Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Autobusem po krawędzi bankructwa
Autor Wiadomość
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012 19:51   

piter napisał/a:
, bylbym za nastepnym numerem porzadkowym wszystkich malborskich autobusow w historii miasta , tak jak jest to chyba w Toruniu.

Podobnie jest w Mielcu jedyna numeracja od powstania komunikacji w tym mieście, zaczynali od #1 dzisiaj # 220. W Malborku dotychczas było 182 autobusy, czyli następny 183.
I ostatnia moja propozycja malowania przesłana do MZK - w żaden sposób nie zmienia tego co propouje MZK a dodany jest czerwony pas z wąskim niebieskim z przodu co czyni ten projekt dokończonym.

mzk malbork.jpg
Plik ściągnięto 27426 raz(y) 99,42 KB

 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 04 Cze, 2012 14:01   

Arek napisał/a:

Pytanie w tym czy UM i Mzk są gotowe odstąpić od swego projektu na rzecz innego.

Jak można było się spodziewać, Mzk definitywnie odmówiło wprowadzenia jakichkolwiek zmian.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 18 Lip, 2012 13:30   

http://www.82-200.pl/inde...sk=view&id=2288
Cytat:
Dobra wiadomość dla pasażerów korzystających z usług Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku. Jeszcze w tym tygodniu na ulice miasta wyjedzie pierwszy z dwóch nowoczesnych autobusów niskopodłogowy marki Solaris zakupionych przez MZK. Pojazd posiada 25 miejsc siedzących, 45 stojących i wyposażony jest w 2 pary drzwi. Na przełomie lipca i sierpnia do MZK trafi drugi, nieco mniejszy autobus tego typu.


Zdjęcia ze strony www.82-200.pl




_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012 21:02   

Mamy już pierwszego Solarisa, czekamy na drugiego. Z moimi uwagami co do ich kolorystyki i nowej identyfikacji wizualnej miasta zaczekam do czasu pojawienia się kolejnego Solarisa.
Tymczasem chciałbym o czymś innym a mianowicie: jak władze miasta powinny współpracować i konsultować się z mieszkańcami. Przykre ale decyzje dotyczące kolorystyki, schematu malowania autobusów podjęło kilka osób gdzieś w gabinecie bez jakiegokolwiek udziału społeczeństwa. O NAS BEZ NAS.
A można tak jak np w Olsztynie, Przemyślu, Lublinie i Rzeszowie gdzie wykorzystano internet: zamieszczanie projektów, zgłaszanie uwag , głosowanie i wybór najciekawszego projektu. Tak być powinno ale.... niestety nie w Malborku.
Dołączam kilka stron z miast wyżej wymienionych.
http://olsztyn.wm.pl/3318...iej,809241.html
http://www.mmlublin.pl/28...k?category=news
http://www.nowiny24.pl/ap...ESZOW/120509769
http://frp.com.pl/autobus...e-konkursu,n-31
http://olsztynskietramwaj...acji-miejskiej/
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Wto 07 Sie, 2012 07:13   

bogdan napisał/a:
A można tak jak np w Olsztynie, Przemyślu, Lublinie i Rzeszowie gdzie wykorzystano internet: zamieszczanie projektów, zgłaszanie uwag , głosowanie i wybór najciekawszego projektu. Tak być powinno ale.... niestety nie w Malborku.

tym bardziej, że takie głosowania, wspólne wybieranie projektu itp. wzmacniają poczucie więzi mieszkańców z ich miastem!
_________________

 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 09:25   LINIA NR 7

Rozkład dla NOWEJ linii nr 7

LINIA [7]

7.JPG
Plik ściągnięto 26967 raz(y) 97,41 KB

Ostatnio zmieniony przez sp2-16004 Nie 12 Sie, 2012 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 12:07   Re: LINIA NR 7

sp2-16004 napisał/a:
Rozkład dla NOWEJ linii nr 7

LINIA [7]


Marnie to widzę na odcinku Kochanowskiego...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 12 Sie, 2012 12:20   

StormChaser napisał/a:
Marnie to widzę na odcinku Kochanowskiego...

ja również - z tymi wszystkimi samochodami parkującymi na ulicy!
_________________

 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 14 Sie, 2012 08:32   

Hagedorn napisał/a:
StormChaser napisał/a:
Marnie to widzę na odcinku Kochanowskiego...

ja również - z tymi wszystkimi samochodami parkującymi na ulicy!


hmm poza tym chyba jest ograniczenie do 3.5 t ... chyba , że puszczą busa.

dodam jeszcze , że MZK Malbork sprzedaje MAN'y NL202 ... fajne były :(
http://www.mzk.malbork.pl...pl.php?text=152
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 23 Sie, 2012 20:51   

bogdan napisał/a:
Mamy już pierwszego Solarisa, czekamy na drugiego. Z moimi uwagami co do ich kolorystyki i nowej identyfikacji wizualnej miasta zaczekam do czasu pojawienia się kolejnego Solarisa.


