Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Stalag XXB - [BUDYNKI WYBURZONE]
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 08:20   

No cóż, sami wszyscy obserwują co się dzieje, trudno wyciągnąć inne wnioski, a może ja nie potrafię, nie chcę :roll:

zapała 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 08:28   

ale o co chodzi ... , o co chodzi ?! przez 50 lat nikt palcem nie kiwnął by coś zrobić z terenem stalagu, nie ma pomysłu (a pewnie i pieniędzy) co zrobić ze Szpitalem Jerozolimskim, terenami nad Nogatem (z obu jego stron zresztą), zmarli żołnierze leżą na nieodległym zadbanym cmentarzu ... czego chcieć więcej

tak jak nikt nie przychodził w to miejsce przez 50 lat - bo co miałby oglądać - zagracony plac? (choć widok na Żuławy piękny), żeby nie było wątpliwości - miejsce powinno być upamiętnione - kamień pamiętkowy, tablica etc. ale bez przesady,

jest przecież w Malborku jeszcze jedno miejsce związane z martyrologią - ratusz ale jakoś nie słyszać o inicjatywach, by może uczcić jakoś to miejsce ... - może tak zamiast pomostować, użalać się i narzekać, spróbujcie dogadać się MDK i zorganizować tam izbę pamięci etc., oferując np. część swoich zbiorów

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 08:31   

zapała napisał/a:
jest przecież w Malborku jeszcze jedno miejsce związane z martyrologią

to miejsce nie do końca jest pewne, że było miejscem martyrologii

A co do zorganizowania wystawy w MDK, swego czasu rozmawiałem z dyrektor MDK (Ratusz) o zorganizowaniu w tym budynku wystawy zdjęć drzwi malborskich kamienic, my mieliśmy dostarczyć wszystko, oni udostępnić miejsce na ścianach. Niestety na ścianach nie ma miejsca na takie rzeczy jak wystawa zdjęć drzwi i nie wiadomo kiedy by mogło być, muszą tam po prostu wisieć materiały związane z pracą MDK, festiwalami itd. itp.
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pią 26 Wrz, 2008 08:39, w całości zmieniany 1 raz  

zapała 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 08:36   

Azaziz napisał/a:
zapała napisał/a:
jest przecież w Malborku jeszcze jedno miejsce związane z martyrologią

to miejsce nie do końca jest pewne, że było miejscem martyrologii

tak czytałem, czyjeś wspomniania, których autor twierdził, że nie słyszał z piwnic ratusza żadnych krzyków,
a czy wiadomo gdzie w Malborku przetrzymywano ludzi aresztowanych przez gestapo ?

domber
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 11:43   

zapała napisał/a:
a czy wiadomo gdzie w Malborku przetrzymywano ludzi aresztowanych przez gestapo ?

z tego co mi mówił tata to takim miejscem był budynek obecnego Banku Spółdzielczego a jeśli chodzi o ratusz na Starym Mieście to krzyki były / mówiła mi to sąsiadka która była wtedy małą dziewczynką i bała się chodzić przy ratuszu z tego powodu nie wie czy tam było gestapo ale z pewnością byli ludzie w mundurach

zielony 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:05   

[quote="Azaziz"]quote][quote]Mili Państwo - doprawdy ile trzeba czasu byście się przekonali, że cała promocja miasta opiera się na Zamku, pozostałe rzeczy są niepotrzebne i zamieniane na teren inwestycyjny.
Malbork to zamek czy nam się podoba czy nie. Wszystko jest robione pod zamek.

Hola,hola!Na dobrą sprawę to nawet zamku nie potrafią wykorzystać chociaż od kilku lat wszystko idzie ku lepszemu.Ale i tak w porównaniu chociażby do Gniewa,który tak imponującej budowli nie ma jesteśmy w ogonie...

zapała 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:15   

[quote="zielony"][quote="Azaziz"]quote]
Cytat:
Mili Państwo - doprawdy ile trzeba czasu byście się przekonali, że cała promocja miasta opiera się na Zamku, pozostałe rzeczy są niepotrzebne i zamieniane na teren inwestycyjny.
Malbork to zamek czy nam się podoba czy nie. Wszystko jest robione pod zamek.

