Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwony Dwór
Autor Wiadomość
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 11:46   

Te pierwsze zdjęcie które dałaś to zdjęcie tego pałacyku! Te drugie niestety nie...
Bardzo dziękuje za te zdjęcia jak masz coś jeszcze to dodaj... A z kąd masz te zdjęcia??? :-) :-) :-D ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 12:11   

figger napisał/a:
Te pierwsze zdjęcie które dałaś to zdjęcie tego pałacyku! Te drugie niestety nie...
Bardzo dziękuje za te zdjęcia jak masz coś jeszcze to dodaj... A z kąd masz te zdjęcia??? :-) :-) :-D ;-)


To nie są te same budynki, nie odpowiadają sobie dachy

czerwony dwor 1.jpg
Plik ściągnięto 18308 raz(y) 78,12 KB

czerwony_dwr_219.jpg
Plik ściągnięto 18308 raz(y) 129,02 KB

 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 12:23   

może i masz racje lecz dach był zmieniany kilkakrotnie...
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 12:27   

a oprócz dachu to się wszystko zgadza: drogi są takie jak dziś,niektóre drzewa też są do dziś :-)
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 12:44   

figger napisał/a:
a oprócz dachu to się wszystko zgadza

No niestety - nie masz racji - to są różne budynki. Zwróć uwagę na układ otworów okiennych w szczycie - on nie uległ przebudowie. Nie był przebudowany także ryzalit i związany z nim dach (chodzi mi o konstrukcję). tak więc to nie są te same obejścia.
A wracając do dworu w Czerwonym Dworze to sami nie mam pewności, że ten zamieszczony przeze mnie jest tym właściwym. Na to wskazuje wydawca oraz obieg. Może ten dwór z widokówki (zapewne XVIII - wieczny stał na miejscy tego opublikowanego przez Azaziza. Nie wiem, nie mam tej pewności. Nazwa Czerwony Dwór jest dosyć popularna w Westpreussen, chociaż mam taki przeświadczenie, że to jest to samo miejsce.
I jeszcze jedno - zdjęcie
Azaziz napisał/a:
czerwony dwor 1.jpg
to jest budynek mieszkalny - widać werandę wśród drzew. Ten budynek szczytem do widza jest obiektem gospodarczym (na pewno nie tym obecnie stojącym w folwarku).
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
firyza 


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:32   Tzw. Czerwony Dwór 3 (???)

Podsyłam trzecie, ostatnie zdjęcie z tzw.Czerwonego Dworu. Może ono coś rozjaśni. Około 5 lat temu kupiłam płytkę :ops: na allegro od gościa (z uwagi na parę zdjęć z moich okolic) pt Elbląg i okolice. Do tej pory raczej nie dostrzegłam w niej błędów, fotki są porządnie poukładane w podpisanych folderach. Sorry, jeśli niechcący narozrabiałam :ops: , ale miałam szczere i dobre chęci.

003m.jpg
Plik ściągnięto 18264 raz(y) 54,52 KB

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:38   

kolekcjoner napisał/a:
Nazwa Czerwony Dwór jest dosyć popularna w Westpreussen, chociaż mam taki przeświadczenie, że to jest to samo miejsce.


Dokładnie, może tez być wieś Czerwony Dwór, które nie dotrwała do dnia dzisiejszego, jak np nasza Liebenthal / Dolna, żadne z 3 zdjęć firyzy to nie jest Czerwony Dwór z pierwszego postu tematu
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:51   

Ten dwór który stoi do dziś to jedyny dwór który był w tej miejscowości! Ta wizytówka którą umieściłeś z napisem "ROTHOF" to zdjęcie tego budynku z prawej strony gdzie jest taka mała weranda! Nigdy nie było tam innego dworu! :clap: :-)
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:53   

Tylko jedna z wyszukiwarek dała mi taki wynik. I zwróćcie uwagę, że malborskiego tu nie ma!!

bez tytułu.JPG
Plik ściągnięto 18248 raz(y) 81,43 KB

_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:54   

te zdjęcie powyżej z tym domkiem naprawdę mogło być w Czerwonym Dworze nie zapominajmy że na pewno mieszkali tam zwykli ludzie ;-)
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:56   

no dobra ok! A weź sobie przetłumacz słowa Rot Hof a ta wizytówka z tym napisem na pewno przedstawia ten budynek wiem bo w nim mieszkam!!!!
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 13:58   

kolekcjoner napisał/a:
sami nie mam pewności, że ten zamieszczony przeze mnie jest tym właściwym

Teraz się przyjrzałem dokładniej - to jest ten sam budynek. To jest szczyt zachodni (ten z z werandą ze zdjęcia Aza). Ale żadne ze zdjęć zamieszczonych przez Firyzę nie dotyczy malborskiego Rothofu.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 14:20   Re: Tzw. Czerwony Dwór 3 (???)

firyza napisał/a:
...... Około 5 lat temu kupiłam płytkę :ops: na allegro od gościa (z uwagi na parę zdjęć z moich okolic) pt Elbląg i okolice. Do tej pory raczej nie dostrzegłam w niej błędów, fotki są porządnie poukładane w podpisanych folderach. ........

Mam również tą płytę, niestety - zawiera ona bardzo wiele błędów. Autor tej płyty zrobił wielką robotę zbierając rozproszone materiały ikonograficzne. Ale niestety - nie ustrzegł się błędów. Dam przykłąd pierwszy z brzegu - most zwodzony przez Tynę w Jeziorze. Raz pisze, że to Jezioro, drugi raz , że to Batorowo. Podbnie w wątku Barzyna umieszcza budynki z Barzyny (niem. Wiese) koło Pasłęka oraz z Bażyn (Basien) koło Ornety. A dodatkowow wkłąda jeszcze spichlerz ze Śliwicy (Nahmgeist) koło Jelonek. Płyta jest bardzo ciekawa, ale ma niestety sporo błędów. I zapewne tak stało się c Czerowonym Dworem.
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 14:23   

Tak zapewne masz racje! :ok:
 
 
firyza 


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009 18:22   

:cry: No tak, drogi Kolekcjonerze, masz (niestety :cry: ) rację. Nie wszystko złoto co się świeci. Dzięki za uwagi o błędach na płytce :ok:
 
 
figger 
Jejek

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 17:56   

kolekcjoner a z kąt masz tą pocztówkę???? :?:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 18:22   

figger napisał/a:
kolekcjoner a z kąt masz tą pocztówkę???? :?:


Zapewne kupił :hihi:
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 05 Sty, 2009 18:27   

figger napisał/a:
a z kąt
Ja jednak myślę,że wyciągnął ją z jakiegoś kąta. :hihi: :mrgreen:
 
 
 
martin 

Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 11 Sty, 2009 14:20   

wszystkie trzy zdjecia, ktore pokazała firyza przedstawiaja Rothof kolo Kwidzyna. Obecnie Podzamcze
(Unterberg). :-D
 
 
firyza 


Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 18 Sty, 2009 21:17   

Dzięki Martin :ok: Jest to inny Czerwony Dwór - w końcu się wyjaśniło
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 06 Maj, 2010 14:38   

parę fotek z wczorajszej wycieczki

cd 1.JPG
Plik ściągnięto 57 raz(y) 119,92 KB

cd 2.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 164,77 KB

cd 3.JPG
Plik ściągnięto 63 raz(y) 153,64 KB

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group