Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
VisitMalbork.pl - MWC - nowa odsłona strony internetowej
Autor Wiadomość
Aida 
Homeisterynn

Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 14:39   

Odnoszę wrażenie, że pracownicy MWC nie mają zielonego pojęcia o obecnie stosowanych technikach i sposobach promocji miasta i regionu. Nie mówię o zdobywaniu funduszy na ten cel... :shock:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 14:55   

Ale czy nie starcza budżetu w wysokości ok 0,7 mln złotych rocznie? Tyle "imprez cateringowych" ;-)

To poniżające - reklamy na stronie Malbork.pl czy VisitMalbork.pl - wstyd :-(
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 07 Lis, 2008 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 15:05   

Nie chodzi mi o reklamy nie o to chodzi... Myślę o zintegrowanej akcji promocyjnej miasta, obejmującej m.in. przystosowanie infrastruktury dla potrzeb turystyki, przystosowanie obiektów zabytkowych oraz przedsiębiorstw dla potrzeb promocji miasta (czyli po naszemu mówiąc: remont zabytkowych obiektów i otwieranie punktów gastronomicznych oraz noclegowych i odp. ich promocja, zachowanie czystości itd), promocja przede wszystkim w sieci i mediach (odpowiednie skonstruowany i prowadzony portal internetowy, dbałość o imprezy kulturalne i masowe itd).
To są wszystko podstawy.
Ja wiem, że u nas to się dopiero zaczyna, ale wystarczy pochodzić nawet po sieci zobaczyć jak to się organizuje. Napisać parę mejli. To za darmo. I można sobie zrobić wycieczkę krajoznawczą za granicę, ta no chyba znajdą pieniądze?!
Jeżeli JA wiem jak to się robi to co, oni nie wiedzą? Specjaliści?

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 15:25   

Aida napisał/a:
Specjaliści

Wybitni specjaliści :clap: może im się uda 8-)

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 15:41   

Azaziz napisał/a:

Wybitni specjaliści :clap: może im się uda 8-)
Wyczuwam sarkazm. :hahaha: ;-)

Robin Hood 

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 16:26   

Cytat:
Cytat:
Jednostka ta zajęła 3 miejsce w Polsce w konkursie na najlepsze centrum informacji turystycznej w 2008 roku, w kategorii miast liczących od 20 tys. do 75 tys. mieszkańców. Wyróżniona została także dyrektor MWC za wybitne osiągnięcia w rozwoju informacji turystycznej.

Oceny zza urzędniczych i instytucjonalnych biurek znacząco się różnią od ocen tych środowisk którym informacja turystyczna ma służyć. Informację o wyróżnieniu MWC 3-cim miejscem w Polsce można równie dobrze potraktować jako sygnał, że źle się dzieje w całej Polsce. Jak marna musi być kondycja "it" w naszym kraju skoro Malbork mimo licznych głosów turystów uskarżających się na słabą informację tak zaszczytny laur zdobył.

Ciekaw jestem jakie przyjęto kryteria ocen i czy ktokolwiek pokusił się o rzetelną analizę na ile nakłady wpompowane w MWC przekładają się na lepsze informowanie tych, którzy przybywając do Malborka rzetelnej i profesjonalnej informacji oczekują. Nie kwestionuję dużego nakładu pracy włożonego w przywrócenioe dawnego blasku zabytkowemu obiektowi. Trudno jednak zrozumieć dlaczego ma byc honorowany przerost formy nad treścią. Co więc w przekonaniu jurorów jest najlepsze w centrach informacji turystycznej w Polsce. Biurka, fotele, wykładziny ?... materiały programowe i propagandowe ?, czy osiągane wyniki i opinie tych, którym takie centra mają służyć ?

Nie kwestionuję wyróżnienia dyrektor MWC, bo nie wiem czy czasem nie brano pod uwagę całokształtu działań i zaangażowania na rzecz informacji turystycznej (niekoniecznie w Malborku). Może więc nie dorobek naukowy i aktywność w organizacjach turystycznych o takim wyróżnieniu zadecydowała skoro osiągnięcia nazwane zostały WYBITNYMI.

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Pią 07 Lis, 2008 17:08   

Robin Hood: masz tendencję do tworzenia teorii spiskowych. ;) A przynajmniej tak mówisz, jakbyś z góry zakładał czyjąś złą wolę.
Cytat:
bo nie wiem czy czasem nie brano pod uwagę całokształtu działań i zaangażowania na rzecz informacji turystycznej (niekoniecznie w Malborku)
Właśnie to zrobiłeś w 1 akapicie swojej wypowiedzi. :(
Narzekanie na urzędy to mało konstruktywny sposób spędzania czasu. Lepiej zamiast innym wytykać samemu zrobić coś konstruktywnego, albo chociaż zaproponować. Inaczej wychodzi nam z tego historia o belce i drzazgach czy jak to tam było. ;)
Bez urazy, ale drażni mnie takie glindzenie po próżnicy. Jak ktoś nic nie robi - to źle, jak osiągnie - jeszcze gorzej. Jak wsiowe baby w maglu. ;)

