Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO

Poprzedni temat «» Następny temat
Oblężenie Malborka 2008
Autor Wiadomość
Koza 

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 11:40   

Bardzo smutne ale niestety prawdziwe Firedance Camor niestety ostatniego pokazu swego nie mogli dać. Za co bardzo przepraszają i serca im się krajają. Powód jest niestety okrutny, organizatorzy dali **** znaczy się nie ali sprzętu nagłaśniającego. dwa pierwsze pokazy były obstawiane przez mobilnego nagłośnieniowca ostatni pokaz jako żę w fosie był rozstawiony sprzęt MDK używany przy popisach konnych, miał być również pozostawiony do naszego pokzu.. ale tutaj dano ciała... nie wiem czy nikt z organizatorów nie przekazał nowemu nagłośnieniowcowi że ma jeszcze jedną ekipe do obstawienia czy ludzie z MDK uznali że niewarto dopomóc grupie Clamor i się zmyli. Bądź co bądź nagłośnienia nie było a bez muzyki niedało rady wystąpić.

W rzyszłym roku mamy nadzieje ze nie bedzie takich nieporozumień.

samo oblężenie super :D i dużo wiekszy rygor był ze strony osób występujących (byłem w mieszczaństwie jako kuglarz z ogniem. Nic z bitwy niemoglismy zobaczyć staliśmy cały czas za murami ( w tamtym roku moglismy chociaz przy drewnianych flankach stać. Z jednej strony dużo lepiej ale i tak mi smutno bo niewidziałem bitwy...

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 12:04   

Koza napisał/a:
niewidziałem bitwy
ja też jak i wielu przybyłych do Malborka ale może pokażą w TV

Mamut 

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 15:54   

Ja też niewiele widziałem. Tylko tyle co przez wizurę hełmu... :-P

Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 16:00   

http://www.malbork.naszem...nia/877359.html

Cytat:
Nocna bitwa o malborski zamek, wyreżyserowana przez gdańszczanina Jacka Spychałę

Dziewiąta edycja Oblężenia Malborka - impreza, której budżet organizacyjny wyniósł ponad 400 tys. zł - przyciągnęła tłumy z Polski i zagranicy. Szacuje się, że podczas czterech dni, od czwartku do niedzieli, miasto (przede wszystkim tereny zamkowe) oblegało ponad 100 tysięcy osób.

Jak co roku podczas Oblężenia, w tłumie głosy zachwytu mieszały się ze słowami krytyki. Mieszkańcy i goście najczęściej narzekali na organizację koncertu grupy Feel pierwszego dnia imprezy. Tradycyjnie też uwagi dotyczyły miejsca odgrywania inscenizacji bitwy o zamek, w której załoga warowni zmierzyła się z wojskami polsko-litewskimi Jagiełły. To główny punkt całej imprezy.

- Oblężenie jako całość bardzo mi się podoba, ale sama inscenizacja nie przypadła mi do gustu z powodu złych warunków do oglądania - mówi mieszkanka Malborka pragnąca zachować anonimowość. - Był straszny tłok, ludzie siedzieli na ziemi, niekiedy w błocie, a jeszcze inni w ogóle nic nie zobaczyli.

Muzeum Zamkowe wraz z Urzędem Miasta Malborka mają w planach zmianę lokalizacji widowiska, ale to kwestia kilku lat. Niemniej, to, co dla jednych jest problemem, dla innych bywa atrakcją.

- Przyjechaliśmy tutaj drugi raz, bo już wcześniej inscenizacja oraz cała oprawa imprezy zrobiły na nas ogromne wrażenie - mówi Sabina Michalak z Ramsowa koło Olsztyna. - Syn, który ma teraz dziewięć lat, po poprzedniej wizycie w Malborku opowiadał wszystkim o widowisku. Oblężenie jest świetnie zorganizowane.

W nocnej bitwie o zamek, odegranej wieczorami w piątek i sobotę, wzięło udział ponad 300 osób, w tym zawodowi aktorzy i członkowie bractw rycerskich. Prócz tego spektaklu na turystach duże wrażenie zrobiły inne atrakcje, oczywiście "podane" w średniowiecznym klimacie, m.in. turnieje rycerzy konnych, zmagania łucznicze i kusznicze, obozowisko rycerskie, jarmark średniowieczny. Muzeum Zamkowe dziewiąte Oblężenie zalicza do udanych.

