Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak jeżdzą nasi kierowcy
Autor Wiadomość
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 23:47   

Ataman napisał/a:
To jest łódka :?: :!: :shock:
Nie,to raczej jakieś dechy :hahaha: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Kuglow Pon 30 Mar, 2009 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 01:23   

Ataman napisał/a:
To jest łódka :?: :!: :shock:

Nie, kantówki.
 
 
typer82
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 09:11   

Jak jesteś pracownikiem PeZetU to możesz zajmować dwa miejsca parkingowe."
ah ci pracownicy PeZetU :nook:

20090331451.JPG
Plik ściągnięto 10436 raz(y) 84,3 KB

 
 
gmb 

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 11:17   

typer82 napisał/a:
Jak jesteś pracownikiem PeZetU to możesz zajmować dwa miejsca parkingowe."
ah ci pracownicy PeZetU :nook:


Mogliby skorzystać z tej swojej sieci naprawczej i naprawić tą skorupę bo jeździ już taka pogięta od kilku miesięcy. Chyba że czekają tyle czasu na odszkodowanie :hahaha:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 13:51   Kotarbinskiego

Na początek chciałbym się anonimowo ;-) ))) przedstawić, otóż obserwuję malborskie życie od 1991 roku i co roku aż do teraz zostawałem wprowadzany w „podziw”. Nastał dzień w którym znalazłem to forum przy którym chowają się gazety. O wiele więcej można się z niego dowiedzieć aniżeli z brukowców. Tak się złożyło że mam wiele wspólnego z forumowiczami i postanowiłem się przyłączyć do tej społeczności. W związku z tym mam nadzieję że mnie zaakceptujecie w swoim gronie.

To było na przywitanie a teraz chciałbym się podzielić pewną obserwacją z ul. Kotarbińskiego. Swego czasu wiele razy korzystałem z przystanku przy wjeździe do MEDERi ( kierunek miasto ) do tej pory nic się nie zmieniło i „milicja” nic nie robi. Otóż jak autobus linii 12 zatrzymuje się na przystanku to robi to dokładnie przed przejściem dla pieszych, skrzyżowaniami itd. I ten autobus jest notorycznie wyprzedzany przez inne samochody które albo jadą prosto albo od razu skręcają do BRICO lub MEDERI. Już widziałem tam takie rzeczy że ręce opadają. Osobiście wyjeżdżając z BRICO i skręcając w lewo do ul. Konopnickiej spotkałem się z wyprzedzającym samochodem w połowie autobusu, na moim pasie. Kierowca z rejestracją GSZ był bardzo niezadowolony że musiał jechać na wstecznym. O mały włos się ze mną nie zderzył i moncioł mnie obwiniał hehehe. Miejsce o którym piszę jest tutaj http://maps.google.com/ma...2,0.005472&z=18 tak jest w googlach

a tak w ZUMI

http://www.zumi.pl/namapi...zukaj&cId=&sId=

aż dziwne że tam nie zdarzyło się jeszcze nieszczęście. Mam nadzieję że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy i kilka osób na tej ulicy ukarze.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 14:14   

Nie jedyny to taki cudak w naszym mieście... mam nadzieję, że nie tylko karać zaczną, ale i myśleć, wystarczyłoby zatoczki i zamienić położenia przystanków czyli oba za wjazdy, ale to takie trudne...
No i chodnik obecny do przstanku '2' wręcz wymusza przejście w miejscu niedozwolonym :nook:

GoogleEarth_Image.jpg
Plik ściągnięto 10367 raz(y) 105,19 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 14:37   

typer82 napisał/a:
Jak jesteś pracownikiem PeZetU to możesz zajmować dwa miejsca parkingowe."
A jak nie to możesz stanąć tak :hihi:

20090331_111430.JPG
Plik ściągnięto 10359 raz(y) 162,23 KB

20090331_111501.JPG
Plik ściągnięto 10359 raz(y) 150,9 KB

20090331_111710.JPG
Plik ściągnięto 10359 raz(y) 133,88 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 14:58   

Się czepiasz.
Może to prezentacja nowego modelu "RENO" :bag:

:hihi:

A koleś z PZU ma pewnie uprzedzenia do pojedynczych miejsc parkingowych.
Kiedyś mu samochód poobijali (co widać) to teraz na dwóch parkuje co by sąsiad drzwiami nie sięgnął.

:lol:
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 15:03   

Mytoon napisał/a:
Może to prezentacja nowego modelu "RENO"
Raczej jak to Renault się popsło :hihi:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 15:36   

Czepiacie się, byście w dużym mieście w godzinach szczytu mieli znaleźć miejsce do parkowania - i nie dla inwalidów, to nie komentowalibyście takich małych dziwactw co to tu wyżej zapodane są.
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 19:26   

dusiek napisał/a:
Czepiacie się, byście w dużym mieście w godzinach szczytu mieli znaleźć miejsce do parkowania - i nie dla inwalidów, to nie komentowalibyście takich małych dziwactw co to tu wyżej zapodane są.

jak nie ma miejsca - to szuka sie dalej do skutku. Tylko nasz naród jest taki - że musi autko zaparkowac prawie w wejściu do sklepu (domu, urzędu), nie licząc sie z przechodniami, czy czasem wręcz blokując inne samochody ..Popieram wytykanie takich czynów.. i szkoda że nie można wskazać publicznie takiego "kierowcę" :peace:
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 19:35   

Oba przypadki są karygodne jako przypadki parkowania i trzeba piętnować takie zachowania bez względu na to kto jest łamiącym przepisy.
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 20:37   

Szkoda, że nie miałam ostatnio aparatu - zastawił mnie w centrum Gdyni inwalida (bynajmniej miał papier za szybą, ale myśleniem raczej nie zgrzeszył), a miejsca dla niego stały puste. I gdyby nie życzliwy przechodzeń nie wyjechałabym z parkingu. Wiec jak tu się nie denerwować. :roll: I mając na myśli duże miasto nie chodziło mi wcale o zaparkowanie jak najbliżej, tylko zaparkowanie w ogóle.
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 22:09   

dusiek napisał/a:
...(bynajmniej miał papier za szybą, ale myśleniem raczej nie zgrzeszył)...


No to jak w końcu było miał papier za szybą czy nie miał ?
"bynajmniej" znaczy tyle co wcale - czyli jednak owego dokumentu nie miał ...
Gdyby ... miał przynajmniej ... to co innego ;-) :-)

Renault przed schodami UM, to nie przypadek. Po prostu wynik najzwyklejszego testu IQ kierowcy tego wehikułu :mrgreen:
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Mar, 2009 22:14   

Myślę, że tu nie ma żadnej filozofii, po prostu sobie wjechał gdzie chciał i albo wiedział że mu nic za to nie grozi, albo jakiś mandacik nie ma dla niego znaczenia. Gdybym ja wjechał to blokada na kołach pewna.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 09:54   

Milek45 napisał/a:
Myślę, że tu nie ma żadnej filozofii, po prostu sobie wjechał gdzie chciał i albo wiedział że mu nic za to nie grozi, albo jakiś mandacik nie ma dla niego znaczenia. Gdybym ja wjechał to blokada na kołach pewna.


Sądzę że to był albo urzędnik UM albo powiązany ze strażą miejską. Normalnie byłaby już albo policja albo goście z "Miami Vice" z czterema blokadami na plecach.

A co do parkowania to przekleństwem jest sklep na Konopnickiej pt. "wódki gdańskie". Tam klienci muszą wjechać bo przecież nie postawi kilka metrów dalej i się nie przejdzie tylko musi podjechać pod same drzwi. Ja nie twierdzę że tak nie wolno tylko nieraz są takie przegięcia z wyjazdem że bardzo szybko można sobie naprawić samochód na czyjś koszt.

Drugim miejscem do spowodowania małej stłuczki i naprawy błotnika lub zderzaka na koszt gościa jest wjazd w Konopnickiej z ulicy Mickiewicza. Temat był poruszany zmiany organizacji ruchu. Cwaniaczki i jeżdżący na pamięć mają przerąbane.
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sro 01 Kwi, 2009 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 16:21   

Przez lata pracując w eskadrze, do pracy wchodziłem furtką na ulicy Jagiellońskiej. Zawsze byłem pełny podziwu dla tych co wjeżdżali w miarę nowymi samochodami na targowisko.
Później skala głupoty kierowców narastała ponieważ każdy chciał podjechać pod sam stragan. Siłą rzeczy robiły się absurdalne sytuacje.
Teraz jak następuje dzień targowy to większości pieszym i kierowcom rozum odejmuje i pędzi na złamanie karku żeby kupić jakieś shiet lub dać się naciągnąć jakiemuś brudasowi z Chojnic lub Kościerzyny a przy tym porysować sobie lub komuś samochód.
Myślałem że jednak z czasem zarówno ludzie jak "kierownictwo miasta" coś z tym zrobi.
Niestety nie, skomplikowali sprawę jeszcze bardziej. Szkoda że na tym targu koni nie sprzedają bo to byłaby dopiero kaszana.
I na koniec dodam że przy każdym "dniu dyszla" w Malborku straż miejska i policja powinna zbierać żniwo z cwaniaczkowatych kierowców i pieszych.
Chyba że bardzo chcą aby takie artykuły były codziennością >>>>> http://malbork.naszemiast...nia/985251.html
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 16:25   

http://www.marienburg.pl/...p?p=80563#80563 :czytaj:
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
danka1109 


Wysłany: Pią 10 Kwi, 2009 17:27   

Wracając do parkowania mam ładny przykład z parkingu na Wybickiego kolo gim3. tu aż sie prosi o zagadkę " gdzie miejsce dla osób niepełnosprawnych?" :|

DSCN0172.JPG
Plik ściągnięto 10560 raz(y) 64,01 KB

 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 15:19   

flyshark napisał/a:
... pędzi na złamanie karku...


To to jest lepszy motyw jak kierowca Seata sobie jedzie wolno, a potem wyprzedza jak opętany :nook: [url=
http://antyklerycow.wrzut...eat]link[/url].
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 18:06   

superfan napisał/a:
flyshark napisał/a:
... pędzi na złamanie karku...


To to jest lepszy motyw jak kierowca Seata sobie jedzie wolno, a potem wyprzedza jak opętany :nook: [url=
http://antyklerycow.wrzut...eat]link[/url].


Co to ma wspólnego z tematem wątku, to nie jest temat poświęcony filmom z youtuba itd itp :kij:

Temat filmu jest złudny, bo motocyklista w momencie wyprzedzania miał ponad 130 kmh i zabierał się za kolumnę pojazdów :-D

Proszę nie śmiecić
 
 
Jaśmin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 18:30   

Szninkiel napisał/a:
Proszę nie śmiecić


To chyba w temacie :-D same samochody służbowe UM i nowożeńców i tak dzień w dzień ile to mandatów przechodzi bokiem. :idont:

IMAGE_0508.jpg
Plik ściągnięto 10754 raz(y) 84,31 KB

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:04   

sztumski cwaniaczek.....( ten drugi to GTC - następny artysta, brakuje jeszcze tylko GND i byłby komplet )......jego mać ......... norma jak wszędzie - pod inter, pod brico, pod zawiszą, jak widać sami to pokazują nie trzeba ich obrażać ani nic udowadniać. Obraz i czyn mówią sme za siebie.
Uczą innych.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:08   

Bez emocji bo szkoda serducha :hahaha:
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:08   

Na szczęście z NOS jeżdżą porządnie. :-D
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:12   

Ogólnie wątek trochę bezsensowny :idea:
 
 
Mytoon 
Administrator
misiu okrąglisiu



Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 16 Kwi, 2009 21:25   

flyshark ty masz chyba jakiś kompleks na punkcie kierowców z blachami innymi niż GMB ;-)

Ciekawe czy na jakimś forum ościennych powiatów robią ze skrótu GMB nieprzyjemny wyrazik określający tzw. środek główki kapusty. Bo akurat ze skrótem GMB się kojarzy. :hihi: Wyluzuj człowieku :piwo:

Ja mam ubaw jak wymachują łapkami i krzyczą kierowcy na moją teściową.
Pewnie ryczą, że cwaniaczka z Warszawy się wozi bo auto w leasingu na warszawskich blachach :mrgreen:
_________________
Wielkie dzieła powstają nie dzięki obłędowi, lecz mimo niego.
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 10 Paź, 2009 15:06   

Zeby nie było, że kierowcy to same zuoooo

Cytat:
Art. 33. 1. Kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub z drogi dla rowerów i pieszych. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

1a. W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jednośladowym jest obowiązany korzystać z pobocza, z zastrzeżeniem art. 16 ust. 5, a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni.


Aleja Rodła posiada ścieżkę rowerową, a panowie cykliści gdy czerwone trwało zbyt długo myknęli sobie rowerową jednak, czy to w nagłym przypływie praworządności, czy też ze zniecierpliwienia.

20091010_122101.JPG
Plik ściągnięto 64 raz(y) 168,86 KB

20091010_122116.JPG
Plik ściągnięto 40 raz(y) 141,95 KB

20091010_122152.JPG
Plik ściągnięto 63 raz(y) 195,54 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Paź, 2009 11:13   

Problem w tym że te malborskie ścieżki rowerowe są do d... Wysokie krawężniki, nierówne powierzchnie, a do tego piesi którzy wchodzą pod koła i jeszcze mają pretensje.
 
 
LnxTx 


Wysłany: Nie 11 Paź, 2009 11:16   

Dodam jeszcze, że występują braki w oznakowaniu pionowym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group