Będę w Malborku za 2 tygodnie i mam nadzieję w tym czasie zobaczyć nowy nabytek na żywo. Na razie na podstawie obejrzenia zdjęć mam mieszane uczucia. Fajnie, że jest nowy pojazd, ale co do malowania, to podzielam wyrażony tu już pogląd, że jest ono nijakie. Mało kojarzy mi się z komunikacją miejską. Może jestem przeżytkiem słusznie minionej epoki, ale dla mnie w kolorystyce komunikacji miejskiej - jeżeli pominąć specyficzną tradycję niektórych miast z zielonymi albo niebieskimi tramwajami i autobusami - powinna dominować tradycyjna czerwień. Ten biały wydaje się tylko czekać na propozycje jako powierzchnia do upstrzenia reklamami. Alternatywne projekty Bogdana podobały mi się znacznie bardziej.
 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 27 Sie, 2012 19:37   

Oba Solarisy są już w Malborku i pierwsze moje wrażenia co do kolorystyki i identyfikacji wizualnej miasta jaką wprowadziły UM i Mzk (bez konsultacji z mieszkańcami).
PRZÓD POJAZDÓW. Niestety jest on nijaki, biel nie czyni nadjężdzającego autobusu rozpoznawalnym. Zarówno Latocha, Rydwan, wiele autobusów PKS, ciężarówki są białe. Aby poprawić to, potrzeba dobrego lakiernika, który pomaluje dolną część na czerwono ( na pewno autobus wyglądada lepiej).
Według mnie na przodzie jest zbyt ciasno od informacji tam zamieszczonych( od lewej niebieskie piktogramy , logo MZK, numer taborowy, jamniczek , napis niskopodłogowy lub low entry). Powodem tego jest nieszczęsny jamnik, który tylko zajmuje miejsce. Zazwyczaj to miejsce jest zarezerwowane dla numeru taborowego wielu przewożników. Na gdańskich solarisach jamniki nigdy się nie pojawiły. W ubiegłym roku w Warszawie usunięto je z tysiąca Solarisów. Jamnik nie niesie żadnej informacji gdyż obecnie wszystkie produkowane autobusy miejskie są LOW ENTRY lub LOW FLOOR i w Malborku wszystkie są LE lub LF. Wystarczy,że jest logo i nazwa solarisa. Przez jamnika w wielu miastach usuwano piktogramy (a nie powinni) aby umieścić numer taborowy albo pojawiały się numery na szybie.
A w miejscu jamnika( jak w Gdańsku i W-wie) numercja taborowa zaproponowana przez Pitera - kolejny autobus w historii malborskiej komunikacji. Już cztery razy zmieniano numerację a piąta o której mowa powinna być ostatnią. cdn
Poniżej aktualny wygląd autobusu i po korekcie.

mzk malbork3.jpg
Plik ściągnięto 30350 raz(y) 79,03 KB

mzk malbork1.png
Plik ściągnięto 30350 raz(y) 88,25 KB

 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Pon 03 Wrz, 2012 21:15   

Malowanie nowych Solarisów- cz 2.
LEWY BOK
2/3 powierzchni jest biała. Aby zapełnić tę biel umieszczono wielkie logo miasta. Ostatnio zuważyłem, że coraz częściej logo miasta , które liczy sobie może 10 lat, wypiera historyczne, ponad 700 letnie logo jakim jest herb. Do wypełnienia kolejnych pustek wykorzystano strony serwisu internetowego UM (82-200, visitmalbork, trzeciego nie udało mi się odczytać z fotografii). Prawdę mówiąc strony są od dawna znane i niczego tu nie wnoszą. Zamieszczenie ich może być również formą podziękowania ze strony MZK za dofinansowanie zakupu autobusu ( w żadnym mieście nie spotkałem serwisów internetowych Urzedów Miejskich na autobusach choć w większości są hojniejsze od Malborka). Najdziwniejsze jednak pozostaje umieszczenie strony serwisu turystycznego 'visit malbork'. Nic innego jak reklamowanie Malborka w Malborku. Nie mam nic przeciwko pojawieniu się www. visitmalbork na autobusie, tyle że nie w Malborku a np w Berlinie, Pradze lub Londynie.

Co można poprawić: umieszczenie herbu miasta oraz czerwony pas nad szybami.
Nizej rysunki obecnego schematu malowania i proponowana korekta.

images.jpg
Plik ściągnięto 30249 raz(y) 44,65 KB

mzk malbork4.jpg
Plik ściągnięto 30249 raz(y) 95,06 KB

 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 15:19   

Nowe Solarisy - boki (cz3).
Nowe barwy i identyfikacja wizualna na autobusach były dobrym pomysłem , ale ich realizacja pozostawia wiele do życzenia.
Na obu bokach pojawiły się rysunki, niestety nie najlepszej jakości. Połączenie ze sobą podobnych barw powoduje, że rysunki są słabo widoczne a na szybach jeszcze gorzej. Przy dzisiejszej technice wykorzystywanej w poligrafii i reklamie rysunki powinny być dużo lepsze.
Aż się prosi aby nad rysunkami, na białym pasie nad szybą pojawiła się nazwa tego co przedstawia rysunek np ratusz miejski -14 wiek, pomnik Kazimierza Jagielonczyka - 21 wiek(!) . Opis jest niezbędny bo przy tej jakości grafiki mogą być problemy z rozpoznaniem. Dla przykładu jeżdziec bardziej mi przypomina króla Ryszarda Lwie Serce a nawet wodza Winetu.
Numeracja taborowa - brak jej na obu bokach. Szkoda, że w MZK nie ma już nikogo kto pamięta o niepisanym kanonie umieszczania numeracji taborowej( przód, tył , boki) , aby przypomnieć sobie wystarczy zerknąć np na Scanie.
Wniosek: zapomina się o ważnych informacjach (numery), istotnych (opis rysunków) a pamięta się o niepotrzebnych serwisach internetowych, które pełnią jedynie funkcję 'wypełniacza' nadmiaru bieli.
Numery taborowe powinny być nad szybą pośrodku, na czerwonym pasie lub pod szybą boczną kierowcy, dzięki czemu mniej bieli w przedniej części.
Poniżej rysunki na obu autobusach. Trzecia fotografia- lokalizacja numerów taborowych (obie wersje) oraz opis rysunku na białym pasie.

sol.JPG
Plik ściągnięto 30166 raz(y) 93,89 KB

krol1.jpg
Plik ściągnięto 30166 raz(y) 40,45 KB

mzk malbork 7.png
Plik ściągnięto 30166 raz(y) 88,74 KB

 
 
Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 17:40   

A jam mam skromną prośbę do władców taboru: niech skończą z umieszczaniem reklam na szybach. Dostaję klaustrofobii jak znajdę sie w takim "oreklamowanym" pojeździe, mam trudnosci w zorientowaniu się gdzie aktualnie jestem, nie mówiac o tym, że nie mogę podczas przejazdu takim oklejonym autobusem pooglądać sobie miasta. I w.... mam to , co te naklejki reklamują, nie czytam ich bo mnie...frustrują.
Ludzie spoza Malborka też psioczą na te pozaklejane szyby.
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012 18:45   

Grażyna napisał/a:
A jam mam skromną prośbę do władców taboru: niech skończą z umieszczaniem reklam na szybach. Dostaję klaustrofobii jak znajdę się w takim "oreklamowanym" pojeździe.

to niestety powszechny proceder w polskich miastach - wg mnie totalna głupota, ale jak widać pieniądz przesłania (i to dosłownie w tym wypadku!) wszystko...
poniżej dwie próbki z Wrocławia:

reklamy 1.JPG
Plik ściągnięto 30130 raz(y) 157,92 KB

reklamy 2.JPG
Plik ściągnięto 30130 raz(y) 159,75 KB

_________________

 
 
margan1983 
...


Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012 07:32   

Kredyty Chwilówki właśnie się otwierają w Malborku więc to chyba kwestia czasu jak obkleją nam autobusy...
_________________
Kiedyś było jak by fajniej.
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Pią 14 Wrz, 2012 14:09   

sp2-16004 napisał/a:
Hagedorn napisał/a:
StormChaser napisał/a:
Marnie to widzę na odcinku Kochanowskiego...

ja również - z tymi wszystkimi samochodami parkującymi na ulicy!


hmm poza tym chyba jest ograniczenie do 3.5 t ... chyba , że puszczą busa.

dodam jeszcze , że MZK Malbork sprzedaje MAN'y NL202 ... fajne były :(
http://www.mzk.malbork.pl...pl.php?text=152


Jeden z nich dzisiaj na lawecie pożegnał się z Malborkiem ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 23:05   

Nowe Solarisy - tył (cz 4)
Numer taborowy - zupełnie niezauważalny, kolor cyfr ten sam co tło. Ponadto numer taborowy może wprowadzać w błąd, sugerując jakąś wersję URBINO 10.
Dlatego numer taborowy (proponowany przeze mnie numer kolejny autobusu od 1960r) powinien być przeniesiony , najlepiej nad tylną szybą.
Znowu motyw logo miasta (już trzeci raz) i serwis internetowy www.malbork.pl, prawdę mówiąc nie wiem po co, bo zainteresowani serwisem mieszkańcy dawno tę stronę znają a turyści bywają głównie tam gdzie nie jeżdżą autobusy. Reklamowanie Malborka na autobusach , które nie wyjeżdżają poza granice miasta mija się z celem. Już w jednej w poprzednich części pisałem, sensowniej zamieścić reklamę Malborka na jednym autobusie (ze względu na koszty) np w Berlinie, Paryżu lub Londynie. Według mnie taka reklama uczyni więcej niż sztab ludzi obecnie próbujących promować nasze miasto a liczba turystów już od kilku lat i tak maleje.
Wracając do Solarisa, to w miejsce 'reklamy serwisu' warto umieścić wizerunek zamku np rysunek, zarys lub fotografia. Należy skorzystać z pomysłu sprzed 14 lat - na tyle Scań widnieje kontur zamku + herb.
Na dołaczonej fotografii naniesione są proponowane zmiany oraz ledwo widoczny numer taborowy 02

mzk malbork.png
Plik ściągnięto 29876 raz(y) 89,13 KB

 
 
sp2-16004 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 25 Lut, 2013 13:46   Solaris urbino 12 Hybrid

Solaris Urbino 12 Hybrid , od dziś na testach w MZK Malbork . . .

. . . widziany dziś w bazie oraz na linii nr 1 :)

poniżej link do teoretycznego wglądu :)

http://galeria.solaris-cl...a/104/A1.60.jpg
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 16:20   

"Żory chcą wprowadzić bezpłatną komunikację miejską"
Może warto pomyśleć o tym samym w Malborku, mieszkańcy byliby dozgonnie wdzięczni naszej władzy (a przecież wybory wkrótce przed nami ;-) )
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 19:18   

argus napisał/a:
"Żory chcą wprowadzić bezpłatną komunikację miejską"
Może warto pomyśleć o tym samym w Malborku, mieszkańcy byliby dozgonnie wdzięczni naszej władzy (a przecież wybory wkrótce przed nami ;-) )
Wdzięczność, wdzięcznością - nasza władza nie dopuści byś cokolwiek miał za darmo. Patrz na ruchy cen śmieci, wody itd versus wyniki finansowe miejskich spółek.
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Nie 14 Lip, 2013 19:59   

http://malbork.naszemiast...83ca44ae1,1,3,5
Cytat:
(...) Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Malborku stanie się właścicielem dokładnie takiego samego solarisa, jaki już jeździ po mieście od roku. Chodzi o większy z dwóch pojazdów kupionych w ubiegłym roku, czyli ten z grafiką przedstawiającą pomnik króla Kazimierza Jagiellończyka, który ma 25 miejsc siedzących, 45 stojących, jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

- Nasz nowy autobus będzie dokładnie taki sam, 10-metrowy, w stu procentach z niską podłogą - mówi Małgorzata Zemlik, prezes MZK Malbork. - Umowę podpisaliśmy w ostatnich dniach czerwca. Koszt zakupu, ponad 600 tys. zł, w całości pokryjemy ze środków własnych. Staraliśmy się co miesiąc odłożyć trochę pieniędzy na ten cel i można powiedzieć, że na ten autobus zbieraliśmy co najmniej 1,5 roku. Podwyżka cen biletów [i likwidacja części ulg od 2011 roku - dop.red.] też się do tego przyczyniła. Trudno powiedzieć, w jakim stopniu, ale na pewno był to jeden z elementów. (...)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Czw 12 Cze, 2014 21:00   

