Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Bogactwo kulturowe i przyrodnicze wsi pomorskiej
Autor Wiadomość
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 17:02   Bogactwo kulturowe i przyrodnicze wsi pomorskiej

Jeszcze ciepła - prosto z pieca! Gdańsk 2007. Wydana przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku. Praca zbiorowa, 493 strony formatu A4+, sądzę, że około 1000 zdjęć, licznme tabele statystyczne, charakterystyka poszczególnych gmin pod względem zasobów zabytkowych i przyrodniczych. Bardzo ważna pozycja nie dla osób zainteresowanych tego typu zasobami. Nie było jeszcze takiego wydawnictwa w historii Pomorza. Różny poziom merytoryczny notek dla poszczególnych gmin spowodowany różnorodnścią przygotowania merytorycznego ich autorów. Oczywiście omówione są też tereny po wschodniej stronie Wisły, w tym i powiat malborski (poszczególne gminy). Nakład 5.000 egzemplarzy.
Zapewno nie będzie do kupienia - dofinansowana ze środków unijnych :evil:

Image-40.jpg
Plik ściągnięto 20172 raz(y) 69,71 KB

_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Lis, 2007 18:05   

kolekcjoner napisał/a:
Zapewno nie będzie do kupienia - dofinansowana ze środków unijnych


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Gru, 2007 17:36   

Mapka z okładki ukazujący zakres książki z wyłączeniem trójmiasta

zakres ksiazki.jpg
Plik ściągnięto 20123 raz(y) 82,65 KB

 
 
luanda 
Emerytowany Rycerz Jedi


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Sob 29 Gru, 2007 01:34   

Mam od ponad 2 tyg. i ciągle nie mam czasu przejrzeć ;(
 
 
 
Anrep 


Pomógł: 5 razy
Wysłany: Sob 29 Gru, 2007 11:22   

Witam!
Jak ta pozycję mozna dostać, skoro nie można jej kupić?
Pozdrawiam

PS Zabawne jest to, że dziś pomorska wieś musi leżeć na terenie województwa pomorskiego. Stąd niby "pomorska" jest okolica Starego Dzierzgonia (widoczna jako półwysep na mapie wojewódzwa, historyczny Oberland i dawny powiat morąski), a warmińsko - mazurskie są np. okolice Lubawy (Pomorze jak byk, dziś to powiat iławski).Toruń jest już dziś już tylko kujawsko - pomorski :shock:
_________________
Poszukuję informacji o dawnym powiecie Morąg
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Gru, 2007 12:42   

hehehee, też bym taką chciał :-)
 
 
Kazik 


Wysłany: Sob 26 Sty, 2008 00:05   

czy wiadomo coś więcej na temat sposobu rozprowadzania tej pozycji? Wiem, że w księgarniach próżno tego szukać. Ale gdyby było wiadomo wśród jakiej grupy osób został rozprowadzony nakład, łatwiej będzie dotrzeć do tej książki.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Sty, 2008 00:20   

Kazik napisał/a:
czy wiadomo coś więcej na temat sposobu rozprowadzania tej pozycji?


Chyba gminy (urzędy) to mają i rozdają wybranym bo przygotowywała każda gmina materiał do książki o swoim dziedzictwie, nie jest w sprzedaży bo ze środków unijnych, nie wiem jak zdobyć
 
 
kolekcjoner 
Mistrz


Pomógł: 57 razy
Wysłany: Sob 26 Sty, 2008 00:53   

Anrep napisał/a:
Stąd niby "pomorska" jest okolica Starego Dzierzgonia (widoczna jako półwysep na mapie wojewódzwa, historyczny Oberland i dawny powiat morąski), a warmińsko - mazurskie są np. okolice Lubawy (Pomorze jak byk, dziś to powiat iławski).Toruń jest już dziś już tylko kujawsko - pomorski

Faktycznie - w tej pozycji dominowały kryteria administarcyjne a nie historyczne, ale dobrze, że się ukazała.

Kazik napisał/a:
czy wiadomo coś więcej na temat sposobu rozprowadzania tej pozycji

Książka jest nie do kupienia. Jak napisał Az - można o nią zabiegać w zaprzyjaźnionych gminach. Jest też w większej ilości w Starym Polu w Ośrodku ....
_________________
Witam Malborżanki i Malborżan!
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Sty, 2008 10:52   

kolekcjoner napisał/a:
Jest też w większej ilości w Starym Polu w Ośrodku ....


W poniedziałek tam będę
 
 
Kazik 


Wysłany: Sro 06 Lut, 2008 11:26   

dotarłem w końcu do tej książki. Przestudiowałem dopiero połowę zawartości, ale jestem nią lekko rozczarowany. Z jednej strony cieszy fakt, że książka w sposób kompleksowy opisuje atrakcje turystyczne wszystkich gmin województwa pomorskiego. Zwykle trzeba było przewalać kilka przewodników turystycznych by uzyskać całościowy obraz woj. pomorskiego. Z drugiej strony odnoszę wrażenie, że wiele gmin podeszło do sprawy po macoszemu. Przykład: gmina Miłoradz - ruiny kościoła z XIV są najwidoczniej niewygodnym zabytkiem. Zagotowałem się widząc opis zdjęcia katolickiego kościoła w Gnojewie z końca XIXw.
Część zdjęć wygląda tak, jakby pracownicy urzędu gmin zostali wysłani w teren z aparatem za karę. Tabele zawierają dokładne dane na temat liczby zabytków i potencjału przyrodniczego. Ale znów aż się prosi, by te dane przedstawić na końcu w postaci kartograficznej.
Dobrze, że ta książka została wydana. Ale mam nadzieję, że przy następnej tego typu publikacji osoby odpowiedzialne za sensowność dotacji z UE zwrócą większą uwagę na praktyczną przydatność takiej książki.Ta książka nie dość, że jest dostępna tylko dla zamkniętego kręgu odbiorców, to jeszcze umiejscowienie opisywanych w niej atrakcji dla przeciętnego czytelnika jest poważnie utrudnione.
 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2008 13:13   

ja dopiero dziś dostałem swój egzemplarz (gratis, po linii "służbowej" ;-) ) i jestem zachwycony!
pięknie wydany album, masa fajnych fotek i - jak dla mnie - wskazówek, gdzie jeszcze jechać na wycieczkę z aparatem :mrgreen:
_________________

 
 
Hagedorn 
Administrator



Pomógł: 28 razy
Wysłany: Sob 15 Mar, 2014 21:00   

mam na zbyciu tę unikatową pozycję (w cenie 50 zł) - jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o info na PW.
_________________

 
 
argus 


Pomógł: 4 razy
Wysłany: Sob 15 Mar, 2014 21:54   

Hagedorn napisał/a:
mam na zbyciu tę unikatową pozycję (w cenie 50 zł) - jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o info na PW.
Ale zdzierasz z ceny! Na Allegro ta pozycja wyceniona jest tylko na 15 zł!
http://allegro.pl/bogactw...4060643714.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group