Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Malborskie Skrzydła
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 21:08   Malborskie Skrzydła

http://www.22blot.wp.mil.pl/pl/2_265.html

Cytat:
W dniu 7 września 2013 r. 22. Baza Lotnictwa Taktycznego jak co roku otworzy swoje podwoje dla entuzjastów lotnictwa. (...)




http://malbork.naszemiast...595e320a,1,3,60

Cytat:
(...)Tegoroczne święto będzie wyjątkowe, bo przypada w 60 rocznicę obecności polskiego lotnictwa w Malborku i okolicach. Open Air Day odbędzie się pod hasłem "Malborskie skrzydła". Dowództwo 22 BLT zaprosiło na obchody m.in. gen. broni pil. Lecha Majewskiego, dowódcę Sił Powietrznych RP.
W programie imprezy jak zwykle nie może zabraknąć punktów, które ucieszą miłośników lotnictwa. Z bliska - na wystawach statycznych - będzie można przyjrzeć się samolotom Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej. To jest właśnie jedyny dzień w roku, gdy cywil może zasiąść w kabinie na przykład MiG-a 29 i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. Tradycyjnie wystawią się też inne formacje wojskowe i inne służby mundurowe. Sprzęt wojskowy, pożarniczy co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem zwłaszcza ze strony najmłodszych.

Dodatkową, wyjątkową atrakcją ma być pokazowy przelot nad lotniskiem w wykonaniu pilotów Su-22 i MiG-ów 29.

Open Air Day odbędzie się 7 września w godz. 10-17.(...)
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 21:49   Re: Malborskie Skrzydła

Cytat:
(...)Tegoroczne święto będzie wyjątkowe ...
... Dodatkową, wyjątkową atrakcją ma być pokazowy przelot nad lotniskiem w wykonaniu pilotów Su-22 i MiG-ów 29
Chyba ktoś sobie z nas kpi, gdyż o jakim wyjątkowym święcie jest mowa, program imprezy nie zawiera nic nowego w porównaniu z poprzednim rokiem.
Impreza zamiast rozwijać się trąci stagnacją i nudą. A przecież wystarczyło trochę więcej zaangażowania ze strony organizatorów, aby na malborskim lotnisku stworzyć ważną lotniczą imprezę, porównywalną do znanych lotniczych pikników.
Kpiną są też "pokazowe" loty MiGów-29 i Su-22, przecież na co dzień widzimy nad Malborkiem samoloty MiG-29, a wspomniane Su-22, to przecież latające muzeum i zachwytu też już nie wzbudzają.
Słowem szkoda marnować czasu na pseudo imprezę lotniczą, a szkoda. :-(
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Wto 06 Sie, 2013 23:42   Re: Malborskie Skrzydła

argus napisał/a:
Kpiną są też "pokazowe" loty MiGów-29 i Su-22, przecież na co dzień widzimy nad Malborkiem samoloty MiG-29, a wspomniane Su-22, to przecież latające muzeum i zachwytu też już nie wzbudzają.


Zgadzam się, że malborskiej imprezie daleko do wyjątkowości, ale ten argument jest akurat niezbyt trafiony.
Niemieckie "Phantomy" były jeszcze bardziej muzealne (40 lat w służbie Bundesluftwaffe) niż nasze Su-22, a miesiąc temu dobrze ze 100 tysięcy albo nawet więcej zachwyconej publiczności zjechało się do Wittmundhafen na ich pożegnanie. Su-22 nadal są chętnie oglądane tym bardziej, że ich służba zbliża się do końca. MiGi-29 należą do najbardziej atrakcyjnych wizualnie samolotów świata, co w połączeniu z ich walorami pilotażowymi sprawia, że na każdych pokazach lotniczych gdziekolwiek w Europie zawsze są mocnym punktem programu. Dodatkowa możliwość - że posłużę się przykładami sprzed roku - zobaczenia z bliska innych samolotów i śmigłowców, w tym coraz rzadszych na naszym niebie An-2, odnowionych w malborskiej bazie zabytków MiGa-21 i Lima-2, pięknie odrestaurowanego latającego "Biesa", a nawet prawdziwego Messerschmitta-109, to są atrakcje, które mogłyby przyciągnąć do Malborka tłumy miłośników lotnictwa z całej Polski i nie tylko.

Problemem nie jest muzealność lub mała atrakcyjność samolotów samych w sobie, lecz sposób, w jaki są prezentowane publiczności. W Malborku nie wiem jak było wcześniej, ale zeszłoroczny "pokaz", polegający na tym, że para MiGów-29 latała tak daleko, aż trudno było ją dostrzec na niebie, a para Su-22 zrobiła z dolotu dwa kręgi i zaraz odleciała, był do tego stopnia mało atrakcyjny, że w czasie tych lotów oddawałem się towarzyskiej pogawędce z kolegą i nie za bardzo zauważyłem, kiedy ów "pokaz" się skończył. Ekspozycja statyczna nie była bardzo duża, ale jak najbardziej do przyjęcia. Okolicznościowe malowanie samolotów - typowa atrakcja wszelkich imprez tego rodzaju, zwłaszcza jubileuszowych - było, ale tylko na obrazkach z fotoszopa. :-P W sumie ocena dostateczna i ani punktu więcej.