Robin Hood 

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 02:17   

Aida napisał/a:
Robin Hood: masz tendencję do tworzenia teorii spiskowych. ;) A przynajmniej tak mówisz, jakbyś z góry zakładał czyjąś złą wolę.
Cytat:
bo nie wiem czy czasem nie brano pod uwagę całokształtu działań i zaangażowania na rzecz informacji turystycznej (niekoniecznie w Malborku)
Właśnie to zrobiłeś w 1 akapicie swojej wypowiedzi. :(
Narzekanie na urzędy to mało konstruktywny sposób spędzania czasu. Lepiej zamiast innym wytykać samemu zrobić coś konstruktywnego, albo chociaż zaproponować. Inaczej wychodzi nam z tego historia o belce i drzazgach czy jak to tam było. ;)
Bez urazy, ale drażni mnie takie glindzenie po próżnicy. Jak ktoś nic nie robi - to źle, jak osiągnie - jeszcze gorzej. Jak wsiowe baby w maglu. ;)

Sorry Aida ;-) niestety te parę setek lat spędzonych na wygnaniu w mrocznym lesie Sherwood, wieczne utarczki z szeryfem Nottingham mogą w jakiś sposób wpływać na ocenę sytuacji, nie pozbawiają jednak czujności i trzeźwego spojrzenia na fakty.
Przyjmuję Twój zarzut równie spokojnie jak poprzedni wyartykułowany przez Azaziz'a odsądzającego mnie od czci i wiary za to, że śmiałem w nieco ironicznym kontekście wyrazić się o dziennikarskim kunszcie przy okazji sprawy masowej mogiły przy Domu Polskim. Dzisiaj Azaziz również ten kunszt poddaje w wątpliwość :mrgreen: Uwierz, moje wypowiedzi i opinie choć czasem kąśliwe mają w sobie ziarno prawdy i nie jest to czcza gadanina lecz ogląd sytuacji z perspektywy osoby nie uwikłanej w jakiekolwiek lokalne układy.
W 100 procentach zgadzam się za to co do potrzeby konstruktywnych propozycji. Na tym polu niestety MWC nie jest dla mnie na tyle konstruktywnym partnerem by jakiekolwiek rozmowy podejmować a tym bardziej cokolwiek proponować. W tym względzie mam pewne doświadczenia. Na szczęście są inne podmioty, które idee współdziałania na rzecz miasta i regionu pojmują w racjonalny sposób.
Znając życie wiem, że o zdobyciu lauru bądź też nie w dużym stopniu decyduje PR. W tym przypadku PR okazał się skuteczny.
Aido, wypowiadając się nieco wcześniej, cytuję:
„Odnoszę wrażenie, że pracownicy MWC nie mają zielonego pojęcia o obecnie stosowanych technikach i sposobach promocji miasta i regionu.” sama dałaś wyraz swojemu zniesmaczeniu poziomem merytorycznym tej instytucji. W tym kontekście pośrednio przyznajesz rację, że uhonorowanie laurem może być co najmniej dyskusyjne.

No i jeszcze jedno na koniec. Co nazywasz osiągnięciem ? Czy osiągnięciem w jakiejkolwiek dziedzinie jest przyznany laur czy też osiągnięcia należy mierzyć efektami pracy i działania w poddawanej ocenom dziedzinie ?

Dla mnie te dwie definicje dzieli przepaść stąd też moja nieco sarkastyczna wcześniejsza opinia.
W dalszym ciągu jednak podtrzymuję zdanie, że pojęcia WYBITNOŚCI (w jakimkolwiek kontekście) nie powinno się nadużywać.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 09:51   

Robin Hood napisał/a:
W 100 procentach zgadzam się za to co do potrzeby konstruktywnych propozycji. Na tym polu niestety MWC nie jest dla mnie na tyle konstruktywnym partnerem by jakiekolwiek rozmowy podejmować a tym bardziej cokolwiek proponować. W tym względzie mam pewne doświadczenia. Na szczęście są inne podmioty, które idee współdziałania na rzecz miasta i regionu pojmują w racjonalny sposób.

Moje konstruktywne propozycje zmian dla strony MWC czekały na zmianę miesiąc, dwa, trzy... Wysłane przeze mnie fotografię wyleciały w próżnię...

Jeżeli napis po niemiecku przed budynkiem MWC nie może być zamieszczony przez 5 miesięcy, a na pytanie dlaczego, jestem zbywany żartem. A wszelkie uwagi merytoryczne na babole, które były na stronie MWC w dziale historycznym, np poprzekręcanie nazw ulic jestem krytykowany przez pracowników tej instytucji jako ten złośliwy co się ciągle czepia... no ale jak widać lepiej było zrobić coś na odwal a potem spocząć na laurach, w końcu turysta...

Robin Hood napisał/a:
Znając życie wiem, że o zdobyciu lauru bądź też nie w dużym stopniu decyduje PR. W tym przypadku PR okazał się skuteczny.

To hermetyczne środowisko.
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 09 Lis, 2008 09:58, w całości zmieniany 1 raz  

Aida 
Homeisterynn

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 14:07   

Cieszę się Robin Hoodzie, że normalnie podchodzisz to krytyki (albo raczej - koleżeńskiej uwagi). :)
Ale sam musisz przyznać, że nie znając kryteriów oceny jakimi kieruje się jury przyznające nagrodę, ani też przyczyny wyróżnienia oceniać nie możemy. :) Bez względu na nasze złe doświadczenia byłaby to ocena najprawdopodobniej - niesprawiedliwa, z co najmniej nie uzasadniona. :)

Odpowiedz do tematu