Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za wywóz śmieci w Malborku
Autor Wiadomość
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2013 20:26   

Cytat:
SLD zaskarżył ustawę śmieciową do TK

SLD złożył do TK wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją tzw. ustawy śmieciowej, która nakłada na gminy obowiązek całkowitego przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami komunalnymi - poinformował rzecznik Sojuszu Dariusz Joński.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html
 
 
Sowa44 

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 08:05   

Kilka-kilkanaście lat temu mówiło sie otwarcie o wale z wszelkimi objawami monopolu, a teraz na nowo go wprowadzają.
_________________
Zobacz monety numizmatyczne - newsy.
Serwis mówi o monetach 2 zł, tzw. dwójkach GN.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 14:22   Dziwne rozwiązanie -bubel

Sowa44 napisał/a:
Kilka-kilkanaście lat temu mówiło sie otwarcie o wale z wszelkimi objawami monopolu, a teraz na nowo go wprowadzają.

A ja jestem ciekaw rozwiązania we wspólnotach. Cześć podpisze umowy segregowane, część lokatorów nie będzie segregować. W jaki sposób samorząd wyegzekwuje opłatę wyższą za niesegregowane jeśli obywatele nie będą segregować i wrzucać do niesegregowanych pojemników? Rozumiem wypełniając deklarację, zawiązuję umowę. Płącę za usługę. W jaki sposób urzędniki będą mogli potencjalnie zmienić mi warunki tej umowy? Myślę że w żaden sposób. Tak długo radzili i taki bubel wypuścili, pomijając fakt że nazwałbym to zwykłym zbieraniem haraczu a nie rzeczywistym systemem gospodarki odpadami.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Andrzej 123 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 19:00   

Koszt utylizacji śmieci niesegregowanych jest niewiele wyższy od kosztu utylizacji śmieci segregowanych, a segregacja ma spowodować oddawanie surowców wtórnych za darmo firmie wywożącej śmieci. Może przestańmy stawiać konia za wozem. Bez budowy sortowni i utylizacji odpadów wszelkie manipulacje śmieciami nie mają najmniejszego sensu, Jak już wcześniej pisałem woki na śmieci, segregacja na zasadach dobrej woli mieszkańca. Do tego budowa sortowni i utylizacji odpadów. Najlepsze są proste rozwiązania. Wszelkie próby gmatwania spowodują tylko nadużycia i totalny bałagan.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 19:38   

Domyślam się, że aktualny system charytatywny nie jest i wychodzi minimum na zero. Co takiego stanie się 1 lipca, ze z dzisiejszej ceny za mieszane odpady 10,48 za osobę w bloku poszybuje ona niemalże o 100%?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013 23:43   Jak to co?

StormChaser napisał/a:
Domyślam się, że aktualny system charytatywny nie jest i wychodzi minimum na zero. Co takiego stanie się 1 lipca, ze z dzisiejszej ceny za mieszane odpady 10,48 za osobę w bloku poszybuje ona niemalże o 100%?


Dosłownie NIC. Odnośnie śmieci i utylizacji. Nie - przesadzilem, skoro kasa będzie płynąć do URZĘDU, to pewnie poprawi się płynność i spinanie się budżetu w celach wiadomych.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Mike 

Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 19:52   

W Bydgoszczy po protestach mieszkańców obniżono opłatę za śmieci i będzie ona wynosić 10,- zł od osoby a za niesegregowane odpadki 20,- zł od osoby (wcześniej było 25,- zł tak jak w Malborku obecnie).

http://www.portalsamorzadowy.pl/pliki/40806.html
Z kolei według powyższego zestawienia w gminach miejskich średnia cena w Polsce na 1 osobę za śmieci nieposegregowane wynosi 15,03 zł
Tym samym opłaty za śmieci w Malborku stały się najwyższe w POlsce - brawo! możemy się cieszyć, jesteśmy w czołówce :clap:
Czy zamierzamy coś z tym zrobić ?

Zostaje na koniec jeszcze jedna kwestia - po jakimś czasie (np. po roku) można będzie sprawdzić rzeczywiste koszty poniesione przez Miasto jak i miejską spółkę (miejską czyli naszą - no bo czyją?) odbierającą od nas śmieci. Prosty rachunek wpływów i wydatków z tego tytułu ukaże nam bilans i pewnie będzie na plus bo przecież nie jest tak, że nagle wszystkie ceny wpływające na koszty uzyskania dochodu (w tym najważniejsze to oczywiście ceny paliw oraz pensje urzędników) w tym także na koszt odbioru śmieci wzrosły nagle o 100-150%... wtedy sprawdzimy gdzie podziała się nadwyżka pieniędzy "zarobionych" przez urząd na naszych śmieciach.
 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 20:54   .....?