Drugą słabą stroną ubiegłorocznego dnia otwartego w Malborku była organizacja, której poziom oceniłbym jako bazarowo-odpustowy. Miałem wrażenie, że wojsko dało teren i wystawiło sprzęt, a dalej zupełnie oddało inicjatywę na zasadzie "róbta co chceta". Nikt nad tym interesem nie panował. Niby piknikowa atmosfera, ale w taki sposób można zepsuć każdą imprezę.

Swoją drogą tę "60 rocznicę obecności polskiego lotnictwa w Malborku i okolicach" to oni z sufitu wzięli. Nijak się nie zgadza rachunek według żadnej metodologii.
Ostatnio zmieniony przez JacekB Sro 07 Sie, 2013 00:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
rob3rt 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sro 07 Sie, 2013 13:00   

chciałem zauważyć że wstęp jest wolny i przyjechać może każdy, nikogo nikt nie zmusza, kto nie chce i uważa że nic ciekawego nie zobaczy, może zostać w domu i oglądać Top Gun ;

a ja tam będę i dla mnie to też będzie wyjątkowa okazja ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez rob3rt Sro 07 Sie, 2013 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pią 09 Sie, 2013 18:58   

rob3rt napisał/a:
chciałem zauważyć że wstęp jest wolny i przyjechać może każdy, nikogo nikt nie zmusza, kto nie chce i uważa że nic ciekawego nie zobaczy, może zostać w domu i oglądać Top Gun ;

a ja tam będę i dla mnie to też będzie wyjątkowa okazja ;)
Chętnie wydałbym na bilet nawet kilkadziesiąt złotych za w pełni profesjonalną imprezę lotniczą ale nie za miejsko-wiejski pseudo piknik.
 
 
morfeusz 

Wysłany: Nie 11 Sie, 2013 18:47   

Zgadzam się z Argusem, sam wydałbym kilkanaście złociszy aby zobaczyć coś czego nie mamy codziennie... a tak pełna przewidywalność... Gdyby udało się zebrać w jednym miejscu kilka maszyn z czasów II wojny, bądź też kilka współczesnych maszyn np. Gripena, Mirage'a.
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013 21:50   

JacekB napisał/a:
Niemieckie "Phantomy" były jeszcze bardziej muzealne (40 lat w służbie Bundesluftwaffe) niż nasze Su-22, a miesiąc temu dobrze ze 100 tysięcy albo nawet więcej zachwyconej publiczności zjechało się do Wittmundhafen na ich pożegnanie.

Byłem,widziałem owe pożegnanie. http://www.epgd.net.pl/ar...hp?rel=1&id=405
_________________

Ostatnio zmieniony przez duszy Pon 12 Sie, 2013 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JacekB 

Pomógł: 4 razy
Wysłany: Pon 12 Sie, 2013 23:58   

Ja nie byłem, bo ode mnie z Monachium. gdzie obecnie pracuję, jest odległość taka sama jak z Malborka albo nawet dalej, ale to jest przykład, że nawet maszyny jeszcze bardziej muzealne niż nasze Su-22 i MiGi są w stanie przyciągnąć niewyobrażalne dla nas tłumy wniebowziętej publiczności z całej Europy. Pod warunkiem ciekawego pomysłu na imprezę i dobrej organizacji, czego niestety w Malborku brakuje. A przynajmniej brakowało rok temu. Punkt, kropka.
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Pon 19 Sie, 2013 14:46   

Coś nie coś już można pooglądać, zapewne treningi przed Air Show w Radomiu, ale widok fajny szyku 6 MiGów...

https://www.youtube.com/watch?v=qbcxh5LL4Lg
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013 18:28   

Niech żałują co niebyli

20130907_135912.JPG
Plik ściągnięto 14092 raz(y) 60,71 KB

20130907_122304_03.JPG
Plik ściągnięto 14093 raz(y) 79,66 KB

20130907_121209.JPG
Plik ściągnięto 14095 raz(y) 50,06 KB

20130907_113052.JPG
Plik ściągnięto 14096 raz(y) 48,35 KB

20130907_112819.JPG
Plik ściągnięto 14097 raz(y) 57,31 KB

20130907_112721_04.JPG
Plik ściągnięto 14099 raz(y) 50,26 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 14:00   

W tym roku pokazy samolotów w locie (zwłaszcza MIG29) zrobiły spore wrażenie. :ok: Oby w tym kierunku impreza się rozwijała. Na minus należy zaliczyć tragiczne kierowanie ruchem samochodów (Malbork zakorkowany), no i nie wiem czemu tylko JEDEN (!!!) bar z czymś do przekąszenia lub popiciem złocistego trunku... Na tyle ludzi?? To pachnie monopolem.. a gdzie brak konkurencji , to wiadomo....
Poza tym, porównując zdjęcia zrobione przez StormChaser oraz swoje to myślę, że gdzieś blisko staliśmy :)))
Dorzucę kilka swoich- ciut innych:

