Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Morąg - Rynek
Autor Wiadomość
svolo 

Wysłany: Sro 28 Maj, 2008 12:11   

Niestety tym okresem jeszcze nie zdążyłem się zająć i zebrać jakichkolwiek info.
Gotyk i renesans (zamek krzyżacki i starościanski ) to jest narazie główny obszar moich poszukiwań.
Zresztą w ogóle jakichkolwiek informacji na temat zamku jest "jak na lekarstwo".

Przeszukuje ( z pomocą znajomych) w zasadzie całą Europe.
Niestety z bardzo mizernym skutkiem.
To bardzo zastanawiająca sprawa,ze w wypadku tak znacznego i mocno targanego wiatrem historii obiektu,prawie wogóle nie ma przekazów na jego temat.

Ale bedę pamietał . Jeśli natrafie na informacje dotyczące XIX i XX wieku(rozumiem,ze chodzi o początek wieku) -dam znać.
Pozdrawiam

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lis, 2008 22:17   

Plan Morąga z 1811r
http://www.fotomarburg.de/

plan morąga 1811.JPG
Plik ściągnięto 3348 raz(y) 86,4 KB

firyza 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009 22:37   dotyczy zdjęcia Hagedorna

Nie wiem, czy już ktoś o tym pisał...Jest to fotka z 1910 r. z płytki ISPANu pt. Prusy Wschodnie-dokumentacja historycznej prowincji. Jest tam m.in. 43 zdjęć Morąga. Wrzucam inne z tego zbioru, też fajne z dzieciakami

Morag 057159.jpg
Plik ściągnięto 3179 raz(y) 48,53 KB

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Sty, 2009 16:55   

Armatka z allegro

bez tytułu1.JPG
Plik ściągnięto 3149 raz(y) 33,85 KB

mazur222 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 19:56   

Dwie mapki Rynku. Jedna piktograficzna przedstawiająca zabudowe i jej opis wg stanu z roku 1931 i druga mapka topograficzna obejmująca większy teren z naniesionymi wpisami dot. nazw budynków, właścicieli, intersów wg stanu z roku 1945

[ Komentarz dodany przez: Azaziz: Nie 08 Mar, 2009 00:25 ]
Mapki usunięte na prośbę
Ostatnio zmieniony przez Nie 08 Mar, 2009 00:25, w całości zmieniany 2 razy  

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 20:02   

mazur222 napisał/a:
Dwie mapki Rynku. Jedna piktograficzna przedstawiająca zabudowe i jej opis wg stanu z roku 1931 i druga mapka topograficzna obejmująca większy teren z naniesionymi wpisami dot. nazw budynków, właścicieli, intersów wg stanu z roku 1945

Niesamowita sprawa, mapka pewnie tylko do wglądu dla władz miasta lub urzędu podatkowego, w innym przypadku instruktaż dla złodziei, gdzie i kogo okraść.

mazur222 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 20:12   

Milek,tego już nie ma, to się już nie wróci. Myślę, że to współczesna robota ziomków.
W Stanach można to zrobić w każdej chwili. Wystarczy wejść na strony biura szacunkowego nieruchomości w danym powiecie. Wpisaś adres i ma się nazwisko właściciela, opis nieruchomości. Otwarte społeczeństwo - raj dla złodziei

Milek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 20:18   

mazur222 napisał/a:
Milek,tego już nie ma, to się już nie wróci. Myślę, że to współczesna robota ziomków.
W Stanach można to zrobić w każdej chwili. Wystarczy wejść na strony biura szacunkowego nieruchomości w danym powiecie. Wpisaś adres i ma się nazwisko właściciela, opis nieruchomości. Otwarte społeczeństwo - raj dla złodziei

A u nas nawet na domofonie zabrano nazwiska (tzw. ochrona danych osobowych).
O danych z USA kiedyś w DTV mówił korespondent podając link, faktycznie korzystałem z tego szukając rodziny, były wszystkie dane z adresem i nr. telefonu.

Anrep 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 20:34   

Te dane to robota z lat powojennych, choć pewnie i przed 1945 r. takie plany powstawały.
Czy można je umieścić w większej rozdzielczości (Azaziz zapewne pomoże ;-) ).

mazur222 

Wysłany: Sob 07 Mar, 2009 20:40   

Chętnie to zrobię ale kim jest Azaziz i jak on mnie może pomóc?

Odpowiedz do tematu