Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Tczewskie absurdy
Autor Wiadomość
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:36   Tczewskie absurdy

Na wzór tematu z Malborka stworzyłem temat o Tczewskich absurdach, a jest ich naprawdę sporo :mrgreen:

Chciałbym, aby ten temat posłużył do gromadzenia z Tczewa i okolic rzeczy, informacji, zdjęć wydarzeń i sytuacji, które Nas denerwują jak również tych, które Nas śmieszą

Na początek kamera ...a raczej dwie kamery skierowane w tę samą stronę. Jak się dowiedziałem w Komendzie Straży Miejskiej jedna przestała działać i zamiast ją zdemontować zamontowano drugą by mieć "widok" na ul. J. Dąbrowskiego
:hahaha:

SDC13108.jpg
Plik ściągnięto 29203 raz(y) 28,78 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:38   

Ale czaderskie :hahaha:
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:44   

Jakieś dwa tygodnie temu dzieci (pewnie dla zabawy) zepchnęły z górki przy murach obronnych na chodnik poniżej spory kamień ...ale od tamtej pory nic z nim nie zrobiono mimo zgłoszenia faktu przez matkę z dzieckiem, która miała problem z przejechaniem tamtędy z dziecięcym wózkiem

SDC13076.jpg
Plik ściągnięto 29199 raz(y) 62,46 KB

SDC13077.jpg
Plik ściągnięto 29199 raz(y) 50,8 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:47   

To dobre na jakiś happening :-D
 
 
keslinka 


Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 19:58   Re: Tczewskie absurdy

zet48 napisał/a:


Na początek kamera ...a raczej dwie kamery skierowane w tę samą stronę. Jak się dowiedziałem w Komendzie Straży Miejskiej jedna przestała działać i zamiast ją zdemontować zamontowano drugą by mieć "widok" na ul. J. Dąbrowskiego


Górna kamera daje "sztywny" podgląd do naszej lokalnej kablowej telewizji Tetka, takie jest jej zasadnicze przeznaczenie. Umieszczenie kamery monitoringu i telewizyjnej na jednym słupie spowodowane jest ekonomią - tak jest po prostu taniej.
Ostatnio zmieniony przez Pon 22 Cze, 2009 20:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:02   Re: Tczewskie absurdy

keslinka napisał/a:
Górna kamera daje "sztywny" podgląd do naszej lokalnej kablowej telewizji Tetka, takie jest jej zasadnicze przeznaczenie. Umieszczenie kamery monitoringu i telewizyjnej na jednym słupie spowodowane jest ekonomią - tak jest po prostu taniej.


...Strażnicy miejscy również korzystają z telewizyjnej kamery - ta "obrotowa" jak mi powiedzieli jest zepsuta
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 20:22   

"Maluch" reklamujący Auto-Serwis Opla :mrgreen:

SDC12888.jpg
Plik ściągnięto 29180 raz(y) 48,65 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 15:44   

Tczew wczoraj godzina 14:28 ...nagle zapaliły sie latarnie koło Kościoła Farnego - nie zgasły aż do następnego ranka

15062009108.jpg
Plik ściągnięto 29160 raz(y) 75,98 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 15:48   

Ciekawe czy przez przejście dla pieszych w najbliższej okolisy Starostwa Powiatowego w Tczewie trzeba przechodzić tak jak pokazuje znak ? :hahaha:

SDC13156.jpg
Plik ściągnięto 29160 raz(y) 41,21 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 16:00   

A to już chodnik i droga rowerowa w okolicy Urzędu Miasta i ...oczywiście latarnia, która jest miejscem sporów. Stoi ona na środku drogi dla rowerów, aby ją ominąć rowerzyści muszą wjechać na chodnik ...a to już bardzo denerwuję przechodniów

...a tak ma marginesie dlaczego zbudowano drogę rowerową na tak wąskim odcinku chodnika :?:

Drugie zdjęcie pokazuje 20 metrową "przerwę" w pasie drogi rowerowej (ta sama okolica co poprzednio) - czyżby budowniczym zabrakło czerwonej kostki brukowej :?: :mrgreen:

SDC13158.jpg
Plik ściągnięto 29150 raz(y) 48,11 KB

SDC13157.jpg
Plik ściągnięto 29150 raz(y) 49,87 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 20:06   

To ja dopiszę....
odnośnie placu zabaw na Bulwarze:
- brukowane alejki dojazdowe wzorowane na Pl.Hallera - matki z wózkami wybierają rozsądek i jadą po trawnikach
- "babcia klozetowa"- 1. matka z malcem nie doleci tak daleko na czas :-D , 2. płatna toaleta? :-) ))))) - rodzice wzorem biegających bezkarnie piesków przymykają oczy na podlewające krzaczki dzieci
- pięęękny plac zabaw, ale za cholerę cienia nad ławkami! - to błąd, poważny błąd
- jest regulamin, który małolaty mają w nosie: włażą bez opamiętania na daszki, przeskakują z jednego na drugi... po co regulamin skoro nikt nie pilnuje jego przestrzegania?

odnośnie drogi do przystani- ślicznie, ślicznie, tylko:
- luki w ogrodzeniu są natychmiast szturmowane przez dzieciaki testujące szybkość reakcji rodziców,
- brak ławek w pobliżu przystani- koszmar rodziców dwulatków i osób starszych :-/

Wnioskuję o medal Darwina za "nowatorskie" rozwiązanie:
droga spacerowa, punkty widokowe... odgrodzone przez drogę rowerową!!! - spróbujcie zdążyć chwycić biegnące w stronę barierki dziecko gdy rozpędzony rowerzysta czy rolkarz leeeciii tuż obok was-powodzenia :nook:

A moim Number One jest układ pasów na ul. Kołłątaja omijąjący "konieczne przeszkody". Po każdym slalomie z wózkiem i trójką dzieci można osiągnąć czarny pas w umiejętności powściągania języka łacińskiego ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 20:21   

Na Bulwarze pojawiły sie śmieszne śmietniki na psie nieczystości :-D ...są one co prawda potrzebne miastu, ale nie w takiej formie, lepszy (ładniejszy) stoi w okolicy Poczty na ul. J. Dąbrowskiego

SDC13186.jpg
Plik ściągnięto 23175 raz(y) 46,37 KB

SDC13187.jpg
Plik ściągnięto 23175 raz(y) 42,32 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Sro 24 Cze, 2009 20:26   

...jeszcze to :nook:
Nie wiem kto i po co to namalował, ale jest tego dużo w Tczewie i moim zdaniem szpeci tczewskie chodniki

SDC13173.jpg
Plik ściągnięto 23168 raz(y) 40,47 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 19:54   

Wyobraźcie sobie: zjawiacie się w obcym kraju, jesteście w obcym mieście, dostajecie broszurę z zaznaczoną Trasą Widokową (czy jakoś tak podobnie...), idziecie. Tu kamieniczki, ryneczek, tu piękny kościół, idziecie wg mapki w stronę zabytkowego, wyjątkowego w swoim rodzaju mostu i... nagle ogarnia was nieopanowany śmiech:

widoknagacieirudery.jpg
Plik ściągnięto 23144 raz(y) 117,34 KB

_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 21:08   

Taki nasz folklor. I ulica Zamkowa wcale tu nie jest wyjątkiem...
 
 
KrzaQ 
Głest


Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 21:26   

Chodzi o suszące się pranie czy zaniedbane podwórko w sąsiedztwie odrapanej kamienicy? Szczerze? Nie widzę niczego absurdalnego w tym widoku. Suszące się pranie i odrapane kamienice znaleźć można we wszystkich stolicach świata. Mało kiedy wiodą tamtędy oficjalne "Trasy Widokowe", ale uważam, że miejsca takie mogą być pełne uroku.
Spójrz ba to z socjalnego punktu widzenia. Gdzie ludzie mają suszyć pranie? Nie mają balkonów, na których nota bene też już się zakazuje tego procederu w większych miastach. Łazienka w ich mieszkaniach ma około 4.5 m2, strych zawalony jest starymi rupieciami...
Dla wglądu załączam kilka podobnych miejsc, których raczej nikt się tam nie wstydzi a dla wielu są wręcz atrakcją turystyczną :)

warszawa.jpg
Warszawa
Plik ściągnięto 23125 raz(y) 24,9 KB

madryt.jpg
Madryt
Plik ściągnięto 23125 raz(y) 30,15 KB

maroko.jpg
Gdzieś w Maroko, miejsce jak milion innych w tym kraju
Plik ściągnięto 23125 raz(y) 48,41 KB

lizbona_pranie02.JPG
Lizbona, stolica Portugalii
Plik ściągnięto 23125 raz(y) 71,74 KB

azerbejdzan.jpg
Azerbejdżan
Plik ściągnięto 23125 raz(y) 106,77 KB

_________________
Jestem z Kwidzyna i jest mi z tym dobrze :)
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 21:50   

Może i tak,ale... (musi jakieś być ;-) ) pikanterii dodaje fakt, iż podwórko NIE jest prywatne, znajduje się w tzw. strefie ochrony konserwatorskiej a tu taki śliczny blaszaczek :-D
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
KrzaQ 
Głest


Wysłany: Pon 29 Cze, 2009 22:17   

svistak napisał/a:
,ale... (musi jakieś być ;-) )


nie dziwi :) jak nie urok to ... disco polo hihihi
_________________
Jestem z Kwidzyna i jest mi z tym dobrze :)
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 18:15   

