Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
MWC
Autor Wiadomość
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Paź, 2009 20:49   

pba napisał/a:
muszę dokładniej przejżeć forum

98703 posty do przeczytania
życzę miłej lektury :-D
 
 
szymon 


Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 18:37   

W nawiązaniu do mojej powyższej wypowiedzi na temat współpracy z samorządem otrzymałem drogą mailową odpowiedź od pani dyrektor MWC Magdaleny Marszałkowskiej. W wiadomości zawarta była prośba o opublikowanie maila na łamach forum.
Oto treść maila:

Cytat:
Witam Panie Szymonie,

Otrzymałam dziś informację o Pana obszernym artykule na Forum Marienburg.pl , w którym opisuje Pan swoje „problemy” z organizacją zakończenia sezonu kuglarskiego w Malborku we wrześniu.

W związku z nieścisłością Pana wypowiedzi na Forum, proszę o poinformowanie Forumowiczów i wklejenie całego, poniżej zamieszczonego mojego mejla do Pana, a mianowicie:



Informację o planowanej imprezie przesłał Pan do mnie późnym wieczorem ( godz. 22.00) w piątek 11 września b.r.. Było to więc 7 DNI przed imprezą , a w zasadzie licząc dni robocze 4 dni przed imprezą , a nie 14 dni tak jak Pan to opisuje na forum.
(pisze tam Pan, że : „na jej przygotowanie mieliśmy trochę ponad dwa tygodnie”)
Odpisałam Panu na mejla w niedzielę, przeglądając służbową pocztę i widząc SZALONY termin, poinformowałam Pana o wszytskich niezbędnych rzeczach i obowiązkach, które musi Pan w związku z organizacją nawet małej imprezy plenerowej dopełnić. Podpisał się Pan jako organizator imprezy,więc nie rozumiem skąd zdziwienie, że musi Pan na siebie podpisać jak to Pan ujął – cyrograf. Każdy organizator imprezy musi przestrzegać wszystkich obowiązków wiążących się z jej organizacją. O takich obowiązkach poinformowałam Pana w moim mejlu. Poza tym wracając do użytego przez Pana z mojej wypowiedzi terminu „szalony” jako szalony termin imprezy – nadal tak uważam. Miasto Malbork i jednostki podległe miastu organizują szereg różnych imprez w trakcie roku i to, że Pan wymyśli coś ciekawego jest oczywiście cenną rzeczą i nikt tego nie neguje, jednak informowanie o swoich zamierzeniach w centrum miasta 4 dni przed imprezą jest nieodpowiedzialnym zachowaniem wskazującym na Pańską niewiedzę lub zaniedbanie w temacie organizacji imprez. W tym czasie pracowano nad kilkoma różnymi imprezami , między innymi nad Turniejem Szachowym czy mającym się odbyć w tym samym terminie na deptaku turniejem koszykówki. Gdyby Pana impreza była zaplanowana przynajmniej od początku sezonu letniego, możnaby wiele rzeczy przygotować wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Każdy z nas ( pracowników przygotowujących imprezy lub ich promocję) ma zaplanowane działania i oczywiście staramy się pomóc tam, gdzie jest to niezbędne, gdy ktoś kieruje do nas różne prośby w międzyczasie. Tak też było z tą imprezą, chyba , że moją chęć pomocy Panu w przekazaniu niezbędnych informacji, gdzie musi się Pan udać i z czym, by impreza mogła się odbyć, nazywa Pan PRZESZKADZANIEM w jej organizacji. Poza tym jako pracownicy MWC ja i moi koledzy i koleżanki z Malbork Welcome Center jesteśmy zdziwieni Pana zachowaniem i opinią na temat działań naszej jednostki i pozostałych jednostek UM. Każda z tych jednostek pomaga Panu w różnych działaniach w trakcie roku. Również w przypadku zakończenia sezonu kuglarskiego, gdzie wydział OKS wspólnie z Gospodarzem Miasta zgodzili się na szybką pomoc, biorąc na siebie odpowiedzialność na równi z Panem, ponieważ oprócz podpisanego przez Pana oświadczenia, co chyba nie jest dziwne w przypadku, gdy jest Pan organizatorem, istnieje jeszcze odpowiedzialność za różne nieprzewidziane zdarzenia.

