Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe aukcje z allegro :-)
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008 23:02   Ciekawe aukcje z allegro :-)

Jak ktoś narzeka na ceny widokówek z Malborkiem :-)

http://www.allegro.pl/item292473547_gdynia.html

cena obecnie 4 200 zł i minimalna nie jest osiągnięta

g 292473547.jpg
Plik ściągnięto 13989 raz(y) 193,63 KB

g 292473547_1.jpg
Plik ściągnięto 13989 raz(y) 179,96 KB

Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Nie 20 Sty, 2008 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powiślanin 
Mistrz


Pomógł: 9 razy
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 10:12   

Jest to b. ciekawa licytacja . Obserwuję ją od kilku dni . Jest to zapewne miejsce na którym wyrosła Gdynia.
Pocztówka jest rzadkością , a cena wynika z chęci posiadania tej pozycji przez kilku zbieraczy .
Ilość wyświetleń tej aukcji to już ponad 13000 - wzbudza duże zainteresowanie .
Najczęściej rzadkie pocztówki zmieniają właściciela poza portalami aukcyjnymi .

Na aukcjach WOŚP Allegro jest pocztówka Malborka dla przeciwwagi za 1,50 zł.
http://aukcje.wosp.org.pl...php?item=160829
Zachęcam do zbierania pocztówek Malborka - są one b. tanie ( kilka zł ) . Zwłaszcza pocztówek zdjęciowych , gdyż są one wykonane z dużą rozdzielczością i można z nich wykonać znaczne powiększenie , czego nie można zrobić ze skanami o poj. 70 kb - znajdującymi się na forum .

Jeśli chodzi o aukcję pocztówki Malborka to można licytować grupą - kilka osób . Oczywiście licytującym jest jedna osoba.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 10:39   

Powiślanin napisał/a:
Jest to zapewne miejsce na którym wyrosła Gdynia.

a ściślej jedna z dzielnic Gdyni: Mały Kack
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 10:42   

Powiślanin napisał/a:
Zwłaszcza pocztówek zdjęciowych , gdyż są one wykonane z dużą rozdzielczością i można z nich wykonać znaczne powiększenie , czego nie można zrobić ze skanami o poj. 70 kb - znajdującymi się na forum .


Niestety ograniczenia w zamieszczaniu zdjęć na forum - rozmiar 800 x 800 i rozmiar zdjęcia 110 kb wynikają z rozrostu serwisu, obecnie jest ok 10 tys. zdjęć na forum i ponad 200 plików do ściągnięcia. By móc podołać w pewien sposób nadmiernemu przybieraniu jest wprowadzone to ograniczenie, dotyczy to również ilości 5 zdjęć w jednym poście.

Nie ma jednak problemu by prezentować na forum zdjęcia/skany w dowolnej rozdzielczości, dowolnej tematyce historycznej, architektonicznej - proszę o kontakt ze mną jeżeli ktoś wyraża zgodę na prezentację swoich zbiorów w dowolnej formie czy to *.jpg czy to *.pdf itp. Rozmiar praktycznie wtedy nie gra roli, zdjęcia do 2 MB, archiwa i publikacje bez ograniczeń.

Kontakt ze mną dowolnym kanałem komunikacji udostępnionym w moim profilu.
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 10:45   

Przykład działań zbiorowych (zapewne) :mrgreen:
Właściciel widokówki wie, że jest ona dużą rzadkością. Namawia się z kumplami, że będą podbijać oferty. Żeby zabezpieczyć się przed nipotrzebną sprzedażą za zbyt niską cenę wstawia wysoką cenę minimalną. No i naprzód. Obecnie w licytacji udział biorą:
Użytkownik Kwota Data
10. sebastian-ale_pl (1) 4 200,00 zł czw 10 sty 2008 17:41:05 CET
9. Oscar69 (884) 4 150,00 zł pon 07 sty 2008 19:41:13 CET
8. alugeg (22) 4 000,00 zł nie 06 sty 2008 18:51:51 CET
7. dilos007 (878) 3 550,00 zł nie 06 sty 2008 18:37:10 CET
6. coinsa1 (2) 3 400,01 zł nie 06 sty 2008 18:46:45 CET
5. ryszardczopko (53) 1 100,00 zł sob 05 sty 2008 13:06:12 CET
4. Miner17 (1056) 399,00 zł sob 05 sty 2008 00:40:23 CET
3. kfaja (811) 351,00 zł sob 05 sty 2008 09:59:31 CET
2. wirdoc (205) 260,00 zł pią 04 sty 2008 00:42:49 CET
1. PRALAS (286) 255,00 zł czw 03 sty 2008 20:22:29 CET

Użytkownicy nr 1-4 oraz 9 to zbieracze tematu "Gdynia", pozostali to "kumple" wystawiającego (no może do pierwszej kategorii należy jeszcze licytatant nr 5), numery 6 i 10 zarejestrowali się właśnie dla tej czynności, być może takim licytatntem jest też nr 8. Pozostali tzn. 5 i 7 to zbieracze monet, a w ogóle to nr 10 to zbiaracz pudełek kartonowych (fabrycznie nowych !!!!) I nagla zapałali oni wszyscy miłości do Małego Kacka koło Gdyni ;-) . Zaczyna się podbijanie "jelenia". Wchodzą po kolei windując amatora tej widokówki. Ten ustawił , wiedząc o jej rzadkości "wysoką cenę". No i wywindowali go na maximum. Ale przedobrzyli - ostatni (z numerem 10) przekroczył maximum Oskara69 :mrgreen: . I teraz ten przedostatni (czyli Oskar69) chyba nie da więcej. Ale strata niewielka - jest przecież jeszcze cena miminimalna, która nie została osiągnięta. Więc koszty dla Allegro nie będą duże. I można będzie całą zabawę zacząć od nowa. Albo zaproponować Oskarowi69 sprzedaż widokówki za jego maximum poza Allegro :mrgreen: . I to jest najbardziej prawdopodobne rozwiązanie - wystarczy tylko bajeczka, że "deabstian-ale_pl" zrezygnował z zakupu. Trzeba dobrze pomyśleć i można zbierać pieniążki. No i jeszcz trzeba mieć poszukiwany towar!
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
Ostatnio zmieniony przez kolekcjoner Nie 13 Sty, 2008 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 11:17   

kolekcjoner napisał/a:
Namawia się z kumplami, że będą podbijać oferty


Procedura standardowa na allegro, szczególnie w monetach i pocztówkach
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:08   

ja staram się nie podbijać znajomych jeśli nie chcecie licytować się ze mną to dajcie na PW loginy z Allego i Ebay ;-)
 
 
duśka 
Administrator



Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 13:11   

I tak oto powstaje aukcyjny kartel marienburski :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 14:10   

Cytat:
ja staram się nie podbijać znajomych jeśli nie chcecie licytować się ze mną to dajcie na PW loginy z Allego i Ebay


Oj napioo ;-) zapomnij moje loginy :-P :mrgreen:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 14:18   

Azaziz napisał/a:
Oj napioo ;-) zapomnij moje loginy :-P :mrgreen:
już zapomniałem :mrgreen:
 
 
Powiślanin 
Mistrz


Pomógł: 9 razy
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 14:20   

Wracając do tematu
Scenariusz przedstawiony przez kolekcjonera jest wysoce prawdopodobny.
Dodam , że w zmowie była chyba jeszcze jedna osoba Iwona Sr , którą usunięto z licytacji.
Sprzedającego OyamaY wpisuję na prywatną czarną listę .
Azaziz napisał/a:
Nie ma jednak problemu by prezentować na forum zdjęcia/skany w dowolnej rozdzielczośc

Chodziło mi o korzyści jakie płyną ze zbierania pocztówek i zareklamowanie aukcji http://aukcje.wosp.org.pl...php?item=160829
ponieważ skan tej pocztówki jest już na forum , a dalsze informacje przyjmuję do wiadomości .
_________________
Pozdrawiam
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 14:44   

dużo bezpieczniej jest wystawić prywatną aukcję i czekać na oferty przychodzące z zewnątrz. Po umówieniu się na jakaś tam cenę puszczą się gościa żeby kupił taki unikat za złotówkę i nie ma prowizji :evil: albo pod koniec licytacji akurat się dany przedmiot zepsuł :evil:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008 16:49   

rob3rt napisał/a:
dużo bezpieczniej jest wystawić prywatną aukcję i czekać na oferty przychodzące z zewnątrz. Po umówieniu się na jakaś tam cenę puszczą się gościa żeby kupił taki unikat za złotówkę i nie ma prowizji :evil: albo pod koniec licytacji akurat się dany przedmiot zepsuł :evil:
to tak jak sztuczne podbijanie ceny przez "kumpli" nie jest uczciwe i zasługuje na potępienie 8-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 00:26   

szkoda że nie zalicytowałem tanio poszła ale jak pisałem znajomych nie przebijamhttp://aukcje.wosp.org.pl...php?item=160829
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 07:46   

napioo napisał/a:
szkoda że nie zalicytowałem tanio poszła ale jak pisałem znajomych nie przebijamhttp://aukcje.wosp.org.pl...php?item=160829

bardzo tanio - trzeba było przebijać, cel był szczytny! :-D
nic straconego, nie zbieram pocztówek więc niewykluczone, że wystawię ją ponownie na "normalnym" Allegro, a dochód przeznaczę na jakiś cel "pożytku publicznego"...
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 08:21   

Hagedorn napisał/a:
a dochód przeznaczę na jakiś cel "pożytku publicznego"...


Na Mater Dei :idea:
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Pon 14 Sty, 2008 10:22   

Azaziz napisał/a:
Na Mater Dei

kto wie, kto wie... :mrgreen:
_________________

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Sty, 2008 00:44   

Teraz to się zrobił cyrk, dwóch naganiaczy zeszło z piedestału, by Oskar był pierwszy i ewentualnie dograć się poza allegro z pierwszej pozycji gdyż minimalna nie została osiągnięta
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Sty, 2008 14:04   

Kolejna ciekawostka :-)

http://www.allegro.pl/ite...n_sideshow.html

figurka 60 cm - obecnie ponad 1,9 tys. i minimalna nieosiągnięta, aukcja raczej bez naginania :-D

298758040.jpg
Plik ściągnięto 11856 raz(y) 18,87 KB

298758040_2.jpg
Plik ściągnięto 11856 raz(y) 76,53 KB

 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 14:36   

Mądrego Kolekcjonera warto poczytać :ok: , jestem zaszokowany ceną w/w widokówki, rekord jaki znalazłem to 1099 zł i podobna sytuacja jak w temacie, kilkunastu licytantów, chociaż wydawało się to dziwne, żeby licytować na kilka, kilkanaście dni przed zakończeniem, ale śledztwa nie prowadziłem. Logika i doświadczenie, aczkolwiek dopiero kilkumiesięczne każe mi licytować najwcześniej na 15 sek. przed końcem (ze stoperem w ręku), co w wielu przypadkach obniża wartość zakupionego artykułu nawet o połowę, zawsze może ktoś wyskoczyć i przebić o parę groszy. Sądziłem że duża ilość licytantów bierze się z braku doświadczenia kupujących albo innych niejasnych przesłanek. Cena początkowa artykułu opisanego to 30 zł.Sądziłem że wystawca nie zdawał sobie sprawy z wartości artykułu., ale to niemożliwe, dla śledzących aukcje to ten co skanuje widokówki na czerwonym tle, wartość jego towaru sprzedanego to kilka do kilkunastu tyś. zł.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 19:23   

Milek45 napisał/a:
rekord jaki znalazłem to 1099 zł


Jedyny kupujący był podbijany przez resztę stawki, a jak komuś brakuje tej jednej w kolekcji... i nie ma co z gotówką robić ;-)
 
 
Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Cze, 2009 19:27   

Azaziz napisał/a:
Milek45 napisał/a:
rekord jaki znalazłem to 1099 zł


Jedyny kupujący był podbijany przez resztę stawki, a jak komuś brakuje tej jednej w kolekcji... i nie ma co z gotówką robić ;-)

Tylko, że przez to pseudoaukcję wartość wzrasta może nawet 10krotnie, ale to już inna historia, niech się martwią kupujący, udowodnienie naciągactwa jest niemożliwe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group