Marienburg.pl Strona Główna Marienburg.pl
Nasze Miasto, Nasza Pasja...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce dotyczącej "cookies"

Chronimy Twoją prywatność
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w temacie o RODO


Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz żydowski - Modrzejów
Autor Wiadomość
czasnasen1 


Wysłany: Wto 06 Mar, 2007 18:57   Cmentarz żydowski - Modrzejów

Cmentarz znajduje się przy ulicy Pastewnej, niedaleko Rynku, za torami tramwajowymi.

ŹRÓDŁO

Cmentarz jest bardzo stary, część macew datowanych jest jeszcze na koniec XVIII wieku. Jest niewielki, ale zachowany w dobrym stanie. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku został odnowiony, dzięki inicjatywie i wsparciu potomków modrzejowskich Żydów, zamieszkałych obecnie w Izraelu. Cmentarz jest zamknięty, klucz można jednak otrzymać w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach, która jest właścicielem i zarządcą cmentarzy sosnowieckich.

























Ostatnio zmieniony przez czasnasen1 Czw 17 Maj, 2007 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007 19:13   

Weszłaś przez płot?
 
 
czasnasen1 


Wysłany: Wto 06 Mar, 2007 20:35   

hehe zobacz płot :-> jestem malutką, drobniutką kobietką nawet nie próbowałam ;-)

 
 
konto_usunięte
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Mar, 2007 23:17   

pomiędzy prętami?? Czy gdzieś jest dziura w płocie. Bardzo zadbane miejsce, dużo zrobiłaś zdjęć?
 
 
czasnasen1 


Wysłany: Wto 06 Mar, 2007 23:55   

Azaziz napisał/a:
pomiędzy prętami??


dobre...a wiesz nie wpadłam na to :roll: nie ma dziury w płocie. Zrobiłam ok. 20 zdjęć. Cmentarz znajduje się w pobliżu mojej działki, wiosną i latem mijam go prawie codziennie.

Azaziz napisał/a:
Bardzo zadbane miejsce,


Masz racje ;-) Latem widuje często ludzi opiekujących się cmentarzem: koszenie trawnika raz w miesiącu, grabienie liści itp. 8-) To jeden z najfajniejszych i najładniejszych cmentarzy jakie ostatnio zwiedziłam :-) :-)
 
 
KB 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 17 Maj, 2007 12:16   

Witaj, czy mógłbym te zdjęcia wykorzystać na naszej stronie http://www.kirkuty.xip.pl ?
 
 
czasnasen1 


Wysłany: Czw 17 Maj, 2007 16:34   

KB napisał/a:
czy mógłbym te zdjęcia wykorzystać na naszej stronie


Pewnie, że możesz :-)
 
 
KB 


Pomógł: 1 raz
Wysłany: Czw 17 Maj, 2007 16:52   

Fajnie, za jakiś czas umieszczę te zdjęcia. Drobna, przyjacielska uwaga na wesoło: jak kopiujesz tekst z czyjejś witryny, to podawaj źródło. :-)

Zobacz u nas, na http://www.kirkuty.xip.pl/sosnowiec.html:

Cmentarz jest bardzo stary, część macew datowanych jest jeszcze na koniec XVIII wieku. Jest niewielki, ale zachowany w dobrym stanie. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku został odnowiony, dzięki inicjatywie i wsparciu potomków modrzejowskich Żydów, zamieszkałych obecnie w Izraelu. Cmentarz jest zamknięty, klucz można jednak otrzymać w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach, która jest właścicielem i zarządcą cmentarzy sosnowieckich.

.... i na http://www.marienburg.pl/...hp?p=4733#4733:


Cmentarz jest bardzo stary, część macew datowanych jest jeszcze na koniec XVIII wieku. Jest niewielki, ale zachowany w dobrym stanie. Na początku lat 90-tych ubiegłego wieku został odnowiony, dzięki inicjatywie i wsparciu potomków modrzejowskich Żydów, zamieszkałych obecnie w Izraelu. Cmentarz jest zamknięty, klucz można jednak otrzymać w siedzibie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Katowicach, która jest właścicielem i zarządcą cmentarzy sosnowieckich.
 
 
czasnasen1 


Wysłany: Czw 17 Maj, 2007 20:34   

KB napisał/a:
jak kopiujesz tekst z czyjejś witryny, to podawaj źródło. :-)


Masz racje zazwyczaj staram się nie zapominać o podawaniu źródła informacji. Przepraszam już naprawiłam swój błąd. :oops: :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group