Poza tym, szkoda, że zapomniał Pan o niedawnej lipcowej pomocy Malbork Welcome Center przy organizacji Etnofestiwalu, gdzie tak naprawdę pomimo tego, iż impreza wpisana jest w kalendarz imprez stałych, wiele rzeczy nie zostało dopilnowanych przez organizatorów czyli Pana i te rzeczy zostały zapewnione właśnie przez MWC. Może takie szczegóły jak postawienie i opłacenie TOI TOI przez cały okres trwania imprezy czy opłacenie noclegów dla grup Etnofestiwalu, organizacja konferencji prasowej, przygotowanie , druk i ksero dokumetów, plakatów, itp. co wyniosło ponad 2 tys złotych, jest małym szczegółem, ale nie dla nas, dla których każda wydana złotówka się liczy. Nie żałujemy tej pomocy, bo impreza była całkiem fajna i przekazanie terenu MWC na ten cel nie stanowiło dla nas problemu wręcz przeciwnie było doskonałym ożywieniem ogrodu MWC, jednak nie należy zapominać o przygotowaniu tej imprezy i bezinteresownej pracy w dni wolne pracowników MWC, by wszytsko mogło się udać. Nie mamy jednak takiego zwyczaju, by wypisywać na forach o negatywnych skutkach współpracy z Panem, Pana nieodpowiedzialności i zaniedbaniach, bo takich uwag jest wiele. Również o tym , że za każdym razem należy Panu zwracać uwagę na ciągle te same rzeczy. W związku z tym pomagamy Panu w wielu sprawach związanych z pozwoleniami, dokumentami, załatwianiem prądu, itp. No i wywołany przez Pana w forumowej wypowiedzi temat prądu powrócił…. Panie Szymonie, samo wypowiedzenie słowa prąd nie sprawi, by on się pojawił w sobotę godzinę przez rozpoczęciem imprezy. Każdego obowiązują zasady normalnej rzetelnej współpracy i szanowania innych ludzi i ich czasu oraz zaangażowania w inne w tym czasie wykonywane zadania ( Streetball).

Stwierdził Pan, że osobiście nie odważy się Pan na żadne większe działanie na terenie Malborka i nie z tymi ludźmi. Chcę więc Pana poinformować , że Ci ludzie również z Panem nie mają ochoty już więcej współpracować. Bo pomysłów jest wiele i krzyku wokół tego również, a jak przychodzi do samej organizacji to okazuje się, że brudną robotę muszą wykonać Ci ludzie, na których dziś wiesza Pan przysłowiowe „psy”. I to jest przykre. A przykładem na to, że można w tym mieście zorganizować sporą imprezę siłami ludzi z Malborka i pracą przy zdobywaniu sponsorów i patronów medialnych jest Magic Malbork. I nie dla tego, że ta impreza „wyszła” spod ramion MWC , tylko dlatego, że połaczyła siły kilku organizacji : Miejskiego Domu Kultury, Urzędu Miasta, Muzeum Zamkowego, ZGKiM-u oraz MWC. I ma szanse stać się cykliczną imprezą , na której debiut przyjechało z całej Polski kilkanaście tysięcy ludzi. I również takie imprezy, o których Pan wspomina ( rycerskie, fire dance-owe, kuglarskie, itp.) można zorganizować w mieście korzystając z talentu i chęci ludzi z różnych środowisk malborskich, ale należy do tego odpowiednio się przyłożyć i pracować nad tym. A nie kosztem rąk innych ludzi organizować rzeczy, o których nawet zwykły mieszkaniec nie wie, bo jak się ma dowiedzieć 4 dni przed ich rozpoczęciem. Takie imprezy okazują się wtedy być tylko happeningami dla samych siebie czyli tylko dla ludzi biorących w tym udział, a to , że przejdzie obok kilkaset ludzi i to zobaczy to już raczej zasługa nie tej imprezy , a powstania nowej przestrzeni publicznej , której Pan tak odważnie uwłacza..i o którą Pan tak mocno zabiegał , aby się zakończenie sezonu kuglarskiego w tej właśnie „ kiczowatej” przestrzeni się odbyło…



Proszę również o wklejenie całego mojego mejla skierowanego do Pana , a nie tylko wyrwanego z kontekstu zwrotu. Poniżej treść mejla:

Dnia Sun, 13 Sep 2009 19:01:50 +0200, "Magdalena Marszałkowska" napisał(a):

Witam ,

Mysle, ze niezbedny jest tu Wasz kontakt z Miejskim Domem Kultury lub Urzedem Miasta ( wydzial OKS). Bo trzeba uzyskac pozwolenia na teren imprezy, poza tym w sobote jest koszykowka w centrum, a jesli chodzi o plac po Capitolu to jest to teren prywatny i niestety za kazdym razem trzeba miec zgode wlascicieli. Jeśli chodzi o przemrasz to musi pojsc informacja do Urzedu Miasta, Strazy Miejskiej, Policji, itp. Takie sa wymagania imprez w centrum. Troche szalony termin jak dla mnie, ale skoro jest to impreza spontaniczna. ....Ja mam nadzieje, ze jestescie po takich spotkaniach juz w UM i macie te wszytskie zgody, Jesli tak jest, my jako MWC zapewnimy wam promocje w interencie i tam gdzie mozemy. Finansowo niestety w tym momencie roku juz nie damy rady, gdyz mamy inne zobowiazania.

Prosze o kontakt w tygodniu czy mamy dac jakies info na stronie.
pozdrawiam, Magda Marszałkowska



Nie jestem użytkownikiem Forum Marienburg.pl i niestety nie mam możliwośći umieścić mojej wypowiedzi na Forum, jeśli jednak nie będzie Pan miał tyle odwagi, aby ten mejl wkleić i wyjaśnić wszystkim na czym polega Pana wspołpraca z MWC , prześlę tę wiadomość do administratora Forum oraz do współpracujących z Panem przy organizacji zakończenia sezonu kuglarskiego mediów. Jest to bowiem oczernianie jednostek, jak również i Urzędu Miasta Malborka , a moim obowiązkiem jest poinformować o rzeczywistym stanie rzeczy tych ludzi, których wprowadził Pan w bład.



Z poważaniem,



Magda Marszakowska

Malbork Welcome Center




Moja odpowiedź:

Cytat:
Witam serdecznie.

Treść maila oczywiście umieszczę na forum zgodnie z Pani prośbą.
Pisząc o dwóch tygodniach pisałem o czasie jaki minął od momentu gdy pomysł na działanie pojawił się.
Faktem jest że mojego maila otrzymała Pani w terminie 7 dni. Zgadza się całkowicie.
Wcześniej prowadziłem rozmowy z innymi podmiotami, w tym biznasowymi (Pizzeria Euro, PUB Spiżarnia które wsparły nas sponsoringiem zapewniając obiady dla gości). Kilkakrotnie gościłem też w tym czasie w budynku MWC. W końcu pracownicy doradzili mi wysłanie maila.
Termin był szalony, zgadzam się z Panią całkowicie. Nie znaczy to jednak że przedsięwzięcie to było niewykonalne.
Mała, kameralna, trwająca pół godziny akcja uliczna urosła do wielkiego problemu którego rozwiązaniu trzeba było poświęcić masę czasu, zaangażowania kilku jednostek, i tu właśnie widzę pierwszą odsłonę problemu.
Nie potrzebowaliśmy niczego, poza pozwoleniem na krótkie działanie w centrum.
Całkowicie rozumiem że pracownicy mają swoje obowiązki i angażowanie się w naszą akcje na kilka dni przed jej zaistnieniem często jest niemożliwe.
Nam chodziło tylko o formalne pismo, wszystko realizowaliśmy przecież sami.

Treść umowy z miastem mówiąca o odpowiedzialności za infrastrukturę i wszelkie szkody powstałe w obrębie ul. Kościuszki to dla mnie próba zniechęcenia społeczności lokalnej do podejmowania jakichkolwiek działań. Nie mieliśmy na to działanie budżetu, nikt z osób organizujących ten projekt nie miał z tytułu tego działania żadnych korzyści finansowych, a mogliśmy ściągnąć na siebie poważne konsekwencje gdyby do jakichś zniszczeń realnie doszło.
I za co to wszystko? Za chęć zrobienia czegoś dla mieszkańców, za chęć odpowiedzi na apel magistratu - działajcie, ożywcie nową przestrzeń miejską.
Z dokumentów nie wynika też że Urząd Miasta bierze na siebie odpowiedzialność za nieprzewidziane zdarzenia, wręcz przeciwnie.

Jednostki miejskie wspierały różne projekty w których uczestniczyłem i które koordynowałem. Tak samo jak i ja wielokrotnie wspierałem różne działania podejmowane przez jednostki miejskie. Również robiąc to całkowicie społecznie.
Mogę tu wymienić warsztaty bębniarskie które od lat prowadzimy w MDK w ramach półkolonii czy zimowisk.
O Etnofestiwalu nie zapomniałem.
Powiem więcej, gdyby nie MWC trudno byłoby tą imprezę przeprowadzić w takim kształcie. Bez ogrodu który sprawdził się w tej roli idealnie, wsparcia finansowego, czy pomocy pana Krzysztofa Lewandowskiego byłoby bardzo trudno. Pamiętam o tym doskonale. Nie jestem jednak jedyną osobą odpowiedzialną za festiwal. Na wiele decyzji związanych z imprezą nie mam wpływu. Dlatego i z organizacji tego przedsięwzięcia wycofuję się. Również zmuszony byłem dopłacić znaczącą kwotę do tej imprezy i tak samo jak Pani nie żałuję tego.

Myślę ze problem jest znacznie bardziej złożony i aby mu się przyjrzeć należałoby sięgnąć pamięcią kilka lat wstecz. Mieliśmy wtedy w Malborku kilka fajnych imprez tworzonych oddolnie przez mieszkańców przy wsparciu z miastem. Na przykład Malborski Przegląd Muzyczny czy Dni Metalu. Wtedy też powstał Etnofestiwal. Inicjatywy te kosztowały niewiele, sprowadzały do miasta wartościowych, ciekawych i niszowych artystów, ściągały do miasta też odbiorców tego rodzaju działań. Może nie w ilości kilkunastu tysięcy, ale jednak sprowadzały.

Sprawiały że Malbork w okresie wakacyjnym żył również kulturalnie. W mieście była atmosfera i klimat do takich działań. Chociaż i wtedy sporo osób narzekało na relacje z samorządem, nie było tragedii. To że dzisiaj nasze miasto może poszczycić się fantastycznymi muzykami koncertującymi w całym kraju, wydającymi płyty, czy to ze mamy na naszym terenie jednych z najlepszych w kraju i Europie tancerzy ognia to zasługa tamtych czasów.

Wówczas przy MDK prężnie działała sekcja bębnów djembe która jeździła na festiwale, brała udział w nagraniach dla telewizji na zaproszenie Urzędu Miasta. Doceniano to co robimy.

Dzisiaj z jednej strony mówi się „ożywmy deptak” z drugiej w momencie gdy chcemy coś realnie robić, każe nam się podpisywać takie umowy jak w moim przypadku. To jest jawne zniechęcanie ludzi do podejmowania jakichkolwiek działań. Jak nazwać to inaczej jak nie utrudnianiem czy jak napisałem w poście "przeszkadzaniem".

Ci ludzie o których wspominałem wcześniej dalej działają, dalej organizują różne inicjatywy, jeżdżą na festiwale, nie ma ich jednak na „oficjalnej” scenie miasta. Często spełniają się poza Malborkiem. Jest to nieoceniona strata dla miasta.

Jaki był cel sprowadzania zespołów ogniowego i bractwa rycerskiego z Nowej Dęby podczas imprezy Magic Malbork? Mamy kilka oficjalnie zarejestrowanych stowarzyszeń zajmujących się ruchem rycerskim na terenie miasta i powiatu. Uczestniczą oni w znanych i prestiżowych imprezach w całym kraju. Tancerzy ognia też jest tu sporo i mają bardzo wysoki poziom. Zamiast promować naszych twórców dla których byłaby to świetna okazja do integracji i współpracy, sprowadza się wcale nie lepsze projekty z odległych stron Polski. Trzeba pokrywać koszty ich dojazdu, noclegu. To jest Smutne.

Kiedy przy okazji spotkań z organizacjami pozarządowymi naszego miasta rozmawiamy o problemach z jakimi się borykamy słyszę przeważnie jedno „relacje miasto – NGO”

Tak więc problem w braku dialogu realnie istnieje i nie tylko ja go dostrzegam.

Nie ma się o co obrażać, proponuję wsłuchać się w głos i potrzeby mieszkańców, choćby poprzez forum Marienburg.pl. Na stronie zarejestrowanych jest ponad tysiąc użytkowników. Jest to więc reprezentatywna grupa.

Społeczność ta skupia różnych ludzi. Są tam osoby młode, uczniowie, ale też dojrzałe, często ze znacznym dorobkiem (naukowcy, historycy, badacze).

Społeczność ta jest otwarta na każdego. Warto wspomnieć też o cennych projektach takich jak Wirtualne Muzeum Miasta "Stary Malbork". Jest to zbiór cennych materiałów, fotografii, informacji na temat miasta i jego historii.

Zachęcam do udziału w dyskusjach. Zarejestrowanie się na forum zajmuje dosłownie chwilkę. Każdy głos i każdy punkt widzenia jest cenny.


Z poważaniem

Szymon Klein
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pią 16 Paź, 2009 19:34   

Jakby pointa...
Cytat:
(...)Druga nagroda burmistrza za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury powędrowała do Malbork Welcome Center za organizację pierwszej edycji imprezy plenerowej „Magic Malbork”. 8 sierpnia br. w centrum miasta zagościły zespoły muzyczne, Glinoludy i olbrzymie bańki mydlane. Kulminację imprezy, która zaczęła się w to sobotnie popołudnie, stanowił wieczorny „Magic Malbor Show”. Podczas niespełna godzinnego spektaklu publiczność obejrzała wspaniałe pokazy akrobatyczne, laserowe i ogniowe, a wszystko to „okraszone” doskonałą muzyką.(...)
http://www.malbork.pl/ind...d=3488&Itemid=2
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 15:47   

Wirtualny spacer po Malborku

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3529

Spacer --> http://www.wkraj.pl/index...=vr&start=31545 :-D
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
hoop 

Wysłany: Pon 09 Lis, 2009 17:52   

MrKłosik napisał/a:
Wirtualny spacer po Malborku

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3529

Spacer --> http://www.wkraj.pl/index...=vr&start=31545 :-D
Nie od dzisiaj. http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=6790 Już dawno tam wchodziłem.
Ostatnio zmieniony przez hoop Pon 09 Lis, 2009 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dlaczego? 


Wysłany: Sro 11 Lis, 2009 23:24   

Zastanawiam się, czy osoby umieszczone na zdjęciach wyraziły na to zgodę...
Nie znam Waszego burmistrza (mieszkam w Malborku od sierpnia), ale zastanawiam się... Po co on trzyma ten długopis? ;]
A na dworcu brakuje Panów "pijaczków", którzy zawsze tam są :P
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 13 Lis, 2009 09:19   

http://malbork.naszemiast...borku,id,t.html

Cytat:
Wirtualny spacer po Malborku

(JS)

Dzisiaj 01:01:05 , Aktualizacja dzisiaj 01:01:05

Wirtualny spacer jest kolejną propozycją dla turysty, który przymierza się do odwiedzenia Malborka. Nie wychodząc z domu, można na ekranie swojego komputera zwiedzić kilka miejsc w mieście lub "pospacerować" po pokrzyżackiej warowni. Aby skorzystać z tej możliwości, trzeba wejść na stronę internetową Malbork Welcome Center - www.visitmalbork.pl i wystarczy wybrać umieszczoną tam zakładkę "Wirtualny spacer".

(...)


http://malbork.naszemiast...-roku,id,t.html

Cytat:
Więcej imprez w sezonie turystycznym w przyszłym roku

Jacek Skrobisz

Dzisiaj 04:01:01 , Aktualizacja dzisiaj 04:01:01

Przyszłoroczny sezon turystyczny ma być naszpikowany imprezami kulturalnymi. Urząd Miasta Malborka planuje organizację różnych wydarzeń artystycznych w każdy weekend.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Pią 13 Lis, 2009 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 13 Lis, 2009 10:00   

Cytat:
Przyszłoroczny sezon turystyczny ma być naszpikowany imprezami kulturalnymi. Urząd Miasta Malborka planuje organizację różnych wydarzeń artystycznych w każdy weekend.

Hmm, ciekawe czy będzie jakieś zaskoczenie czy szara powielana i do tego nudna od lat rzeczywistość.
A co się przygotowuje na 600 lecie bitwy grunwaldzkiej, wszak Malbork to stolica wydarzeń sprzed sześciu wieków?
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 17:03   

Powoli zbliża się wiosna, śniegi topnieją więc znak, że turyści spragnieni atrakcji już niebawem zaczną pukać do bram miasta. Dyrekcyja MWC chcąc się zapewne odpowiednio przygotować do nawału pracy i sprostać wszystkim zadaniom ogłosiła nabór w szeregi swoich kadr. Nowe stanowisko pracy czekać będzie na „MŁODSZEGO SPECJALISTĘ DO SPRAW PROMOCJI”.
Wszelkie szczegóły w BiP UM na stronie : http://www.bip.malbork.pl...GVudHMoMTE2Myk=

