Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda za działalność na rzecz społeczności lokalnej
Autor Wiadomość
Waldek.K 
Waldek.K.


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pią 18 Sty, 2008 13:51   

DLACZEGO ORGANIZACJE POZARZĄDOWE SĄ WAŻNE?
Dlatego, że bez nich nie ma normalnego społeczeństwa i demokracji. Stwarzają one ramy organizacyjne dla działań powodowanych odruchem serca (pozwalają nam czuć się ludźmi) oraz dla naszej aktywności obywatelskiej (pozwalają nam czuć się obywatelami)....
Często pojawia się pytanie dlaczego organizacje pozarządowe powinny wspierać lub zastępować państwo w zaspokajaniu potrzeb obywateli. Odpowiedź jest prosta – bo robi to lepiej i taniej. Lepiej, bo człowiek oddany sprawie zastępuje “bezdusznego urzędnika”, a taniej, bo unikają biurokracji i często korzystają z pracy wolontariuszy (ochotników). Także dlatego, że najlepiej znają lokalne potrzeby i działając poprzez miejscowych obywateli tworzą poczucie wspólnoty i tą wspólnotę realnie konstruują.

ZBIGNIEW LASOCIK "KILKA UWAG O ROLI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W PAŃSTWIE DEMOKRATYCZNYM"
_________________
„ty mnie pomożesz, ja tobie pomogę: cóż złego może nas dwóch spotkać?”
Ostatnio zmieniony przez Waldek.K Pią 18 Sty, 2008 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiek 

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 14:56   Re: Nagroda za działalność na rzecz społeczności lokalnej

misiek napisał/a:
Mamy problem ze stroną główną mc2 i forum. Skorzystam zatem z gościnności Marienburg.pl :-)

Forum już działa i strona główna też. :-D
Ostatnio zmieniony przez Sro 23 Sty, 2008 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 17:40   

http://mc2malbork.ovh.org/blog/

Cytat:
styczeń 23, 2008
Niepewna przyszłość “Nagrody za działalność na rzecz organizacji pozarządowych”
Kategoria: Aktualności, Lokalne inicjatywy — mc2malbork @ 2:12 pm

Zmiany w projekcie „Nagroda za działalność na rzecz społeczności lokalnej”, których domaga się Burmistrz Andrzej Rychłowski nie są do zaakceptowania przez Panią Jadwigę Rochowicz – Wójta Gminy Malbork


Oficjalne stanowisko Pani Wójt w tej sprawie

Cytat:
SZ. P. Waldemar Klawiński
Stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat
MC2

W związku z rozbieżnościami, które pojawiły się przy pracy nad nową inicjatywą Stowarzyszenia,, MC2 „- przyznanie nagród za działalność za rzecz społeczności lokalnej
i stanowiskiem Burmistrza Miasta Malborka w sprawie zmiany wypracowanego wspólnie przez przedstawicieli poszczególnych gmin wersji regulaminu tego konkursu, Gmina Malborka rezygnuje z udziału w tym przedsięwzięciu.

Szanujemy inicjatywę i zaangażowanie pomysłodawców, jednak nie możemy zaakceptować stanowiska Burmistrza Miasta Malborka, który narzucił swoją wolę pozostałym uczestnikom tego wydarzenia.

Mniemam, że Stowarzyszeniu „MC2”, które podjęło się tego zadania chodziło o integrację gmin naszego powiatu przy wspólnej pracy nad konkursem, czego efektem miało być nagrodzenie stowarzyszeń, które na to zasługują.

Niestety stanowisko Burmistrza Miasta Malborka ze współpracą i integracją nie ma nic wspólnego.

Jako jedna z gmin powiatu malborskiego chcemy być traktowani po partnersku. Jeśli chcemy działać wspólnie, traktujmy się poważnie i z szacunkiem.


Z poważaniem
Jadwiga Rochowicz

URZĄD GMINY
82-200 MAIBORK
Ceglana 7,
tel. 647-28-07

Malbork 16.01. 2008
L. Dz. 175/2008

Do wiadomości:
1 Jolanta Leszczyńska Wicestarosta Powiatu Malborskiego
2 Arkadiusz Mroczkowski Przewodniczący Rady Miasta Malborka


Ach te zapędy dyktatorskie Państwa z UM w każdej dziedzinie życia miasta i jego społeczności - monopol na wiedzę... :evil:
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 18:21   

Obraza majestatu, ktoś śmie myśleć inaczej... :idea:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sty, 2008 18:26   

Feuchtwangen napisał/a:
Obraza majestatu, ktoś śmie myśleć inaczej... :idea:


Pragnienie władzy totalnej? Zobaczymy kogo nominuje Pan Burmistrz z organizacji pozarządowych, czy będzie to któraś z "zapraszanych na pokoje" :ok: :bag:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008 20:08   

Burmistrz jest wielki - storpedował cała inicjatywę - BRAWO!!! :-|

konkurspismomc2doburmisrq8.jpg
Plik ściągnięto 13504 raz(y) 69,7 KB

 
 
misiek 

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 10:39   

Historia projektu spisana przez jednego z pomysłodawców mc2malbork.net.pl
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008 20:52   

To smutna historia, ale pierwsze koty za płoty... zadziwiająca twórczość Pani Sylwii Starosty
uchwała została wycofana z obrad rady miasta
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 01 Lut, 2008 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ankh 


Wysłany: Sob 09 Lut, 2008 16:41   

Jaśmin napisał/a:
A nie sądzisz, że to jest zwyczajna kradzież pomysłu?
Dla mnie tak to wygląda :evil:
Ktoś wpadł na dobry pomysł, wyszedł z inicjatywą, a teraz ktoś inny spije śmietankę...
Skąd my to znamy? Czy nie z lokalnego podwórka?

