Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Stalag XXB - który cmentarz?
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sob 12 Gru, 2009 20:38   

Wydaje mi się, że przy kostnicy tych majaczących za siatką dachów z powyższej fotografii by nie było, ale to tylko domniemanie. Zdjęcie wykonane było mniej więcej na wysokości 1 m nad ziemią,widoczność dachów sugeruje, ze należą one do obecnej 500-lecia, ale podkreślam to tylko wrażenie.

karolk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Gru, 2009 12:49   

StormChaser napisał/a:
ze należą one do obecnej 500-lecia
a ja bym obstawiał Słowackiego

bogdan 

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010 22:22   

Na STARYM MALBORKU jest fotografia potwierdzająca, że pochówki dokonywano przy ul 500 lecia na obecnym cmentarzu COMMONWEALTH. Sześciu brytyjskich żołnierzy niesie trumnę a w tle widać po prawej budynek
nr 39 a po lewej nr 40. Aby być absolutnie pewnym, że to jest dokładnie to miejsce zauważyłem słupek na którym umocowana była lampa gazowa. Słupek widać na tle budynku 39 a był on jeszcze w latach 80.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010 22:37   

Trzeba będzie dopasować współczesną fotografię, trochę wątpliwości budzi widok na Żuławy w dali, pomiędzy drzewami. Pobieżnie patrząc na współczesną mapę i Google Earth - widok pasuje :clap: za spostrzegawczość.

zapała 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 15:24   

Widok rzeczywiście pasuje, jeśli mnie pamięć nie myli, do okolic cmentarza WB. Ale jak zwykle jest jakieś ale ... .Na Starym Malborku jest jeszcze jedno zdjęcie, jest też zresztą i kilka stron wcześniej także w tym temacie pokazane i "ani rusz" nie chce się przypasować do tego które zamieścił StormChaser.

Na tamtym zresztą cmentarz jest ogrodzony siatką a na ostatnim nie. I pytanie do znawców - czy jeńcy wojenni nosili akselbanty? Bo żołnierze z fotografii owszem tak - może to jest po prostu zdjęcie powojenne, z jakiejś uroczystości pogrzebowej, kiedy żołnierzy chowano już na urządzonym cmentarzu.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 18:52   

zapała napisał/a:
Na Starym Malborku jest jeszcze jedno zdjęcie, jest też zresztą i kilka stron wcześniej także w tym temacie pokazane i "ani rusz" nie chce się przypasować do tego które zamieścił StormChaser
Tylko podlinkowałem ;-)

Dzisiaj z pamięci próbowałem trafić. Grunt jest zniwelowany idealne trafienie jest trudne, ale ważną wskazówką może być ta lampa, o której wspomina Bogdan, wygląda na gazową. Czy Wejhera (tak jest lokalizowane to zdjęcie dotychczas) miała takowe oświetlenie kiedykolwiek?

20100421_135605.JPG
Plik ściągnięto 154 raz(y) 186,84 KB

20100421_135613.JPG
Plik ściągnięto 155 raz(y) 174,94 KB

20100421_135626.JPG
Plik ściągnięto 161 raz(y) 173,57 KB

20100421_135629.JPG
Plik ściągnięto 172 raz(y) 185,05 KB

zapała 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 19:18   

StormChaser napisał/a:
zapała napisał/a:
Na Starym Malborku jest jeszcze jedno zdjęcie, jest też zresztą i kilka stron wcześniej także w tym temacie pokazane i "ani rusz" nie chce się przypasować do tego które zamieścił StormChaser
Tylko podlinkowałem ;-)

Dzisiaj z pamięci próbowałem trafić. Grunt jest zniwelowany idealne trafienie jest trudne, ale ważną wskazówką może być ta lampa, o której wspomina Bogdan, wygląda na gazową. Czy Wejhera (tak jest lokalizowane to zdjęcie dotychczas) miała takowe oświetlenie kiedykolwiek?

Gratulacje :ok: , jedno zdjęcie więc "z głowy" - ciągle jeszcze jednak pozostaje do wyjaśnienia pierwsza "podlinkowana" ;-) fotografia.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 19:37   

to, to zapewne

Wydaje się że można te foty zestawić, zrobieniu obecnej foty dość skutecznie przeszkadzają iglaki na cmentarzu AC, mam tylko ogólne ujecie cmentarza, szereg żołnierzy umiejscowiłbym w miejscu krzyża, a kasztanowce zdają się nadal rosnąć. Biały domek może jeszcze stoi...

googlemap.PNG
Plik ściągnięto 168 raz(y) 857,75 KB

20100421_135638.JPG
Plik ściągnięto 160 raz(y) 172,72 KB

zapała 

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 20:06   

StormChaser napisał/a:
Obrazek to, to zapewne

Wydaje się że można te foty zestawić, zrobieniu obecnej foty dość skutecznie przeszkadzają iglaki na cmentarzu AC, mam tylko ogólne ujecie cmentarza, szereg żołnierzy umiejscowiłbym w miejscu krzyża, a kasztanowce zdają się nadal rosnąć. Biały domek może jeszcze stoi...

No nie wiem ... . Po tamtej stronie drogi stoją jeszcze co najmniej dwa inne domy poniemieckie domy (rozumiem, że mówimy o okolicach przystanku autobusowego), a i po stronie cmentarza patrząc w stronę Wielbarka powinien stac jeden - wszystkie one pochodziły mniej więcej z tego samego okresu a na fotografii nie ma po nich śladu.

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 21 Kwi, 2010 20:12   

zapała napisał/a:
rozumiem, że mówimy o okolicach przystanku autobusowego
eee, chyba nie, najbliższe przystanki to piekarnia około 100 m, a w drugą stronę nawet nie wiem

Odpowiedz do tematu