Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
PLENARNE SPOTKANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU MALB.
Autor Wiadomość
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Lis, 2007 12:07   PLENARNE SPOTKANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU MALB.

RADA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU MALBORSKIEGO
oraz
MALBORSKIE CENTRUM KWADRAT
zapraszają na


PLENARNE SPOTKANIE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU MALBORSKIEGO



Szanowni Państwo!

Mamy zaszczyt zaprosić przedstawicieli organizacji pozarządowych powiatu malborskiego na spotkanie plenarne, które odbędzie się dnia 27 listopada 2007 r. o godz. 16.30 w sali nr 21 w Miejskim Domu Kultury w Malborku, Plac Słowiański 18.

Jednym z celów spotkania są wybory uzupełniające do Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Malborskiego. Od kilku lat w naszym powiecie trwa budowanie reprezentacji trzeciego sektora. Na Pierwszej Konferencji OPPM, która odbyła się 25.03.2006 r. dokonano wyboru Rady, która, zgodnie z przyjętym przez Konferencję Regulaminem, składa się z 7 osób. Od tego momentu zaczęła się żmudna i systematyczna praca Rady. Obecnie, w wyniku rezygnacji części członków Rady, konieczne jest jej uzupełnienie. W załączeniu przesyłamy regulamin wyborów. Na uwagi dotyczące wyborów do Rady czekamy pod adresem e-mail: mc2@malbork.net.pl

Ważnym punktem spotkania będzie prezentacja Programów Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Malborka oraz Starostwa Powiatowego, których poprosiliśmy o przedstawienie i omówienie zmian w tych dokumentach oraz w zasadach przyznawania dotacji przez te instytucje w roku 2008. Zaprosiliśmy również gości, przedstawicieli wszystkich gmin w powiecie, których również o takie wystąpienia poprosiliśmy. Dowiecie się Państwo także o możliwościach pozyskiwania środków unijnych w latach 2008-2013, szczególnie z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Pragniemy aby nasze spotkanie było okazją do poszerzania wiedzy na temat aktualności, jak również na wymianę poglądów. Chcemy podjąć dyskusję na tematy:
3 jak prowadzić rzecznictwo i jak efektywnie zabiegać o własne interesy poprzez zrzeszanie się,
4 jak skutecznie wpływać na kierunki polityki władz lokalnych i regionalnych,
5 dlaczego warto brać udział w społecznych konsultacjach przepisów prawnych i w jaki sposób to robić.

Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w spotkaniu plenarnym. Jednocześnie ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do dnia 26 listopada 2007 r. na adres mc2@malbork.net.pl lub telefonicznie 501 336 416


W imieniu organizatorów
Przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Malborskiego
Waldemar Klawiński


POBIERZ PEŁNĄ INFORMACJĘ O SPOTKANIU

Strona mc2: http://mc2malbork.ovh.org/
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Czw 15 Lis, 2007 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 14:40   

Witam

Byłem na spotkaniu, ale nie o tym tu napisze co merytorycznego na nim było, ale o zachowaniu jednego z urzędników z UM, otóż jedna z pań z UM przemawiała na forum ogólnym do zebranych osób i wypowiadała się na temat swojej pracy, tego co robi itd. itp. oraz o środkach, które przeznacza UM na pomoc dla organizacji pozarządowych było między innymi o spotkaniach UM z zaproszonymi przedstawicielami z organizacji pozarządowych, które się zaprasza do UM na spotkania/konferencje (niektórych zaprasza, niektórych nie) - padło ciekawe stwierdzenie - "nie dalej jak wczoraj było takie spotkanie" na to głos z sali "a ktoś o tym widział?"... (potem nastąpiło tłumaczenie się przemawiającej...)
Ogólnie Pani z UM nie powiedziała za wiele nowego w temacie, czego obecni by nie wiedzieli, ale przerażające jest to, że po zakończonej swojej wypowiedzi zażądała od obecnych przedstawicieli prasy czyli Gazety Malborskiej i Dziennika Bałtyckiego autoryzacji swojej publicznej wypowiedzi, więc ja się pytam, od kiedy taka wypowiedź urzędnika powinna podlegać autoryzacji i na jakiej podstawie, czy jeżeli dziennikarz zamieści tekst, który dokona autoryzacji urzędnik i nie będzie on zgodny z prawdą, to nie ponosi winy za przekłamania?
Na sali było ponad 20 osób, które słyszały co było mówione... I wtedy te osoby będą wiedziały, że dziennikarz kłamie bo tego sobie może zażyczyć urzędnik. Tak?

Podobno zaproszenia na spotkanie organizacji pozarządowych z UM były wysłane, podobno było ogłoszenie na stronie UM - ale kto to widział, kto to słyszał...

Źle się dzieje.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 14:46   

A tak pro forma

To ostatni news na NGO pochodzi z 27.09.2007 godz. 11:20
http://www.malbork.pl/ind...sk=view&id=1000
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:11   

Azaziz napisał/a:
podobno było ogłoszenie na stronie UM - ale kto to widział, kto to słyszał...
jakby było (dzisiaj jest, wtedy nie wiem nie przyglądałem się)

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 11306 raz(y) 123,41 KB

_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:14   

To jest zaproszenie na spotkanie na którym byłem i które było w MDK - a ogłoszenie jest w pierwszym poście, chodzi o zaproszenie do UM na dzień 26.11.2007
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 15:42   

Ahaaa, nie wczytałem się wystarczająco :oops:
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Jaśmin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 20:32   

Az, to o czym piszesz - żądanie autoryzacji swoich wypowiedzi podczas publicznego wystąpienia - nazwałabym CENZURĄ..

Myślałam, że to juz za nami, że jak Lechu płot przeskoczył..
Mam nadzieję, ze gazety są w miarę niezależne? ;-)
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 20:34   

Jaśmin napisał/a:
nazwałabym CENZURĄ


Ja bym to nazwał pychą, a przede wszystkim brakiem szacunku dla współrozmówców.
 
 
Jaśmin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 20:45   

Nie odbierałabym tego tak osobiście...to świadczy tylko o tej pani i jej nieprzygotowaniu.
Co przynosi ujmę instytucji którą reprezentuje.

Czy wspominałes również, że pani z minuty na minutę robiła sie coraz bardziej niecierpliwa i ....
opryskliwa?
Biedaczka.. 8-) Musiała czuc sie paskudnie, kiedy tak lawirowała
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 20:49   

Jaśmin napisał/a:
Czy wspominałes również, że pani z minuty na minutę robiła sie coraz bardziej niecierpliwa i ....
opryskliwa?


Też byłaś na spotkaniu? Fajni są ludzie z UM... ale... zaskoczyła mnie Pani nie wymienię z nazwiska, która sama powiedziała, że jest młodym pracownikiem UM i że wcześniej pracowała w PUP - pełny profesjonalizm - BRAWO
 
 
Jaśmin
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 20:57   

Byłam na spotkaniu i rzeczywiście uderzył kontrast między tymi dwiema paniami
z jednej instytucji - UM

szkoda, że tak mało pozarządowców było...
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lis, 2007 21:10   

Jaśmin napisał/a:
szkoda, że tak mało pozarządowców było...


Po wystąpieniu Pani z UM (od autoryzacji) nie dziwie się, że organizacje pozarządowe patrzą raczej z małą nadzieją na skutki poczynań UM, ale mogę się mylić.

Żeby nie było nieporozumień - Pani, która przygotowała się profesjonalnie do spotkania to była Pani Monika Sasin, która poświęciła swój czas nawet na przygotowanie prezentacji.

Jako ewentualne dementi - nie znam osobiście, żadnej z osób, które były z ramienia UM, Starostwa Malborskiego i Urzędu Gminy w Starym Polu - moja ocena ich pracy opiera się na sposobie prezentowania swojej wiedzy i przygotowaniu do wystąpienia.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Lis, 2007 13:23   

By nie było zbyt negatywnie ;-)

Dla przeciwwagi informacji o odbytym spotkaniu od organizatorów - mc2

http://mc2malbork.ovh.org/blog/?page_id=225
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group