Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Kino Capitol i b. siedziba Straży Pożarnej - co dalej?
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 10:14   Kino Capitol i b. siedziba Straży Pożarnej - co dalej?

http://malbork.naszemiast...nia/818786.html

Cytat:
Nieznana przyszłość dawnego Capitolu i byłej siedziby straży

W bliskiej przyszłości centrum miasta wzdłuż ulicy Kościuszki i na terenie osiedla Narutowicza zmieni swój wygląd, ale plany inwestycyjne nie dotkną, póki co, dwóch budynków, które "straszą". To zapomniane przez właścicieli obiekt po kinie Capitol i dawna siedziba straży pożarnej. Co się z nimi stanie?

Budynek po Capitolu należy do sieci Polo Market. Wydawało się, że obiekt szybko zostanie zamieniony na sklep, ale mijają miesiące, a miasto nadal nie wie, co firma zamierza zrobić.

- Odbyło się wiele spotkań z właścicielami nieruchomości - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - Pierwsza koncepcja zakładała adaptację parteru budynku na sklep, podwieszenie sufitu i renowację elewacji. Na tym prace miały się, póki co, zakończyć. Po naszych monitach właściciel zaczął rozważać rozebranie obiektu i budowę na jego miejscu nowej bryły, której wizualizację nawet otrzymaliśmy. Oprócz powstania sklepu, koncepcja zakładała budowę mieszkań na wyższych kondygnacjach.

Ta ostatnia wersja obowiązuje do tej pory, co nie znaczy, że taka przyszłość czeka byłą siedzibę kina i dyskoteki.

- Rozmawiałem kilka dni temu z przedstawicielem firmy, który poinformował mnie, że w tej chwili jest oczekiwanie na decyzję zarządu, co do podjęcia działań inwestycyjnych w Malborku - mówi Rychłowski. - Miasto wywiera presję w tej kwestii w związku planami inwestycyjnymi przy ulicy Solnej, zmianą układu drogowego i wykonaniem odpowiednich dojazdów. Tłumaczymy firmie, że jeśli decyzja nie zostanie podjęta w najbliższym czasie, to dojazd może być w przyszłości utrudniony, co może skutkować brakiem możliwości zagospodarowania działki.

Bardziej zagmatwana jest sprawa byłej siedziby malborskiej straży pożarnej na pl. Narutowicza. Żeby była jasność: straż nie ma już z nią nic wspólnego.

- Żal i szkoda, że budynek stoi i niszczeje - mówi st. kpt. Andrzej Zakrzewski, komendant powiatowy PSP.

Szef strażaków ma prawo z sentymentem spoglądać w ten punkt pl. Narutowicza, bo miał jeszcze okazję krótko służyć w starej remizie. - To miała być druga siedziba, gdzie stacjonowaliby specjaliści od ratownictwa drogowego i chemicznego - dodaje. - Zabrakło jednak pieniędzy na zrealizowanie tamtych założeń.

Z tego powodu - po przeniesieniu się w nowe miejsce w końcu lat 80. - straż przekazała nieruchomość miastu. Potem magistrat sprzedał działkę firmie ochroniarskiej z Bydgoszczy.

- Z mojej wiedzy wynika, że obecnie budynek należy do wytwórni papierów wartościowych - mówi Andrzej Rychłowski. - Decyzja o sprzedaży tej nieruchomości nie była najszczęśliwsza. Jest on atrakcyjnie położony i mógł stanowić ciekawą ofertę inwestycyjną lub siedzibę jakiejś instytucji czy stowarzyszenia. Mam nadzieję, że zmiany w tej części miasta spowodują, iż budynek ten znajdzie, być może, nowego nabywcę. Miasto nie jest stroną w tej sprawie, ale naciska, by firma będąca obecnie właścicielem podjęła konkretne działania w celu uporządkowania sytuacji w tym miejscu. Jedyne możliwości, jakie w tej chwili posiadamy, to próby nacisku i negocjacji.

Dla kontrastu: zupełnie inaczej wygląda, przez co cieszy oko również przechodniów, obecna siedziba PSP po remoncie. Za pieniądze z budżetu państwa budynek główny został gruntownie odnowiony, począwszy od wymiany dachu, przez remont pomieszczeń, modernizację ogrzewania, ocieplenie murów, po wykonanie elewacji. Strażacy mówią, że to dla nich drugi dom, dlatego tym bardziej ich cieszy, że mogą w nim przebywać w przyjemnych warunkach.
Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki
Ostatnio zmieniony przez Siostra Irena Wto 03 Lip, 2012 13:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Lut, 2008 10:33   

Cytat:
to dojazd może być w przyszłości utrudniony, co może skutkować brakiem możliwości zagospodarowania działki
łaski nie robią dojazd musi być chociażby dla Straży pozarnej, w byłej SP firma ochroniarska miała zrobić centrum monitorowania chronionych obiektów i siedzibę grup interwencyjnych (9 lat temu) widać straciła rynek ochroniarski
 
 
alix
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008 12:34   Re: Nieznana przyszłość dawnego Capitolu i byłej siedziby st