Droga wojewódzka 224 trasa dojazdowa z Tczewa do A1...
Blizny na wiadukcie mówią same za siebie, to coś wylane na nawierzchni mówi samo za siebie

20090630_123643.JPG
Plik ściągnięto 23086 raz(y) 148,72 KB

20090630_123657.JPG
Plik ściągnięto 23086 raz(y) 185,4 KB

20090630_123711.JPG
Plik ściągnięto 23086 raz(y) 164,89 KB

20090630_123728.JPG
Plik ściągnięto 23086 raz(y) 165,7 KB

20090630_123818.JPG
Plik ściągnięto 23086 raz(y) 152,84 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
svistak 


Wysłany: Wto 30 Cze, 2009 20:06   

"Tczew jest miastem kolejarzy - to się widzi, to się wie, to się daje zauważyć już od dworca PKP. Spójrzcie w lewo, spójrzcie w prawo, poza siebie i na wprost: wszędzie coś z kolei będzie, JAK NIE WIADUKT NO TO MOST...jak nie wiadukt no to most. Kolejarze, kolejarze, czymże bez nich byłby Tczew? Są obecni w życiu miasta, są potrzebni tu i basta! Jak potrzebna żyłom krew... jak potrzebna żyłom krew..."- śpiewał kiedyś zespół "Kolejarz" :-D

Ciekawe czy to powiatowa kasa jest dziurawa czy inna.. A Prezydent RP powtarza: " Za mało wykorzystujemy pieniędzy z UE". ;-)
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
svistak 


Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 21:38   

Nie wiem do którego wątku wrzucić tę fotkę: "Mury obronne", "Zabytki klasy "0"" czy "Promocja miasta" i to jest właśnie absurd!

Otoczenie zabytkowego muru obronnego "promuje" nasze miasto:

visaviskolodzieja.jpg
Plik ściągnięto 23290 raz(y) 80,3 KB

_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 22:33   

Zawsze mnie dziwiło kto lubi siedzieć na tych ławkach :?: ...przecież po coś je tu postawiono
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Ostatnio zmieniony przez zet48 Czw 02 Lip, 2009 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 22:48   

zet48 napisał/a:
Zawsze mnie dziwiło kto lubi siedzieć na tych ławkach :?: ...przecież po coś je tu postawiono

Wiadomo kto. Okoliczne żury i menele degustują tam napoje dostępne w sklepiku obok.
Również tam robią pierwsze sortowanie tego co znaleźli w tej niebieskiej "skarbnicy różności" stojącej obok.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 22:51   

...a zabytkowe mury dodają temu wszystkiemu charakteru :peace:
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
svistak 


Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 20:28   

Hmmm... odnoszę nieodparte wrażenie, że podczytuje nas Ktoś Ważny ;-)

Dziś byłam mimowolnym świadkiem wymiany zdań między trzema paniami i jednym panem, być może projektantami nowego image'u owych schodów przy kaplicy widocznej z Zamkowej.

No i jakieś manewry widać znowu nad Wisłą na przedłużeniu linii "zamku".

Pożyjemy, zobaczymy... może w strefie widokowej linki z praniem, chaszcze, drewniane wiejskie płotki, budy i blaszaki znikną?

Tylko czy ja dobrze widzę? Na projekcie Placu Sambora nie ma tego wielkiego kasztanowca rosnącego przy kapliczce? Ojjjj....
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 02:09   

"Parking dla ptaków"

DSC00532.jpg
Plik ściągnięto 23223 raz(y) 50,56 KB

_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 20:44   

zet48 napisał/a:
"Parking dla ptaków"

Nie popadajmy w przesadę. Gdzie tu absurd?
Starajmy się tu przedstawiać faktyczne absurdy z naszego otoczenia.
Zet. Czy absurdem jest to, że ptaki siadają i s...ją tam gdzie chcą?
 
 
zet48 
Krzysztof 1987


Pomógł: 7 razy
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 20:53   

...absurdem jest to że nikt takich znaków nie czyści i za jakiś czas znak będzie nie do rozpoznania
_________________
Henryk V do swoich rycerzy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
 
 
 
Tczewiak 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 21:47   

:idont:
 
 
svistak 


Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 10:13   

Wg mnie to jest absurd:
http://www.tcz.pl/index.p...atowych_ulicach
a ludzie biorą pieniądze z MOPS-u i biorą, i biorą... a projekty unijne na aktywizację długotrwale bezrobotnych płyną i płyną, i płyną...
_________________
Możesz mnie nazwać Jasna, a ja i tak wciąż będę strzec brzegu rzeki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group