- Przy organizacji tak wielkich imprez zawsze jest coś do poprawienia, ale staraliśmy się, aby wszystko wypadło jak najlepiej - mówi Beata Stawarska, wicedyrektor MZ. - Trudno mi oszacować tegoroczną frekwencję podczas całej imprezy. Wydaje mi się, że spacerujących ludzi było mniej niż w ubiegłym roku.

Niektóre media podają, że nocną inscenizację każdorazowo mogło śledzić nawet 40 tys. osób, ale ta liczba jest raczej mocno przesadzona i mogła się zamknąć w kilkunastu tysiącach.

Pomimo tłumów policja, na szczęście, nie zanotowała poważniejszych incydentów podczas całej imprezy.

Kamila Bucholz - POLSKA Dziennik Bałtycki

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 17:10   

Impreza zjada trochę własny ogon, co roku podbija się ilość widzów bez analizy faktów i w tym roku doszło już do absurdalnych liczb z których nawet organizatorzy się wycofują :idont:

Anowi 
Dziewczę

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 19:14   

Takie tam moje, choć wytrawnym fotografem nie jestem, to też fociłam :)
Ludzie - różni - oblężenia.

ludzie5.jpg
Plik ściągnięto 4136 raz(y) 57,25 KB

ludzie4.jpg
Plik ściągnięto 4136 raz(y) 62,47 KB

ludzie3.jpg
Plik ściągnięto 4136 raz(y) 109,99 KB

ludzie2.jpg
Plik ściągnięto 4136 raz(y) 95,92 KB

ludzie1.jpg
Plik ściągnięto 4136 raz(y) 52,73 KB

Anowi 
Dziewczę

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008 19:15   

Ostatnie z ludźmi i zwierz :)

koza.jpg
Plik ściągnięto 4129 raz(y) 88,97 KB

ludzie6.jpg
Plik ściągnięto 4130 raz(y) 97,15 KB

agrest123 
Dojrzały/niedojrzały owoc

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008 13:43   A ja w tym roku o dziwo malo fotek strzelilem...

ale mam obiecane to uzupelnie...

wiecej na www.oblezenie-malbork.pl - jesli macie jakies fajowe foty to zapraszam.

p8190097.jpg
Różne są sposoby gaszenia pragnienia...
Plik ściągnięto 3996 raz(y) 41,84 KB

p1010066.jpg
nie każdy przeżył
Plik ściągnięto 3996 raz(y) 57,55 KB

p1010062.jpg
i wino też bym chciał :)
Plik ściągnięto 3996 raz(y) 22,69 KB

p1010061.jpg
Jakas strawe by sie zjadlo... :)
Plik ściągnięto 3996 raz(y) 33,8 KB

Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008 15:08   

http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=2817

Cytat:
Ogłoszenie Muzeum Zamkowego. Zaginął bęben!

W niedzielny poranek, po spektaklu Oblężenia Malborka, z terenu Wału von Plauena zaginął bęben typu kocioł. Dla amatora bezużyteczny, a dla właściciela o olbrzymiej wartości artystycznej i emocjonalnej.
Czeka nagroda w wysokości 500 PLN. Prosimy o zwrot do Muzeum Zamkowego.

Muzeum Zamkowe w Malborku
ul. Starościńska 1
82-200 Malbork

Tel: +48 (055) 647-08-00 (-02)
Fax: +48 (055) 647-08-03

argus 

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008 22:42   

Mr.Kłosik napisał/a:
W niedzielny poranek, po spektaklu Oblężenia Malborka, z terenu Wału von Plauena zaginął bęben typu kocioł. Dla amatora bezużyteczny, a dla właściciela o olbrzymiej wartości artystycznej i emocjonalnej...

Qrcze przecież to nie jest mała rzecz, jak można coś takiego zgubić? Chyba, że właściciel mocno się degustował złotym płynem :piwo:

Odpowiedz do tematu