Skoro konkurs jest otwarty i konkurencyjny, a termin składania zgłoszeń zaledwie do 8 marca, to czas najwyższy przewietrzyć „Sherwoodzkim” wiewiórom futra i wysłać w celu zrelacjonowania tegoż naboru... ;-)
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 23:01   

Robin Hood napisał/a:
„MŁODSZEGO SPECJALISTĘ DO SPRAW PROMOCJI”

osoba, która będzie mogła zapewnić profesjonalną obsługę interesantów po godz. 16.00 :idont:
_________________
Surge Polonia
 
 
wscibski 

Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 23:27   

Siostra Irena napisał/a:
osoba, która będzie mogła zapewnić profesjonalną obsługę interesantów po godz. 16.00 :idont:

Jest to gdzieś napisane w ogłoszeniu? Ślepy jestem?
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A. Einstein
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Pią 26 Lut, 2010 23:33   

wscibski napisał/a:
Jest to gdzieś napisane w ogłoszeniu? Ślepy jestem?

Jest to tylko moje spostrzeżenie
_________________
Surge Polonia
 
 
Robin Hood 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010 19:50   

Siostra Irena napisał/a:
wscibski napisał/a:
Jest to gdzieś napisane w ogłoszeniu? Ślepy jestem?

Jest to tylko moje spostrzeżenie


Spostrzeżenie nie bez racji. Chociażby na podstawie ledwo dwóch elementów z ogłoszenia: 1. wymagania dyspozycyjności i 2. wpisanej w zakres obowiązków - pomocy w prowadzeniu Informacji Turystycznej w MWC :czytaj:

Żeby już nie było żadnych wątpliwości, oto niektóre z uznanych jako niezbędne wymagania do spełnienia przez kandydata wymieniane w BiP:
Cytat:
- wyższe wykształcenie (licencjackie/ inżynierskie lub magisterskie)
- znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
- wszechstronna wiedza w zakresie marketingu - promocji, public relations, itp.
- umiejętności redaktorskie i edytorskie (znajomość szerokiego spektrum narzędzi PR, praktyczna znajomość mediów, biegła znajomość ortografii i zasad pisowni języka polskiego)
- biegła obsługa komputera i znajomość internetu (pakiet MS Office, znajomość programów graficznych będzie dodatkowym atutem : Corel Draw, Photo Shop, itp.), umiejętność przygotowywania prezentacji, itp. ( przykłady własnych prac mile widziane)


oraz część z pozostałych:
Cytat:
- znajomość innych języków obcych,
- posiadanie prawa jazdy kat. B
- kreatywność ...
- umiejętność szybkiego uczenia się ...
- dyspozycyjność.


Z powyższego wynika, że mogłoby by się znaleźć co najmniej kilku kandydatów. Jak będzie ? i skąd będą sie wywodzić kandydaci ? ... to się okaże. Zakres obowiązków czekający kandydata też niemały
Cytat:

- marketing i promocja imprez turystycznych, kulturalnych i sportowych,
- uzgadnianie planów imprez i innych działań promujących Miasto z odpowiednimi jednostkami i organizatorami imprez
- budowanie sieci partnerów promocji miasta w ramach współpracy z organami samorządu terytorialnego i administracji rządowej, instytucjami kulturalnymi i naukowymi, innymi podmiotami publicznymi i prywatnymi, jak również przedstawicielami strategicznych branż rozwojowych miasta i środowiskami opiniotwórczymi w zakresie promocji miasta, turystyki i organizacji imprez
- opracowywanie i upowszechnianie kalendarza imprez o charakterze turystycznym i kulturalnym przy współpracy z odpowiednią komórką organizacyjną Urzędu Miasta
- wewnętrzne i zewnętrzne działania mające na celu promocję miasta Malborka
- koordynacja działań mediowych i eventowych (organizowanie spotkań, budowanie pozytywnych relacji) , współpraca z mediami i agencjami promocji i PR
- redagowanie tekstów informacyjnych, promocyjnych, komunikatów prasowych, itp.
- współredagowanie stron internetowych
- współpraca z komórką organizacyjną Urzędu Miasta zajmującą się pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania dla realizacji niektórych zadań promocyjnych miasta - współpraca w zakresie tworzenia nowych projektów dotyczących turystyki,
- pomoc w prowadzeniu Informacji Turystycznej w MWC
wykonywanie innych czynności zleconych przez dyrektora jednostki mających na celu promocję miasta