Hola,hola!Na dobrą sprawę to nawet zamku nie potrafią wykorzystać chociaż od kilku lat wszystko idzie ku lepszemu.Ale i tak w porównaniu chociażby do Gniewa,który tak imponującej budowli nie ma jesteśmy w ogonie...

bez przesady, tak żle nie jest - jednak do Malborka przyjeżdża znacznie więcej osób niż do Gniewa/u, parę turnieji rycerskich nie napędzi jeszcze "dzikich tłumów", fakt że próbowano (nie wiem z jakim skutkiem) sprzedać zamek w Gniewie też o czymś świadczy ale i tak nie chodzi o to by pokazać, że Malbork jest "do przodu" bo to nie sztuka porównywać się z miastem mniejszym, mniej znanym i nieposiadającym "magnesu" takiej miary zamek w Malborku

zielony 

Wysłany: Pią 26 Wrz, 2008 19:47   

bez przesady, tak żle nie jest - jednak do Malborka przyjeżdża znacznie więcej osób niż do Gniewa/u, parę turnieji rycerskich nie napędzi jeszcze "dzikich tłumów", fakt że próbowano (nie wiem z jakim skutkiem) sprzedać zamek w Gniewie też o czymś świadczy ale i tak nie chodzi o to by pokazać, że Malbork jest "do przodu" bo to nie sztuka porównywać się z miastem mniejszym, mniej znanym i nieposiadającym "magnesu" takiej miary zamek w Malborku[/quote]

Tylko,że jak mniejsze miasto bez magnesu wyciskało jak cytrynkę według Ciebie nikłe walory(chociaż w porównaniu z zamkiem tak jest) to my(tu pewien nawet nie jestem) mieliśmy dopiero w planach oblężenie...

zapała 

Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 18:08   

zielony napisał/a:
bez przesady, tak żle nie jest - jednak do Malborka przyjeżdża znacznie więcej osób niż do Gniewa/u, parę turnieji rycerskich nie napędzi jeszcze "dzikich tłumów", fakt że próbowano (nie wiem z jakim skutkiem) sprzedać zamek w Gniewie też o czymś świadczy ale i tak nie chodzi o to by pokazać, że Malbork jest "do przodu" bo to nie sztuka porównywać się z miastem mniejszym, mniej znanym i nieposiadającym "magnesu" takiej miary zamek w Malborku

Tylko,że jak mniejsze miasto bez magnesu wyciskało jak cytrynkę według Ciebie nikłe walory(chociaż w porównaniu z zamkiem tak jest) to my(tu pewien nawet nie jestem) mieliśmy dopiero w planach oblężenie...[/quote]

ale ja nie o tym ... , miałem na myśli to, że to Malborka przyjeżdża setki tysięcy (?) osób bez specjalnego wysiłku marketingowego, a Gniew o takiej frekwencji (której mu życzę) może zapewne tylko marzyć - więc próba porównawcza :-) nie do końca jest szczęśliwe wybrana

zawsze będą tu przyjeżdżali ludzi (dopóki zamek będzie stał), Gniew natomiast pewnie byłby w tej lidze co Kwidzyn, Radzyń Chełmiński czy Golub

nikłe walory ... :?: niczego takiego nie powiedziałem, dla mnie równie interesujące, co zamek, są wiejskie gotyckie (przeważnie) kościółki w okolicach Malborka, domy podcieniowe i stare cmentarze, tak że kwestia magnesu to rzecz gustu - choć jak widać vox populi vox Dei

zielony 

Wysłany: Nie 28 Wrz, 2008 18:47   

[[code]quote]ale ja nie o tym ... , miałem na myśli to, że to Malborka przyjeżdża setki tysięcy (?) osób bez specjalnego wysiłku marketingowego, a Gniew o takiej frekwencji (której mu życzę) może zapewne tylko marzyć - więc próba porównawcza :-) nie do końca jest szczęśliwe wybrana

Ok.Z tym, że Oni frekwencję napędzili sobie sami,a my frekwencję mamy i moglibyśmy mieć większą.Dużo większą gdybyśmy potrafili nasz zamek wykorzystać.Cociaż od kilku lat wszystko prze do przodu.Tylko zobaczymy jak długo i co z tego wyjdzie.Czas pokaże...

Odpowiedz do tematu