Cytat:
Pruszków następnym miastem z bezpłatną komunikacją
http://www.transport-publ...kacja-2550.html
Czekamy na bezpłatne podróże malborskim MZK.
 
 
bogdan 

Pomógł: 6 razy
Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 14:12   

Nowy Solaris na naszego Mzk , jeszcze bez oznaczen podczas fotomajówki w Toruniu (24/5/14)
Kiedy przyjedzie do Malborka?
http://www.phototrans.eu/1014,324,139.html
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 16:23   

bogdan napisał/a:
Nowy Solaris na naszego Mzk , jeszcze bez oznaczen podczas fotomajówki w Toruniu (24/5/14)
Kiedy przyjedzie do Malborka?
http://www.phototrans.eu/1014,324,139.html


http://www.82-200.pl/inde...d=4398&Itemid=1
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
Bartosz 
Administrator



Pomógł: 27 razy
Wysłany: Sob 14 Cze, 2014 18:07   

Łacina, a co by innego dali :mrgreen: :hahaha:
_________________
www.sklejmy.com
Zapraszam na mojego photobloga:
www.flickr.com/photos/bartoszmalbork/
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2015 12:57   

http://malbork.naszemiast...rt,t,id,tm.html
Cytat:

Radni gminy Stare Pole zgodzili się na dopłatę do kursów MZK Malbork. Dzięki temu od 1 września wróciło połączenie do Ząbrowa i Kaczynosu. W wakacje mieszkańcy tych miejsowości musieli radzić sobie bez autobusów.
Mieszkańcy Ząbrowa i Kaczynosu, dwóch dużych miejscowości, zostali odcięci od komunikacji autobusowej z początkiem lipca br. Firma Latocha, tczewski przewoźnik kursujący w gm. Stare Pole, zrezygnowała z linii przez te wsie, tłumacząc się ich nierentownością.

Władze gminy, szukając wyjścia z sytuacji, doszły więc do porozumienia z Miejskim Zakładem Komunikacji w Malborku. Potrzebne było jeszcze zabezpieczenie pieniędzy w budżecie samorządu na dopłatę do linii, bo taki warunek postawił MZK. Podczas sierpniowej sesji radni podjęli decyzję w tej sprawie, zgadzając się na poprawkę bużetową zgłoszoną przez wójta Marka Szczypiora.

- Mechanizm dopłaty jest prosty. Są to koszty kursów, które po swojej stronie ma firma, obniżone o przychody z biletów i refundację za zniżki na bilety szkolne - mówi Jerzy Skonieczny, zastępca wójta Starego Pola.
...

To kiedy Nowy Staw?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 06 Wrz, 2015 22:45   

Linie przez Kościeleczki i Dębinę raczej są rentowne, bo jest optymalny popyt tj. są to główne ciągi pasażerskie w stronę Żuław.
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Czw 21 Sty, 2016 17:59   

Interurbino trafi do Malborka

Czytaj więcej: http://infobus.pl/interur...more_81255.html
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016 20:08   

http://www.malbork1.pl/ar...pasazerow-i-mzk
Cytat:

Mieszkańcy coraz rzadziej korzystają z miejskich autobusów. Korki na drogach przekładają się na gigantyczne opóźnienia. Miejski przewoźnik już zaczyna liczyć straty

Jak relacjonuje nasza Czytelniczka, 1 sierpnia po godz. 18 na przystanku na Piaskach, przy ul. Koszykowej, było pełno ludzi. A to dlatego, że nie jechały autobusy, które są w rozkładzie. Nie było "jedynki" planowo odjeżdżającej o 18.11, ani "szóstki" o 18.21.

- Pasażerowie rozumieją doskonale, że wiele utrudnień w kursowaniu MZK powodują korki. Ale sami widzieli, jak na pętlę na Piaskach jechały aż trzy autobusy linii nr 1, w tym czasie stała tam również co najmniej jedna "szóstka", druga ok. godz. 18.20 również się tam zatrzymała. Tymczasem przynajmniej przez 40 minut żaden autobus w kierunku centrum miasta i dalej z Piasków nie wyjechał – opowiada Czytelniczka.
Pasażerowie, jak relacjonowała nam mieszkanka, znają okoliczności, szanują potrzebę przerw w pracy kierowców.