Mike napisał/a:
W Bydgoszczy po protestach mieszkańców obniżono opłatę za śmieci i będzie ona wynosić 10,- zł od osoby a za niesegregowane odpadki 20,- zł od osoby (wcześniej było 25,- zł tak jak w Malborku obecnie).

http://www.portalsamorzadowy.pl/pliki/40806.html
Z kolei według powyższego zestawienia w gminach miejskich średnia cena w Polsce na 1 osobę za śmieci nieposegregowane wynosi 15,03 zł
Tym samym opłaty za śmieci w Malborku stały się najwyższe w POlsce - brawo! możemy się cieszyć, jesteśmy w czołówce :clap:
Czy zamierzamy coś z tym zrobić ?

Zostaje na koniec jeszcze jedna kwestia - po jakimś czasie (np. po roku) można będzie sprawdzić rzeczywiste koszty poniesione przez Miasto jak i miejską spółkę (miejską czyli naszą - no bo czyją?) odbierającą od nas śmieci. Prosty rachunek wpływów i wydatków z tego tytułu ukaże nam bilans i pewnie będzie na plus bo przecież nie jest tak, że nagle wszystkie ceny wpływające na koszty uzyskania dochodu (w tym najważniejsze to oczywiście ceny paliw oraz pensje urzędników) w tym także na koszt odbioru śmieci wzrosły nagle o 100-150%... wtedy sprawdzimy gdzie podziała się nadwyżka pieniędzy "zarobionych" przez urząd na naszych śmieciach.

I myślisz że doliczysz sie tych pieniędzy nadwyżkowych? Myślisz że ktoś obniży stawkę do rzeczywistej? BTW ... Co zmieniło się w moim przypadku gdy za niesegregowane śmieci ZGKIM brał odemnie 11.70 (po sztucznych podwyżkach z9.6zl) teraz za to samo chce 20 zł na osobę przepuszczając to przez maszynkę urzędasów w magistracie? Tak właśnie zajefajne jest wyliczona ta stawka. Sufit plus prowizja za dobre wyliczenia. Dziwię sie że te wpłaty nie będą robione na oddzielne konto urzędu. Łatwiej można by określić wpływy z tego tytułu.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013 22:19   

A ja się zastanawiam, kto teraz będzie zarabiał na surowcach wtórnych. Dotąd, w śmietnikach grzebał kto chciał i wyciągał, co mu pasowało.
Od 01 lipca większość śmietników będzie niedostępna dla postronnych, ale że ludzie nadal będą wyrzucać puszki po piwie i innych napojach, więc całe cenne aluminium trafi do ZGKiM (ciekawe, czy ktoś zobaczy faktury za sprzedany złom).
Papier, szkło i żelazo są może mało ważne (ale w dużej ilości to już jakiś grosz jest) Natomiast butelki PET są surowcem sprzedawanym do Chin, a tam robią z tego ulubione przez nas polary (materiał na odzież). - Tak, sama byłam zdziwiona, gdy się tego dowiedziałam. Nakrętki od butelek plastikowych to też pożądany towar. Teraz, za wyższą cenę odbioru naszych śmieci, musimy darować czyściutkie, posegregowane surowce.
Od 01lipca 13 właścicielem naszych śmieci stanie się Magistrat, i on prawdopodobnie stanie się beneficjentem. Nie wierzę, że samochody z cennym złomem aluminiowym i butelkami PET z Malborka odjadą beztrosko na wysypisko w Tczewie. Ktoś po drodze zarobi
 
 
Mike 

Wysłany: Pią 28 Cze, 2013 19:16   Re: .....?

agrest123 napisał/a:
...I myślisz że doliczysz sie tych pieniędzy nadwyżkowych?

Zdziwiłbyś się, ale NIK +dobry biegły rewident rozliczy każdą złotówkę.
 
 
Badek 


Wysłany: Nie 30 Cze, 2013 20:13   

Dlaczego nie wszyscy dostaną pojemnik na odpady mieszane w zabudowie jednorodzinnej?juz je rozwozili ,ale dostali tylko wybrani :-|
_________________
Czas ucieka wieczność czeka
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 30 Cze, 2013 21:08   

Badek napisał/a:
Dlaczego nie wszyscy dostaną pojemnik na odpady mieszane w zabudowie jednorodzinnej?juz je rozwozili ,ale dostali tylko wybrani :-|
A co odpowiedzieli w ZGKiM? Bo na pewno pytałeś u źródła?
 
 
Badek 


Wysłany: Nie 30 Cze, 2013 21:10   

Jutro zadzwonię ,worki wrzucili przez płot w piątek po południu.
_________________
Czas ucieka wieczność czeka
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 07:32   

Poza podwyżką nie zmieniło się nic, właściwie oznakowanych pojemników jak nie było tak nie ma, ale po spółdzielni nie można się spodziewać cudu kompetencji. Podobno zapłacę drożej jak pomieszam, a jak do cholery niby nie mam mieszać?! Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy byłoby natychmiastowe wylanie szefa tego działu spółdzielni, ale przecież nie tu, jeszcze nagrodę i order dostanie.

IMG_20130702_074817.jpg
Plik ściągnięto 6134 raz(y) 91,02 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
kiler00718 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 08:45   

U mnie również cena wzrosła a koszy na segregacje brak i jak tu żyć uczciwie ???? zdeklarowałem że będę segregował a i tak wszystko do jednego pojemnika wędruje
_________________

 
 
agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 14:09   "Derektorstwo"

StormChaser napisał/a:
Poza podwyżką nie zmieniło się nic, właściwie oznakowanych pojemników jak nie było tak nie ma, ale po spółdzielni nie można się spodziewać cudu kompetencji. Podobno zapłacę drożej jak pomieszam, a jak do cholery niby nie mam mieszać?! Naturalną konsekwencją takiego stanu rzeczy byłoby natychmiastowe wylanie szefa tego działu spółdzielni, ale przecież nie tu, jeszcze nagrodę i order dostanie.

Można by zacytować klasyka: "Mój mąż proszę pana jest z zawodu dyrektorem" :peace:
Prezes Krawczyk pewnie jest dumny, wygrał przetarg, którego nie było możliwości nie wygrać. Wespół z UM zagrali mieszkańcom na nosach. Kasa i tak będzie płynąć bo tak został ustalony characz. A ja mam pytanie. ZGKIM rozesłało okólnik w którym wyszczególnia co i gdzie wrzucać i nie wrzucać. A gdzie wyrzucić śmieci, których nie wolno wyrzucać do pojemników na "plastik', "makulaturę" i "szkło" ? Bo naprawdę nie kumam. Mam w domu sobie zrobić "przydomową" spalarnię na balkonie i przy okazji grilla robić? Nie wspomnę że wogole takie pojemniki się nie pojawiły. Rozumiem że najpierw trzeba ordery rozdać, ale nie powinno być tak że najpierw trzeba coś zrobić by order z pieniędzy podatników otrzymać? Jedna wielka partyzantka pod tytułem "jakoś to będzie, kasa jest zakontraktowana". Tak to wygląda.
_________________
Malbork - kocham to miasto!!!
Ale czy ludzi niekompetentnych, robiących z niego własny folwark i prowincję?
 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 02 Lip, 2013 17:49   

Nasze 6 wspólnot Bema-Sikorskiego dużym nakładem finansów "i nerw :evil: " wystawiło "pałac śmieciowy", że klękajcie narody! - W całej Unii takiego pewnie nie ma. W środku nowiutkie, prosto spod igły pojemniki na śmieci komunalne i równie nowiuteńkie, opisane kosze i pojemniki na odpady selekcjonowane.
Dziś z ciekawości zajrzałam do wszystkich komunalnych - i co ? Puszki po piwie leżą w nich, zamiast w "plastikach". Ludzie dalej nie mogą pojąć, że do plastików mają wrzucać metal i wielomateriałowe. Informacja była, sama osobiście lokatorom mojej wspólnoty wrzucałam do skrzynek informację i regulamin.

A z drugiej strony: jeśli i tak wszystkie selekcjonowane mają być odbierane jednym kontenerem, a potem znów sortowane - „Dopóki nie zostanie w pełni uruchomiony Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, gdzie odbywać się będzie końcowa selekcja zebranych śmieci z terenu Malborka, ZGKiM będzie musiał oddzielnie zabierać od mieszkańców szkło, papier, plastik czy odpady zmieszane. Z czasem, gdy ZUOS zacznie działać pełną parą, spółka komunalna będzie mogła odbierać razem na przykład worki z plastikiem i papierem, bo one i tak zostaną rozdzielone na sortowni w Tczewie”.
(Cytat z Nasze Miasto Malbork - Harmonogram(...))
To :roll: :idont:
Ostatnio zmieniony przez Grażyna Wto 02 Lip, 2013 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 14:17   

genialne...

IMG_20130819_143927.jpg
Plik ściągnięto 5825 raz(y) 116,11 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group