Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekonstrukcja malborskiej madonny
Autor Wiadomość
seiko 

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016 13:44   

Tak se myślałem , że wewalo dwie jakieś lampy o diabelnym kącie świecenia i gotowe,mata i patrzta . A pisałem wcześniej o odpowiednio przemyślanym podświetleniu a mamy podświetloną Madonnę i CAŁĄ resztę .Wolę odwiedzać Madonnę za dnia.

Bartosz 
Mistrz

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2016 21:36   

:-)

(29). 16.04.jpg
Plik ściągnięto 2240 raz(y) 90,48 KB

(28). 16.04.jpg
Plik ściągnięto 2240 raz(y) 97,62 KB

Kristoph 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2016 17:06   

Mam pytanko - bo na zdjęciach nie widać:
- czy tam w tej niszy przed Madonną jest jakaś siateczka przeciw ptaszkom,
czy nie ma ?

Item 
Item

Wysłany: Pon 16 Maj, 2016 17:56   

Siatka jest.... inaczej już by gniazda były na koronach.

Kristoph 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2016 18:03   

ahhh :-) :ok: super

Kristoph 

Wysłany: Pon 16 Maj, 2016 18:06   

Z tego co mi opowiadano to Madonnę widać doskonale z pociągu,
ponadto wiele wycieczek zatrzymuję się przy Madonnie i podziwia
- czy to prawda ???

StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Pon 16 Maj, 2016 19:22   

Widać z wielu miejsc, z wszystkich z których było widać niszę i bryłę kościoła, z pociągu także.

Grażyna 
GML

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 17 Maj, 2016 08:51   

A niech tam, napiszę to w końcu; najwyżej wyjdę na laika. Zupełnie nie podobają mi się te kafelki pod Madonną i kolorystycznie nie komponują mi się z figurą.

Dana 

Wysłany: Wto 17 Maj, 2016 18:56   

Faktycznie, kojarzą się z podłogą korytarza przedwojennej kamienicy trzeciego sortu :-/

Krzychu333 

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 20:40   

Witam;
Ostatnio słyszałem gdzieś o odsłonięciu Madonny i przypomniałem sobie o pewnej opowieści którą czytałem kilka lat temu, na tym forum zresztą, tu link; Jej autorem jest wybitny polski ufolog dr inż. Jan Pająk. Cytując to co napisał na swojej stronie:
Cytat:
Aż do niemal zakończenia drugiej wojny światowej, we wnęce ze wschodniej elewacji kościoła Najświętszej Matki Boskiej z Zamku Wysokiego w Malborku, znajdowała się ogromna, bo wysoka na 8 metrów krzyżacka figura Madonny z Dzieciątkiem na ręku wykonana ze stiuku (czyli sztucznego kamienia). Figura ta skonstruowana była przez Krzyżaków jacy odebrali Polakom ziemie których ona doglądała. Z upływem czasu zasłynęła też ona ze swojej wrogości wobec Polaków. M.in. przywiązana do niej została stara przepowiednia, że przez aż tak długo, jak długo figura ta dogląda nadzorowane przez siebie ziemie, panował na nich będzie język niemiecki zaś ziemie te pozostaną pod niemiecką kontrolą - po więcej szczegółów patrz punkt #D1 z odrębnej strony o nazwie przepowiednie.htm. Przepowiednia ta dopełniła się na końcu drugiej wojny światowej, kiedy w wyniku tajemniczych zdarzeń eksplodowała amunicja składowana w kościele w niszy którego figura ta stała, zmiatając tą figurę z powierzchni naszej planety. Jednocześnie ziemie które figura ta nadzorowała przez wieki powróciły do Polski i ponownie zapanował na nich język polski. Niestety, ostatnio jakieś mroczne siły starają się odrestaurować tą złowrogą figurę. Jeśli im się to uda, przywrócą one również nadprzyrodzone moce owej starej przepowiedni. To z kolei naruszy stabilność i pokojowy balans dzisiejszej Europy. Dlatego nie wolno nam dopuścić aby figura ta została odrestaurowana. Zalecam więc aby czytelnik zapoznał się z punktem #C5 tej strony, w którym staram się wyjaśnić dlaczego należy uczynić wszystko co w naszej mocy aby przeszkodzić w odbudowaniu tej złowrogiej figury w jej dawnym ekspansywnym zorientowaniu i symboliźmie.

Co o tym myślicie biorąc pod uwagę bieżącą sytuację na świecie?
Jakby nie było to ten człowiek to przewidział.
Tu daje link do poczytania: http://energia.sl.pl/malbork.htm
Ostatnio zmieniony przez Krzychu333 Czw 19 Maj, 2016 20:42, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu