F-11 "kierunki na pasie ruchu" wskazuje dozwolone, zgodnie ze strzałkami umieszczonymi na znaku, kierunki jazdy z pasa ruchu, nad którym znak został umieszczony.
3. Umieszczona na znaku F-10 lub F-11 strzałka zezwalająca na skręcanie w lewo ze skrajnego lewego pasa ruchu oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.

§ 87. 1. Znaki:
1) P-8a "strzałka kierunkowa na wprost",
2) P-8b "strzałka kierunkowa do skręcania",
3) P-8c "strzałka kierunkowa do zawracania"
oznaczają, że jazda z pasa ruchu, na którym są umieszczone, jest dozwolona tylko w kierunku wskazanym strzałką; połączone symbole znaków P-8a, P-8b lub P-8c oznaczają zezwolenie na ruch w kierunkach wskazanych strzałkami kierunkowymi.
2. Strzałka kierunkowa zezwalająca na skręcanie w lewo, umieszczona na skrajnym lewym pasie ruchu, oznacza także zezwolenie na zawracanie, chyba że jest to zabronione znakiem pionowym B-23 lub ruch jest kierowany sygnalizatorem S-3.
3. Znak P-9 "strzałka naprowadzająca" oznacza nakaz wjazdu na sąsiedni pas ruchu wskazany strzałką; nie dotyczy to kierujących pojazdami, dla których jest przeznaczony dalszy odcinek pasa ruchu.

Poczytajcie jeszcze proszę proszę tutaj: S-3 czyli przypomnijmy sobie przepisy

stanisławn 

Wysłany: Pon 06 Cze, 2011 19:52   

skrzyżowanie Rodła - Armii Krajowej zgodnie z przepisami wolno zawracać tylko konstrukcja jezdni przeszkadza

4.jpg
Plik ściągnięto 3476 raz(y) 72,21 KB

crashvilleboss 

Wysłany: Pon 13 Cze, 2011 22:26   

dziś mnie spotkała sprawa typu tej szkoły gdzieś tam w Polsce dla TIROWCÓW.

Jadąc autobusem w stronę Wielbarku jeden z tirów [firma z Rybnika EDRO-TRANS] dwukrotnie wyprzedzał na trzeciego i na pewno miał ponad już te 50 km/h. Na tylnej klapie naczepy był numer telefonu więc zadzwoniłem do tej firmy transportowej tłumacząc panu po drugiej strony słuchawki co i jak i co on o tym sądzi a ten pan : "Proszę Pana My tak na Śląsku jeździmy" oczywiście to nie wszystko ale było także sporo wulgaryzmów. Na dodatek ten ktoś mi po śląsku nawijał.

i wychodzi właśnie to czego uczy się kierowców tirów
Ostatnio zmieniony przez crashvilleboss Pon 13 Cze, 2011 22:28, w całości zmieniany 1 raz  

stanisławn 

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 10:26   

crashvilleboss napisał/a:
Na dodatek ten ktoś mi po śląsku nawijał.
jak używał słowa "ciul" to na Śląsku największa obelga.
W Kałdowie młody kierowca jechał prawym pasem niby to będzie jechał prosto do Grobelna, przejechał przez linię ciągłą wycofał ustawił się przed sznurem samochodów zadowolony, że nie musi czekać w kolejce

rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011 11:28   

To akurat na tym skrzyżowaniu to normalna praktyka niestety. Kamerę postawić i tępić cwaniactwo. Wszyscy czekają to i on niech czeka.

Ichu 

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 16:58   

Dzisiaj jechałem ulicą Gen. de Gaulle'a w stronę Nowej Wsi. Na przystanku (przed pierwszym przejazdem kolejowym) zatrzymał się autobus MZK. Zatrzymałem się za nim, za mną jeszcze jeden samochód, niestety, trzeciemu w kolejce kierowcy białego Renault Kangoo bardzo się spieszyło, zjechał na przeciwny pas by ominąć nas i autobus. O mały włos nie potrącił kobiety wychodzącej zza autobusu. Kobieta była oczywiście na prześciu dla pieszych. Żałuję, że nie zdążyłem zerknąć na numery rejestracyjne tego bałwana...

margan1983 
SŁOWACKIEGO

Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011 18:15   

By zrobili porządek... wyłączanie świateł za mostem nic nie daje, myślę choć specjalistą nie jestem, że rondo było by dobrym rozwiązaniem.

Dla przykładu zawsze z Tczewa jadę około 20 minut dziś godzina...
korek na moście nad Wisłą, zatrzymanie ruchu w Gnojewie, to samo kawałek dalej z powodu przebudowy drogi, następnie korek do Malborka aby wjechać, korek na Kościuszki bo GSL sobie półciężarówką zawracał i się nie zmieścił koło pomnika, masakra dziś była! Niektórym nerwy puściły i mi też bo spóźniłem się na spotkanie 30 minut

Andrzej 123 

Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013 20:51   

Jak zająć jak najwięcej miejsc parkingowych?

par.jpg
Plik ściągnięto 1858 raz(y) 73,85 KB

Odpowiedz do tematu