Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokalizacja baterii dział włoskich 15,2 cm
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 00:24   

bywało że produkowano działa i karabiny do istniejącej amunicji wyobraź sobie jakby wyglądało zaopatrzenie wojska, w którym do każdego egzemplarza stosowano inną amunicję a swoja drogą to nigdzie nie znalazłem takiej amunicji z łuską 75x280

Kuglow 

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 00:35   

Fakt,czasami tak bywało ale raczej tylko wtedy gdy na magazynach zalegało sporo nie wystrzelonej amunicji bądz też amunicji zdobycznej i często stosowali to Rosjanie,Niemcy też nie byli dłużni ale Amerykanów bym o to nie posądzał.Mieli tak rozbudowany przemysł,że nie musieli się tak bawić.

duśka 
Administrator

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 00:37   

Nie pozabijajcie mi się tu dzieci drogie... :-)

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 00:42   

Kuglow napisał/a:
Fakt,czasami tak bywało ale raczej tylko wtedy gdy na magazynach zalegało sporo nie wystrzelonej amunicji bądz też amunicji zdobycznej i często stosowali to Rosjanie,Niemcy też nie byli dłużni ale Amerykanów bym o to nie posądzał.Mieli tak rozbudowany przemysł,że nie musieli się tak bawić.
Cytat:
W latach 1942-1945 w ramach programu Lend-Lease do Wielkiej Brytanii wysłano 17 287 czołgów średnich M4 Sherman.
pomnóż to x 97 pocisków,które wystarczały na jedną walkę. Rosjanie dostali ponad 2 tysiące. Poza tym armata już była :mrgreen: POLECAM
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sro 26 Gru, 2007 00:47, w całości zmieniany 2 razy  

lorner1941 
Nina Pawłowna Pietrowa-snajper

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 03:03   

Siema
Ja tylko z fotką.
Od lewej:
1.Łuska od Mg151,kal.15mm.
2.Łuska od Flaczka,kal.20mm.
3.Łuska z działka pokładowego IŁ-2, kal.23mm.
4.Łuska od Flaczka,kal.37mm.
Charakterystyczny jest brak kryzy w amunicji niemieckiej ;normalny dla tego typu broni maszynowej(budowa podobna tylko inny kaliber).To u Niemców odróżnia Pak-a od Flak-a.
Pozdro
P.S.Parę miechów temu wykopałem takich flaczków37mm. 106 sztuk. :-D

zot i klamoty (20) - Kopia.JPG
Plik ściągnięto 4766 raz(y) 64,39 KB

Ostatnio zmieniony przez lorner1941 Sro 26 Gru, 2007 03:05, w całości zmieniany 1 raz  

Kuglow 

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 11:14   

Witaj Lorner!!Bardzo dobre poglądowe zdjęcie!!Łuseczki super!!

lorner1941 
Nina Pawłowna Pietrowa-snajper

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 12:13   

Siema
Dzięki Kuglow.Niestety w okolicach Elbląga bardzo ciężko znaleźć niemieckie łuski w mosiądzu,jest przeważnie stal mosiądzowana.Dlatego są w kolorze "rdzawy metakic" :-D Osobiście tylko raz widziałem 37mm.flakona w mosiądzu.Iłówki zdarzają się co pewien czas, a Mg151 w Bażantarni walają się nawet całe(niestety).Stan jak na fotce.
Pozdro.
P.S. Wcześniej, gdy pisałem o "budowie",chodziło mi oczywiście o budowę łuski,nie broni :-)
Aaaaaa...Ostatnio w "Bażancie" znalazłem łuseczkę od radzieckiej armaty kal.45mm.(muchobijka), a kumpel łuskę od Schneidera kal.75mm.
Ostatnio zmieniony przez lorner1941 Sro 26 Gru, 2007 12:19, w całości zmieniany 2 razy  

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 12:30   

lorner1941 napisał/a:
Siema
Dzięki Kuglow.Niestety w okolicach Elbląga bardzo ciężko znaleźć niemieckie łuski w mosiądzu,jest przeważnie stal mosiądzowana.Dlatego są w kolorze "rdzawy metakic" :-D Osobiście tylko raz widziałem 37mm.flakona w mosiądzu.Iłówki zdarzają się co pewien czas, a Mg151 w Bażantarni walają się nawet całe(niestety).Stan jak na fotce.
Pozdro.
P.S. Wcześniej, gdy pisałem o "budowie",chodziło mi oczywiście o budowę łuski,nie broni :-)
Aaaaaa...Ostatnio w "Bażancie" znalazłem łuseczkę od radzieckiej armaty kal.45mm.(muchobijka), a kumpel łuskę od Schneidera kal.75mm.
i to jest to co nasz Kuglow lubi pewnie się tam przeprowadzi.
Pytanie do Dariusza czy aby łuska nie jest obcięta bo mi nie pasuje do żadnego działa

Dariusz 

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007 20:26   

Nie zwróciłem uwagi na stan krawędzi łuski, ale analizując załączone zdjęcie chyba można uznać że była skracana. Zdjęcia pochodzą z 2005 r. Muszę sprawdzić jej stan przy pierwszej okazji czyli w przyszłym roku :-)

IMG_0207_(640_x_480).jpg
Plik ściągnięto 4716 raz(y) 64,45 KB

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Gru, 2007 01:03   

albo łuska była skrócona albo w Wehrmacht używano nie legalnej amunicji :mrgreen:

Odpowiedz do tematu