Z powyższego wynika, że młodszy specjalista ds. promocji będzie miał czym się wykazać. Życzę więc, by wybór opierał się na przesłankach jedynie merytorycznych co zapewne przyczyni się do poprawienia jakości zadań do których realizacji MWC zostało powołane.
_________________
Liber is est existimandus, qui nulli turpitudini seruit.
Cave me, Domine, ab renegatus, ab inimico vero me ipse cavebo.
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 27 Lut, 2010 20:49   

Strach pomyśleć czym zajmuje się w Malbork WC starszy specjalista ds. promocji (o ile w ogóle taki jest), skoro młodszy specjalista musi spełnić taki ogrom wymagań. ;-)
 
 
szymon 


Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 21:26   

Cytat:
Malbork WC

Jakiś czas temu gościłem znajomego z Gdańska który bardzo zainteresował się instytucją Malbork Welcome Center, wszak to egzotyka. Stoi taki wielki pałac w centrum.
Przybliżyłem mu wiec ideę tego miejsca :oops:

Miał szczery ubaw. :shock:
"Jak ludzie mający zajmować się PRem, kreowaniem wizerunku, promocją... sami sobie mogli dać nazwę której skrót wszystkim kojarzy się jednoznacznie :hihi: "
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 14:37   

szymon napisał/a:
sami sobie mogli dać nazwę której skrót wszystkim kojarzy się jednoznacznie

Bo czysto "po polskiemu", to by brzmiało zbyt siermiężnie i nie po europejsku. Równie dobry byłby skrót "HW" od Herzlich Willkommen :->
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 14:39   

Grażyna napisał/a:
"HW"

DP :hahaha:
_________________
Surge Polonia
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 22:03   

Informator 2010 -> http://www.visitmalbork.p...tor_pl_2010.pdf ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
szymon 


Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 14:38   

O co w tym chodzi??

Kolejna instytucja publiczna która udowadnia że dzieli mieszkańców na lepszych i gorszych.
I nie ważne ile kto robi i ile dobrego z tego wynika!!

Na jakiej podstawie tworzony był np. wykaz punktów gastronomicznych. Spróbujcie znaleźć tam naszą ulubioną "Spiżarnię"...
Właściciel poza działalnością gastronomiczną jest otwarty na wszelkie idziałania, sam jest inicjatorem wielu. Wystrój lokalu niebanalny, doceniają mieszkańcy i turyści... miasto ma to gdzieś.
Grunt że McD z wielkim zdjęciem jest lansowane.

Bractwa wymienione w folderze:
Czarna Kompania - od lat nie działa, ChZM - fantastycznie funkcjonuje i świetnie się rozwija, szkoda tylko ze nikt się z nami nie skontaktował w sprawie wydawnictwa. Człowiek podany jako osoba kontaktowa nie jest w bractwie od dawna.
W mieście działają 3 grupy fireshow, jeżdżą na festiwale, robią fajne zadymy w różnych stronach kraju jak i w samym Malborku. W folderze podano jedną - z literówką w nazwie :idont:

Pewne instytucje są niereformowalne.
Może zatrudnienie kolejnego wykwalifikowanego specjalisty coś zmieni :hihi:
:->
_________________
Bananowy jest po prostu żywot mój, aaahhaaa
 
 
camel 
mieszkaniec

Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010 19:30   

szymon napisał/a:
O co w tym chodzi??

...ChZM - fantastycznie funkcjonuje i świetnie się rozwija, szkoda tylko ze nikt się z nami nie skontaktował w sprawie wydawnictwa. Człowiek podany jako osoba kontaktowa nie jest w bractwie od dawna.

:->

No sorki, według mnie to już przeginasz. To MWC za każdym razem gdy chce coś wydać, zamieścić w internecie, zaktualizować stronę itp. ma się z Wami kontaktować, czy aby się coś nie zmieniło?

