Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Stary Malbork - Wirtualne Muzeum Malborka
Autor Wiadomość
Corzano 
Przybysz z plaży

Wysłany: Sro 14 Maj, 2008 10:31   

Wreszcie obejrzałem stronę starymalbork.pl. Merytorycznie - rewelacja. :ok: Jednak te koszmarne ramki - zgroza! Ramki (frames) to przeżytek i to potwornie niewygodny (np. przy podawaniu linków). Sugerowałbym użycie czegoś dynamicznego, np. PHP. Ku chwale Malborka! :-)

axn 

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 11:33   

Projekt rewelacyjny. Siadajcie narody :ok: Widzę jednak, że brakuje wielu zdjęć. Szczególnie aktualnych (bo nie ma tych budynków :cry: ) Przyszło mi do głowy takie rozwiązanie. Skan aktualnej mapy i wrysowanie na niej miejsca w którym dany obiekt istniał.
Poza tym odniosłem wrażenie, że w "starym Malborku" oprócz zamku i starego miasta nie było żadnych ulic. Może stary wiadukt, Sikorskiego, Kościuszki, Sienkiewicza itp. Ale to tylko moja ocena. Wszystko przecież zależy od założeń projektu. Ogólnie jestem pod wrażeniem ogromu pracy i wiedzy. :piwo:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Maj, 2008 11:38   

axn napisał/a:
Może stary wiadukt, Sikorskiego, Kościuszki, Sienkiewicza itp. Ale to tylko moja ocena. Wszystko przecież zależy od założeń projektu.

Opieramy się na materiale zdjęciowym tamtego okresu... Kościuszki jest... do reszty no cóż...

alix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 13:22   

Czy są plany wyjścia tego Wirtualnego Muzeum Malborka poza rok 1945? Mnie brakuje tam opowieści, wspomnień... Już jest ostatnia chwila, aby nagrać wywiady z pierwszymi Polakami, którzy tu przybyli po zakończeniu wojny, którzy powoli wymierają.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 13:46   

alix napisał/a:
Czy są plany wyjścia tego Wirtualnego Muzeum Malborka poza rok 1945? Mnie brakuje tam opowieści, wspomnień... Już jest ostatnia chwila, aby nagrać wywiady z pierwszymi Polakami, którzy tu przybyli po zakończeniu wojny, którzy powoli wymierają.
plany planami nagrać zawsze można, jak trzeba to będzie pod reką :-)

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 18:07   

Jeżeli jest możliwość, a ktoś ma taką osobę w rodzinie, znajomych to jak najbardziej...
Ja mam nagrane wspomnienia babci, która osiedliła się w Malborku w 1947.

Wspomnienia takie będą na SM

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Maj, 2008 21:00   

Zachęcam do korzystania z subskrypcji informacji o nowościach na SM, informacja o aktualizacji raczej nie będzie prezentowana na forum :-P

Oraz pro forma dzisiejszy email, który poszedł przed tym postem:

Zapraszam do zapoznania się z nowymi materiałami na stronie Stary Malbork

Wspomnienia:
Żuławscy osadnicy - rozmowa z Heleną i Henrykiem Szyszkami, mieszkańcami
wsi Lasowice Wielkie

Dokumenty:
Zeznanie podatkowe (1927)
Kartka z kalendarza (1935)

___

Oraz opisy, zdjęcia...
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 30 Maj, 2008 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

zapała 

Wysłany: Czw 05 Cze, 2008 20:43   

Azaziz napisał/a:
axn napisał/a:
Może stary wiadukt, Sikorskiego, Kościuszki, Sienkiewicza itp. Ale to tylko moja ocena. Wszystko przecież zależy od założeń projektu.

Opieramy się na materiale zdjęciowym tamtego okresu... Kościuszki jest... do reszty no cóż...

witam,
w miarę możliwości służę pomocą :-) ,
pozdrawiam

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Cze, 2008 21:04   

Obserwuję tą stronę od jakiegoś czasu, pomysł doskonały a i nazwa łatwa do znelezienia w wyszukiwarce dla przeciętnego internauty z całego świata.
Na dzień dzisiejszy jednak jest niewiele materiału. Całą stronę przejrzałem w mniej jak godzinę.Temat jest rozwojowy i pewnie się rozszerzy. Moim zdaniem zamiast planu, powinno się zrobić fotkę z punktu gdzie było robione zdjęcie wcześniejsze z zaznaczeniem miejsca gdzie budynek stał (dotyczy budynków nieistniejących). Mapka nic nie powie dla kogoś kto jest z poza Malborka, a w miejscach gdzie zmienił się układ ulic i architektury to i lokalnemu mieszkańcowi niewiele pomorze.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2008 22:12   

Milek45 napisał/a:
Obserwuję tą stronę od jakiegoś czasu, pomysł doskonały a i nazwa łatwa do znelezienia w wyszukiwarce dla przeciętnego internauty z całego świata.
Na dzień dzisiejszy jednak jest niewiele materiału

Materiału to ja mam.... czasu jeno nie mam :hahaha:
potrzebowałbym z dwie niewolnice co by je przykuć do kaloryfera dać po laptopie w ręce i do pracy :-D :lol:

Odpowiedz do tematu