IMG_2594.jpg
Plik ściągnięto 11913 raz(y) 78,04 KB

IMG_2588.jpg
Grupa rekonstrukcyjna dbała o nadliczbowych zwiedzających dyskretnie usuwając niektórych
Plik ściągnięto 11913 raz(y) 50,31 KB

IMG_2579.jpg
Plik ściągnięto 11913 raz(y) 70,65 KB

IMG_2497.jpg
Plik ściągnięto 11913 raz(y) 17,92 KB

_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
Ostatnio zmieniony przez StormChaser Nie 08 Wrz, 2013 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 16:28   

Małe sprostowanie do pierwszego zdjęcia tow. Przemotowa , samolot skonstruowali moi towarzysze ze Stowarzyszenia Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych w której to grupie od wielu lat działam. Ja pomagałem tylko przy montażu i demontażu na lotnisku. Odnośnie samej imprezy , to wg mnie rozwojowo idzie w dobrym kierunku i mam nadzieję , że za rok poziom jej będzie jeszcze większy. Trzeba by też było wziąć i przesłuchać odpowiedzialnego za zorganizowanie Targów Rolniczych w Starym Polu w tym samym terminie co dzień otwarty lotniska i delikatnie skłonić go do wyznaczenia innego terminu tej imprezy. :mrgreen: ;-) :hihi:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 16:35   

Kuglow napisał/a:
Trzeba by też było wziąć i przesłuchać odpowiedzialnego za zorganizowanie Targów Rolniczych w Starym Polu w tym samym terminie co dzień otwarty lotniska i delikatnie skłonić go do wyznaczenia innego terminu tej imprezy.

konkurencja była większa, bo w tym samym czasie trwały też Dni Sztumu :->
_________________

 
 
PaKr 

Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 17:32   

Za rok już tak nie będzie targi będą w połowie września.
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 17:32   

Trochę moich zdjęć :)











Więcej:

http://tomaszkloss.blogsp...0-hercules.html

http://tomaszkloss.blogsp...9/smigowce.html

http://tomaszkloss.blogsp.../09/mig-29.html

http://tomaszkloss.blogspot.com/2013/09/f-16.html
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
 
 
 
pszemot 
taurus


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 20:04   

Hej, MrKłosik - a jak dostałeś się na drugą stronę pasa startowego (zdjęcie z MIG29) ?? Też tak chcę ...
_________________
Życie nie daje nam tego co chcemy, tylko to co ma dla nas.
W. S. Reymont
 
 
 
MrKłosik 
Mistrz
Inwestycji


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Nie 08 Wrz, 2013 23:19   

Normalnie ;-) Tam nawet inni ludzie stali ;-) Tylko ochrona wstrzymała ludzi na wysokości tego skrętu na pas główny i bliżej betonu, bo część stała na trawniku pomiędzy pasami ;-)
_________________

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości." - Władysław Grzeszczyk

"Co ludzi najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją." - Marie von Ebner-Eschenbach
Ostatnio zmieniony przez MrKłosik Nie 08 Wrz, 2013 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rydzek71 


Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 18:35   

MrKłosik dzięki za Takie zdjęcia, rewelacyjne.
_________________
http://www.marienburg.pl/viewtopic.php?t=9295
 
 
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Pon 09 Wrz, 2013 21:40   

:-D Też tam byłem i fociłem ale z ostatniego rzędu (nie Vipowskiego) i za mniejsze pieniądze .Popatrzcie. :mrgreen:

mm_001.jpg
super obiekt
Plik ściągnięto 11696 raz(y) 24,06 KB

_________________
"Nikt nie jest wolny od mówienia głupstw,
nieszczęście polega na mówieniu o nich w sposób interesujący"- klasyka.
 
 
Kuglow 


Pomógł: 3 razy
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 16:26   

sybiseck napisał/a:
Popatrzcie. :mrgreen:


Nasz najnowszej generacji dron ?? :hahaha: :hihi: :mrgreen: :kciuki:
_________________
"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka."
Józef Piłsudski
 
 
 
sybiseck 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Wto 10 Wrz, 2013 17:15   

ooo widzę, że kol Kuglow zna sięna rzeczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . To dodam kilka fotek nieco innych ale w temacie. Pozdrawiam. :ok:

Królewo_003.jpg
to w nagrodę
Plik ściągnięto 9690 raz(y) 59,93 KB

Królewo_002.jpg
daj postrzelać
Plik ściągnięto 9690 raz(y) 77,76 KB

Królewo_004.jpg
znawca
Plik ściągnięto 9690 raz(y) 38,97 KB

Królewo_005.jpg
mis pokazu
Plik ściągnięto 9690 raz(y) 55,69 KB

_________________
"Nikt nie jest wolny od mówienia głupstw,
nieszczęście polega na mówieniu o nich w sposób interesujący"- klasyka.
 
 
duszy 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013 08:26   

To ja swoje trzy grosiki dorzucę.


_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group