Kardzież pomysłu?? :hahaha: A to dobre! Może ktos zapyta pana W.K.skąd wziął pomysł i treść statutu i dla kogo on to wszystko robi...Może odpowie, że to jego autorski pomysł :hahaha: :hahaha: No być może, być może...Wszystko jest mozliwe...Pani Rochowicz? Też jest niezła...hehe - chciała dać 200 zł na konkurs i zdziwiła się, że miasto, którego udział miał się liczyć w tysiącach ( z tego co pisze pan Klawiński w swojej przydługiej relacji na stronie mc2 miały to być 2 tys) chce mieć wpływ na decyzje Kapituły, co ta pani o wielkiej wyobraźni i talencie do wymyślania i nie robienia nazywa "narzucaniem własnej woli"...Kino!!!Już to widzę - gminy forsujące swoje stowarzyszenia, których mają po 4-5 w opozycji wobec miasta, gdzie działa ich...no nie wiem - ponad sto? Rzeczywiście bardzo integrujące działanie!
Nie - myslę, że nikt tu nikomu pomysłu nie ukradł. Jak się poświęci chwilę i poczyta uchwały na BIP róznych gmin i stronach różnych instytucji to możnaby znaleźć całkiem dużo podobnych inicjatyw. Czy inicjatywa jest słuszna - oczywiście! Nie jestem tylko pewna, czy łatwa jest współpraca z panem Klawińskim i panią Rochowicz. I czy są to własnie te osoby, które działają integrująco na społeczność stowarzyszeń powiatu malborskiego. Jako członek jednego ze stowarzyszeń zauważam coś wręcz odwrotnego...
_________________
Nie pytaj co Malbork może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla Malborka...
 
 
animals75 


Wysłany: Nie 10 Lut, 2008 13:33   

cóż mogę powiedzieć.. wypowiedż Ankh jest żenująca i płytka jak płaski talerz.. i to wypowiada sie osoba która działa w stowarzyszeniu.. wstyd mi za Ciebie.. czyżby konkurencja której sie nie podoba ze ktoś coś robi i osiąga sukces..
_________________
biedne zwierzęta!! jak zazdrośnie bronią swoich nieszczęsnych ciał...które dla nas są jedynie kolacją, a dla nich całym życiem.. T. Casey Brennan..
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lut, 2008 13:41   

Ankh napisał/a:
Pani Rochowicz? Też jest niezła...hehe - chciała dać 200 zł na konkurs i zdziwiła się, że miasto, którego udział miał się liczyć w tysiącach ( z tego co pisze pan Klawiński w swojej przydługiej relacji na stronie mc2 miały to być 2 tys) chce mieć wpływ na decyzje Kapituły, co ta pani o wielkiej wyobraźni i talencie do wymyślania i nie robienia nazywa "narzucaniem własnej woli"...Kino!!!


To prywatna opinia o Pani Rochowicz?
 
 
misiek 

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 08:23   

Ankh napisał/a:
Nie - myslę, że nikt tu nikomu pomysłu nie ukradł.

Konkursy wszelkiego rodzaju promujące działalność NGO odbywają się od dawna w przeróżnych miejscach w kraju. Malborska organizacja pozarządowa miała pomysł na działanie. A kiedy przedstawiono pomysł burmistrzowi nastąpiło to, o czym pisze prezes MC2 w "Historii pewnego projektu".
Cytat:
Pani Rochowicz? Też jest niezła...hehe - chciała dać 200 zł na konkurs i zdziwiła się, że miasto, którego udział miał się liczyć w tysiącach ( z tego co pisze pan Klawiński w swojej przydługiej relacji na stronie mc2 miały to być 2 tys) chce mieć wpływ na decyzje Kapituły

I 200 zł wkładu Gmin i 2 000 zł z UM i Starostwa to nie są prywatne pieniądze z prywatnych portfeli, tylko pieniądze pochodzące z budżetów samorządowych, a więc pochodzące od nas, obywateli. Nie one zatem miały mieć wpływ na decyzje niezależnej Kapituły. Gdyby burmistrz nie dał nic i tak miałby wpływ na decyzję Kapituły poprzez swój głos.
Cytat:
Czy inicjatywa jest słuszna - oczywiście! Nie jestem tylko pewna, czy łatwa jest współpraca z panem Klawińskim i panią Rochowicz.

A próbowałaś z nimi współpracować? Jakie przykre doświadczenia z tej współpracy masz ty albo twoja organizacja?
 
 
Anowi 
Dziewczę


Pomogła: 2 razy
Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 16:25   

Mam doświadczenia we współpracy z panem WK i bardzo cenię sobie jego wiedzę na temat społeczeństwa obywatelskiego, funkcjonowania III sektora, tudzież szanuję jego poglądy w temacie współpracy samorządu ze stowarzyszeniami.

Niezmiennie zadziwiają mnie opinie takie, jaka reprezentujesz Ankh.
Czekam na konkrety i argumenty.

Zapewniam, mam dobre intencje :peace:
pozdrawiam
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili taką, jaką jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
-------------------------------------------------------------------
Tu, gdzie jestem teraz, to miejsce, gdzie powinnam być.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group