Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Podziemny tunel za kościołem św.Jana
Autor Wiadomość
markiz70 
easy rider


Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 20:59   

Pamiętam,że po odkryciu tunelu za kościołem leżało tam sporo kości.To było w połowie lat 80-tych.Jedni mówili że to ludzkie,inni że zwierzęce.Potem to wszystko zasypali.Sam tunel był widoczny na głębokość ok metra
_________________
benzyna we krwi i wiatr we włosach
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 21:15   

axn napisał/a:
Jako wejście? nie wydaje mi się. Jako wejście zalane by było wodą z fosy. Z relacji Ks. wynikałoby, że zejście było w środku muru i przebiegało pod dnem fosy. Tylko nasuwa mi się pytanie skąd ta wiedza skoro tunel był zaminowany.
Mój tata opowiadał mi jak pomagał przy budowie plebani. Natrafili tam na stare piwnice i fundamenty. Skłaniam się mimo wszystko za starymi piwnicami a nie za tajnymi tunelami


również pamiętam odsłonięte piwnice ale już po wybudowaniu plebani, na brukowanej ulicy pomiędzy nią a kościołem - ale nie wchodziłem :-) ,

odsłonięte piwnice pamiętam także z drugiej strony kościoła, tam gdzie są schody i resztki ruin kamienicy (bliżej ulicy) jeśli mnie pamięć nie myli to lażała obok niej kaienna kula z rodzaju tych jakie są ta zamku, podobną zresztą widzałem u ogrodnika, który mieszkał przy oczyszczalni ścieków
 
 
Piotr_TAG 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 21:07   

Ej a słyszeliście o tym tunelu łączącym Tczew z Malborkiem.Mam 16 lat i jestem ciekaw ponieważ u mojego taty na budowie znaleźli niby jakiś tunel i coś jeszcze. A starszy pan mówił że jak tam niemieckie czołgi wiechały (to boisko koło szkoły katolickiej) to sie zawaliło pod czołgami a niemcy to zalali betonem.Może to było wejście do tunelu lub przebiegał tam tunel.Jestem ciekaw co tam jest i mam nadzieje ze bedzie to ciekawe bo da promocje Tczewowi i (wszystko znajduje sie nad Wisłą .Wiecej info dam na Gg 936095 :mrgreen:
 
 
mikos69 

Wysłany: Nie 07 Cze, 2009 21:50   

tak słyszałem przebiega pod starą drogą do Tczewa, pod Wisłą przechodzi pod mostem kolejowym dlatego go remontują, żeby satelity nie wykryły. Wunderwafe za pomocą V1 wystrzeliło jednego ale wiadomo po przegranej wojnie zabrano tajemnicę do przysłowiowego grobu. CIA,MOSAD i nasze specłużby szukają namiarów od 1945. Niestety 21 wiek tak zaśmiecił kosmos, że nie da się znaleźć.....
Aha wracamy do tunelu w Tczewie trzeba szukać na ulicy Wareckiej, mój dziadek opowiadał .... o bitwie z ruskimi w 20 roku.
Koniec snu czas do roboty :mrgreen: :mrgreen: :hahaha: :hahaha:
 
 
Piotr_TAG 

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 08:28   

A może profesjonalna odpowiedź ? Jacy ludzie są niedojrzali :-?
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Pon 08 Cze, 2009 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 08:40   

Piotr_TAG napisał/a:
A może profesjonalna odpowiedź ? Jacy ludzie są niedojrzali :-?
Jakie pytanie, taka odpowiedź... Temat wszelakich tuneli był już nie raz wałkowany... Geologia Żuław wyklucza tego typu budowle http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=5746 http://www.marienburg.pl/search.php
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 11:51   

Feuchtwangen napisał/a:
Geologia Żuław wyklucza tego typu budowle


A co 200 m. pod ziemią nie ma skały synu? Szybem spuszcza się czołgi, jadą tunelem i potem windą hyc na górę - proste! :ok: Tylko niech mi tu kolekcjoner nie wyjeżdża z lodowcem i mchem :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 12:29   

Lodowce to przeżytek, teraz na topie jest telekineza, odkurzacz grawitacyjny Shipova i radiestezja. :hihi: (Sorki za :ot: ).
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 13:50   

Azaziz napisał/a:
Tylko niech mi tu kolekcjoner nie wyjeżdża z lodowcem i mchem :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Przyznaję Ojcu Dyrektorowi 1000 % rację - o żadnych lodowcach ani mchach nie może być mowy - to rzecz oczywista ....
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 14:03   

:roll: wy tu towarzysze się nabijacie :what: a zapomnieliście że ze względu na podkop prowadzący ze średniego zamku pod Gdańsk który to zrobili Krzyżacy aby zdobyć bez problemów ten piękny gród w 44 roku XX w niejaki malarz pokojowy który miał za zadanie wytynkowanie murów obronnych a potem pomalowanie w cegiełkę okrzykną i obwieścił światu że Malbork jest od teraz twierdzą tak jakby w przedziale XV - XX w była to karczma gdzie stołowani się bracia zakonni a potem ten szynk kupił jakiś bogacz bo sobie wykalkulował że opłaci mu się wrogie przejęcie ale niestety przepłacił i w XVIII w interes padł :-(
to tak pokrótce jeśli chodzi o biznes w Malborku :roll: wracając do tunelu :czytaj: w okresie wojennym było tam przetrzymywane piwo z dużą pianką :piwo: zgodnie z zaleceniami sanepidu :czytaj: bo nie posiadano chłodziarek do tak znakomitego trunku :-P a wiadomo że piwo najlepsze jest zimne :piwo: i właśnie z tego względu pozostawiono ochronę aby bronili ten skarb przed hordami barbarzyńców niestety dla ochroniarzy pragnienie było tak wielkie że barbarzyńcy zdobyli ten bar ale niestety kazamaty zostały zasypane i do dzisiaj są poszukiwane przez spragnionych :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 14:07   

domber napisał/a:
wytynkowanie murów obronnych


Dziecko drogie, toć zamek tynkowany był wieki całe i toć to siła polska barbarzyńska nieczysta postanowiła zbić ten tynk, by teraz ojciec kolekcjoner mógł ładnie ostrzyć obiektyw na fugach focąc pustułki cudnej urody. Ot i cała prawda...

A widzieliście piwnice pod św. Janem? Częściowo zasypane, kto wie gdzie prowadzą? Moża Aida wyczytała... Co nie co :ok:
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 08 Cze, 2009 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 14:20   

Azaziz napisał/a:
A widzieliście piwnice pod św. Janem?

Ja tam byłem, widziałem, ale nic nie zapamiętałem .... a trunków złocistych nie nadużywałem ;)
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 14:21   

kolekcjoner napisał/a:
a trunków złocistych nie nadużywałem


Może czołg nie wejdzie, ale wóz z końmi...
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 15:19   

Azaziz napisał/a:
Dziecko drogie, toć zamek tynkowany był wieki całe i toć to siła polska barbarzyńska nieczysta postanowiła zbić ten tynk
Kiedyś pewien zacny człowiek, potocznie w niektórych kręgach zwany " profesorem od cegieł" tudzież "rozmawiającym z cegłami" (przezornie nie wymienię tu jego nazwiska :mrgreen: ) opowiadał ,że wydłubał pazurem z jakiejś średniowiecznej blendy okiennej kawał tynku krzyżackiego,wiec część prawdy w tym jest. :hihi: :mrgreen: :ok:
 
 
 
Aida 
Homeisterynn


Pomogła: 7 razy
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 15:51   

Hmm a czy ten tynk co wydłubany był on byłże li malowany?
Pozwolę sobie nieśmiało zauważyć, że malarz tu wymieniony nie był malarzem pokojowym ale akwarelowym i w dodatku nieudanym bo go nie przyjęli na studia... Ach, ci artyści. :roll:
Na temat murów pod kościołem mam trochę fajnych zdjęć i zaciekawień, gdzieś to uwieszę, znaczy jak znajdę ten temat co trzeba. ;)
_________________
z wiatrem ale pod prąd!
Ludzka praca naprawia skutki ludzkich błędów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group