- Jednak jakieś zasady powinny w firmie przewozowej obowiązywać. Niektórzy bowiem spieszyli się do pracy, w której nikt nie usprawiedliwi spóźnienia z powodu braku autobusu – usłyszeliśmy od naszej rozmówczyni.

Sygnał przekazaliśmy do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku sp. z o.o. Chcieliśmy wiedzieć, czy opisywana sytuacja to incydent, czy też faktycznie przez korki w mieście dochodzi do nich częściej. Szefowa Małgorzata Zemlik skrupulatnie wszystko sprawdziła.

W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym, 1 sierpnia autobusy do godz. 18.30 kursowały z opóźnieniem. W tym czasie na linii nr 1 kursowały trzy autobusy, a na linii nr 6 – dwa autobusy. Pierwszy autobus linii nr 1 dojechał do pętli zgodnie z rozkładem jazdy o godz. 18.33, z pętli wyjechał o godz. 18.38 - zgodnie z rozkładem jazdy. Druga „jedynka” dojechała na pętlę na Piaskach po godz. 18 i zgodnie z rozkładem jazdy (i Kodeksem Pracy) jej kierowca miał planowaną obowiązkową przerwę w pracy do godz. 19.08. Trzecia autobus linii nr 1 wykonał wszystkie kursy, ale do godz. 19 jeździł z opóźnieniem. Natomiast pierwsza szóstka wyjechała z pętli o godz. 17.55, zgodnie z rozkładem jazdy. Druga przyjechała na pętlę spóźniony i wyjechał o godz. 18.30, a nie, jak przewiduje planowy wyjazd – o 18.18.

- Przy obecnej sytuacji , opóźnienia w rozkładach jazdy są nieuniknione i trwają już co najmniej od trzech tygodni – przyznaje Małgorzata Zemlik.

Jak kierowcy radzą sobie z dopasowaniem do rozkładów jazdy, skoro niekiedy kilkadziesiąt minut zajmuje pokonanie odcinka al. Rodła w mieście, między przystankiem przy dworcu PKP a kolejnym?

- W związku z utrudnieniami w ruchu kierowcy autobusów oraz dyspozytorzy starają się jak najbardziej dopasować wyjazdy autobusów tak, aby ruch pojazdów był w miarę płynny. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Dla MZK jest to bardzo trudny okres. Zdajemy sobie sprawę, iż pasażerowie z opóźnieniem przemieszczają się komunikacją miejską i w tym momencie bardzo prosimy o wyrozumiałość w stosunku do kierowców, którzy muszą stać godzinami w korkach i niejednokrotnie słyszą przykre uwagi od pasażerów. Kierowcy nie mogą dotrzeć na czas i bardzo często spóźnieni kończą swoją pracę, co związane jest z podniesieniem kosztów zatrudnienia (nadgodziny) pracowników – tłumaczy Małgorzata Zemlik.

Straty firmy nie są jeszcze policzone, przyjdzie na to czas, gdy ruch na malborskich ulicach się unormuje. Widać za to gołym okiem, że z dnia na dzień autobusy pustoszeją.

- Przychody z tytułu sprzedaży biletów uległy znacznemu spadkowi, a odpływ pasażerów w miesiącu lipcu szacuje się na ok. 50 – 60 proc. - przyznaje szefowa MZK.

Tymczasem będzie co zasypywać w kasie spółki. Przez tłok nad drogach rosną nie tylko koszty pracownicze, większe jest również zużycie paliwa. Przy mniejszych wpływach firma może wpaść w tarapaty. Może ewentualnie wystąpić o odszkodowanie np. do drogowców, bo przecież utrudnienia związane są nie z budową drugiej nitki mostu, ale i remontem wiaduktu na krajowej "22" przed wjazdem do Elbląga, przez co w Malborku obserwujemy wzmożony ruch samochodów ciężarowych.

- MZK poczyni wszelkie kroki, aby uzyskać odszkodowanie z tytułu utraconych wpływów w związku z budową II nitki mostu – zapewnia Małgorzata Zemlik.

Na razie firma zdecydowała, że od 1 sierpnia zawiesza do odwołania kursowanie linii nr 8, która łączyła Osiedle Południe z parkiem.

Jak to jest, że w innych miastach w takich okolicznościach komunikację się reorganizuje?
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group