Firma Polo Market powinna jak najszybciej to wyburzuć i postawić ładny bloczek z mieszkaniami u góry, a sklepem na dole - taki jak sąsiedni. Ładnie by to wyglądało razem.
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 14:04   

Dawne kino Kapitol stoi w centrum miasta, więc napiszę tu, czego się dowiedziałam.
Gdyby wątek nieodpowiedni ku temu, proszę, by admin przeniósł :peace:

Co też uczyniłem - Feuchtwangen

W ciągu 3 miesięcy będzie rozebrany budynek Kapitolu.
Wszystko, aż do Pepco.
Na jego miejscu stanie nowy obiekt - na dole będzie sklep sieci POLOmarket,
wyżej około 15 mieszkań.
Inwestycja ma się zacząć jeszcze w tym roku.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

Ostatnio zmieniony przez StormChaser Nie 16 Mar, 2008 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 14:28   

W końcu zniknie ten symbol PRL-u z centrum miasta :peace:

A skąd masz takie informację?
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Nie 16 Mar, 2008 14:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 15:35   

Mr.Kłosik napisał/a:
W końcu zniknie ten symbol PRL-u z centrum miasta
Poczytaj o Capitolu na forum uważniej - budynek i nazwa "Capitol" są przedwojenne! Ekwador zawdzięczamy III RP :mrgreen:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 15:40   

A to się pomyliłem ; najważniejsze że zniknie :mrgreen:
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 15:58   

Wiem, że OT, ale żal mi Kapitolu.
Młodszemu pokoleniu może nie robi wielkiej róznicy - bez urazy - co tam będzie, bo budynek straszy od wielu lat.

Ale jak wspomnę koncerty w latach 80....pierwsze filmy amerykańskie
Sentymentalna ze mnie babka :mrgreen:

Moge się domyślać, że kapitalny remont pochłonąłby krocie, stąd łatwiej postawić nowy. Poza tym, inwestor ma taką, nie inną wizję, koncepcję..
mi tam szkoda
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 16:26   

A ja bym chciał odrestaurowanie tak jak na zdjęciu:

Zamiast napisu Capitol nazwa sieci handlowej

capitol.jpg
Plik ściągnięto 25575 raz(y) 106,6 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 16:32   

Azaziz napisał/a:
A ja bym chciał odrestaurowanie tak jak na zdjęciu:

Zamiast napisu Capitol nazwa sieci handlowej
Lub też Capitol - nazwa sklepu (jak Zawisza, Jagiełło)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 16:33   

Feuchtwangen napisał/a:
Lub też Capitol - nazwa sklepu (jak Zawisza, Jagiełło)


bedzie ładnie pomiedzy MaC'iem a MWC :mrgreen:
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 16:47   

To straszne, że to piękne niegdyś kino zniknie :-( zrównajmy wszystko z ziemią, po co odnawiać... ech... :evil:

Może ktś zna kogoś, kto wpuściłby lud z aparatami? Żeby utrwalić to, co niegdyś było wewnątrz...
Ostatnio zmieniony przez Linka Nie 16 Mar, 2008 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 18:46   

Linka napisał/a:
co niegdyś było wewnątrz.
dyskoteka po kinie nic ni pozostało
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 20:17   

Byłem tam z dwa lata temu, schodziłem całość za wyjątkiem piwnic, zdewastowany budynek
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008 20:50   

Zdewastowany, ale stary układ przestrzenny wewnątrz pozostał. Może coś jeszcze by się dało sfocić.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 10:13   

http://malbork.naszemiast...nia/830628.html

Cytat:
Malbork. Byłe kino Capitol do wyburzenia - powstaną mieszkania i handel

W ciągu trzech miesięcy ma zostać zburzony budynek byłego kina Capitol w centrum Malborka. Sprawa obiektu, którego właścicielem jest prywatna firma Polo Market, elektryzowała mieszkańców od dawna. Były Capitol - szary i byle jaki - leży przecież na trasie prowadzącej do zamku. Widok to dla turystów niezbyt ciekawy...
Samorząd planuje rozpocząć w tym roku budowę deptaka w "sercu" miasta, który ma być atrakcją i dla przybyszów, i dla miejscowych, ale ze szpetnym budynkiem z powybijanymi szybami i odpadającym szarym tynkiem wizja nowoczesnego centrum ległaby w gruzach.

Niedawno doszło jednak do kolejnego spotkania władz Malborka z właścicielem obiektu i - jak opowiada burmistrz - osiągnięto porozumienie. Strony ustaliły, że Capitol zostanie obrócony w pył.

- W związku z realizacją zmiany wizerunku centrum miasta zabiegaliśmy o to, by prace rozpoczęto jeszcze w tym roku - mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - W ciągu trzech miesięcy ma nastąpić rozbiórka obiektu.

Budynek zostanie zburzony do części, którą obecnie zajmuje sklep Pepco, mający innego właściciela.
Na miejscu dawnego kina wyrośnie nowa nieruchomość.

- W dolnej części obiekt będzie pełnił funkcje handlowe, natomiast w górnych kondygnacjach będzie posiadał około 15 mieszkań - zdradza Rychłowski.

