Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Poprzedni temat «» Następny temat
Żuławy - Mierzeja Wiślana. Wąskotorówka hitem sezonu
Autor Wiadomość
StormChaser 
Administrator
Łowca...

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 12:41   Żuławy - Mierzeja Wiślana. Wąskotorówka hitem sezonu

http://malbork.naszemiast...nia/773555.html
Cytat:
Wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych to kolejny pomysł Stowarzyszenia Żuławskiej Kolei Dojazdowej, zarządzającego koleją wąskotorową, która kursuje między Nowym Dworem Gd. a nadmorskimi miejscowościami Mierzei Wiślanej.

"Ciuchcia" stanowi popularną atrakcję turystyczną. Przejażdżki interesują także osoby niepełnosprawne i starsze, a tymczasem wejście do zwykłego wagonu jest strome i wysokie, co znacznie utrudnia dostanie się do środka osobom poruszającym się np. na wózkach, czy o kulach. Zmodyfikowany wagon będzie miał niższe wejścia i specjalne podjazdy. Ma on być gotowy przed przyszłymi wakacjami.
W ciągu ostatnich, dwóch letnich miesięcy koleją wąskotorową przejechało około 45 tys. osób. Kursy weekendowe odbywać się będą do końca września. Już teraz wiadomo, że kolejarze zarobili w okresie od końca czerwca do końca sierpnia około 195 tys. zł.

- Kwota wydaje się duża, jednak po odliczeniu kosztów, opłat, wynagrodzeń wyjdziemy na zero - tłumaczy Józef Sionkowski, wiceprezes ŻKD w Nowym Dworze Gd. - Obsługą i organizacją zajmuje się ośmiu etatowych pracowników, sześć osób obsługą taboru i pracami warsztatowymi. Dwie pracują w biurze. W sezonie zatrudniamy dodatkowe osoby na zlecenia.

Prawdopodobnie w przyszłym sezonie turyści będą mogli jeździć dodatkową drezyną elektryczną. Planowane jest także utworzenie platform widokowych na trasie wąskotorówki.

PCH - Dziennik Bałtycki

... a malborskie tory rozebrano... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

drek35 

Wysłany: Pią 12 Paź, 2007 21:56   

Niestety rozebrano !! :evil: Temu, ktory to zrobil kazalbym klasc je na nowo za wlasne pieniadze !!
Swoja droga ciekawy jestem, czy mozliwe jest odbudowanie lini z Malborka do Nowego Dworu ? To by dopiero byla atrakcja turystyczna w okresie letnim ! :-) Zaloze sie, ze gdyby kolejka kursowala z Malborka nad morze, to zaczela by przynosic calkiem pokazne zyski.
Qrna, gdybym mial wystarczajaca ilosc kasy....zaraz bym zainwestowal w taka kolejke. Na Swiecie takie kolejki sa super atrakcja turystyczna a przy takiej liczbie turystow - spokojnie zarobila by na siebie a byc moze rozbudowala sie na cale Żulawy do pierwotnego ksztaltu, zreszta jak by juz pojawila sie mozliwosc rozbudowy, to przeciez na tym terenie jest troche zabytkow i ciekawych miejsc do zobaczenia - nie przymierzajac - taka sluza w Bialej Gorze czy domy podcieniowe o ciekawych kosciolach Żulawskich nie wspomne. Mieli by co ogladac turysci. A poza tym moglaby z powodzeniem kursowac takze poza sezonem jako zwyczajny autobus szynowy. Napewno znalezli by sie pasazerowie.
Jak wygram gruba kase w lotto, to zaraz inwestuje ! Turystyka to niezla kaska :->

Pozdrawiam

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 00:14   

fotki z 2006 roku

drek35 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 00:41   

Dzieki za fotki !
Jesli masz jeszcze jakies - chetnie obejrze.
Interesuje mnie ten temat, bo szlag mnie trafia, ze zdewastowano kawalek pieknej historii tego miejsca...

Pozdrawiam

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 01:22   

filmik przejażdżka kolejką w 2006 roku
kolejka

drek35 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 01:27   

Dzieki Stary za filmik :-) Ale mam problema :evil: Moj Player cos szwankuje i chyba bede musial postawic system od nowa...:/ Moze masz mozliwosc wyslania go w WINAMP-ie. Bylo by super.
Pozdrawiam

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 01:30   

poszukaj w necie jakiegoś odtwrzacza np VLC media player, możesz też ściągnąć film na dysk
Ostatnio zmieniony przez konto_usunięte Sob 13 Paź, 2007 01:33, w całości zmieniany 1 raz  

drek35 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 01:32   

instalowalem juz kilka razy i zawsze pokazuje mi jakis blad. Takze chyba w systemie jest cos nie tak :/
Dzieki za rade

konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 09:27   

U mnie działa pod Media Player Classic

drek35 

Wysłany: Sob 13 Paź, 2007 21:34   

No i tu mam problem, bo Media Playera nie moge zainstalowac - znaczy moge, instaluje mi ale przy probie oddtworzenia czegokolwiek wyskakuje informacja, ze jest to niemozliwe, bo czegos tam brakuje :/
Ale spoko, musze postawic tylko system od nowa i wszystko wroci pewnie do normy.
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu