Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Sieć tras rowerowych na gotyckim szlaku
Autor Wiadomość
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Nie 06 Lip, 2008 16:22   

Azaziz napisał/a:
Ja myślę, że nie jest problemem zrobić ścieżki, problemem będzie potem o nie zadbać, by nie zarastały, by nie niszczały, kto to będzie robił? Gminny ZGKIM? To tak jak wyrzucić pieniądze w błoto - TO MA BYĆ 60 KM!


nie będzie ani kolejki, ani ścieżek rowerowych - założymy się ?

żeby nie było wątpliwości z przyjemnością przegram ale kiedy czytam o decyzjach lokalnej administracji (centralna też nie lepsza) nie ma na to szans - szkoda
 
 
marian1410 

Wysłany: Nie 06 Lip, 2008 16:34   

Większe prawdopodobieństwo, że trafię w totka.
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Lip, 2008 17:37   

Niedługo ilość ścieżek rowerowych w Malborku się zmniejszy

Zdjęcie sprzed Starostwa Powiatowego - Plac Słowiański, za miesiąc farba zejdzie do końca i po ścieżce :hihi:

sciezki.jpg
Plik ściągnięto 10077 raz(y) 79,97 KB

 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008 08:56   

http://malbork.naszemiast...nia/890590.html
Cytat:
Rowerowe ścieżki zamiast zarastających torów kolejowych na Pomorzu

Na nieczynnych trasach kolejowych nie będą już rosnąć chwasty. Nie zobaczymy na nich również pociągów, lecz... rowery. Kolej postanowiła bowiem dać swe nieużywane tory samorządom, by mogły one na tych szlakach urządzić ścieżki dla jednośladów. Tak będzie w Pomorskiem między innymi na Żuławach, Kociewiu, a także w rejonie Człuchowa i Bytowa. Powstanie tam ponad sto kilometrów tras dla rowerzystów.


Udostępnianie samorządom terenów kolejowych nie wynika wyłącznie ze szczodrości PKP i ich hojności w rozdawaniu majątku. Kolej w ten sposób spłaca swe długi wobec państwa, a ono powierza ten majątek gminom - za pośrednictwem starostw.

- Na Żuławach do dyspozycji gmin zostaną przekazane w 2009 roku szlaki wąskotorowych Gdańskich Kolei Dojazdowych - mówi Maja Opinc-Bennich, rzecznik prasowy wojewody pomorskiego. - W skład nieruchomości wchodzi 121 działek gruntowych o łącznej powierzchni 70,5042 ha wraz z posadowionymi na tym gruncie budynkami i budowlami (w tym z pozostałą nawierzchnią kolejową). Żeby transakcja mogła dojść do skutku, niezbędna jest pisemna wola przejęcia nieruchomości, wyrażona przez starostę, a także zgoda wojewody. Musi być również znany ostateczny odbiorca majątku, czyli gmina, która powinna mieć pomysł na zagospodarowanie przejętego aktem notarialnym od starosty terenu.

Odpowiedni wniosek z dokumentami, wraz z wyceną, dokonaną przez rzeczoznawcę majątkowego musi zostać wysłany, przez Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Gdańsku, do Zarządu PKP SA w Warszawie, by uzyskać zgodę (w formie uchwały zarządu) na dokonanie obrotu nieruchomością. Następnie należy uzyskać jeszcze zgodę odpowiedniego Urzędu Skarbowego w Warszawie oraz zgodę ministra infrastruktury i możemy przystąpić do aktu notarialnego.

- W następnych latach planujemy przekazać, w tym samym trybie, następne nieruchomości - informuje Alicja Szczodrowska-Szlęzak, rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku PKP SA. - Będzie to część linii 212 na odcinku Lipusz - Bytów (obecnie w zarządzie gminy miejskiej Bytów; odbywa się tam ruch pociągów towarowych, razem ponad 117 ha); fragment linii nr 243 między Starogardem i Skarszewami (ponad 40 ha), a także z Człuchowa do Słosinka (prawie 110 ha) oraz z Małdyt do Malborka (niemal 136 ha).

Samorządy czekały na takie decyzje. Mają też sprecyzowane plany wykorzystania daru.

- Bardzo się cieszymy, że możemy przejąć nieczynne trasy kolejowe - mówi Jolanta Leszczyńska, wicestarosta powiatu malborskiego. - Wcześniej zwracaliśmy się o to do Polskich Kolei Państwowych, ale bez skutku. Przejęciem tych nieruchomości zainteresowane są gminy. Po usunięciu szyn na torowiskach zostaną urządzone trasy dla rowerzystów, na przykład między Nowym Dworem Gdańskim i Stegną.

To nie pierwsza akcja zamiany linii kolei żelaznej na ścieżki dla jednośladów. Po raz pierwszy tory zaczęto demontować zaraz po II wojnie światowej. Wówczas szyny z Pomorza wywożono do radzieckich hut. Na zlikwidowanych wówczas liniach pociągowych teraz istnieje trasa turystyczna pod nazwą: "Szlak zwiniętych torów" - w rejonie Ustki i Rowów, nad Bałtykiem.

Kazimierz Netka - POLSKA Dziennik Bałtycki


Taaak, już widzę jak gminy odbudowują zdemontowane wiadukty
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008 09:38   

Feuchtwangen napisał/a:
Po usunięciu szyn na torowiskach zostaną urządzone trasy dla rowerzystów, na przykład między Nowym Dworem Gdańskim i Stegną.


Znaczy się zlikwidują jedyną czynną linię ŻKD??? :what:
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:04   

Cytat:
Ścieżki rowerowe.

Ścieżki rowerowe to ochrona czystego powietrza, walka z hasłem i propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Rower nie zanieczyszcza tak jak pojazdy spalinowe środowiska, nie wymaga kosztownej infrastruktury i dobrze służy jako środek transportu. Jest to aktualnie jedna z najbardziej dostępnych form aktywnego wypoczynku. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest wytyczanie wydzielonych szlaków - ścieżek rowerowych.

źródło
Wytyczone jak i do wytyczenia szlaki rowerowe wg Starostwa Powiatowego Malbork.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:10   

Pozostaje mieć nadzieję, że chociaż odmalują oznaczenia na do tej pory wykonanych ścieżkach w mieście oraz oznaczą nieoznaczone, no chyba, że nie ma na to pieniędzy, to przepraszam za postulat :what:
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:29   

superfan napisał/a:
Cytat:
Ścieżki rowerowe.

Ścieżki rowerowe to ochrona czystego powietrza, walka z hasłem i propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Rower nie zanieczyszcza tak jak pojazdy spalinowe środowiska, nie wymaga kosztownej infrastruktury i dobrze służy jako środek transportu. Jest to aktualnie jedna z najbardziej dostępnych form aktywnego wypoczynku. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest wytyczanie wydzielonych szlaków - ścieżek rowerowych.

źródło
Wytyczone jak i do wytyczenia szlaki rowerowe wg Starostwa Powiatowego Malbork.


na mapie zamieszczonej w "źródle" znajduje się zaznaczona na niebiesko imponująca ścieżka rowerowa - czy na prawdę istnieje, byłem na Żuławach co prawda 1,5 roku temu i sporo mogło się zmienić od tego czasu, ale nie zauważyłem wówczas nawet śladu, który zapowiadałby pracę nad ścieżką
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:37   

zapała napisał/a:
czy na prawdę istnieje


Ciemna strona Śmocy ją zwinęła i zabrała na Melmac - ale na mapie ładnie wygląda i pięknie reklamuje wysiłki i prace starostwa
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 15 Wrz, 2008 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:39   

Azaziz napisał/a:
zapała napisał/a:
czy na prawdę istnieje


Ciemna strona Śmocy ją zwinęła i zabrała na Malmac - ale na mapie ładnie wygląda i pięknie reklamuje wysiłki i prace starostwa


w wersji dla słabszych proszę - jest czy jej nie ma?
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:44   

zapała napisał/a:
jest czy jej nie ma?


ja NIE widziałem, ale może dlatego, że jeżdże samochodem, niech rowerzyści opiniują
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:51   

mi nie rzuciła się w oczy może jakaś ukryta
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:55   

napioo napisał/a:
mi nie rzuciła się w oczy może jakaś ukryta


Moze to te dziurawe asfalty - straciły właściwości drogi dla samochodów to stały się rowerowe ;)

reasumując - nie ma ścieżek rowerowych w powiecie, nie ma oznaczeń takich szlaków, to co prezentuje Strona Powiatu to fikcja
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 20:59   

do zimy daleko to się sprawdzi za mostem drogowym jest znak koniec ścieżki ale pewnie miejskiej, ścieżka na ul Wałowej kończy się przy kładce na Nogacie ostatnia moja wycieczka do Sztutowa przebiegała właśnie niebieskim szlakiem nie przypominam sobie aby były znaki może się mylę, niech Linka francula superfan się wypowiedzą może oni zauważyli
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Pon 15 Wrz, 2008 21:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 21:04   

Znam te wszystkie fragmenty (jeździłem w ostatnim miesiącu) za wyjątkiem Lasowice - Wierciny, to są oznaczone zwykłe drogi asfaltowe, w lepszym lub gorszym stanie
 
 
francula 
Mr Bimler


Pomógł: 11 razy
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2008 21:45   

Ale mają wyobraźnię w tym starostwie. Przejeżdżałem kilka razy w tym roku po tych istniejących ścieżkach rowerowych, ale jakoś widziałem na nich więcej samochodów, niż rowerzystów. I ciekawe, po czym poznać, że to ścieżka dla rowerów? Może starostwo zorganizuje dla pracowników wycieczkę rowerową wyznaczonym szlakiem, na czele szef.
 
 
superfan 


Pomógł: 2 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 08:43   

napioo napisał/a:
do zimy daleko to się sprawdzi za mostem drogowym jest znak koniec ścieżki ale pewnie miejskiej, ścieżka na ul Wałowej kończy się przy kładce na Nogacie ostatnia moja wycieczka do Sztutowa przebiegała właśnie niebieskim szlakiem nie przypominam sobie aby były znaki może się mylę, niech Linka francula superfan się wypowiedzą może oni zauważyli


Ja tylko widziałem gdzie niegdzie oznaczenia na drzewach ale w tych miejscach z mapki to nie przypominam sobie.
_________________
airfoto.pl
lotnictwo.net.pl
 
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 09:11   

Panowie, litości ... , konkludując rozumiem, że nie ma na Żuławach ścieżki rowerowej w całym tego słowa znaczeniu, tzn. jako wydzielonego pasa jezdni, chodnika albo osobnej drogi przeznaczonej tylko dla rowerzystów ?!
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 09:41   

zapała napisał/a:
Panowie, litości ... , konkludując rozumiem, że nie ma na Żuławach ścieżki rowerowej w całym tego słowa znaczeniu, tzn. jako wydzielonego pasa jezdni, chodnika albo osobnej drogi przeznaczonej tylko dla rowerzystów ?!
Dokładnie tak, nie ma
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
domber
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 10:11   

zapała napisał/a:
rozumiem, że nie ma na Żuławach ścieżki rowerowej w całym tego słowa znaczeniu

i nie liczyłbym że kiedykolwiek powstanie :-(
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 10:35   

Feuchtwangen napisał/a:
zapała napisał/a:
Panowie, litości ... , konkludując rozumiem, że nie ma na Żuławach ścieżki rowerowej w całym tego słowa znaczeniu, tzn. jako wydzielonego pasa jezdni, chodnika albo osobnej drogi przeznaczonej tylko dla rowerzystów ?!
Dokładnie tak, nie ma


dziękuję, a już myślałem ... , eh ... szkoda gadać ...
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 10:38   

domber napisał/a:
zapała napisał/a:
rozumiem, że nie ma na Żuławach ścieżki rowerowej w całym tego słowa znaczeniu

i nie liczyłbym że kiedykolwiek powstanie :-(


może jak Żuławy będą na liście UNICEF, to coś się ruszy
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 10:43   

póki co to prokurator szuka co jakiś czas zdemontowanych szyn, a ścieżek na ich miejscu jak nie było tak nie ma i wątpię by UNESCO cokolwiek zmieniło
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 11:19   

Feuchtwangen napisał/a:
póki co to prokurator szuka co jakiś czas zdemontowanych szyn, a ścieżek na ich miejscu jak nie było tak nie ma i wątpię by UNESCO cokolwiek zmieniło


Ooo ... , następny ... realista ;-) , ale na pewno jak będzie utworzone stowarzyszenie to powstaną (vide dyskusja w wątku poświęconym wpisaniu Żuław na listę UNICEF)
 
 
StormChaser 
Administrator
Łowca...



Pomógł: 25 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 11:42   

No z pewnością po klika dla każdego stowarzyszenia, każdy odciniek nazwany imieniem któregoś z członków.
Nawet te ścieżki które istnieją... wg Starostwa
Aleja Rodła, Aleja Wojska Polskiego - od Wałowej do Nogatowej - od ulicy Mickiewicza nie ma wydzielonej scieżki, są tylko znaki pionowe że mozna i rowerem i pieszo, aż do Nogatowej.
Bulwar - rzeka Nogat- Piaski - Wielbark - podobnie wstawiono tylko znaki, cykliści wiedzą jak miło się mknie przy zamku lawirując wsród przechodniów
Konopnickiej, Michałowskiego, Wybickiego - nigdy nie oznakowany wię zgodnie z KD nie istnieją więc nie ma czym sie chwalić (prawie od roku podobne cudo jest wzdłuż Kotarbińskiego, też nie oznakowany dwukolorowy chodnik)

Nie wezmę wiadra farby i kresek nie namaluję za szanownych urzędników, ani słupków nie wkopię choćby dlatego, że mi tego tak sobie robić nie wolno, wolno zgłaszać mi te sprawy do właściwych urzędów które to sobie olewają na to nie poradzę...
_________________
"Cmentarze można zburzyć, pamięci zniszczyć nie sposób”

 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 12:29   

Mała uwaga - nie UNICEF, a UNESCO, różnica wielka :-)
 
 
zapała 

Pomógł: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 12:56   

Linka napisał/a:
Mała uwaga - nie UNICEF, a UNESCO, różnica wielka :-)


:oops: mój błąd - przepraszam,
różnica faktycznie wielka bo jak wiadomo UNESCO nie daje żadnych pieniądzy na obiekty, które znalazły się na jej liście, a za to UNICEF, jak wieść gminna niesie, przeznacza ok. 10% dochodu ze sprzedaży kartek dziecięcych na dzieci
 
 
Linka 
Mistrz
Bride of Francula


Pomogła: 8 razy
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 16:09   

Cytat:
różnica faktycznie wielka bo jak wiadomo UNESCO nie daje żadnych pieniądzy na obiekty, które znalazły się na jej liście, a za to UNICEF, jak wieść gminna niesie, przeznacza ok. 10% dochodu ze sprzedaży kartek dziecięcych na dzieci


:bag: bez komentarza
_________________
.............................................
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Wrz, 2008 16:47   

O co wam chodzi??? - nie powstanie ani jeden metr ścieżki więcej bo te ŚCIEŻKI ISTNIEJĄ!
Są na papierze, są w dokumentach, nie można stworzyć i być można płacić drugi raz za coś co już jest :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Taki to Malbork ale rozbiorą nam tory z kolei wąskotorowej, takie byle jakie szyny nawet z końca XIX wieku, ktoś sprzeda na złom i na mapce doda kolejne linie.

Na stronie internetowej będzie idylla i cuda na kiju
 
 
Mr.Kłosik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Lis, 2008 16:57   

Jeśli tu nie pasuje to proszę zmienić lokalizację tego postu :-)

http://www.malbork.naszem...nia/926273.html

Cytat:
Będzie ścieżka rowerowa przez Żuławy - z Elbląga do Gdańska

Żuławy, mimo podejmowania rozmaitych działań, nadal stanowią białą plamę na turystycznej mapie województwa pomorskiego. Sytuacja ma się zmienić po wybudowaniu ścieżki pieszo-rowerowej, zwanej Szlakiem Menonickim.

Ma on prowadzić z Elbląga przez Stare Pole, Malbork, Nowy Staw, Lichnowy, Nowy Dwór Gdański, Rybinę, Mikoszewo, Kiezmark, Cedry Wielkie, Wróblewo, Wiślinę, aż do Gdańska.

Trasa posiadać będzie liczne odgałęzienia. Przykładowo, na terenie powiatu gdańskiego będą to drogi z Wróblewa do Grabin-Zameczku oraz z Wiśliny do Pruszcza Gdańskiego. Aby na realizację projektu pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej, gminy z lewobrzeżnej części Żuław - Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Pruszcz Gdański, zdecydowały się połączyć swe siły. Przy okazji otrzymały też wsparcie samorządu powiatowego.

- Jestem zwolennikiem budowy Szlaku Menonickiego z kilku powodów - mówi Cezary Bieniasz-Krzywiec, starosta gdański. - Po pierwsze, w siedemdziesięciu procentach biegnie przy drogach powiatowych, więc łatwiej będzie zdobyć pieniądze, gdy w przedsięwzięcie zaangażuje się starostwo. Po drugie, trasa przecina piękne i mało znane tereny. Nie bez znaczenia jest również poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy obecnie muszą korzystać z poboczy wąskich dróg.

Inwestycja w powiecie gdańskim ma kosztować około 12 milionów złotych, za które wybudowane zostanie 20 km trasy. Samorządowcy liczą, że 75 proc. kosztów pokryte zostanie z pieniędzy europejskich, zaś 25 proc. wyłożą władze lokalne, z czego 5 proc. powiat gdański.

Wawrzyniec Rozenberg - POLSKA Dziennik Bałtycki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group