Wybacz trywializm porównania, ale jak zmienisz numer komórki , to też czekasz aż się znajomi skontaktują, żeby im o tym powiedzieć?
_________________
Pozdrawiam - camel
 
 
krzysiek8606 
krzysiek8606

Wysłany: Pią 12 Mar, 2010 21:57   

może MWC powinno zrobić film w panoramicznym obrazie.... tutaj próbka takiego filmu ... malborski zamek w panoramie sferycznej 360

http://www.youtube.com/watch?v=odWBC5vYjSo
Ostatnio zmieniony przez duśka Pią 12 Mar, 2010 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 17 Mar, 2010 14:21   

Cytat:
Malbork. Promowali miasto na targach turystycznych w Berlinie

Naszemiasto.pl (JS)

Wczoraj 14:44:00 , Aktualizacja dzisiaj 09:43:27
Przedstawiciele Urzędu Miasta Malborka i Malbork Welcome Center promowali miasto na targach turystycznych w Berlinie. Stoisko Malborka pojawiło się na nich po raz dziesiąty.
O atrakcjach Malborka opowiadały potencjalnym gościom z Niemiec Katarzyna Fabiańska z Urzędu Miasta oraz Katarzyna Jaskólska z MWC. Targi odbywały się w dniach 10-14 marca. (...)


Także na VisitMalbork.pl
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 23 Kwi, 2010 16:28   

http://82-200.pl/index.ph...ask=view&id=212

Cytat:
"Malbork - jeden dzień to za mało." Malborski spot promocyjny ponownie na ekranach TV.

Od niedzieli, 25 kwietnia, ponownie rusza telewizyjna kampania promocyjna miasta Malborka. Spoty reklamujące nasze miasto będzie można oglądać do 30 kwietnia na antenie kilku telewizji regionalnych - Gdańskiej, Poznańskiej, Wrocławskiej, Katowickiej i Bydgoskiej - oraz w TVN 24.

(...)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Pią 23 Kwi, 2010 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 10 Maj, 2010 21:20   

http://malbork.naszemiast...l?kategoria=677
http://www.visitmalbork.p...id=471&Itemid=1
http://www.82-200.pl/inde...id=260&Itemid=1
http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=3788

Cytat:
Malbork Welcome Center wyróżnione podczas Gdańskich Targów Turystycznych

Naszemiasto.pl (JS)

...
Malbork Welcome Center otrzymał wyróżnienie w konkursie Mercurius Gedanensis podczas trzynastej edycji Gdańskich Targów Turystycznych za kampanię promocyjną miasta Malborka. (...)


_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 10:49   

Prawie w każdym języku...

IMG_2941.JPG
Plik ściągnięto 91 raz(y) 148,24 KB

_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 30 Sie, 2010 11:10   

MrKłosik napisał/a:
Prawie w każdym języku...

super, ale zastanawia mnie pewna niekonsekwencja - po francusku "witamy" to 'bienvenue" (podobnie - co widać na fladze - po hiszpańsku: bienvenida, czy po portugalsku: bem-vindo), natomiast widoczne na zdjęciu "accueil" to "przyjęcie", "recepcja" - trochę bez sensu...
_________________

 
 
rutek_m 
Malborżanin vel Malborczyk

Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 20 Wrz, 2010 20:39   

Wypatrzone w Ostravie na Dniach NATO. Ulotki rozchodziły się dość nieźle - wśród wszystkich oczekujących na możliwość posiedzenia za sterami malborskiego MIGA-a. Przy okazji pozdrowienia dla Panów z obsługi Miga - numer boczny 4123 :)

mwc2.jpg
Plik ściągnięto 66 raz(y) 143 KB

mwc1.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 143,6 KB

Ostatnio zmieniony przez rutek_m Pon 20 Wrz, 2010 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 17:09   

Telebim

20101114_151640.JPG
Plik ściągnięto 78 raz(y) 116,77 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
stanisławn 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 14 Lis, 2010 20:21   

przeniesiony z wałów von Plauena
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 06 Lut, 2011 20:21   

Cytat:
MWC kontroluje usługi turystyczno-hotelarskie

2011-02-06, Aktualizacja: dzisiaj 14:01

Naszemiasto.pl (JS)
Malbork Welcome Center rozpoczęło 4 lutego kontrolę usług turystyczno-hotelarskich w Malborku.

Jak informuje Urząd Miasta Malborka na swoim portalu internetowym, kontrole MWC z upoważnienia burmistrza Malborka - zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - mają dotyczyć m.in. nazw rodzajów i oznaczeń kategorii tzw. innych obiektów hotelarskich oraz informacji zamieszczanych na ich stronach internetowych. (...)

NaszeMiasto.pl
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group