Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Gnojewo - kościół
Autor Wiadomość
Morion 

Wysłany: Czw 13 Lis, 2014 10:52   

Ponieważ na forum odzewu nie było, po wyjaśnienia udałem się (telefonicznie) do gdańskiego oddziału
Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, który jak się dowiedziałem, jest gospodarzem obiektu.
Mimo początkowej nieufności mojego rozmówcy i fatalnej jakości połączenia dowiedziałem się, że
stemple zewnętrzne zostały usunięte na zlecenie TOnZ, gdyż w wyniku przeprowadzonych prac
remontowych budowli nie grozi już zawalenie. Pozostawiono natomiast część stempli wewnątrz budynku.
Także prace porządkowe wokół kościoła (wycinka samosiejek drzew i krzewów) została wykonana na
zlecenie TOnZ.
Będąc w Gnojewie w niedzielę 9 listopada zauważyłem, że cippus został przez kogoś przeciągnięty z pd.-zach.
narożnika cmentarza w kierunku kościoła i drogi. Następnego dnia powiadomiłem o tym TOnZ. Dowiedziałem
się iż żadnych tego typu prac nie zlecali i nie posiadają o tym żadnej informacji. Obiecali szybko to wyjaśnić.
Muszę powiedzieć, że reakcja TOnZ, a przede wszystkim szybkość działania, wzbudziła moje uznanie.
Już wczoraj (wtorek był świętem) zadzwonił do mnie przedstawiciel TONZ aby zrelacjonować ustalenia.
Otóż współpracujący stale z TOnZ architekt z Malborka stwierdził, że odkryty (dosłownie i w przenośni) cippus
zasługuje na lepsze wyeksponowanie i to on zorganizował "przeprowadzkę". Zawiodła jedynie wymiana informacji,
dlatego TOnZ nic o cippusie i jego przenosinach nie wiedział. Nie była to, na szczęście, nieudana próba kradzieży.
Zatem wszystko jest w porządku.
Jedyne czego brakuje, to pieniędzy na kontynuowanie ratowania świątyni.
Może jednak los się odmieni i dla Gnojewa zaświeci słońce. Oby!

Gnojewo_cip3.jpg
Plik ściągnięto 2814 raz(y) 99,84 KB

Ostatnio zmieniony przez Morion Czw 13 Lis, 2014 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 13 Lis, 2014 23:05   

:roll: Przy okazji może zobaczy Pan, jak łatwo komuś zaszkodzić wypisywaniem po publicznych forach rzeczy, które najpierw należy wyjaśnić z bezpośrednio zainteresowanymi.

Morion 

Wysłany: Pią 14 Lis, 2014 10:52   

Linka napisał/a:
:roll: Przy okazji może zobaczy Pan, jak łatwo komuś zaszkodzić wypisywaniem po publicznych forach rzeczy, które najpierw należy wyjaśnić z bezpośrednio zainteresowanymi.

???
Bezpośrednio zainteresowanym ta sprawą był TOnZ sprawujący opiekę nad zabytkiem. Nie wiem w jaki sposób mogło by im to zaszkodzić.
Mimo, że alarm, na szczęście, okazał się fałszywy, byli bardzo wdzięczni za czujność i "obywatelską postawę". Prosili także by w przyszłości
nie wahać się z informowaniem ich o wszelkich zauważonych sytuacjach mogących budzić podejrzenia (nie tylko w Gnojewie).

Linka 
Mistrz
Bride of Francula

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Pią 14 Lis, 2014 17:59   

Chodzi o pana, który wyciągnął cippus, a któremu tego typu rozgłos mógł poważnie zaszkodzić. Tego typu sprawy lepiej załatwiać bez robienia wokół tego publicznie szumu, zanim nie będzie pewne, że to jest działanie przestępcze. Tu nie było i chwała Bogu.

starykot 

Wysłany: Sob 15 Lis, 2014 01:35   

"Śpij spokojnie, ORMO czuwa". :-P

Odpowiedz do tematu