Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokalizacja baterii dział włoskich 15,2 cm
Autor Wiadomość
lorner1941 
Nina Pawłowna Pietrowa-snajper

Wysłany: Sro 02 Sty, 2008 01:26   

Siema
Ja sugerowałbym jakąś armatę Boforsa.Kiedyś widziałem na boforsowskiej łusce bodajże kal.40mm.oznaczenie LOT, a łuska na bank "obrzyn".
Pozdro

P.S. HNY 2008 :-D

Sir_Lancelot 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 17:16   

Wracając do lokalizacji, czy możliwe jest, że betonowa podstawa została wykorzastana jako fundament któregoś z budynków- makiet na poligonie?

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 17:27   

Sir_Lancelot napisał/a:
Wracając do lokalizacji, czy możliwe jest, że betonowa podstawa została wykorzastana jako fundament któregoś z budynków- makiet na poligonie?

W sobotę wyprawa na poligon ;-) może uda im się zobaczyć co nieco :idea:

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 17:42   

Sir_Lancelot napisał/a:
nie sadzę, baterie stacjonarne mogły być umieszczone w okolicach lotniska do obrony ruchomej raczej nieprzydatne, poza tym to tak jakby przenieść w całości odcinek wybetonowanej Młynówki (np ok 1m długości :mrgreen: ) zresztą z poprzednich linków wynika, że zdołano przygotować tylko 4 stanowiska artyleryjskie reszta zapewne były to działa wycofujących sie wojsk
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 03 Sty, 2008 17:44, w całości zmieniany 1 raz  

Dariusz 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 18:29   

Jeżeli budynkami "Makiet" nazywasz budynki,których pozostałości widoczne są w pobliżu dzikiej żwirowni, to na pewno nie. Budynki te wzniesiono w latach 83-84. Były cztery. Stanowisko dowodzenia dywizjonui 48 dar (JW1335) oraz trzy stanowiska dowodzenia baterii BM-21. Stok wzgórze po prawej stronie zwirowni był polem ogniowym do strzelania przy pomocy granatniaka osadzanego na w wyrzutni BM, który miał pocisk w kształcie rakietki. Nastawy ogniowe przeliczano poprzez zmniejszenie skal, ale wszystkie procedury odbywały sie jak dla normalnego strzelania. Wyrzutnie stały w działobitniach, które były zlokalizowane w miejscu gdzie obecnie wybudowano Zbór świadków jehowy. Budynki były wybudowane systemem gospodarczym , bez projektów budowlanych i dlatego nie zostały dokończone. Proces legalizacji przerwało rozwiazanie jednostek artyleryjskich w Malborku i przekazanie terenu dla Gminy Malbork. Poligon o kompleks wojskowy 1685.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 20:39   

z tego co pamiętam umieściłem na mapce z Googlemaps, położenie orienatycyjne w każdym bądź razie na własne oczy widziałem jak strzelali z wyrzutni z miejsca oznaczonego na mapie, na miejscu zboru Jechowych był teren ogrodzony i były tam umieszczone ogródki szkoleniowe do różnych zajęć wojskowych

Dariusz 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 20:52   

Zgadza się. Teren za ogrodzeniem służył do ćwiczeń teoretycznych, inż-saperskich, tor obrony pplot, ppanc (z torem z makietą czołgu) a na koniec OSF (tzw. małpi gaj). Najbardziej wysuniete pozycje na południe to były dzialobitnie ale faktycznie do strzelania z BM to one chyba nie służyły, tylko do nauki zajmowania pozycji. Przy ośrodku strzeleckim był piętrowy budynek do obserwacji.

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 20:57   

Dariusz napisał/a:
z BM to one chyba nie służyły
widziałem na własne oczy korzystaliśmy z tego poligonu jak służyłem w 84 Batalionie łączności 4 Pomorskiej Dywizji Lotnictwa Myśliwskiego Stacjonowała na 17 Marca

Kuglow 

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 22:12   

Napioo czy będziesz mógł opowiadać w sobotę na poligonie?Ja tak bardzo to go nie znam niestety. :-|

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sty, 2008 22:25   

Kuglow napisał/a:
Napioo czy będziesz mógł opowiadać w sobotę na poligonie?Ja tak bardzo to go nie znam niestety. :-|
jak nic się nie wydarzy to bedę

Odpowiedz do tematu