Dojście do porozumienia z Polo Marketem pozwoli miastu na kontynuowanie swojej wizji centrum.
Pierwsza faza tego planu trwa - to budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Piłsudskiego, Mickiewicza i Piastowskiej.

Kolejnym zapowiadanym krokiem jest modernizacja ulicy Kościuszki, która ma się przeistoczyć w spacerownik, niedostępny dla aut w czasie sezonu turystycznego.

Jacek Skrobisz - POLSKA Dziennik Bałtycki
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 11:37   

Feuchtwangen napisał/a:
Były Capitol - szary i byle jaki - leży przecież na trasie prowadzącej do zamku. Widok to dla turystów niezbyt ciekawy...


Zamienił Stryjek siekierkę na kijek :mrgreen:
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 12:00   

Feuchtwangen napisał/a:
Widok to dla turystów niezbyt ciekawy...
Widok marketu spowoduje,że nie opędzimy się od turystów,którzy z tego powodu zostaną u nas nawet tydzień dłużej. :hahaha: :hahaha: :hahaha: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Wto 18 Mar, 2008 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 18:12   

Feuchtwangen napisał/a:
Strony ustaliły, że Capitol zostanie obrócony w pył.


Przyjdzie czarodziej i zamieni go w pył :mrgreen: :hahaha:
A tak na serio dobrze że coś z tym zrobią ;-)
Ostatnio zmieniony przez Mr.Kłosik Wto 18 Mar, 2008 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 18 Mar, 2008 18:32   

Może postawią na tym miejscu Kentucky Fried Chicken czyli KFC? :)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008 21:03   

Artykuł i wstępny projekt budynku w portalupomorza
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Mar, 2008 21:35   

Z pierwszego patrzenia wstępny projekt budynku jest dobry; nawiązuje do zabudowy międzywojennej ul. Kościuszki ;-)
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 19 Mar, 2008 22:12   

mnie się podoba, ale pożyjemy - zobaczymy...
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 06:39   

Feuchtwangen napisał/a:
Artykuł i wstępny projekt budynku w portalupomorza


Mi się nie podoba, nic nadzwyczajnego ;-) a to cały tekst:

Cytat:
Market zamiast kina

MALBORK. W miejscu niszczejącego dawnego kina, w centrum miasta stanie market. Przy malborskiej ul. Kościuszki stanie nowy obiekt handlowy z częścią mieszkalną. W ciągu najbliższych trzech miesięcy zostanie rozebrane dawne kino Kapitol” i jeszcze w tym roku zacznie się budowa.

Na parterze ulokuje się sklep sieci POLOmarket, wyżej będzie około 15 mieszkań.
Od miesięcy słyszeliśmy, że miasto prowadzi rozmowy w sprawie zagospodarowania budynku po byłym kinie “Kapitol”. Dziś wiemy już, że niszczejący obiekt zostanie rozebrany, a na jego miejscu stanie sklep sieci POLOmarket. To świeża sprawa, bowiem konkretne decyzje zapadły na początku marca, po spotkaniu włodarzy z prezesem firmy.
- W związku z realizacją założenia zmiany wizerunku centrum miasta, silnie zabiegaliśmy o to, by rozpoczęto prace jeszcze w tym roku – mówi Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka. - W ciągu 3 miesięcy nastąpić ma rozbiórka obiektu do części, w której znajduje się Pepco, a mającej innego właściciela. W tak zwanym międzyczasie prowadzone będą prace projektowe zakładające budowę w tym miejscu nowego obiektu, który w dolnej części będzie pełnił funkcje handlowe, natomiast w górnych kondygnacjach posiadał będzie około 15 mieszkań – dodaje burmistrz.
Autor: (iko)


1.jpg
Plik ściągnięto 19359 raz(y) 82,46 KB

 
 
EnStMa 

Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 08:28   

Rewelacją to to nie jest. Można mieć pewnie większe aspiracje. Dla mnie wygląda jak przeciętny TBS.
_________________
Entuzjasta Starego Malborka
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 08:33   

Widać, że projekty w Malborku mają jeden kierunek - nudny już troszkę.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 11:17   

EnStMa napisał/a:
Dla mnie wygląda jak przeciętny TBS.
W lato,w pełni sezonu na deptaku wzrok turystów będą przykuwac malowniczo suszące się na balkonach części garderoby mieszkańców tego TBS-a :hahaha: :hahaha: :hahaha: :mrgreen:
 
 
 
Pan Samochodzik 


Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 12:30   

Z tymi turystami to nie przesadzajmy , większość z nich rozpoczyna i kończy swój bieg na parkingu w Kałdowie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Larina 


Pomogła: 4 razy
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 17:47   

eeeeee co Wy chcecie, ładny budyneczek (porównując go z dotychczasowym)
_________________
"Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały świat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć" Paulo Coelho
 
 
 
Siostra Irena 
Administrator



Pomogła: 14 razy
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008 18:04   

Mnie zrobiło się przykro, gdy dowiedziałam się, jaki los czeka Capitol. Takich budynków, jak ten nowy, to ja mam dość za oknem :shock:
Na zakupach w Polo mnie nie zobaczą :-P
_________________
Surge Polonia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group